Kto je kto? Kto za koho kope?

Autor: popolvar67 (oracle911blog.wordpress.com | RSS odber)

Odhaliť to môže dianie okolo Slovalca.

Veľmi zaujímavé video o pozadí fungovania Slovalca.


Penta VS Slovalco, monster-kauza dnešných dní / hosť: Pavol Forisch & Václav Nedvěd

Aktuálne je podľa Forisha účtovná cena Slovalca kvôli účtovným machináciam Penty a Nórov cca 2 milióny €.
Forish tam v súvislosti s jednaním T.Tarabu so Slovalcom o spustení výroby navrhuje, aby vláda Slovalco za tie 2 mil odkúpila a podrobne to aj vysvetľuje (o odkúpení je to cca od 50. minúty, dovtedy je to o schéme pozadia za Slovalcom a tunelovaní štátu.
Sú veľmi zaujímavé sumy, ktoré ako dotácie išli z MŽP Slovalcu od roku 2017 (ministrom bol nominant Most-Híd, potom Budaj).

Ministrom ŽP je T.Taraba.

Ministrom hospodárstva je D.Saková z Hlasu.

Ministrom financií je L.Kamenický zo Smeru.

Ministrom rozvoja a investícií je R.Raši z Hlasu.

Takže som zvedavý ako to s predvolebnými sľubami tieto strany a ich nominanti mysleli.

Po voľbách som okomentoval volebné výsledky v tom duchu, že dopadli tak, aby padli ďalšie masky: Hlasu, či je žiadaná nevesta alebo predajná kurva a u OĽaNO a KDH či sú skutočne zástancovia tradičných hodnôt. To bolo v súvislosti so vznikom vládnej koalície. Avšak masky ohľadom predajnosti budú padať aj naďalej, a to ohľadom jednotlivých ministrov. Prvým nastavením zrkadla je Slovalco.

Post Scriptum: počas predvolebnej kampane po jednom veľmi ostrom vystúpení R.Fica na tlačovke som to okomentoval, že buď hraje vabank alebo má veľmi silné krytie. Platí to alebo. Zatiaľ…

Prečo zatiaľ? Ono tie volebné výsledky a terajšia vládna koalícia tak trocha pripomína referendum vo VB o vystúpení z EÚ a jeho komentár V.V.Pjakinom skrze útek Napoleóna zo Svätej Heleny a Waterloo. Aj nadštandartný počet ministerstiev pre Hlas a SNS tomu napovedá. Takto rozdané karty boli podmienkou. A hra s týmito kartami definitívne preverí nielen túto vládu a jej jednotlivých ministrov a št. tajomníkov, ale predovšetkým premiéra R.Fica. Ak túto hru uhrá, tak bude posunutý do 1. ligy subjektov globálnej politiky (zatiaľ je len adeptom). Pekne to zhrnul P. Forish v čase od 1:07:07 do 1:08:08.

aktualizované

Zdroj článku...
 
Naspäť
Top Bottom