Bútľavá vŕba

Ono je to tak preto, lebo KSB nie je citátno-dogmatiský systém, ale metodologický. KSB nie je Biblia ani Korán, autori KSB nie sú apoštoli, ktorých citáty nemenne diktujú charakter celej náuky.
To znamená, že autori KSB iba hľadali pravdu, a snažili sa vytvoriť efektívne metody na spoznávanie objektívnych procesov. Preto je základom KSB Dostatočne všeobecná teória riadenia, lebo rozumieť riadiacim procesom je hneď po čítaní a písaní tá najdôležitejšia zručnosť. Ďalšou z funčných metód na spoznávanie objektívnej reality je tandemový proces.

Skrátka Koncepcia spoločenskej bezpečnosti (ako plán transformácie Davo-"elitárnej" spoločnosti na Spravodlivú spoločnosť), môže byť stále zdokonaľovaný, a prípadné chyby v ňom budú odstraňované.
Zdravím Vás, Jardob. zatím jste jediný, kdo to řekl otevřeně. Většina má KOB/KSB za své náboženství (včetně víry v Boha).
Co mě přivedlo a následně odvedlo od KOB/KSB?
Přivedlo měhledání pravdivých informací. Zpočátku jsem byl nadšen. otevřená diskuze, nové informace, zajímavé názory. Postupně však mé nadšení pohasínalo. KOB/KSB je jediná skutečná metodika, stojí nad všemi, Pjakin je nezpochybnitelná autorita, kdo hájí odlišný názor dostane ban (Oracle by mohl vyprávět).
Kromě toho, "tusté knihy" jsou plné neověřitelých informací (např o existenci Atlantidy). A dále: víra ve všemocnost KOB/KSB vyústilo u řady "studentů" až ve fanatisus, projevující se jak názorově, tak jménem (diskutující Putinovec), přesně podle citátu:

Čím absurdnější ideologii nějaká sekta má, tím fanatičtější jsou její členové. (N.N.)

Kdyzž jsem zjistil, že "guru" Pjakin mele stále dokola totéž (o ruské vlajce, o pondpindosnících, atd) a úroveň informací a výkladů událostí v jeho pojetí má klesající vypovídací hodnotu, vrátil jsem se ke své metodě prosévání informací ze všech dostupných zdrojů, včetně opovrhovaného mainsteramu. Protože i negativní informace, lživá informace, upravená informace, atd. JE INFORMACE a něco je ji předáváno. Nu a když mi MM na můj článek odpověděl místo analýzy , že "neví, co mi má říct", vydal jseme se o dům dál. KOB/KSB zůstává jedním z mnoha informačních zdrojů, ale musím s ním zacházet jako s každým jiným, To znamená ověřovat, ověřovat, ověřovat. Protože když mi konceptuál (pokročilý student KOB/KSB) řekně, že "když GP stvořil neandrtálce a začal je křížit s Homo sapiens ---", beru nohy na ramena a pádím od něj nejvyšší rychlostí, jeké jsem schopen.
(Lenin tomu říkal dětská nemoc levičáctví v komunismu). Totéž udělám, když po letech ohlupování (Pjakinem), že Minské dohody jsou mocnou zbraní gosudara, pak jeho "drahá přítelkyně" MM beze studu prohlásí, že všechno byla lest a přetvářka, tak si o analytických schopnostech guru KOB/KSB pomyslím, že...
Ale to stačí. na závěr jedna prostá otázka:
Pokud je KOB/KSB opravdu tak univerzální a vševědoucí, jak většina Konceptuálů věří, proč se nevyučuje v základních a středních školách, proč není Pjakin členem nejužšího poradního týmu Putina, proč je zalezlý kdesi na Altaji a nesedí v Kremlu nebo jako hlavní analytik ve FSB, proč na vydání knih o KOB/KSB se pořádají sbírky a proč je konceptuálů tak zoufale málo, že 99,99% obyvatel Ruska o nich nikdy neslyšelo?
Vlasta.
 
Zdravím Vás, Jardob. zatím jste jediný, kdo to řekl otevřeně. Většina má KOB/KSB za své náboženství (včetně víry v Boha).
Co mě přivedlo a následně odvedlo od KOB/KSB?
Přivedlo měhledání pravdivých informací. Zpočátku jsem byl nadšen. otevřená diskuze, nové informace, zajímavé názory. Postupně však mé nadšení pohasínalo. KOB/KSB je jediná skutečná metodika, stojí nad všemi, Pjakin je nezpochybnitelná autorita, kdo hájí odlišný názor dostane ban (Oracle by mohl vyprávět).
Kromě toho, "tusté knihy" jsou plné neověřitelých informací (např o existenci Atlantidy). A dále: víra ve všemocnost KOB/KSB vyústilo u řady "studentů" až ve fanatisus, projevující se jak názorově, tak jménem (diskutující Putinovec), přesně podle citátu:

Čím absurdnější ideologii nějaká sekta má, tím fanatičtější jsou její členové. (N.N.)

Kdyzž jsem zjistil, že "guru" Pjakin mele stále dokola totéž (o ruské vlajce, o pondpindosnících, atd) a úroveň informací a výkladů událostí v jeho pojetí má klesající vypovídací hodnotu, vrátil jsem se ke své metodě prosévání informací ze všech dostupných zdrojů, včetně opovrhovaného mainsteramu. Protože i negativní informace, lživá informace, upravená informace, atd. JE INFORMACE a něco je ji předáváno. Nu a když mi MM na můj článek odpověděl místo analýzy , že "neví, co mi má říct", vydal jseme se o dům dál. KOB/KSB zůstává jedním z mnoha informačních zdrojů, ale musím s ním zacházet jako s každým jiným, To znamená ověřovat, ověřovat, ověřovat. Protože když mi konceptuál (pokročilý student KOB/KSB) řekně, že "když GP stvořil neandrtálce a začal je křížit s Homo sapiens ---", beru nohy na ramena a pádím od něj nejvyšší rychlostí, jeké jsem schopen.
(Lenin tomu říkal dětská nemoc levičáctví v komunismu). Totéž udělám, když po letech ohlupování (Pjakinem), že Minské dohody jsou mocnou zbraní gosudara, pak jeho "drahá přítelkyně" MM beze studu prohlásí, že všechno byla lest a přetvářka, tak si o analytických schopnostech guru KOB/KSB pomyslím, že...
Ale to stačí. na závěr jedna prostá otázka:
Pokud je KOB/KSB opravdu tak univerzální a vševědoucí, jak většina Konceptuálů věří, proč se nevyučuje v základních a středních školách, proč není Pjakin členem nejužšího poradního týmu Putina, proč je zalezlý kdesi na Altaji a nesedí v Kremlu nebo jako hlavní analytik ve FSB, proč na vydání knih o KOB/KSB se pořádají sbírky a proč je konceptuálů tak zoufale málo, že 99,99% obyvatel Ruska o nich nikdy neslyšelo?
Vlasta.
Pozri, Vlasta. Máš právo na svoj názor, ja ti ho neberiem. Je tvoja vec čo si myslíš, a ako pracuješ s informáciami. Ale nikomu nedovolím, aby na tomto fóre vyvolával polemiky a spory. Tie si každý môže vybaviť s dotyčnými ľuďmi súkromne. Nie tu.

Ja by som nejakú náuku neodmietol len kvôli tomu, že niektorí ľudia ju berú nekriticky a z niektorých vecí robia takmer kult. Ja by som si osobne zistil, v čom má daná náuka skôr pravdu a v čom sa asi mýli. Lenže KSB je veľmi objemná, a nedá sa pochopiť kompletne za mesiac alebo rok. A robiť si obraz o náuke "pohodlnou cestou" z rečí druhých alebo od Pjakina je scestné. Najlepšia cesta ako s informáciami nasať aj kopu šumu a urobiť si zlý obraz.
Ja som tiež k informáciám, ktoré si nemám ako overiť, skeptický. Riešim to tak, že mám viacero verzií, ako to mohlo byť. Patrí do tejto oblasti história, čím staršia tým neoveriteľnejšia. Patria sem aj veci medzi nebom a zemou: teologické a filozofické otázky, posmrtný život, ciele narodenia, ciele po smrti. Tu viem pracovať len s viacerými hypotézami.
Skrátka, treba si zachovať chladnú hlavu a poctivo pracovať s informáciami. Premýšľať nad metodológiou svojej práce, či náhodou nerobím niekde chybu, či by som nevedel zdokonaliť metody svojej práce...

Čo sa týka Minsku, podľa mňa vyhlásenie Merkelovej na veci nič nemení. Faktom je, že po podpise Minských dohôd sa radikálne znížila krvavosť udalostí na Donbase. Myslím si, že každý stratég sa pripravuje na všetky scenáre, a to, že Putin sa tiež pripravoval na vojnu so Západom, to pekne vidíme aj teraz (perfektné zásoby zbraní, s ktorými Západ nerátal; vynikajúco zvládnutý útok západu na ekonomiku Ruska cez sankcie a podpindosníkov v CB a na min. financií). To vôbec nebolo predsa tak, že Putin Západu slepo dôveroval a nič nerobil. Nenapadlo ti, že možno aj Rusko potrebovalo tých zopár rokov, aby sa na tú vojnu so Západom lepšie pripravilo? A nielen vojensky, ale aj ekonomicky. Podľa mňa o tom to celé bolo. A teraz realizujú stratégiu, aby dosiahli všetky svoje ciele, t.j. nielen demilitarizáciu a denacifikáciu, ale verím že sa pokúsia zariadiť veci tak, aby sa krajiny EU vrátili vojensky do stavu pred rokom 1998, čo sa týka členstva NATO. A to sa im podarí, keď trpezlivou prácou oslabia anglosasov, a tí stratia moc nad Európou.

Čo sa týka tvojich záverečných otázok: tvrdiť že KSB je vševedúca, je provokačný blud. A čo sa týka problémov pri šírení, tak tento problém majú všetky filozofie a náuky. Je to štatistický fakt daný súčasným psychologickým nastavením ľudí. Sme v studenej vojne so západnou globalizáciou, takže veci prirodzene nejdu presadzovať vôbec ľahko, keď protivník sedí v riadiacich štruktúrach. A beštruktúrne šírenie zospodu je pomalé, je to dlhodobý proces. Tí, čo hľadajú rýchle riešenia a zmeny, budú sklamaní. Rýchle zmeny prinášajú len všelijaké -izmy, a vieme, ako to väčšinou dopadlo.
 
Nevyvolávám polemiky a spory. Jen jsem - jako ostatní - řekl svůj názor, co mě přivedlo a odvedlo...
O Minských dohodách jsem psal v příslušném diskuzním vlákně, nebudu se opakovat, ale máte pravdu, že i Rusko získalo čas (za cenu tisíců mrtvých ruských vojáků).
JÁ netvrdím, že KOB/KSB je vševědoucí. Napsal jsem: Pokud je KOB/KSB opravdu tak univerzální a vševědoucí, jak většina Konceptuálů věří,... A jsme u problému dezintepretace textu.
Řekl jste A, ale neřekl jste B, C, ...
Když ještě přidám spory o platnost KOB/KSB před r. 2018 a po r.2018, které mi připomíná papežské schizma (1054 - 1061), které vyústilo v rozdělení křesťanské církve na katolickou a pravoslavnou, a spor otců zakladatelů KOB/KSB zase připomíná pozdější vzdoropapežství (1378 - 1417), tak musím s informacemi vykládanými podle KOB/KSB nakládat velmi obezřetně.
 
jak většina Konceptuálů věří
A na tohle jsi přišel jak, nevím ani o jednom. Koncepce a víra jsou protichůdné věci. V koncepci společné bezpečnosti se víra (která je slepá) nahrazuje důvěrou (která se prověřuje). Těch co sami sebe označují za konceptuály moc není a nemůžeš někoho nálepkovat bez toho, aby se k tomu subjekt sám hlásil, protože pak je to čisté lhaní. Za konceptuály se prohlašují spíše provokačně imitační skupiny. Například nikdo ze zdejších přispívatelů o sobě neprohlásil (nezachytil jsem v žádném příspěvku) jsem konceptuál. Vlastně ani nevím co to slovo znamená.

Koncepce není ideologie, k té se nikdo nepřihlašuje jsem její zastánce. To je stejné co říci jsem zastánce matematiky, ale odpůrce fyziky - co je to za blbost. Koncepce je nový vědní obor a tak s ní tak zacházej vědecky, ve vědě se neřeší co si kdo o ní myslí, ale jaké úlohy v praxi mi pomůže vyřešit a jak ověřit výsledky a jestli jsou správné (praxe kriterium pravdy).

Příklad: Když s někým mluvím kdo není seznámen s koncepcí o něčem co je v koncepci, tak říkám podle koncepce společné bezpečnosti je to tak, nebo v učebnicích koncepce se píše, že je to tak tak, navrhuje se tam řešit tyhle problémy takhle apod. Prostě prezentuji tak jak to je jako soubor znalostí o řízení sociálních super systémů (mohou být tam být i chyby s tím se v zamlčení počítá jako u každého vědního oboru - život je neustále hledání a zpřesňování).

Poznámka:
To co jsem napsal jsou poměrně samozřejmé a snadno pochopitelné záležitosti, pokud se někdo obtěžuje do materiálů alespoň nakouknout. Takže se tu hraje taková hra my jako se tváříme, že nevíme o co ti jde a snažíme se nějak logicky a srozumitelně ti odpovědět. Prostě ta fabulace v tvých příspěvcích je naprosto zřejmá.
 
Naposledy upravené:
Pozri, Vlasta. Máš právo na svoj názor…
Cože?
Nevěděl jsem, že Ogar umí česky…
:- )
Ostatně bylo to rychlejší, než jsem počítal
Pánové, vy asi neznáte nick (mužského rodu) Vlasta z diskusí na kob-forum.eu, že?
Já ano.
Ostatně z jeho dalších příspěvků bude brzy jasno.
:- )
A taky to bylo viditelnější, než jsem počítal.
Z existence viditelného plyne v zamlčení i existence neviditelného.
Viditelné není problém, protože to vidí každý…
 
Naposledy upravené:
Cože?
Nevěděl jsem, že Ogar umí česky…
:- )
Ostatně bylo to rychlejší, než jsem počítal

A taky to bylo viditelnější, než jsem počítal.
Z existence viditelného plyne v zamlčení i existence neviditelného.
Viditelné není problém, protože to vidí každý…
kedysi som si v jednej knihe od Roberta van Gulika, kde sudca Ti prezlečeny za doktora Lianga, debatoval s hlavným eunuchom, ako rovny s rovnym napriek tomu, ze by sa mal "plazit v prachu" pred tak vysokým dvoranom, tento mu odporucil:
"Ti, druhy krat, ked pôjdte niekam v prestrojení, prezlečte aj svoju Dušu. Pretože Vasa hlbokomyseľná debata vás prezradila"
No holt, hovorim to aj tym, co sa vracajú pod rôznymi nickmi a ip adresami, môžete zmenit nick, ale Dušu nezmeníte.
Preto su veci javné a zjavné a táto bola ako javna, tak zjavná
 
Vlastně Vlasta uvedl terminologicky i věcně zajímavou věc:
Kdo se zabývá fyzikou je fyzik.
Kdo se zabývá matematikou je matematik.
Kdo učí je učitel.
Atd...
Ten kdo se zabývá koncepcí je kdo? Proto zatím nemáme termín. ( Konceptuál s tím "ál" zní hanlivě, je to nadávka nepřátel koncepce - v dějinách, ale již se stali případy kdy se nadávka použila a stal se z toho termín - zde ale nejsem pro a nechal bych to ještě dlouho otevřené bez termínu ).

A pak je tu ještě další věc, aby si fyzik mohl říkat fyzikem, matematik matematikem, učitel učitelem musí v praxi prokázat nějakou dostatečnou míru dovednosti v tom oboru, nějakou míru profesionality. Vlastně o žádném profesionálu ve smyslu, že je za uplatňování koncepce společné bezpečnosti placen jako odborník v daném oboru, nevím. Daný obor není oficiální vědou (místy spíše již pavědou) přijat a tak prostě proto žádný termín není. Sám se označuji co student koncepce.

Např. vysokoškolák vystuduje nějaký obor přijde žádat o místo, tak neříká jsem to a to, ale řekne studoval jsem tenhle obor. Až když po letech praxe třeba změní místo tak při nástupu už může říci jsem učitel, trochu jsem se naučil učit jiné, už muže říci, že něco umí.

Je to tak nové, že profesionálů je velmi málo a tak ani není pro ně zatím ve společnosti vytvořen termín a je to navíc blokované. GP si totiž žádné profesionály, kteří by uměli vytvářet a uplatňovat nové lepší a lidštější koncepce nepřeje a dělá vše proto, aby nebyli - nechce žádnou konkurenci, chce si uchovat monopol na bez-strukturní řízení (ale zde svým úsilím pomáháme ten monopol rozbít) .
 
Naposledy upravené:
@Atom pán kolega zaujimavá úvaha. skusim inak. Preco nazvali DVTR, práve tym pridomkom Všeobecná?
Ja som strojár, tlmocnik, riadiaci pracovník, výživár s teraz už znalostami zo psychológie, medicíny, genetiky, biochémie, riadenia atď.okrem toho zvladam zahradnictvo a varenie na celkom obstojnej urovni (teda študium kníh odbornej pripravy v obore, ako zaklad)
Čo teda som?
Ak bude vo všeobecnom ucebnom pláne povedomie o DVTR a pochopenie zakladnych procesov už na zakladnej škole, nalepka fyzik, či odborník, nie je potrebná
 
DVTR a pochopenie zakladnych procesov už na zakladnej škole, nalepka fyzik, či odborník, nie je potrebná
Hm. vlastně se dá říci, že dělení na specializované odborníky je druh kastovnictví. Odborníci se mezi sebou nedokáži domluvit, protože mezioborová součinnost nevyučuje a tak GP může řídit odborníky. Například tahle může GP lékaře zneužít na COVID genocidu, protože nemají všeobecný přehled jak to chodí ve společnosti jsou dobří jenom v tom svém malém kousku poznání. Tak je vlastně velmi dobře, že nemáme nálepku (nenechme si ji dát).
 
Naposledy upravené:
Měl by být člověk.

Člověk?
A kto pozná matematiku je...Človek (a moze mat kopec roznych typiv psychiky, no v tomto je kľúč).
Ramzan Kadyrov ma v tomto pravdu. Minule mu písal hlava nejakej zväzovej republiky vdaku za to, ze Cecenci vratili domov nejakeho ich vojaka.
Odpoveď znela: Môj drahy Brat, hlava tej a tej republiky..

tu je to pochopenie o zbytocnosti nalepiek na vyšsej urovni
 
Jak jsem na to přišel? Jednoduše. Všichni tomu věříte, protože jinak byste KOB/KSB "nestudovali". Studovali byste Bibli, Korán, marxismus-lenismus, buddhismus, starověkou filosofii, Hegela, Kanta... prostě cokoliv, čemu byste věřili. Ale vy studujete KOB/KSB...
 
Jak jsem na to přišel? Jednoduše. Všichni tomu věříte, protože jinak byste KOB/KSB "nestudovali". Studovali byste Bibli, Korán, marxismus-lenismus, buddhismus, starověkou filosofii, Hegela, Kanta... prostě cokoliv, čemu byste věřili. Ale vy studujete KOB/KSB...
Vlasta, poprosím úprimnú odpoveď na otázku - čo tu na tomto fóre hľadáš a aký máš cieľ? Nemyslím to v zlom, len ma to zaujíma. Možno sa nad tým zamyslis a aj si pravdivo odpovieš, potom odpovedz aj mne/nám. A možno sa nepotrebuješ zamýšľať, lebo to už dávno vieš...
 
Všichni tomu věříte, protože jinak byste KOB/KSB "nestudovali"
Studuje se, protože subjekt má o to obor nebo informace ve zdroji zájem nebo ty znalosti potřebuje k dosažení nějakého cíle. Je to úplně opačně, nejdříve se sbírají informace (studuje, nebo se to jinak dozvíš - někdo ti to řekne nebo tak) až následně se subjekt rozhodne jestli jsou pravdivé, jestli jim bude důvěřovat (věřit) nebo ne a nebo jestli jsou užitečné a bude je používat.

Znovu jsem si přečetl Tvůj úvodní zde ve vlákně příspěvek a z něho plyne, že jsi informace začal sbírat, ale ztratil jsi důvěru kvůli subjektivnímu hodnocení průvodních okolností, kvůli ostatním subjektům, které tě zklamali. Podle Tebe jsme všichni fanatici a to úplně všichni studenti, učitelé i autoři koncepce.

Nedává, ale smysl proč mezi takové fanatiky jdeš a vyléváš si "srdíčko". No, ale ... možná už to chápu, děláš svatou věc a chráníš ostatní před námi fanatiky, tím že zviditelníš jací opravdu jsme.

Poznámka:
zábavy bylo dost, vzhůru do práce
 
Naposledy upravené:
Nevyvolávám polemiky a spory.
To o tých polemikách a sporoch bolo preventívne varovanie do budúcna, lebo tento konfrontačný štýl diskusie, ktorý si tu otvoril, má k tomu našliapnuté. A môže byť ľahko stopnutý, ak prekročí mieru.

jak většina Konceptuálů věří
Toto je, podľa mňa, riadna hlúposť. Možno sa niekde takí najdu, ale ja tu takých nevidím. Tu sa ľudia učia používať rozum, nie slepo veriť autoritám.

Když ještě přidám spory o platnost KOB/KSB před r. 2018 a po r.2018
A koho to zaujíma?! KSB bola sformovaná dávno pred týmto dátumom. To, čo vznikalo po tomto dátume, sú väčšinou len osobné analytiky a zápisky ruských autorov. V tých neskorších prácach už nie je nič kľúčové z hľadiska základov KSB. Rozumný človek si vie nájsť užitočné veci vo všetkých prácach (toho, alebo onoho autora. Dokonca aj od západných protivníkov sa dá všeličo taktické naučiť) : použiteľné si osvojí, a to s čím nesúhlasí pustí k vode.

A to, že sa Veličko s Pjakinom rozhádali... Ani jeden z nich nie je majiteľom pravdy poslednej inštancie. Nezáleží na tom, kto má viac pravdy, či jeden alebo druhý. To podstatné na tejto udalosti je to, že týmto dávajú zlý príklad ľuďom, presne takýmto verejným rozkolom sa treba vyhýbať. Ja osobne naďalej sledujem ako-tak oboch, a ak dajú užitočnú inforáciu, tak s ňou pracujem, ostatné púšťam von z hlavy.
Tie najväčšie vynálezy a objavy sú dielom mnohých ľudí, nie jedinca (Newton: dovidel som tak ďaleko len preto, lebo som stál na pleciach Velikánov). Preto sa treba preorientovať od pasce, ktorú nám nastavujú globalisti (rozdeľuje a panuj), a musíme prestať sadať na ten istý lep, a konečne sa treba zamerať na kooperáciu a konsenzus. Naučiť sa pracovať spolu a využívať kolektívny intelekt, ktorý je násobne výkonnejší, než intelekt jednotlivca

@Vlasta, prikladáš príliš veľa významu nepodstatným veciam. Sú predsa dôležitejšie veci ako toto.
 
Jak jsem na to přišel? Jednoduše. Všichni tomu věříte, protože jinak byste KOB/KSB "nestudovali". Studovali byste Bibli, Korán, marxismus-lenismus, buddhismus, starověkou filosofii, Hegela, Kanta... prostě cokoliv, čemu byste věřili. Ale vy studujete KOB/KSB...
A toto je čo za hlúposť. Lekár študuje medicínu, lebo verí, že je všemocná, vševedúca?! Matematik študuje matematiku, lebo verí, že dáva odpovede na všetky otázky? ... To sú také domysly, až to bolí. Ľudia sa venujú náukám, lebo sa chcú v poznaní a užitočnosti niekam posunúť...
 
@Vlasta , zo všekých tvojich príspevkov cítiť frustráciu a znechutenie zo študentov KSB i samotnej KSB. Mám návrh, aby mala táto debata zmysel, poďme sa venovať radšej analytike udalostí a situácie vo svete. Prípadne hľadať nejaké vhodné riešenia.

Bude to rozumnejšie, než si tu vybíjať frustráciu, lebo to by som ťa musel stopnúť a nerád by som ťa dával na ručné schvaľovanie. Toto fórum je vytvorené na celkom iné účely. Nie je to súkromná miestnosť, kde sa môže človek vyžalovať. Toto je pracovný priestor pre stovky až tisícky ľudí. Ak ťa niečo štve, tak to ignoruj, a skús sa zamerať na tvorbu užitočných vecí a komentárov. Skús vytvoriť nejakú analytiku, ktorá ľuďom pomôže. Samozrejme, len ak tu chceš byť. Nikto ťa nasilu nedrží.

Napr. tie Minské dohody. Podľa mňa je súčasný počet obetí pre Rusko prijateľnejší, než keby šiel Putin do vojny so Západom nepripravený a obetí by bolo násobne viac, či dokonca by riskoval prehru a koniec Ruska ako takého... Nie? Ale toto už riešme v inom vlákne, nie tu... Toto vlákno patrí inej téme.
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom