Inzulinova diverzia

Osobně mi neustále jíst přišlo vždy otravné a raději jsem vždy jedl nadměrné porce, ale méně často, jelikož jíme, abychom žili, nežijeme, abychom jedli.
Sice je to jediné pravidlo, které skutečně denně dodržuji, ale na trávení je opravdu mnohem lepší, jak radil Dr. Něumyvakin, vždy pít alespoň 15 minut před jídlem (a pak už ne) a ideálně až dvě hodiny po jídle znovu.
Pokud bych měl jíst 5x denně, tak se ani nenapiju...

K alkoholu jsem si vzpomněl na seriál Červený trpaslík, kde Kryton komentuje hospodu těmito slovy:
"Veřejný podnik, kde se lidé snaží dosáhnout pokročilého stavu mentální inkompetence opakovanou konzumací fermentovaných rostlinných nápojů."
 
Trochu odbočím. Máte skúsenosti s názorom, že ráno zistíte, že niečo na Vás niečo lezie, tak začnete hladovku 2-3 dni a choroba sa nerozbehne prípadne prejde len v ľahkej forme?
 
Naposledy upravené:
Trochu odbočím. Máte skúsenosti s názorom, že ráno zistíte, že niečo na Vás niečo lezie, tak začnete hladovku 2-3 dni a choroba sa nerozbehne prípadne prejde len v ľahkej forme?
Kolega tak robí. Keď na mňa ide choroba tak ako prvé sa mi znižuje chuť do jedla. Telo samé vypína príjem potravy.

Nová definícia chrípky :

Chrípka je proces očisty organizmu od nahromadených toxínov, ktoré v tele prirodzene vznikajú pri spracúvavaní potravy. Proces naštartujú tie isté vírusy, ktoré sú prítomné v našom okolí celý čas. Pokým je úroveň toxínov v tele v normále, tak sa proces očisty nezačína. Vírus koexistuje s telom bez reakcií. Ak sa telo nestíha očisťovať od toxínov, tak použije "nevinný" vírus na naštartovanie očisty organizmu. Telo samotné začne rozmnožovať vírus vo veľkom množstve - alebo inak povedané, telo obsahuje vhodnú pôdu pre rozmnožovanie vírusu. Vtedy pomaly zo všetkých otvorov ľudského tela sa začne valiť hlien plný toxínov. Ako prvé sa pri naštartovaní procesu očisty organizmu vypína príjem potravy - generovanie nových toxínov zo stravy.

Z môjho pohľadu úplne vypnúť príjem potravy počas chrípky nie je správne riešenie, pretože chrípka ako proces je náročná na spotrebu energie. Napríklad zvýšená teplota organizmu spotrebuváva oveľa viac zdrojov. Tiež generovanie hlienu a "boj s vírusom" si vyžaduje nemalé množstvo energie.
Skôr som za posilnenie organizmu prirodzenou stravou ako
med, ovocie, zelenina, cibuľa, cesnak, čaje ... - všetko veci, čo vytvárajú veľmi malé alebo žiadne zaťaženie pre organizmus. Samozrejme konzumácia v malých množstvách.
Žiadne chleby z kysnutého droždia, žiadne mäso, žiadne konzervy, pečivo, paštéky a podobne. Nekonzumovať žiadnu tepelne upravenú stravu.
Podobne aj veľmi pragmatický lekár vychovaný starou školou mi v mladosti ordinoval na chrípku vedro čaju, banán, mleté jablko a to je asi tak všetko.

Úplne prestať jesť počas chrípky môže vplývať dobre na jedného človeka, ale iného môže poriadne vyčerpať. Závisí od rezervy organizmu. Ležiak televízorový s dostatočným množstvom tuku môže počas chrípky začať spotrebuvávať tuky a konvertovať na energiu. Ale suchár behavý počas chrípkovej hladovky vyschne až na kosť.

Znížená konzumácia "ťažkého jedla" ako je mäso, pečivo ... môže pomôcť organizmu s očistou, pretože telo nepríma nové toxíny. Takže áno, môže byť pribeh slabší. Z vlastnej skúsenosti prechodom na "jednoduchú" stravu počas chrípky sa kritická fáza chrípky (očisty tela) redukuje na maximálne 2 dni v posteli. Potom už som schopný fungovať tak na 80 - 90 %. Štandardne ľudia trpia chrípkou aj týždeň. Takže áno, zmena stravy na jednoduchšiu má vplyv na priebeh procesu.
 
@Ferry
Dnes som skončil trojdňovú hladovku a mám pocit, že ten priebeh bol ľahší než mával inokedy. Plus sa mi stav zlepšoval postupne už každom zdriemnutí (napr. som si cez deň na hodinu zdriemol). Teplota klesla tiež rýchlo. Dokonca akoby si telo samé akúsi formu hladovky (diéty) vypýtalo/privítalo. Dnes som prešiel na ketogénnu stravu.
 
K inzulínovej diverzii ... už pár rokov nekonzumujem rafinovaný cukor a tiež sa snažím vyhýbať produktorm, ktoré ho obsahujú. Klasický rafinovaný cukor som kúpil pred 4 rokmi do kávy a čaju pre návštevu a ešte stále tam je. Síce trošku z neho ubudlo, lebo návšteva chcela kávu s cukrom - ani kávu ani cukor nekonzumujem. Všeobecne k inzulínu, treba sa riadiť glykemickým indexom. Píše sa o ňom všade. Napríklad https://www.dovera.sk/lepsizivotscukrovkou/o-nas/dia-slovnicek/144-glykemicky-index-potravin.
1672654939567.png
Každá potravina obsahuje určité množstvo cukru. Ak je množstvo cukru veľké, tak hladina cukru v krvi vystrelí, človek sa cíti nabudený. Ale o hodinu cukrové omámenie prestane a človek cíti ešte väčší hlad. Ako to? Nuž telo nikdy nevylučuje presné množstvo inzulínu vzhľadom na množstvo cukrov. Stále vylúči trochu viac. Ak je však množstvo cukrov veľké, tak to "trošku viac" sa natiahne na oveľa viac a tak telo nie len že inzulínom spáli cukor prijatý, ale ešte spáli aj ten čo bol v zásobe - človek je unavený a neskôr zase hladný. A tak ide zase jesť, aj keď vlastne to telo nepotrebovalo.
Ak je množstvo curku v strave primerané, tak nenastáva spotrebuvávanie rezervy curku a človek sa po jedle necíti unavený a jesť chce až o niekoľko hodín.
Treba si však aj dávať pozor na nedostatok cukru. Veľa ľudí dneska číta alternatívne médiá, dočítali sa tam o škodlivosti cukru a tak ho nekonzumujú skoro vôbec. Ale to je chyba. Telo potrebuje cukor tak ako potrebuje tuky a bielkoviny. V opačnom prípade bude človek neustále unavený - málo cukru v krvi. Treba si nájst prírodné náhrady za cukor. Najlepšie také, ktoré majú stredný glykemický index. Napríklad banán, jablko, prípadne konzumovať aj rafinovaný cukor ale vo veľmi obmedzenom množstve. Osobne ja si stále kúpim čokoládový dezert s veľkým množstvom kúskov aspoň 16, a každý deň asi hodinu po obede si dám jeden kúsok. Je to okolo 4 gramy cukru. Ak mám na obed jedlo s cukrom, napríklad palacinky s džemom, tak dezert už nejem. Nepotrebujem. Dezert jem, len keď reálne cítim únavu po obede. Nie je to stále. Tu sa dá pekne vidieť, ako telo cukor potrebuje. Na obed sa snažím neprežierať.
 
Co Vy na to?

Ako toto vidíte?



Jox
Jak to vidím? Vím o tom už docela dlouho. A ... souhlasím. Zcela. Sama mám diagnostikován DM I. typu a na téma léčba DM II. jsem psala závěrečnou práci v intenzivním tříměsíčním kurzu pro výživové poradce. Ale o původu výživové pyramidy, tedy podvodu na politickou zakázku jsem věděla již před tím. Jenže s lékaři se o tom nemá vůbec význam bavit. V podstatě jsem vděčná covid plandemii za to, že od konce roku 2019 jsem nebyla fyzicky přítomna na diabetologii. Stačí zvednout telefon a nechat si poslat recept na inzulín a už tam nemusím 4x do roka půl dne dřepět. Jinak - sama jím 2x denně se sacharidovou náloží do 100gS/den. Je to úplně jednoduchá a zcela logické, ale lidi to prostě nechtěj slyšet a o lékařích nemá smysl se bavit, ti jsou v zajetí dogmat, nařízení a lékařských standardů.
 
@Ferry
Dnes som skončil trojdňovú hladovku a mám pocit, že ten priebeh bol ľahší než mával inokedy. Plus sa mi stav zlepšoval postupne už každom zdriemnutí (napr. som si cez deň na hodinu zdriemol). Teplota klesla tiež rýchlo. Dokonca akoby si telo samé akúsi formu hladovky (diéty) vypýtalo/privítalo. Dnes som prešiel na ketogénnu stravu.
I zvíře, když je nemocné, tak instinktivně nejí. Půst imunitě obecně pomůže a to dost. Energie chybět nebude, té má člověk tak na rok. Co ale chybět při nemoci může jsou vitamíny a nějaké minerály, takže doplňovat.
Pozor ale na riziko. Při půstu je nutné se hýbat a i cvičit. Pokud se to nedělá, tak mizí svaly, které jsou jinak u půstu chráněny zvýšenou produkcí růstového hormonu. Bez cvičení a pohybu ale organismus svaly zanedbává a nechává degenerovat a to včetně srdce. Za mě bych tedy při nemoci delší, než třídenní půst nedržel. Člověk se nemocný dostatečně hýbat nemůže. Ale 3 dny super, to dělám též.
 
Nová definícia chrípky :

Chrípka je proces očisty organizmu od nahromadených toxínov, ktoré v tele prirodzene vznikajú pri spracúvavaní potravy. Proces naštartujú tie isté vírusy, ktoré sú prítomné v našom okolí celý čas. Pokým je úroveň toxínov v tele v normále, tak sa proces očisty nezačína. Vírus koexistuje s telom bez reakcií. Ak sa telo nestíha očisťovať od toxínov, tak použije "nevinný" vírus na naštartovanie očisty organizmu. Telo samotné začne rozmnožovať vírus vo veľkom množstve - alebo inak povedané, telo obsahuje vhodnú pôdu pre rozmnožovanie vírusu. Vtedy pomaly zo všetkých otvorov ľudského tela sa začne valiť hlien plný toxínov. Ako prvé sa pri naštartovaní procesu očisty organizmu vypína príjem potravy - generovanie nových toxínov zo stravy.
@Ferry , toto myslíš vážne? Kto akože takto predefinoval chrípku?
Pretože presne takúto rétoriku majú popierači existencie vírusov. Vraj vírusy a virusové choroby neexistujú, to sa len telo detoxikuje...
No pekne, a prečo je potom tá "detoxikácia" nákazlivá... Prečo sa niekedy detoxikuje tak, že ľuďom smrteľne odpáli pľúca (respiračné ochorenia), inokedy odpáli pečeň (hepatitídy), inokedy odpáli celý imunitný systém (HIV)... Niekedy napáda kožu (herpes, osýpky, kiahne)... To sú naozaj zvláštne druhy "detoxikácie"... Neliečené niekedy končia smrťou...

O tom, že niektoré virusové ochorenia sú nákazlivé, niektoré opakovane, niektoré jednorázovo, o tom mám vlastnú skúsenosť, ťažko ma niekto presvedčí o tom, že nič také neexistuje a jedná sa len o detoxikáciu...

Inak, to by ma celkom zaujímalo, ako to tie rozumbrady merajú, že telo malo XX toxínov a po nejakej detoxikácií už ich má menej... Je to aj dobrý biznis model nahovoriť ľudí na všelijaké detoxikácie, ktoré sa nedajú merať, ale ľudia si kupujú všelijaké preparáty a zariadenia na detoxikáciu. Stačí k tomu len viera, že telo sa detoxikuje...
 
Pretože presne takúto rétoriku majú popierači existencie vírusov. Vraj vírusy a virusové choroby neexistujú, to sa len telo detoxikuje...
Nikde som netvrdil, že vírusy a vírusové choroby neexistujú.
Nikde som nenapísal, že detoxikácia je základom HIV, hepatitídy, osípok atď.
Nikde som nenapísal, že vírusové ochorenia nie sú nákazlivé.
Debata bola o obyčajnej sezónnej chrípke, ktorú väčšina populácie považuje za normu.
Inak, to by ma celkom zaujímalo, ako to tie rozumbrady merajú, že telo malo XX toxínov
To vidím priamo na sebe v zrkadle :LOL: Keď tlačím do seba dlhšie bordeľ namiesto jedla, tak ihneď sa mi ten všetok hnoj začne tlačiť von cez pokožku. Tu pučák, tam pučák. Naposledy sa mi to stalo asi tak mesiac do zadu. Od rodičov som dostal tlačenku. Tlačil som ju do seba pár dní po večeroch. 2 dni potom som sa začal kde tu na tvári osypovať. Na to nasledovala "detoxikácia". 2 dni úplne mimo v posteli a potom som sa rozchodil. A to nie je jediný prípad. Podobne pred rokom som zaťažil tak organizmus pivom. Väčšinou po takých "akciách" kedy si nedávam pozor čo jem, nastáva "detox". A to je jedno či je zima jar alebo leto. Užitočný vírus je stále niekde po ruke.

Ono keby sme zabrdli viac do hĺbky, tak by sme sa mohli opýtať, prečo vlastne v Rusku vznikli bane (sauny). Azda ľudia sa chceli len tak trošku vypariť, lebo sa im to zdal dobrý nápad? A ono tá tradícia "ísť do bane" je v skutočnosti to naše - "idem sa kúpať aspoň 2X do týždňa". Lenže kúpeľ a baňa nie je to isté, pretože v bani sa človek poriadne vypotí. Numusím hovoriť, že ten pot vonia a čo všetko musí obsahovať, čo všetko z človeka potom vyšlo. Čistá voda to iste nebude.
Tú definíciu som napísal preto, lebo ľudia v tejto dobe majú tendenciu všetko zvaliť na zlý vírus. "Dostala som vírus tak som ochorela." A ešte lepšie "Ešte šťastie, že mi doktor predpísal antibiotiká a ma choroba prešla." No dobre, ale čo si pred chorobou robila preto aby si neochorela? Tlačila si čipsy po večeroch do hlavy? Zelenina naposledy na stole tak pol roka do zadu a ovocie jedine tak v reklame? A tu sa dostávame späť k tomu, kde sa debata začala - pôst a vplývanie stravy na priebeh / výskyt chrípky u jednotlivca.

Podobne aj sestra objavila zázrak menom "zdravá strava" po tom čo jej deti boli 3 X choré do pol roka. Predtým sa tiež vyhovárala na "zlý vírus v škole. Teraz sa už len vyhovára na jej zlú nevedomosť. Začala ponúkať deťom aj zeleninu, ovocie, a už boli deti choré len raz za pol rok, pričom ostatné stále 3X za pol rok. Azda ostané 2 vírusy nemali záujem o jej deti? Alebo vírusy síce boli prítomné, ale hostiteľské prostredie nebolo dostatočne kutivované aby sa tam mohol začať vírus rozmnožovať.
Vírus je niečo ako miniprogram. V čase keď sa chytím kľučky, na ktorej bol vírus nemôžem povedať, či je ten vírus dobrý - neochoriem, alebo zlý - spôsobí mi ochorenie. Vírus sa aktivuje len vtedy ak má vhodné podmienky. Jedno však môžem povedať na istotu - je čisto moja zodpovednosť aby som sa staral o svoje telo, o to čo jem, ako cvičím, ako pripravujem imunitu na vírusy. Napríkla ak by sme žili v sterilnom prostredí, tak by nás zabil prvý vírus čo by sme stretli.
 
Naposledy upravené:
Nikde som netvrdil, že vírusy a vírusové choroby neexistujú.
Nikde som nenapísal, že detoxikácia je základom HIV, hepatitídy, osípok atď.
Nikde som nenapísal, že vírusové ochorenia nie sú nákazlivé.
Z toho som ťa predsa nikde ani neobvinil. Pýtal som sa hlavne na to, odkiaľ si čerpal tú novú definíciu...

To, že sa ti robia pupáky po niektorom z jedál nemusí byť nutne o tom, že telo vylučuje toxíny. Osobne si neviem predstaviť, čo také škodlivé by v tlačenke alebo jaterniciach mohlo byť, ak si človek prasce chová sám doma na normálnej strave... Možno tvoje telo nevie dobre stráviť živočíšne tuky a reaguje zbavovaním sa prebytočného tuku, alebo je na nejakú zlžku alergické. Niekto iný znáša takúto stravu bez problémov, ale reaguje zle na mlieko, alebo inú zložku potravy. Ak by bola reč o toxínoch, tak by si musel presne vedieť, akých konkrétnych toxínov sa cez póry zbavuješ. Inak sú to len špekulácie.

Baňa, ako parná sauna, je dobrá vec. Veď aj horúčka je vlastne zbraň proti bacilom, ktoré neznášajú zvýšenú teplotu, no stále nižšiu ako 42 (pri ktorej by sa už údajne mala začať zrážať krv). A sauna krátkodobo simuluje proces horúčky. Čistý pot nesmrdí. Smrdieť začne až po nejakej dobe, keď ho začnú rozkladať baktérie, a ten smrad, to sú metabolity baktérií. Aj smrad ponožiek produkujú baktérie rozkladajúce pot nôh (inak brutálnym katalyzátorom rastu týchto baktérií sú určité druhy syntetických tkanín. Raz dávno som mal čínske umelé ponožky, a tie brutálne podporovali množenie týchto baktérií. Mať takúto látku na otvorených miestach ako sú genitálie, anus (napr. umelinové trenky, nohavičky, vložky), tak by to za pár hodín mohlo tak namnožiť baktérie, že by to mohlo aj ohroziť zdravie človeka, ak by sa tie baktérie dostali dnu. Raz som zachytil taký prípad, že niekde v zahraničí zomrelo dievča po aplikácií tamponu z pochybného materiálu. To mohlo byť práve ono).

Okrem toho z niektorých východných učení je známe aj to, že voda očisťuje telo od zlých energií. Dokonca aj od parazitických entít, pre ktoré je voda ako pre nás oheň. Preto je ranné sprchovanie alebo kúpanie pre stúpencov indických véd súčasťou ich povinného rituálu.

Raz som pozeral reláciu Adely Banášovej v SND, kde si pozýva zaujímavých hostí, a raz tam mala slováka breathariána... Meno si už, žiaľ, nepamätám. To sú ľudia, čo žijú len z extrémneho minima stravy (nie je pravda, že nejedia vôbec. Jedia, ale veľmi veľmi málo. Aspoň tí naši slovenskí).
No a on tam odhalil mechanizmus, ktorý ma zaujal. Vysvetlil to, že naša priemyselná strava veľmi zaťažuje organizmus a oslabuje imunitný systém. On sa na prechod na tento spôsob života dlho pripravoval. A dosiahol to, že dokáže zotrvávať a nocovať v oveľa nižších teplotách. Hovorí tam, že postupne skúša, pri akej nízkej teplote dokáže normálne existovať, a dopracoval sa tuším zatiaľ k 15 stupňom, pri ktorých spí v ľahkom oblečení, tuším vonku. Ďalšia dôležitá vec bola to, že odkedy sa vzdal jedla, tak nedokáže ochorieť. Vyhýbajú sa mu všetky prenosné ochorenia. Imunitný systém je oveľa výkonnejší, nie je oslabený priemyselnými škodlinami zo stravy.

Takže tiež verím tomu, že pôst môže skutočne pomôcť imunitnému systému pri boji s chorobou. Dokonca sú ľudia, ktorým dlhodobý pôst pomohol prekonať rakovinu. Stojí to ozaj za zamyslenie.

To ale neznamená, že virusy nemajú škodlivé účinky, ale iba to, že telo menej zaťažené škodlivinami si s nimi ľahšie poradí. Počas choroby sa energia potrebná na trávenie presmeruváva do imunitného systému, ale ani to nemusí vždy stačiť, pretože trávenie sa nikdy úplne nezastaví. Telu treba skrátka pomôcť.
 
Z toho som ťa predsa nikde ani neobvinil. Pýtal som sa hlavne na to, odkiaľ si čerpal tú novú definíciu...

To, že sa ti robia pupáky po niektorom z jedál nemusí byť nutne o tom, že telo vylučuje toxíny. Osobne si neviem predstaviť, čo také škodlivé by v tlačenke alebo jaterniciach mohlo byť, ak si človek prasce chová sám doma na normálnej strave... Možno tvoje telo nevie dobre stráviť živočíšne tuky a reaguje zbavovaním sa prebytočného tuku, alebo je na nejakú zlžku alergické. Niekto iný znáša takúto stravu bez problémov, ale reaguje zle na mlieko, alebo inú zložku potravy. Ak by bola reč o toxínoch, tak by si musel presne vedieť, akých konkrétnych toxínov sa cez póry zbavuješ. Inak sú to len špekulácie.

Baňa, ako parná sauna, je dobrá vec. Veď aj horúčka je vlastne zbraň proti bacilom, ktoré neznášajú zvýšenú teplotu, no stále nižšiu ako 42 (pri ktorej by sa už údajne mala začať zrážať krv). A sauna krátkodobo simuluje proces horúčky. Čistý pot nesmrdí. Smrdieť začne až po nejakej dobe, keď ho začnú rozkladať baktérie, a ten smrad, to sú metabolity baktérií. Aj smrad ponožiek produkujú baktérie rozkladajúce pot nôh (inak brutálnym katalyzátorom rastu týchto baktérií sú určité druhy syntetických tkanín. Raz dávno som mal čínske umelé ponožky, a tie brutálne podporovali množenie týchto baktérií. Mať takúto látku na otvorených miestach ako sú genitálie, anus (napr. umelinové trenky, nohavičky, vložky), tak by to za pár hodín mohlo tak namnožiť baktérie, že by to mohlo aj ohroziť zdravie človeka, ak by sa tie baktérie dostali dnu. Raz som zachytil taký prípad, že niekde v zahraničí zomrelo dievča po aplikácií tamponu z pochybného materiálu. To mohlo byť práve ono).

Okrem toho z niektorých východných učení je známe aj to, že voda očisťuje telo od zlých energií. Dokonca aj od parazitických entít, pre ktoré je voda ako pre nás oheň. Preto je ranné sprchovanie alebo kúpanie pre stúpencov indických véd súčasťou ich povinného rituálu.

Raz som pozeral reláciu Adely Banášovej v SND, kde si pozýva zaujímavých hostí, a raz tam mala slováka breathariána... Meno si už, žiaľ, nepamätám. To sú ľudia, čo žijú len z extrémneho minima stravy (nie je pravda, že nejedia vôbec. Jedia, ale veľmi veľmi málo. Aspoň tí naši slovenskí).
No a on tam odhalil mechanizmus, ktorý ma zaujal. Vysvetlil to, že naša priemyselná strava veľmi zaťažuje organizmus a oslabuje imunitný systém. On sa na prechod na tento spôsob života dlho pripravoval. A dosiahol to, že dokáže zotrvávať a nocovať v oveľa nižších teplotách. Hovorí tam, že postupne skúša, pri akej nízkej teplote dokáže normálne existovať, a dopracoval sa tuším zatiaľ k 15 stupňom, pri ktorých spí v ľahkom oblečení, tuším vonku. Ďalšia dôležitá vec bola to, že odkedy sa vzdal jedla, tak nedokáže ochorieť. Vyhýbajú sa mu všetky prenosné ochorenia. Imunitný systém je oveľa výkonnejší, nie je oslabený priemyselnými škodlinami zo stravy.

Takže tiež verím tomu, že pôst môže skutočne pomôcť imunitnému systému pri boji s chorobou. Dokonca sú ľudia, ktorým dlhodobý pôst pomohol prekonať rakovinu. Stojí to ozaj za zamyslenie.

To ale neznamená, že virusy nemajú škodlivé účinky, ale iba to, že telo menej zaťažené škodlivinami si s nimi ľahšie poradí. Počas choroby sa energia potrebná na trávenie presmeruváva do imunitného systému, ale ani to nemusí vždy stačiť, pretože trávenie sa nikdy úplne nezastaví. Telu treba skrátka pomôcť.
jardo netreba podcenovat tiez epigenetiku.

Jeden z bodov je, že telo, ked ide na ketony, zapája antioxidacnu drahu, ktora blokuje niektore enzymy, krore vytvaraju zápal a tym vlaatne zapaly blokujú. Ako jeden z prikladov.
Toez v stave nutricnej ketózy, resp. ketózy spôsobenej pôstom zasa bunky koduju uplne ine proteiny, ako za stavu "vsetko funguje v pohode".
 
Co Vy na to?

Ako toto vidíte?



Jox
No mne osobne ten článok príde ako dobre napísaný, je v tom rozumček :) Ale popravde mám pripomienky k tomu "čo jesť":
1. tá obrátená pyramída obsahuje na spodku jedlo s obsahom tukov, napr. mäso. Kde je tá správna miera koľko mäsa zjesť? Mne osobne sa až dvíha žalúdok, ak si predstavím, že by som mal každý deň zjesť mäso. Proste telo to nechce. To je tá miera, keď telo povie, že dosť bolo mäsa na tento týždeň?
2. v samotných materiáloch VP SSSR je myslím v základoch sociológie alebo mŕtvej vode príloha o evanjeliu od esejcov, kde Ježiš odmieta zabíjanie zvierat pre potravu, čo je v rozpore so správnou pyramídou. Z toho sa tiež neviem vysomáriť :) Buď je to diverzia v práci VP SSSR (lebo smrť zvierat nemôže byť o miere, tá buď je alebo nie je) alebo pyramída jedla nemá obsahovať mäso, ale ostatné tuky áno.
Poznámka - obe moje pripomienky platia v prípade, že som správne pochopil pyramídu.
K tomu "ako jesť" pripomienky nemám, súhlasím s tým. Vďaka za článok.
 
Chlapci, riešite odveký "problém" čo je viac - baktéria alebo terén (Pasteur vs. Béchamp). Čo v podstate možno ani problém nie je, ak jedného pekného dňa zistíme, že je terén všetko. A tým je odpovedané aj na to, aký vplyv majú toxíny na telo a myseľ. Otvárajú dvere pre ľahšie vniknutie vírusov, asistujú chorobe.

Prax je overením pravdy, preto sa stačí pozrieť na sestričky alebo učiteľov - sú veľmi málo chorí (teda pokiaľ sa nedali zaštepiť). Potvrdzuje to aj štatistika, napr. v Nemecku čerpajú sestričky najmenej PN. Vidím to aj na sebe, kým som robil z domu, stále chorý. Pritom som sa hýbal aj dobre jedol. Až teraz, keď som na škole, kde na mňa kýcha sto detí denne, mi nič nie je. Jasné, prvé dva roky som si zvykal, ale ďalšie dva roky je to už bez problémov. Aj imunita je len "sval". Kým sa trénuje, tak slúži. Keď sa nechá ľadom, tak prestane slúžiť.
 
No mne osobne ten článok príde ako dobre napísaný, je v tom rozumček :) Ale popravde mám pripomienky k tomu "čo jesť":
1. tá obrátená pyramída obsahuje na spodku jedlo s obsahom tukov, napr. mäso. Kde je tá správna miera koľko mäsa zjesť? Mne osobne sa až dvíha žalúdok, ak si predstavím, že by som mal každý deň zjesť mäso. Proste telo to nechce. To je tá miera, keď telo povie, že dosť bolo mäsa na tento týždeň?
2. v samotných materiáloch VP SSSR je myslím v základoch sociológie alebo mŕtvej vode príloha o evanjeliu od esejcov, kde Ježiš odmieta zabíjanie zvierat pre potravu, čo je v rozpore so správnou pyramídou. Z toho sa tiež neviem vysomáriť :) Buď je to diverzia v práci VP SSSR (lebo smrť zvierat nemôže byť o miere, tá buď je alebo nie je) alebo pyramída jedla nemá obsahovať mäso, ale ostatné tuky áno.
Poznámka - obe moje pripomienky platia v prípade, že som správne pochopil pyramídu.
K tomu "ako jesť" pripomienky nemám, súhlasím s tým. Vďaka za článok.
No a tu, ideme do detailov, ktore budú ťažkou filozofickou témou.
Čo je pre buddhistického bódhisattvu najväčšie dobro? Narodit sa, ako veľryba, aby svojim telom, mohol nakŕmiť, čo najviac ľudí.
Vladimír, kým sa ľudstbondostane dalej a otvoria sa mu dalsie moznosti, musi si v prvom rade precistit telesné schranky na to, aby v nich privital Ducha, ktory mu s tym pomôže.
A bohužiaľ zatiaľ sa, z tohto pohľadu, javí najlepšie, používanie nasytenych tukov. Je na každom, ako si to vyskladá.

Toť toľko na začiatok diskusie.
 
Chlapci, riešite odveký "problém" čo je viac - baktéria alebo terén (Pasteur vs. Béchamp). Čo v podstate možno ani problém nie je, ak jedného pekného dňa zistíme, že je terén všetko. A tým je odpovedané aj na to, aký vplyv majú toxíny na telo a myseľ. Otvárajú dvere pre ľahšie vniknutie vírusov, asistujú chorobe.

Prax je overením pravdy, preto sa stačí pozrieť na sestričky alebo učiteľov - sú veľmi málo chorí (teda pokiaľ sa nedali zaštepiť). Potvrdzuje to aj štatistika, napr. v Nemecku čerpajú sestričky najmenej PN. Vidím to aj na sebe, kým som robil z domu, stále chorý. Pritom som sa hýbal aj dobre jedol. Až teraz, keď som na škole, kde na mňa kýcha sto detí denne, mi nič nie je. Jasné, prvé dva roky som si zvykal, ale ďalšie dva roky je to už bez problémov. Aj imunita je len "sval". Kým sa trénuje, tak slúži. Keď sa nechá ľadom, tak prestane slúžiť.
Dovolím si malinkou poznámku, když je tedy praxe tím ověřením pravdy. Ta pravda je podle mě zcela subjektivní. Chodím do zcela stejného zaměstnání, kde ně mě kýchají, prskají - prostě mluví zákazníci. Náhubek jsem na obličeji měla všeho všudy za celý covid cca 4 hodiny (když to posčítám celkově) a to možná přeháním. Tečkovaná nejsem, 6 let jsem nemarodila vůbec a to ani právě přes covid. Ani když jsem několik měsíců nevyšla z bytu, ani když jsem chodila denně do práce. Zato teď jsem od října prostě pořád na hromádce i když jsem zaměstnání nezměnila a nezměnila jsem ani svoje životní návyky. Už jsem z toho nešťastná, ale vždycky, když to vypadá, že už to bude cajk, tak buch a je to v háji. Co jsem tím ale chtěla říct? Ta tvoje praxe, která je ověřením pravdy, pro mě absolutně neplatí. Takže tohle prostě není dobrá asociace.
 
No a tu, ideme do detailov, ktore budú ťažkou filozofickou témou.
Čo je pre buddhistického bódhisattvu najväčšie dobro? Narodit sa, ako veľryba, aby svojim telom, mohol nakŕmiť, čo najviac ľudí.
Vladimír, kým sa ľudstbondostane dalej a otvoria sa mu dalsie moznosti, musi si v prvom rade precistit telesné schranky na to, aby v nich privital Ducha, ktory mu s tym pomôže.
Jox, môj osobný názor - jesť mäso je nielen veľké barbarstvo, ale aj vyložene nezdravé. Mäso sa nestrávi, ale v črevách hnije. A ak máte psíka, predstavte si, že Číňania jedia psov, vedeli by ste predstaviť, že Vám toho Vášho niekto zje ? Nejem mäso od 2007, som tu a som živý, zdravý, mocný, je mi dobre ...
 
Naposledy upravené:
Dovolím si malinkou poznámku, když je tedy praxe tím ověřením pravdy. Ta pravda je podle mě zcela subjektivní. Chodím do zcela stejného zaměstnání, kde ně mě kýchají, prskají - prostě mluví zákazníci. Náhubek jsem na obličeji měla všeho všudy za celý covid cca 4 hodiny (když to posčítám celkově) a to možná přeháním. Tečkovaná nejsem, 6 let jsem nemarodila vůbec a to ani právě přes covid. Ani když jsem několik měsíců nevyšla z bytu, ani když jsem chodila denně do práce. Zato teď jsem od října prostě pořád na hromádce i když jsem zaměstnání nezměnila a nezměnila jsem ani svoje životní návyky. Už jsem z toho nešťastná, ale vždycky, když to vypadá, že už to bude cajk, tak buch a je to v háji. Co jsem tím ale chtěla říct? Ta tvoje praxe, která je ověřením pravdy, pro mě absolutně neplatí. Takže tohle prostě není dobrá asociace.
Ono to bude více věcí dohromady:
1. určitě strava a správné minerální hospodářství
2. psychika - stres, špatný spánkový režim, starosti
3. přirozený pohyb a pokud možno přívětivé prostředí v kterém se pohybujeme
4. harmonie našeho vnitřního stavu, čistota podvědomí v danný okamžik
5. víra

Minimálně toto vše bude hrát roli v tom, zda nás chřipka, nebo respirační potíže v určitý moment zastaví. To co nás jindy neporazí, nás může v určitý okamžik semlít, a naopak. Někdo neonemocní, protože věří, že oddolá a někdo naopak ano, protože má strach, že se nakazí.
 
Naspäť
Top Bottom