Človek a programy

Ferry

Člen
Každý človek má vôľu a potom automatizmy - programy. Naša vôľa sa ukazuje vtedy ak spravíme niečo neočakávané. Napríklad namiesto toho aby sme začali chľastať s rodinnými príslušníkmi, si povieme - JA PIŤ NEPOTREBUJEM. To je prejav vôle. Ostatní rodinní príslušníci pijú buď preto lebo chcú alebo preto lebo neovládli PROGRAM.
Program je to určitý úkon, ktorý vykonáva naše telo bez toho aby sme o ňom uvažovali. Napríklad ideme z domu preč tak automaticky zamykáme dvere. Uvedomujeme si to, že zamykáme dvere? V 99 % prípadoch si to neuvedomuje, preto sa niekedy aj vraciame späť znova skontrolovať či je zamknuté.
Jednoduché úkony vykonáva naše centrum riadenia bez toho aby sme si to uvedomovali. Sú to všetko programy. Program umyj zuby, program zamkni, program šoféruj, program .... Naša vôľa, hlavné centrum riadenia v tom čase vykonáva podstatnejšie činnosti. Napríklad ideme z domu, pustíme program - skontroluj plyn, zamkni dvere a počas toho ako bežia tie dva programy, tak my myslíme na to čo je potrebné riešiť v práci. V práci je potrebné riešiť úlohy, na ktoré program neexistuje. Tie úlohy sú rôzneho charakteru.

Každý človek má určité množstvo programov a určité množstvo vôle. Správne vôľa by mala dokázať vytvárať nové programy a staré ničiť. Lenže tu sa dostávame k problému. Určité množstvo jedincov nedokáže likvidovať staré programy a ani si nedokáže vytvárať nové. Staré programy sú silnejšie ako vôľa jedinca. Nie jedinec ovláda programy ale programy ovládajú jeho.

Napríklad jedinec ma program stále nalaďovať rádio hneď ako je rádio pustené. Tento program si jednotlivec vypestoval u starého rádia, pretože tomu trvalo kým sa elektronika zahriala a tak muselo byť po spustení trochu preladené a po zohriatí zase preladené späť. Tak náš jedinec si vypestoval program - Po zapnutí rádia je potrebné naladiť stanicu. Program fungoval veľmi dobre kým u jedinca bolo staré rádio. Lenže prišiel triedny nepriateľ - Človek a ten mu zamenil staré rádio za nové, ktoré už nemalo tú chybu a nebolo potrebné ho znova prelaďovať.
Keď náš jedinec uvidí nové rádio, tak doslova vyletí z kože. Ako je možné, že niekto spravil jeho program nepotrebným? Program bráni svoju existenciu. Jedinec znenávidí Človeka čo mu chcel pomôcť. Teraz čo má náš robot robiť so zbytočným programom? Robot je v strese. A tak vyrieši situáciu po svojom. Aj nové rádiou bude prelaďovať. Aj keď chyba rádia zmizla, aj napriek tomu program stále beží. Jednotlivec nemá vôľu na to aby dokázal nepotrebný program vymazať.
V prípade, že programy - automatizmy prevládajú v psychike jedinca, tak sa jedinec mení na robota, biorobota. Taký jednotlivec nenávidí nečakané situácie, smrteľne sa ich bojí, pretože na nich nemá program. Samozrejme, že takých jednotlivcov zabíja samotná príroda chorobami ako parkinson a podobne. U takých robotov si môžeme všimnúť, že oni celý život len kopírujú programy čo vidia okolo seba. Ak sused povie, že ide voliť matoviča, tak aj náš robot pôjde voliť matoviča. Ak vidí biorobot, že IT sektor je dobre platený, tak aj on sa chce stať IT odborníkom. Chce skopírovať ďalší program aby sa mal lepšie. Som si všimol, že u takých jedincov najväčší stress spôsobuje telefonovanie niekomu cudziemu. Roboti sú z toho maximálne vytočený. Čo ak človek na druhom konci linky zadá neočakávanú otázku?
Alebo iným príklad. Biorobot má program - ak vás vidí tak počíta s tým, že mu budete pomáhať do konca dňa. Tak sa mu zjavíte na očiach. Ten ihneď zavetrí, že prišla "pomoc". Program sa automaticky aktivuje. Biorobot príde za vami a hneď vám začne hovoriť čo máte robiť aby ste mu pomohli. Lenže vy už máte naplánovanú inú prácu. Tak poviete biorobotovi "môžem ti pomôcť na hodinku ale potom mám naplánovú inú prácu." Odpoveď ktorú robot dostal sa nezhoduje s jedinou odpoveďou, ktorú biorobot pozná "Áno idem ti pomáhať kým nezajde slnko". Biorobot nevie ako má reagovať a tak spustí ten najprimitívnejší program, ktorý nájde v zbierke, program z čias dospievania s názvom - Urazil som sa a ty si najhorší človek na svete lebo nechceš vykonávať moju vôľu. A tak biorobot začne kričať, začne sa hádať a to len preto, lebo vy ste sa opovážili nereagovať tak ako bol program zvyknutý. Samozrejme Človek by v takomto prípade konal obyčajne, akceptoval by aj tú minimálnu pomoc, ktorá bola ponúknutá a tešil by sa. Ale biorobot je nahnevaný - ako je možné, že jeho program nefungoval?? A zase biorobotovi spravil najväčší problém triedny nepriateľ - Človek.

Ďalšia vec, ktorá sa dá sledovať u robotov, sú programy, ktoré sú zastaralé ale psychika jedinca, vôľa, ich nebola schopná odstrániť. Napríklad človek celý život vymieňal žiarovky v aute, a teraz keď sú v aute svetlá LED, tak také auto ani nechce robot. Lebo on má program - Vymeniť žiarovku. Biorobot dostane nový televízor, kde je aj youtube a podobné nové veci. Ak sa v televízore aktivuje youtube, tak je z toho maximálne vytočený, lebo on sa nehodlá učiť ako sa to prepína späť na vymyvák TV markíza. Radšej by mal svoj starý TV s gombičkami na ladenie a tie novodobé hlúposti s diaľkovým ovládačom a netflixom.

Programy sú v živote aj užitočné. Napríklad mne sa raz stalo, že som nechal na plynovom sporáku horieť malý plameň aj keď som skončil varenie. Plameň horel asi hodinu. Potom som si to všimol. Vtedy som si vytvoril program - po varení polož ruku na každý sporák a zatvor poklop. Ten program mi zabezpečí, že nikdy viac nenechám horieť plyn po varení. Keď sporák vymením za elektrikcý, tak budem musieť program zlikvidovať, lebo elektrický sporák oheň nemá. To ale nebude problém.

Keď sa tak nad tým zamyslím, tak bioroboti sú jedinci bez ducha. Oni nemajú slobodnú vôľu. Oni vlasne nemajú žiadnu vôľu. Majú len nakopené, okopírované od okolitého prostredia, neskutočné množstvo programov, ktoré vykonávajú dokola. A najviac ich vytáča, keď ich programy po čase prestanú fungovať. To ich privádza k šialenstvu. Keď človek pozná takého biorobota, tak po čase dokáže identifikovať všetky jeho programy a dokonca aj čas kedy bol program vytvorený. Napríklad človek dokáže u 60 ročného biorobota identifikovať program z čias kedy mal náš robotík 15 rokov. Za 45 rokov robotík nedokázal v sebe zlikvidovať prastarý program. Prečo? Lebo ten program mu bol výhodný - dovoľoval mu sa hádať s kýmkoľvek a nárokovať si na čokoľvek ako keď mal 15 rokov.

Ešte jeden zaujívamý fakt. Biorobotov po čase začne obklopovať neskutočné množstvo harabúrd, pretože staré programy odmietajú odstraňovať staré materiálne statky, ktoré staré programy potrebujú k životu. Tak sa biorobot uvrhuje do čoraz väčťšieho materializmu, všetko potrebuje, nič nevyhadzuje. Po čase stráca kontrolu nad tým čo ešte medzi svojími haraburdami má a čo už nemá. Kľudne vám bude tvrdiť, že pred 20 timi rokmi mal rukavice a teraz ich nevie v tom bordeli nájsť. Program - Mám rukavice, v pamäti ostal. Ale realita je už úplne niekde inde, rukavice sa za 5 rokov roztrhali a skončili v peci.

Poznáte aj vy podobných biorobotov?
 
Ferry vdaka za snahu. No musim povedať, že obsahovo trocha menej presne. ospravedlňujem sa, som mimo moznosti sa rozpisať momentalne, len odporučím Hlavu 5 z knihy Zaklady sociológie 1. Je tam o tomto cast.
Co mi udrelo do očí v texte:
Každý človek má vôľu a potom automatizmy - programy
a instinkty a svedomie a intelekt
V 99 % prípadoch si to neuvedomuje, preto sa niekedy aj vraciame späť znova skontrolovať či je zamknuté.
odkial je toto cislo? metrologicky nepriekazné
Jednoduché úkony vykonáva naše centrum riadenia bez toho aby sme si to uvedomovali.
čo je nase centrumnriadenia? ktore centrum?
Každý človek má určité množstvo programov a určité množstvo vôle
množstvo vôle? Co je to?
Správne vôľa by mala dokázať vytvárať nové programy a staré ničiť
Ako podložís toto tvrdenie? Čo znamena správne by vôľa mala?
Taký jednotlivec nenávidí nečakané situácie, smrteľne sa ich bojí, pretože na nich nemá program.
a co instinkty, ktore sú zakladom života? smetelne sa bát niecoho, toto v texte evokuje obrovsku emociu, na zaklade coho je ta emocia odovodniteľná?
Samozrejme, že takých jednotlivcov zabíja samotná príroda chorobami ako parkinson a podobne.
Na zaklade čoho je toto tvrdenie?

Davaj si prosim viac zalezať na tom, aby tvrdenia boli na zaklade faktov a ked píšeš, odporúčam naladiť sa do pokoja, lebo prispevok je mimoriadne emotivny
 
Považuji toto téma za velmi dobrý počin. Na další rozvíjení a zpřesňování a zkvalitňování můžeme použít souborný intelekt tvořený námi přispívateli.

Začnu ze světonázorovým rámcem, kam to velmi dobře zapadá. V našem prostředí, v našem světě v našem vesmíru všude probíhá proces uvědomování jak uvnitř nás tak kolem nás (například vědomí lidstva roste - poeticky vyjádřeno poměrně známým představením "čtyři dohody" od Jaroslava Duška vycházející z indických mýtů respektivě znalostí).

KSB klade za cíl dát celé společnosti uvědomění jak funguje řízení lidstva (zatím zotročení lidstva), to je pro KSB stěžejní a zásadní. Je však samozřejmě důležité řídit svoje osobní životy a řídit růst svého potenciálu a tím umožnit co největší růst vlastního vědomí. Tím se zároveň můžeme naučit řídit procesy uvnitř sebe a blízko sebe (dokud jsme svobodní, tak nám nikdo nebude překážet) a můžeme až to zvládneme pak úspěšně se zapojovat a řídit vzdálenější a globálnější procesy.

Poznámka: Velmi účinnou metodu (než pracovat přímo na sobě) je zapojit se do vnějších procesů, které nás nutí přizpůsobit se tomu a řídit svůj život, pomocí globálnějších procesů působit na osobní růst (platí i v řízení obecně: Putin také řeší vnitřní problémy Ruska, tím že zapojil Rusko do globálních procesů), např. má někdo rozhozenou životosprávu a tak jde do zaměstnání (i když by nemusel) a ta zodpovědnost (je nucen každé ráno vstát a jít do práce) srovná postupně vnitřek, který byl třeba rozložen nicneděláním (úspěšné rockové hvězdy, které nespáchají sebevraždu pracují na další tvorbě - to je ukotví).

A nyní se dostávám k tomu co popisuje v úvodu k tématu @Ferry. Máme vědomé řízení a celou řadu automatismů (programů), které fungují bez nutnosti si je při plnění úkolů uvědomovat (zjednodušeně, ale výstižně vědomí a nevědomí). Některé automatismy jsou vrozené a nemusíme (ale můžeme) je po celý život řešit (například dýchání) a nebo vypěstované návyky (například mytí rukou).

Ještě více než vědomí a nevědomí se mi líbí pro řízení osobního života a jeho růst pohled skrze dvojici vůle a automatismy. Pomocí vůle můžeme automatismy přetvářet nebo vytvářet nové nebo staré nahradit jinými (jestli je lze vymazat a zapomenout nevím - jak se říká: "Starého psa novým kouskům nenaučíš"). Bez vůle jsme vláčeni a řízeni automatismy (čehož využívá zákulisní řízení - elitami tvořená kultura "víno, ženy, zpěv" se snaží vůli oslabovat nabídkou různých "rájů" typu "chléb a hry" již od starověku).

Co se týká instinktů, svědomí a intelektu apod. tak to jsou nástroje, které má vůle (řízení) k dispozici. A dále je vůle úzce spojena s mravností, čím vyšší mravnost, tím větší vůle. V materiálech koncepce je vůle popisovaná co schopnost držet se zvoleného cíle|záměru navzdory tlaku okolí (instinkty lákají k pozření voňavého sousta, ale vůle řekne ne teď není správný čas) po potřebný čas k dosažení cíle.

Psychický typ zvíře - velmi slabá vůle, instinkty jsou silnější než vůle
Psychický typ zombie - vůle je schopná následovat a vypracovat automatismy tvořené kulturou, ale nemá více vůle pro tvorbu vlastních programů
Psychický typ démon - vůle je schopná vytvářet vlastní automatismy, ale není schopná překonat své "nízké" potřeby (např. sláva, bohatství, úspěch) ten typ je schopen zapojit vůli jenom ve vlastním zájmu
Psychický typ člověk - vůle je schopná vytvářet vlastní automatismy a jeho vůle je schopná pracovat pro zájmy celku i za cenu vlastních omezení ve spotřebě (po Stalinovi zůstala pouze jeho uniforma a čtyři kopějky, svůj plat dával na projekty ve prospěch celé společnosti).
Psychicky typ zvráceny do nepřirozena - je řízen šílenými nelidskými egregory, vlastní vůle zmizela.

@Ferry uvedl ještě více cenných postřehů, možná se ještě k tématu budu vracet.
 
Naposledy upravené:
Zaujala ma myšlienka Programy z agregorov.
Na to môžem dať príklad z reálneho života.
Ako malí sme sa kamarátili s kadekým a jeden kamarát mal otca čo bol šoférom na vetrieske, mal ju doma a tiež šoféroval tatru. Veľa som sa tam naučili ohľadom techniky, elektrotechniky. Ako mladí sme tu vetriesku, traktor opravovali a vlastne všetko čo trebalo. Tam som nadobudol technické zručnosti. Si pamätám, že vtedy mali na dvore jeden holubník, zajačník a sliepky. To bolo všetko čo chovali. Babka mi stále spomínala, že na tom dvore niekedy sa chovali ovce, veľa oviec. Že dedo môjho kamaráta bol bača, alebo také dačo. Ale jeho syn, otec kamaráta, bol šofér a zatiaľ neprejavoval záujem o ovce. A tak išli roky. Ako prvé na tom dvore zbúrali stodolu a postavili novú modernejšiu, s betónovým základom a stajňou. To bolo v poriadku. Veď normálna vec. Potom o pár rokov kamarátov otec priniesol odkiaľsi kozy. Maximálne 5 kusov. Potom sa množstvo samé rozrástlo asi na 10 - 15. To ešte tiež nevyvolávalo otázky. Nie je to veľké množstvo statku. Potom prestali chovať zajace, lebo stále prišiel zajačí mor a celý chov pokapal. Zajace akoby boli nahradené jednou sviňou. Stále to bolo prijateľné množstvo práce, ktoré mohli na tom dvore utiahnuť.
Čas šiel, až sa otec toho kamaráta dostal do rokov, kedy si mal položiť otázku - čo ďalej so životom? Je to približne okolo 40 - 45 roku života. Lenže človek, ktorý nemá v psychike informácie o tom čo je to vývoj jedinca, čo neštudoval filozofiu alebo KSB, ten nevie čo má robiť. Ale nepríjemná otázka "Čo ďalej?" stále ostáva.
A keď jedinec nevie čo so životom, tak má okolo seba milióny programov, ktoré si môže zvoliť. Tie prevezmú kormidlo života.
Takto sa na tom dvore začali objavovať už aj ovce. Najprv pár kusov, neskôr desiatky. Také množstvo oviec, kôz si vyžadovalo určité pasienky. Tak si dotyčný ohradil dosť veľký kus poľa a tam tie ovce ráno chodí vyhňať a večer zháňať. Tiež na zimu potreboval oveľa viac sena aby dokázal uživiť také množstvo statku. Tak sa na tom dvore objavil nový traktor. Zemiakov začali sadiť "plantáže", pretože statok konzumoval veľa. Tiež na tom dvore začali vznikať nové stavby. Prístrešky pre ovce, svine, pre techniku traktora. V tejto fáze sa množstvo práce znásobilo. Rodina "baču" prestala akceptovať taký statok. Starali sa minimálne. Ale "bača" neprestal. Už začal aj robiť syr. Čas šiel. Deti "baču" oputstili, majú vlastné rodiny. Na tom dvore býva "bača" so ženou, ktorá odmieta drieť na toľko nepotrebného statku. Každý hovorí, že chovať toľko oviec, kôz, holuby, svine .... pre 2 ľudí, to je prehnané. Na vlastnú spotrebu to isto nemajú.

Čo sa stalo s naším bačom? To som pochopil len nedávno. On v určitom okamihu v živote začal preberať programy z agregoru svojho otca a tie programy začal oživovať len v modernejších podmienkach, kde namiesto dreveného voza je vetrieska a traktor.
A čo na to bača? Bača si začal najímať na prácu cigánov. Niekedy aj tí odmietajú toľko pracovať, tak im dá pálenky a tí drú na jeho statku. Už bača sám hovorí, že je to veľa na neho, že ďakuje za existenciu energeťákov, lebo tie mu umožňujú pracovať koľko sa len dá. Takže samotný bača si uvedomuje, že nevládze, ale nedokáže zastaviť to množstvo programov, ktoré vytiahol / aktivoval z agregoru. Programy ho ovládli a on sám nevie čo s nimi. Tak je ich otrokom - doslova. Od rána 5:00 kedy vstáva k ovciam, do večera kým nezájde slnko.

V časoch keď som ešte chodil na ten dvor, vetrieska bola vo výbornom stave, traktor tiež. Poriadok sa ako tak udržiaval. Ale keď bača prešla na nekontrolované vykonávanie programov z agregoru, tak množstvo práce sa nakopilo na toľko, že už nie je čas sa starať o technku. Traktor pokazený stojí už asi 3 roky. Na sade technika rozhádzaná tu a tam. Všade neskutočné množstvo materiálnych statkov, technika, konštrukcie, železo ... čo len si človek nezmyslí. Náš bača si ten bordeľ asi uvedomoval, tak okolo celého pozemku si postavil plot 2,5 - 3 metrový, aby nikto nevidel aký bordeľ má na pozemku. Alebo lepšie povedané, aby nikto nevidel, že programy bačovského agregoru jeho otca ho úplne ovládli a on im nedokáže čeliť. Nie je u neho dostatočne silá vôľa povedať "DOSŤ" a zredukovať statky na množstvo, ktoré je schopný v spokojnosti obhospodáriť. On hovorí, že sa mu páči chovanie oviec. Lenže to sa mu môže páčiť chovanie 5 - 10 oviec. Nepotrebuje kusov 50. V budúcnosti uvidíme. Vyzerá to tak, že dotyčný jedinec sa nedokáže oslobodiť od programov z agregoru. Buď skončí v nemocnici, kvôli maximálnej vyčerpanosti organizmu alebo jednoducho zomrie pri práci.
 
Buď skončí v nemocnici, kvôli maximálnej vyčerpanosti organizmu alebo jednoducho zomrie pri práci.
Velmi dobrý až učebnicový příklad, takové vidím v celém svém okolí, vždy se najde někdo posednutý nějakou činností (jsou relativně řídce rozesety v obyvatelstvu, ale takové subjekty asi zná každý).
Nie je u neho dostatočne silá vôľa povedať "DOSŤ" a zredukovať statky na množstvo, ktoré je schopný v spokojnosti obhospodáriť.
U těchto jedinců nevidím nedostatek vůle, tu mají (protože vykonávat dlouho namáhavou činnost je i test vůle). Takže problém je v řízení, jednak v kvalitě, při nedostatku zdrojů je nutné zkvalitnit řízení (jeden z axiomů DVTR).

A druhý problém ve volbě cíle řízení. Klíčový při výběru je světonázor (je rozdíl budovat království Boží na zemi a nebo snažit o úspěch a stát se elitou). Otázka zní čeho si přeji v životě dosáhnout, jaký je můj úkol ? Pokud bytost podlehne "všedovolující" liberární kultuře může nabýt dojmu, že muže dělat co se mu zlíbí, pokud si to dokáže prosadit. Při tomto světonázoru chybí motivace se propojovat a začleňovat do celku (izolace - kdo nekrade okrádá rodinu). @Ferry o tom také píše jinými slovy, a popisuje, že se pak subjekt chytá programů (egregorů), které vnímá ve svém okolí a stává se jejich baterkou (otrokem), svoji vůli používá v jejich prospěch (aby termín vůle zůstal jednoznačný jak ho chápu, snad správně) - posednutost.

Pokud je cíl dobrý a bytost otevřená Bohu obdrží informace ke zkvalitnění řízení. S.N.Lazarev vidí kořen neštěstí v pýše a něco na tom je. Pýcha vlastně znamená ignoraci Boha já si prosadím svoje nezávisle na Bohu, což je druh absurdní hlouposti, protože Bůh stvořil prostředí, ve kterém mohu uplatňovat svoji vůli a má prostředí plně pod "kontrolou" a vše co se děje je jenom díky němu (lék na pýchu je vděčnost).

Jenom hypoteticky netýká se uvedeného příběhu, jen vzorový příklad jak uvažuje pýcha: Bačovi může připadat pět ovcí málo, protože to je pak jenom chovatel, to má kdekdo, ale padesát ovcí to už jsem Bača. Naopak vděčnost funguje takhle: "Jsem tak rád, že mohu chovat pět ovcí, mám z nich užitek a vnoučata si na nich tvoří kladný vztah k biosféře".

Poznámka:
Vděčnost je dobrý prostředek jak se vymanit z některých egregorů (programů) - jsem spokojen s tím co mám a nemusím se honit za "úspěchem" (což je hodně, ale hodně relativní pojem).

Poznámka 2:
Bezzubost současných elit (což je ještě hloupější dav než dav obyvatel - nadbytek zabijí duši) je vidět v tom, že místo aby vůli lidí přesměrovali ve svůj prospěch (což se jim nedaří), tak ji oslabují (degradace) a jsou tak hloupí, že nevidí, že nemají jiné zdroje než obyvatelstvo. Když ničí sousední konkureční sociální super systém to lze pochopit (jdeme na ně oni jsou "zlí"). Asi mysleli, že již nemají konkurenci a nebo si postaví roboty a obyvatelstvo nebudou potřebovat. Nemluvím o GP, který je nad elitami a řídí velice promyšleně a degradace lidstva mu umožnuje delší setrvání na trůně (u kormidla při řízení lidstva), ale nesmí nechat dojít degradaci až ke zničení lidstva, pak bude ředitel pustiny, pokud přežije - řízení na hranici Božího dopuštění.
 
Naposledy upravené:
Davaj si prosim viac zalezať na tom, aby tvrdenia boli na zaklade faktov a ked píšeš, odporúčam naladiť sa do pokoja, lebo prispevok je mimoriadne emotivny
Celý ten príspevok som písal v maximálnom pokoji. Fakty, fakty ... ako mam dať pravdivostnú pečiatku na výsledky niekoľko ročného pozorovania? Odkedy som si niekoľko krát preštudoval DVTR tak som sa naučil pozorovať okolie a skladať si určitú mozaiku. Ak mi okolie dopomôže nájsť podstatný kúsok mozaiky, tak o časti doplnenej mozaiky napíšem krátky postreh ako bol tento. Nebolo to opísané zo žiadnej knihy, bolo to čisté jednoduché opísanie správania sa určitých jednotlivcov, pričom bol zvolený jazyk taký, aby mohol myšlienku pochopiť každý kto chce. V podobnom duchu sa niesol aj druhý príspevok. Ľudia v mojom okolí si takéto jednoduché vysvetlenie dosť dobre osvojili a som si všimol, že už začali opisovať niektoré nezmyselné automatizmy chybnejších jedincov v okolí. Tak som si myslel, že aj tu by mohol taký príspevok dopomôcť niektorým ľuďom lepšie pochopiť, pre nich nezmyselné, správanie určitých jedincov. Proste poskytnúť nástroj na pochopenie nezmyselného správania iných ľudí.
Na otázky
čo je nase centrumnriadenia? ktore centrum?
množstvo vôle? Co je to?
Na zaklade čoho je toto tvrdenie?
ani neviem aká je očakávaná odpoveď. Nemám žiadne certifikované a opečiatkované zdroje, ktoré určujú aké množstvo vôle sa považuje za silnú vôľu a čo to vlasne silná vôľa znamená. Ale určite na tú otázku vie odpovedať aj človek, ktorý nečítal hrubé knihy.
@Jox13 kľudne tu môžeš rozvinúť odpovede na otáky, ktoré si položil. Možno máš iný pohľad na celú vec a možno len by si chcel aby sme používali certifikované slovné spojenia a nie také jednoduché ako "nase centrumnriadenia".
 
certifikované
mas odo mna sukromnu spravu. Viem co tym myslis a r9zviedol som ti to. Tie tvrdenia sa daju rozbiť jednoduchou diskusiou navrhol som ti, co treba robit podla mna aby si sa tomu vyhol do buducna
nase centrumnriadenia
slovo bez obrazu je ako mesiac bez slnečnych lúčov. Nedokáže stimulovať ani basnika a nebude svietiť ani na cestu putnikovi životom. Lebo slovo bez obrazu je ako matrica buducich stavov bez energie. proste nema vyznam, pokial vyznam nedostane obrazom.
 
slovo bez obrazu je ako mesiac bez slnečnych lúčov. Nedokáže stimulovať ani basnika a nebude svietiť ani na cestu putnikovi životom. Lebo slovo bez obrazu je ako matrica buducich stavov bez energie. proste nema vyznam, pokial vyznam nedostane obrazom.
Každý obraz sa dá vyjadriť niekoľkými slovami. Takto Duch človeka - v terminológii Duša, pretože KSB uznáva len telo a Dušu, sa dá vyjadriť aj slovom psychika človeka a taktiež je to centrom riadenia našej existencie. U mňa všetky tie slová popisujú ten istý obraz.
U iného človeka môžu všetky tri slová popisovať úplne odlišné veci.
Pre zdravotníka je slovo duša, duch človeka - niečo abstraktné pochádzajúce z ezoteriky. On uznáva len slovné spojenie psychika.
Proste to je nevýhoda písaného slova. Nedá sa každá veta napísať tak aby bol každý na 100 % spokojný. Dokonca aj na vetu 2+2=4 môže niekto oponovať, že 2 jablká + 2 jablká nerovná sa 4 hrušky. Ale keď budeme uvažovať takým spôsobom tak sa nikde v dsikusii nedostaneme.
 
pretože KSB uznáva len telo a Dušu
mozes mi prosim dat tu cast KSB, ktora o tomto hovori. kludne zacituj dielo vp sssr a stranu
slovom psychika človeka a taktiež je to centrom riadenia našej existencie
stale si neozrejmil, co je centrum riadenia. Centrum znamena koncentrovaný útvar a riadenie je proces.
Takže co je tym myslené.
A prosim neberte to ostatni zle, potrebujeme toto vyjasnit, lebo sa tu zamenil pojem a pre mna je to naozaj prazdne slovo v tomto vyzname.
Pomenujes to crntrum riadenia prosim? Co konkretne si tym myslel....
Pre zdravotníka je slovo duša, duch človeka - niečo abstraktné pochádzajúce z ezoteriky
Rad Ťa zoznamim ak bude zaujem s lekármi a zdravotnikmi, ktorí pracujú s clovekom ako celkom, vratane veľkého precitovania prave Duše jej potrieb a utrpenia (ktore spôsobuje potom choroby tela)
 
Naspäť
Top Bottom