Drakonické úroky na hypotékach

Ještě když jsme u té inflace a hypoték. Řada našich poslanců si bere hypotéky - s jejich příjmy by si běžný domek nebo byt mohli dovolit i bez ní. Ale oni někteří "musí" mít dům za 10 nebo dokonce 20 milionů korun, tak si tu hypotéku vezmou. A potom není divu, že takoví odhlasují proinflační opatření, když je to v jejich vlastním zájmu - při konstantním úroku čím vyšší míra inflace, tím snadněji dluh splatí. Plat si kvůli inflaci sami zvýší.
 
Ono dnes postavit dům za 10 milionů je standard i s pozemkem. Pokud to požadujete někde v dojezdové vzdálenosti u velké metropole. A poslanci o žádném proinflačním opatření nehlasují, základní úrokovou sazbu určuje ČNB a ta je "nezávislá". Od koho či čeho je nezávislá je samozřejmě doprovodnou otázkou. Každopádně je závislá od MMF a ECB.
 
Dnes mi vyskočila reklama na hypotéku nejmenované banky s modrým chameleonem.
Úroková sazba se v jejich nabídce liší dle "zelenosti" budovy a ještě se tím chlubí...
 
Vo videu sú ukázané tabuľky koľko zaplatíte na úžere, ak by ste si chceli aktuálne kúpiť vlastné bývanie.


Zdroj: https://youtu.be/hUnk2rcQBGw

Super ukázka toho jakým otrokem se stane každý, kdo si uváže mlýnský kámen hypotéky na krk. A reálná cena práce stále klesá. Zároveň nedostupnost bydlení reguluje (tlumí) nekontrolovaný populační růst. Prostě samé "blaho a sociální jistoty"...
Lichváři vytýčeným směrem vzhůru k "světlým zítřkům".
Bohužel nezkušená mladá generace věří pohádkám o totalitním komunistickém režimu a jeho zločinech, když se později po osamostatnění střetne s realitou, upadá do apatie.
 
Naposledy upravené:
Super ukázka toho jakým otrokem se stane každý, kdo si uváže mlýnský kámen hypotéky na krk. A reálná cena práce stále klesá. Zároveň nedostupnost bydlení reguluje (tlumí) nekontrolovaný populační růst. Prostě samé "blaho a sociální jistoty"...
Lichváři vytýčeným směrem vzhůru k "světlým zítřkům".
Bohužel nezkušená mladá generace věří pohádkám o totalitním komunistickém režimu a jeho zločinech, když se později po osamostatnění střetne s realitou, upadá do apatie.
nie je to len o neskúsenej mladej generácii, ale aj o možnostiach. Napr ja mám hypotéku, lebo nemám na výber. Brat postavil dom u rodičov na pozemku, aj on má, ale o niečo menšiu. Ide len o to, ako ju urobiť čo najnižšou, ak sa jej nedá vyhnúť. Mnohí mladí chápu, že je to zle a mnohí nie.
 
Ide len o to, ako ju urobiť čo najnižšou, ak sa jej nedá vyhnúť. Mnohí mladí chápu, že je to zle a mnohí nie.
Nehodnotím okolnosti v kterých se nachází konkrétní lidé, vždy je to na jejich konkrétním posouzení a rozhodnutí. Otázkou je, zda si před tím rozhodnutím dají alespoň tu práci a nastudují skutečný mechanizmus výpočtu hypotéky (že se nejprve splácí úroky a až na závěr jistina; že nezaplatí jen např.5% navíc z jistiny, jak si mnozí myslí, ale i z úroků a tím pádem ve výsledku násobek vypůjčené částky). Zda zváží i dlouhodobost závazku a uvědomí si, že časy se mění a s nimi i procentní sazba hypotéky = co mohlo být původně docela výhodné, nemusí být v době krize (lichvářské sklizně) únosné. A smlouva s bankou je vždy psaná v její prospěch. Proto je dobré, mít vždy připravený záložní plán.
Pán ve videu perfektně ukázal realitu výpočtu hypoték, kterému mnozí naivové nechtějí věřit a navíc jsou často i líní si to ověřit. Mimochodem, ani on video nenatočil pouze kvůli krásným očím jeho klientů, ale především ve prospěch své realitky (kvůli zisku). Z tohoto úhlu pohledu je nutné se na to video dívat. Má pravdu, na trhu poroste nabídka nemovitostí, ale většina bude bohužel zatížena nesplacenou hypotékou.
 
Naposledy upravené:
Super ukázka toho jakým otrokem se stane každý, kdo si uváže mlýnský kámen hypotéky na krk.
Přitom cesta ven pokud, když odfiltruji psychologii je úplně jednoduchá, stále je mezi lidmi poměrně dost peněz (úspory). Jenže staří se ukazují, že nejsou schopni podpořit mladé i když mají nedají (znám spousty případů), když stát není schopen zajistit bydlení. Kolik jenom umře důchodců s poměrně vysokou částkou. Prostě v příliš mnoha rodinách je rozkol a staří s mladšími nevychází. Kdyby měli staří důvěru v mladé, že se o ně postarají, tak by dali vše. To byl jen začátek, dále lze ve svém okolí vyřešit nějaké případy, kdy třeba zůstane člověk bez rodiny. Rodiny jsou od sebe oddělené nespolupracují (hold každý sám za sebe - to se pak stádo skvěle pase).

Já-centrismus snadno nepůjde překonat a do té doby se bude dav i bít a stříhat a když tenhle úkol padne na někoho ať to dělá s láskou a ve prospěch celku s důvěrou k Bohu.
 
Naposledy upravené:
Přitom cesta ven pokud, když odfiltruji psychologii je úplně jednoduchá, stále je mezi lidmi poměrně dost peněz (úspory). Jenže staří se ukazují, že nejsou schopni podpořit mladé i když mají nedají (znám spousty případů), když stát není schopen zajistit bydlení. Kolik jenom umře důchodců s poměrně vysokou částkou. Prostě v příliš mnoha rodinách je rozkol staří a mladí nevychází. Kdyby měli staří důvěru v mladé, že se o ně postarají, tak by dali vše. To byl jen začátek, dále lze ve svém okolí vyřešit nějaké případy, kdy třeba zůstane člověk bez rodiny. Rodiny jsou od sebe oddělené nespolupracují (hold každý sám za sebe - to se pak stádo skvěle pase).

Já-centrismu snadno nepůjde překonat a do té doby se bude dav i bít a stříhat a když tenhle úkol padne na někoho ať to dělá s láskou a ve prospěch celku s důvěrou k Bohu.
Ano, soudržná rodina a mezigenerační solidarita je jedno z velmi důležitých řešení (ověřených minulostí). Další je uvědomění si, že nemusím mít všechno hned. Také jsme začínali úsporami a svépomocí, a nemám pocit, že to byla špatná doba. Vím, že je dnes silně propagováno masmédii: "Na nic nečekej a rychle si užívej, vždyť život je tak krátký". Jenže oni jsou krysaři bankovních lichvářů a strážci davo-elitarizmu.
 
časy se mění a s nimi i procentní sazba hypotéky
Výška preplatenosti hypotéky a akejkoľvek pôžičky nezàvisí len od výšky úroku, ale sú tam aj ďalšie poplatky. Skutočná preplatenosť závisí od RPMN - ročnej percentuálnej miery nákladov.
Čo sa týka hypoték, tak sa nemenili len úroky ale aj interné predpisy banky, tzv. črevá, a tak klient, ktorý pri tej istej úrokovej sadzbe a tom istom príjme ešte v decembri dostal napr. 52 000 €, tak teraz dostane len 42 000 €. T.j. zmenil sa vnútorný prepočet bonity klienta.
 
Dlhšie premýšľam nad možnosťou, že lacné hypotéky pred kovidom neboli náhoda. Domnievam sa, že šlo o umelé zvyšovanie zadĺženosti obyvateľstva a prehĺbeniu vzťahu medzi otrokmi a otrokármi.
 
Naposledy upravené:
To mi připomíná nedávný rozhovor s ekonomem Pikorou, kde vysvětluje jak je možné, že koruna při tak výrazné inflaci "tvrdne".
Důvodem je, že lidé si kvůli vysokým úrokům berou úvěry v eurech, které se dají pořídit v zahraničí i za 2%. Pak logicky ty eura musí proměnit na koruny, takže vzniká obrovská poptávka po koruně. Koruna pak místo přirozeného oslabení, sledující inflaci, naopak posiluje.
 
Můžeš mi vysvětlit, jak si lidé mohou brát úvěr v eurech a v zahraničí? Protože pro běžného občana ČR je to nedostupné. Ty si nemůžeš vzít například auto u německé leasingovky za 2,75 %, prostě ti jej nedají a musíš úvěrovat bankou v ČR.
 
Takže je to přesně tak, jak říkal např. Babiš v předvolební diskuzi: "úvěry v eurech si na západě mohou brát pouze podnikatelé, kteří mají signifikantní příjmy v eurech, což např. Agrofert je". Ty jako jednotlivec se k tomu nemáš šanci dostat. Já jsem to osobně v minulosti zkoušel právě u toho leasingu na firmu.
Je to v zásadě jednoduše dané. Čím dále na východ, tím vyšší úroková sazba, aby podnikatelé nebyli tolik konkurenceschopní a západní banky vyvážely zisky na západ. To samé se děje s dotacemi, jak může být např. holanská zelenina levnější než bulharská, když průměrná mzda je v Holandsku je cca 3,5:1 oproti Bulharsku. Protože v Holandsku mají násobně velké dotace v zemědělství.
Atd...
Naprosto jednoduchý koloniální systém.
 
Naspäť
Top Bottom