Když (velká) firma změní logo

Myslím, že jste se v prvním příspěvku poněkud blamoval a druhým se to pokusil zachránit.
Počítám, že tohle je moc přísné. Vidím to tak, že kulich se na věc podíval optikou, kterou jsem vynechal. Optikou řekněme 4. (ekonomické) priority zobecněných prostředků řízení s přesahem do 3. (faktologické) priority a optikou vědomí.
Já jsem se snažil o interpretaci této jemné operace s logem z pohledu 3. (faktologické) priority, možná s určitými přesahy do vyšších priorit. A taky optikou podvědomí, protože logo je symbol.
Takže...
...debatu beriem ako vzájomné dopĺňanie.
Počítám ovšem i s tím, že pokud se omezíme pouze na pohled okem 4. priority, mohou některé věci zůstat skryty nebo budou nedostatečně/špatně pochopeny. V praxi jsem se setkal s tím, že se někteří lidé snaží veškeré společenské dění okolo sebe vysvětlovat jako výsledek výhradně ekonomicko-finančních příčin. Uniká jim, že existují entity, pro které peníze (už) nehrají roli (viz např. “tisknutí” tzv. “zelených papírků”).
Nejsem si úplně jistý, do jaké míry v těchto ”soft” věcech berou velké firmy inspiraci od malých firem. Zato jsem si jistý, že na velké firmy (nejen v ”soft” věcech) mají velký vliv tzv. “poradenské firmy” (KPMG, Accenture, Deloitte, PwC, EY) a navíc si za to nechají královsky platit.
 
@Počtář
Zmena loga je síce nižšia priorita, ale ten, kto to tam vhodil po predošlom otestovaní, to tam dal aj ako vyššiu prioritu, možno aj tú najvyššiu svetonázorovú. Beriem to ako tvorbu jednej homogénnej šedej masy, ako cez zjednodušený flat design, ploché logá, jednoduchú rovnošatu ázijského strihu ako teraz na summite G20 a ďalšie detaily.
 
Vždycky mne zaujme, když se změny diskutované v tomto vlákně dějí ”kolektivně”.
K tomu, co už zde zaznělo, tedy ještě další 2 kousky: v roce 2021 změnila logo KIA a v roce 2022 i Dacia.
Jak plyne z následujícího kvízu, který jsem si schválně udělal. A byl jsem překvapený, že logo Dacia jsem vůbec nepoznal. (ano, o auta se příliš nezajímám :- )
4.1.2023

Poznámka: popravdě se divím, že se KIA jmenuje KIA, protože
KIA = Killed In Action = zabit v boji ve smyslu padlý ve válce
 
V roce 1979 jsem si koupil v NSR nové Audi 80, což byl tehdy hit a kdo ho neměl nebyl IN. (Pozor, měl jsem služební BMW 2800), takže jsem neměl nutnost kupovat auto. Dokud jsem jezdil po Německu tak bylo všechno OK, ale pak jsem přijel na návštěvu rodičů a jel dolů po Bělehradské ulici. To bylo probuzení z "luxusu" fuj takbl! Měl jsem pocit, že mě hodili do ozvučné skříně a pustili ji z kopce. Něco naprosto příšerného. Tátovi se to auto moc líbilo, tak jsem mu honechal a chudák musel skoro rok jezdit na německých registracích, než s tím šlo něco udělat. Audi již nikdy v životě a to ani zdarma a ani kdyby mě platili. Mám svého medvídka a jsem spokojený, nikdy bych neměnil. A pokud někdo považuje audi za luxus, podléhá dle mého názoru klamivé reklamě. Také hraje roli přední náhon, kterého nejsem milovníkem a ani 4x4 zrovna nemusím, klasika je klasika a pokud se někdo naučí jí ovládat, je to nejbezpečnější. Ale všechno je věc názoru. Audi bylo v Německu dlouhá léta auto druhé kategorie (obrazně) a k tomu se vrací. Vždyť třeba VW se postavil na první verzi brouka za 50 DM během války a na požadavek Hitlera. Bylo to nejlevnější auto na trhu. Auto za jeden měsíční plat. (Toto se proslíchá, nemám pro to žádný důkaz, řeklo mi to několik Němců v dobách, když jsem tam pracoval)
 
V roce 1979 jsem si koupil v NSR nové Audi 80, což byl tehdy hit a kdo ho neměl nebyl IN. (Pozor, měl jsem služební BMW 2800), takže jsem neměl nutnost kupovat auto. Dokud jsem jezdil po Německu tak bylo všechno OK, ale pak jsem přijel na návštěvu rodičů a jel dolů po Bělehradské ulici. To bylo probuzení z "luxusu" fuj takbl! Měl jsem pocit, že mě hodili do ozvučné skříně a pustili ji z kopce. Něco naprosto příšerného. Tátovi se to auto moc líbilo, tak jsem mu honechal a chudák musel skoro rok jezdit na německých registracích, než s tím šlo něco udělat. Audi již nikdy v životě a to ani zdarma a ani kdyby mě platili. Mám svého medvídka a jsem spokojený, nikdy bych neměnil. A pokud někdo považuje audi za luxus, podléhá dle mého názoru klamivé reklamě. Také hraje roli přední náhon, kterého nejsem milovníkem a ani 4x4 zrovna nemusím, klasika je klasika a pokud se někdo naučí jí ovládat, je to nejbezpečnější. Ale všechno je věc názoru. Audi bylo v Německu dlouhá léta auto druhé kategorie (obrazně) a k tomu se vrací. Vždyť třeba VW se postavil na první verzi brouka za 50 DM během války a na požadavek Hitlera. Bylo to nejlevnější auto na trhu. Auto za jeden měsíční plat. (Toto se proslíchá, nemám pro to žádný důkaz, řeklo mi to několik Němců v dobách, když jsem tam pracoval)
Nemám síce skúsenosť s touto triedou aut, ale zažil som rozdiel medzi predným a zadným náhonom. Rozdiel je veľmi cítiť v zákrutách. Pri zadnom náhone je auto nedotáčavé, nedrží dobre v zákrute, tlačí ho to von. Pri prednom náhone a motore vpredu tento problém nie je.
 
Nemám síce skúsenosť s touto triedou aut, ale zažil som rozdiel medzi predným a zadným náhonom. Rozdiel je veľmi cítiť v zákrutách. Pri zadnom náhone je auto nedotáčavé, nedrží dobre v zákrute, tlačí ho to von. Pri prednom náhone a motore vpredu tento problém nie je.
To co uvádíš jako problém, je v mém řemesle výhoda, smyky si můžeš lépe korigovat a můžeš smyk využít k projetí zatáčky bokem aby si následně uprchl úzkou uličkou do které bys musel brzdit a více zatáčet, ale to je vyšší dívčí a s pancařákama se to řidiči učí velmi dlouho. Přední náhon do kopce na sněhu, se přední část odlehčuje a snadněji dojde k prokluzu, zadek obvykle dáváš plnou nádrž a pytel brambor. Nebo olověné podložky k zatížení. Ono je to všechno věc cviku, jazdit se dá s obojím, ale ve 100 bych nechtěl korigovat smyk s předkem, to bych nejenom nedal, ale asi i pokakal. Se zadkem s tím nemám problém, ale říkám, je to věc cviku. Někdo má rád holky, jinej vdolky. Předek když se utrhne do smyku, koriguje se hůře, alespoň mě. Pravda je, že předek se lépe otáčí o 180 stupňů pres zpátečku.
 
Naposledy upravené:
Ještě doplním, Charles de Gaulle, francouzký president na kterého bylo spácháno celkem 67 atentátu (překonal ho jen Fidel Castro) ve třech případech děkoval za záchranu svého života řidiči a vozidlu Citroën DS 19 / DS 21 / DS 23, který měl přední náhon, ale nestandartní způsob odpružení a mimo jiné uměl jet i na prázdných pneumatikách.
 
BMW chce vyuzivat predni sklo jako sirokospektrou obrazovku
Na americkém veletrhu elektroniky CES v Las Vegas představuje automobilka sedan BMW i Vision Dee s holou palubní deskou. Tachometr, navigační systém a všechny ostatní informace se zobrazují na čelním skle prostřednictvím head-up displeje. "Očekávání nové generace vozidel. Od roku 2025 bude tato inovace k dispozici v modelech nové třídy," oznámilo BMW.
Vozidlo je uvnitř prázdné: Nejsou zde žádné kliky dveří, přístrojová deska, ovládání teploty, přepínače, tlačítka - a už vůbec žádný displej. Centrálním řídicím prvkem je systém senzorů na povrchu, kde je v dnešních automobilech přístrojová deska.
Řidič hlasem nebo gestem ruky rozhoduje, které informace se mají zobrazit na čelním skle. Když vůz stojí, může být okolí zastíněno pomocí zatmivacich (stmivatelnych) oken.

Sony a Honda predstavuji Affelu
Elektronický gigant Sony a Honda mezitím představily společně vyvinutý vůz Afeela. Jejich společná společnost představila na veletrhu CES prototyp vozidla, které má být v roce 2026 uvedeno na trh nejprve v Severní Americe. Společnost Sony chce, aby Afeela využila své silné stránky mimo jiné v oblasti umělé inteligence, zábavy a senzorů kamer, uvedl šéf společnosti Sony Honda Mobility Yasuhide Mizuno. zde
 
BMW chce vyuzivat predni sklo jako sirokospektrou obrazovku
Na americkém veletrhu elektroniky CES v Las Vegas představuje automobilka sedan BMW i Vision Dee s holou palubní deskou. Tachometr, navigační systém a všechny ostatní informace se zobrazují na čelním skle prostřednictvím head-up displeje. "Očekávání nové generace vozidel. Od roku 2025 bude tato inovace k dispozici v modelech nové třídy," oznámilo BMW.
Vozidlo je uvnitř prázdné: Nejsou zde žádné kliky dveří, přístrojová deska, ovládání teploty, přepínače, tlačítka - a už vůbec žádný displej. Centrálním řídicím prvkem je systém senzorů na povrchu, kde je v dnešních automobilech přístrojová deska.
Řidič hlasem nebo gestem ruky rozhoduje, které informace se mají zobrazit na čelním skle. Když vůz stojí, může být okolí zastíněno pomocí zatmivacich (stmivatelnych) oken.

Sony a Honda predstavuji Affelu
Elektronický gigant Sony a Honda mezitím představily společně vyvinutý vůz Afeela. Jejich společná společnost představila na veletrhu CES prototyp vozidla, které má být v roce 2026 uvedeno na trh nejprve v Severní Americe. Společnost Sony chce, aby Afeela využila své silné stránky mimo jiné v oblasti umělé inteligence, zábavy a senzorů kamer, uvedl šéf společnosti Sony Honda Mobility Yasuhide Mizuno. zde
S velkou automatizací u auta nemám dobrou zkušenost. Chrysler Voyager mi při 12 000 km prostě odpojil všechno, vypnul motor, odpojil celou elektriku (nefungovaly ani blinkry ani okna, bez posilovače řízení a bez posilovače brzd) To je cesta špatným směrem.
 
Rakouská banka “Erste Bank” mění své logo v České republice.
6.1.2023

A co je to “otečkované“ es v názvu kdysi české České spořitelny? Aneb když se řekne “Sparkasse”.
 

Pravda o elektromobiloch a nebezpečenstvách veľkých lítium-iónových batérií​

Sú oveľa škodlivejšie pre životné prostredie ako bežné autá​

Nákladná loď s názvom Felicity Ace, ktorá viezla 4000 luxusných áut v celkovej hodnote približne 438 miliónov dolárov, začala horieť minulý mesiac. Našťastie sa členom posádky nič nestalo a podarilo sa im loď rýchlo opustiť. Oheň však horel týždeň.

Bolo to preto, že lítium-iónové batérie vo vnútri elektrických vozidiel (EV) v zásielke udržiavali oheň pri živote. Oheň uhynul až po vyčerpaní zásob horľavého materiálu na palube.

Niečo podobné sa stalo v júli minulého roka. V austrálskej Victorii zachvátil požiar 13-tonový „Megapack“ závod Tesly, ktorý využíva obrovské množstvo lítium-iónových batérií na skladovanie energie generovanej prerušovanými obnoviteľnými zdrojmi.

Tento požiar nakoniec po troch dňoch sám vyhorel. V tom čase vytvoril množstvo ekologických rizík vrátane toxického dymu, ktorý pohltil miestnych obyvateľov. Hasiči však nemohli urobiť nič viac, než len monitorovať škody na životnom prostredí – museli počkať, kým oheň sám uhasí.

Najvýznamnejším nebezpečenstvom lítium-iónovej batérie je, že [požiar] je takmer nemožné uhasiť, keď sa zapáli

Ekologické škody

To je ešte prekvapivejšie, keď vezmete do úvahy ekologické škody a vykorisťovanie, ktoré sa spája s výrobou batérií.

Ťažba lítia je špinavá a využíva obrovské množstvo podzemnej vody . . .
 
To co uvádíš jako problém, je v mém řemesle výhoda, smyky si můžeš lépe korigovat a můžeš smyk využít k projetí zatáčky bokem aby si následně uprchl úzkou uličkou do které bys musel brzdit a více zatáčet, ale to je vyšší dívčí a s pancařákama se to řidiči učí velmi dlouho. Přední náhon do kopce na sněhu, se přední část odlehčuje a snadněji dojde k prokluzu, zadek obvykle dáváš plnou nádrž a pytel brambor. Nebo olověné podložky k zatížení. Ono je to všechno věc cviku, jazdit se dá s obojím, ale ve 100 bych nechtěl korigovat smyk s předkem, to bych nejenom nedal, ale asi i pokakal. Se zadkem s tím nemám problém, ale říkám, je to věc cviku. Někdo má rád holky, jinej vdolky. Předek když se utrhne do smyku, koriguje se hůře, alespoň mě. Pravda je, že předek se lépe otáčí o 180 stupňů pres zpátečku.
suhlasim, a len doplnim, ze predny nahon je hlavne bezpecnejsi pre vacsinu ludi, auta su nedotacave co je bezpecnejsie pre vacsinu, je to praktickejsie rozmiestnenie z hladiska ulozneho priestoru. lepsi z hladiska jazdnych vlasnosti je zadny nahon.

najlepsia kombinacia je vzadu nahon, vzadu motor (nemusi byt za zadnou poloosou, kludne aj pred). predna naprava je odlahcena a tym padom lepsie manevruje (mensie zotrvacne sily) a zadna lepsie prenasa pohon/sily na vozovku, pretoze je zatazena. nehovoriac aj brzdenie je lepsie, pretoze vtedy sa vaha prenasa dopredu, tak s motorom vzadu je vaha pri brzdeni lepsie rovnomernejsie rozlozena na predok aj zadok, zadok je tlaceny dolu vahou motora a nejde cela vaha na predok a zadok ostane lahky (preto su na vacsine aut vpredu velke kotuce a vzadu male, pri motore vzadu su kotuce velmi podobne). a samozrejme, aj rozbeh je lepsi s motorom vzadu, lepsia trakcia.

jednoducho najlepsie rozlozenie vahy aj v sportovych autach je vacsia vaha dozadu, mensia dopredu. kto tvrdi 50/50 tak ano, ak by si chcel jazdit v kruhu, nie v zakrutach. preto aj pretekarske prototypy vratane F-1 maju rozlozenie viac zadok, menej predok
 
Naposledy upravené:
suhlasim, a len doplnim, ze predny nahon je hlavne bezpecnejsi pre vacsinu ludi, auta su nedotacave co je bezpecnejsie pre vacsinu, je to praktickejsie rozmiestnenie z hladiska ulozneho priestoru. lepsi z hladiska jazdnych vlasnosti je zadny nahon.

najlepsia kombinacia je vzadu nahon, vzadu motor (nemusi byt za zadnou poloosou, kludne aj pred). predna naprava je odlahcena a tym padom lepsie manevruje (mensie zotrvacne sily) a zadna lepsie prenasa pohon/sily na vozovku, pretoze je zatazena. nehovoriac aj brzdenie je lepsie, pretoze vtedy sa vaha prenasa dopredu, tak s motorom vzadu je vaha pri brzdeni lepsie rovnomernejsie rozlozena na predok aj zadok, zadok je tlaceny dolu vahou motora a nejde cela vaha na predok a zadok ostane lahky (preto su na vacsine aut vpredu velke kotuce a vzadu male, pri motore vzadu su kotuce velmi podobne). a samozrejme, aj rozbeh je lepsi s motorom vzadu, lepsia trakcia.

jednoducho najlepsie rozlozenie vahy aj v sportovych autach je vacsia vaha dozadu, mensia dopredu. kto tvrdi 50/50 tak ano, ak by si chcel jazdit v kruhu, nie v zakrutach. preto aj pretekarske prototypy vratane F-1 maju rozlozenie viac zadok, menej predok
Výhoda klasické koncepce motor vepředu, náhon na zadek se obzvlíášť projeví u verzí long, tedy ať již se jedná o klasickou verzi se zvětšeným zadním prostorem a nebo o verzi šestidveřovou. Ta sedí jak přibitá, obzvláště jedná li se o vozidlo plně panceřované (Quard), které má okolo 7 tun.
 
suhlasim, a len doplnim, ze predny nahon je hlavne bezpecnejsi pre vacsinu ludi, auta su nedotacave co je bezpecnejsie pre vacsinu, je to praktickejsie rozmiestnenie z hladiska ulozneho priestoru. lepsi z hladiska jazdnych vlasnosti je zadny nahon.

najlepsia kombinacia je vzadu nahon, vzadu motor (nemusi byt za zadnou poloosou, kludne aj pred). predna naprava je odlahcena a tym padom lepsie manevruje (mensie zotrvacne sily) a zadna lepsie prenasa pohon/sily na vozovku, pretoze je zatazena. nehovoriac aj brzdenie je lepsie, pretoze vtedy sa vaha prenasa dopredu, tak s motorom vzadu je vaha pri brzdeni lepsie rovnomernejsie rozlozena na predok aj zadok, zadok je tlaceny dolu vahou motora a nejde cela vaha na predok a zadok ostane lahky (preto su na vacsine aut vpredu velke kotuce a vzadu male, pri motore vzadu su kotuce velmi podobne). a samozrejme, aj rozbeh je lepsi s motorom vzadu, lepsia trakcia.

jednoducho najlepsie rozlozenie vahy aj v sportovych autach je vacsia vaha dozadu, mensia dopredu. kto tvrdi 50/50 tak ano, ak by si chcel jazdit v kruhu, nie v zakrutach. preto aj pretekarske prototypy vratane F-1 maju rozlozenie viac zadok, menej predok
F1 si prítlak (nedotáčavosť/pretáčavosť) korigujú spojlermi. Bez nich by sa sotva v tej rýchlosti udržali v zákrute s ľahkým predkom.
 
Naspäť
Top Bottom