"Jak oholit ježka". КАК ПОБРИТЬ ЕЖА. Ruský dokument k 50. výročí Pražského jara 1968, české titulky

Pentuer

Člen
https://peertube.su/w/9fyn4JNuJjH111kUe9WLyL
prazske jaro.jpg

V roku 2018 vyšiel ruský dokument Jegora Ivanova - na kanále Плохой сигнал v spolupráci s českým kolegom A.P. pri príležitosti 50. výročia vstupu vojsk Varšavskej zmluvy do Československa v roku 1968. Udalosti, ktoré tomu predchádzali, sa nazývali Pražská jar.
Záujemcovia si môžu prečítať aj nasledujúci dobový dokument, ktorý je sovietskym pohľadom na tieto udalosti:
https://www.ustrcr.cz/data/pdf/projekty/srpen1968/bila-kniha.pdf.
http://leva-net.webnode.cz/products...ent-k-50-vyroci-prazskeho-jara-ceske-titulky/

Táto titanská práca nesmie zmiznúť z netu, teda s českým prekladom...na YT to zahlušili, inde som našiel iba v ruštine...
 
Naposledy upravené:
Včera som pozrel veľkú časť toho dokumentu. Nemám slov. Je to úžas čo sa vtedy dialo. Všetky tie kroky, ktoré sú akoby opísané z príručky západnej učebnice oranžových revolúcií. Klamať, klamať, klamať vo všetkom, len aby sa ľudia zmagorili. Treba ten dokument predabovať do slovenčiny a povinne každý rok púšťať v školách.
V mojom okolí mám jedného človeka, čo keď počuje slovo Komunizmus, tak akoby v ňom zapli prepínač. Ihneď ten človek spustí nadávky. To, že tí zlí komunisti mu pomohli postaviť dom, investovali do neho peniaze .... to už nevidí. To video pekne ukazuje ako už vtedy médiami boli šírené klamstvá a ľudia nimi oblbnutí žili v klame. A nie len to. V mágii, parapsychológii je opísaný stav, kedy človek má doslova naprogramovanú reakciu na určitý podnet. On si tú reakciu nevytvoril sám, niekto mu ju nanútil. Ak nastane spúšťač, tak ihneď sa spustí automatizmus v jedincovi. Presne to som videl v tom dokumente na tých ľudoch. Masová hypnóza, manipulácia. Dneska v dobe informačnej už vieme, že také niečo existuje a dobre funguje.
Tiež som si všimol, že kádre pre vedenie diverznej činnosti 68 roku boli bývalí väzni odsúdení komunistami za protištátnu činnosť. Tam vidím problém. Takým väzňom sa vo väzení trebalo venovať. Povinná výučba zásad kapitalizmu, jeho deštrukčného vplyvu na spoločnosť. Od kapitalizmu k tvrdému fašizmu. Za rok by musel jedinec vo väzení spraviť skúšky zo znalosti kapitalizmu. Ak nie, tak by boli z toho nejaké vysoké postihy ako namáhavá fyzická práca. Určite by si tí darebáci radšej vybrali vzdelávanie než lopatu. Takže po ich prepustení, by nenastalo zaplavenie spoločnosti protispoločenskými živlami, ale by nastala tvrdá konfrontácia s ešte nepochytanými darebákami. Trebalo tých vo väzení konvertovať na kádre.
Očividne nič také nebolo v pláne, keďže aj v Rusku tak pustili protispoločenské kádre na slobodu a tie začali pracovať na rozklade spoločnosti.
Tiež tam spomenuli nejakého ekonóma Ota Šik, ktorý naštartoval smer vtedajšieho československa ku kapitalizmu. Sa dušoval za svoje deštrukčné reformy. O rok po reformách bola ekonomika v ešte horšom stave. Tam bola chyba. Mali podmieniť akceptáciu jeho reforiem jeho hlavou. Ak by po reformách bola ekonomika v ešte horšom stave, tak by prišiel o svoje ekonomické tituly a pekne by šiel do basy. Taký ekonóm to bol ako dnešný Sulík alebo matovič - tupí diverzanti.

Ota Šik bol český komunistický ekonóm a politik Pražskej jari. Do povedomia vošiel ako tvorca hospodárskych reforiem, neskôr často označovaných ako tretia cesta, ktorý emigroval do Švajčiarska.Ako syn židovských rodičov vyrastal v dvojjazyčnom (českom a nemeckom) prostredí. V rokoch 1924 až 1936 navštevoval základnú školu v Tepliciach. V roku 1933 začal študovať maľbu na Akadémii výtvarného umenia v Prahe. Školu však už v nasledujúcom roku musel opustiť a ďalej sa vzdelával vo večerných kurzoch. Od roku 1936 pracoval pre niekoľko firiem aj ako maliar. Od roku 1939 sa politicky angažoval proti nemeckej okupácii. V roku 1940 vstúpil ako nezamestnaný do KSČ. Od roku 1961 pôsobil ako riaditeľ Ekonomického ústavu ČSAV. - Maliar ekonómom? Čisto dosadená tupá bábka na vysoký post. Čisto západná taktika ovládania spoločnosti.

Jedna zaujímavá pravda
Sociál-demokrati, to sú tí naivní ľudia, ktorí si myslia, že kapitalizmus vo svojej podstate je systém dobrý, len jeho implementácia je zlá. Preto sa tí naivní ľudia snažia postaviť koncepciu socializmu na zhnitých základoch kapitalizmu. Pretože kapitalizmus vždy vedie k fašizmu, či už skôr alebo neskôr.
 
Naposledy upravené:
Včera som pozrel veľkú časť toho dokumentu. Nemám slov. Je to úžas čo sa vtedy dialo. Všetky tie kroky, ktoré sú akoby opísané z príručky západnej učebnice oranžových revolúcií. Klamať, klamať, klamať vo všetkom, len aby sa ľudia zmagorili. Treba ten dokument predabovať do slovenčiny a povinne každý rok púšťať v školách.
Na doplnění ještě článek na KOB-foru
 
Naspäť
Top Bottom