Kto nechápe či zabudne udalosti z dejín….

Autor: jox13 (Oracle911 Blog)

Dnes asi cteného čitateľa predstavím dvom aspektom, o ktorých som v posledných dňoch uvažoval a o niektorých z aspektov som, ako je to už zvykom, diskutoval s kolegami z komunity. Najskôr mi ale dovoľte Vás upozorniť, že to, čo budete čítať šikmým písmom, teda kurzívou je, doslovný preklad článku jedného fašistu. Nie, nezobral som výňatok zblytku psychologického mrzáka Adolfa H. s názvom môj boj, ale vzal som článok, ktorý napísala žena, žena fašistka.

Fašizmus je definovaný podľa Wikipédie, ako citujem:

Fašizmus je krajne pravicová, autoritárska, ultranacionalistická politická ideológia a hnutie, charakterizované diktátorským vodcom, centralizovanou autokraciou, militarizmom, násilným potláčaním opozície, vierou v prirodzenú sociálnu hierarchiu, podriadenosťou záujmov jednotlivca záujmom pre dobro národa a rasy a silné podriadenie sa spoločnosti a ekonomiky.

Tou fašistkou je pani Emily Oster, profesorka na Brown University v SŠA. Tu nájdete pôvodný text, ktorý som preložil a dávam ho sem.

* * *

Vyhlásme pandemickú amnestiu

Musíme si navzájom odpustiť to, čo sme urobili a povedali, keď sme boli v tme o COVIDe.

Autor: Emily Oster

V apríli 2020, keď som nemala čo robiť, moja rodina podnikla obrovské množstvo túr. Všetci sme mali na sebe látkové masky, ktoré som sama vyrobila. Mali sme rodinný signál rukou, ktorý by osoba vpredu použila, keby sa niekto blížil po ceste a my sme si potrebovali nasadiť masky. Raz, keď sa iné dieťa dostalo príliš blízko k môjmu vtedy 4-ročnému synovi na moste, zakričalo na ňu „SOCIÁLNE DISTANCOVANIE!“

Tieto preventívne opatrenia boli úplne scestné. V apríli 2020 sa nikto nenakazil koronavírusom tým, že prechádzal okolo niekoho iného. Vonkajší prenos bol mizivý zriedkavý. Naše látkové masky vyrobené zo starých šatiek by aj tak nič nedokázali. Ale vec je taká: nevedeli sme. Uvažovala som o tomto nedostatku vedomostí vďaka triede, ktorú spoluvyučujem na Brown University o COVIDe. Strávili sme niekoľko prednášok, aby sme prežili prvý rok pandémie a diskutovali o mnohých dôležitých rozhodnutiach, ktoré sme museli urobiť v podmienkach obrovskej neistoty.

Niektoré z týchto možností dopadli lepšie ako iné. Aby som uviedla príklad blízky mojej vlastnej práci, objavuje sa (ak nie všeobecný) konsenzus, že školy v USA boli zatvorené príliš dlho: Zdravotné riziká šírenia sa v škole boli relatívne nízke, zatiaľ čo náklady na zdravie študentov, to aby sa mali a na vzdelanostný pokrok boli vysoké. Najnovšie údaje o strate učenia sú alarmujúce. Ale na jar a v lete 2020 sme mali len záblesky informácií. Rozumní ľudia – ľudia, ktorým záležalo na deťoch a učiteľoch – sa zasadzovali na oboch stranách znovuotvorenej debaty. Ďalší príklad: Keď vakcíny vyšli, chýbali nám definitívne údaje o relatívnej účinnosti injekcie Johnson & Johnson v porovnaní s možnosťami mRNA od spoločností Pfizer a Moderna. mRNA vakcíny zvíťazili. Ale v tom čase bolo veľa ľudí v oblasti verejného zdravia buď neutrálnych, alebo vyjadrovali preferencie J&J. Tento omyl nebol hanebný. Bol to výsledok neistoty.

Je zrejmé, že niektorí ľudia mali v úmysle zavádzať a robili veľmi nezodpovedné tvrdenia. Pamätáte si, keď komunita verejného zdravotníctva musela stráviť veľa času a zdrojov naliehaním na Američanov, aby si nepichali bielidlo? To bolo zlé. Dezinformácie boli a zostávajú obrovským problémom. Väčšinu chýb však urobili ľudia, ktorí vážne pracovali pre dobro spoločnosti. Vzhľadom na množstvo neistoty bolo zaujaté takmer každé stanovisko ku každej téme. A v každej téme sa nakoniec ukázalo, že niekto mal pravdu a niekto iný sa mýlil. V niektorých prípadoch mali správni ľudia pravdu z nesprávnych dôvodov. V iných prípadoch mali prezieravé pochopenie dostupných informácií.

Ľudia, ktorí to z akéhokoľvek dôvodu pochopili správne, sa možno budú chcieť radovať. Tí, ktorí sa z akéhokoľvek dôvodu mýlili, sa môžu cítiť defenzívne a stiahnuť sa do pozície, ktorá nie je v súlade s faktami. Všetka táto chlácholivosť a defenzíva naďalej pohlcuje množstvo sociálnej energie a poháňa kultúrne vojny, najmä na internete. Tieto diskusie sú vyhrotené, nepríjemné a v konečnom dôsledku neproduktívne. Tvárou v tvár toľkej neistote, mať niečo v poriadku malo veľký prvok šťastia. A podobne to, že sa niečo pokazilo, nebolo morálnym zlyhaním. Zaobchádzanie s výberom pandémie ako s prehľadom výsledkov, na ktorom niektorí ľudia nazbierali viac bodov ako iní, nám bráni v napredovaní.

Musíme tieto boje odložiť a vyhlásiť pandemickú amnestiu. Môžeme vynechať úmyselných poskytovateľov skutočných dezinformácií a zároveň odpustiť tvrdé výzvy, ktoré ľudia nemali inú možnosť, ako uskutočniť s nedokonalými znalosťami. Okres Los Angeles zatvoril svoje pláže v lete 2020. Ex post facto to nedáva väčší zmysel ako pešie túry v maskách mojej rodiny. Musíme sa však poučiť z našich chýb a potom ich nechať ísť. Musíme si odpustiť aj útoky. Pretože som si myslela, že školy by sa mali znovu otvoriť, a tvrdila som, že deti ako skupina nie sú vystavené vysokému riziku, bola som nazvaná „zabijak učiteľov“ a „génocidaire“. Nebolo to príjemné, ale pocity boli vysoké. A rozhodne nemusím tento čas rozoberať a prehodnocovať po zvyšok mojich dní. Posunúť sa ďalej je teraz kľúčové, pretože pandémia spôsobila veľa problémov, ktoré musíme ešte vyriešiť.

Výsledky testov študentov ukázali historický pokles, viac v matematike ako v čítaní, a to viac u študentov, ktorí boli na začiatku znevýhodnení. Musíme zbierať údaje, experimentovať a investovať. Je doučovanie s vysokým zhustením dát viac alebo menej nákladovo efektívne ako predĺžené školské roky? Prečo sa niektoré štáty zotavili rýchlejšie ako iné? Na takéto otázky by sme sa mali zamerať, pretože ich zodpovedaním pomôžeme našim deťom zotaviť sa.

Mnoho ľudí v posledných rokoch zanedbávalo svoju zdravotnú starostlivosť. Predovšetkým rutinná zaočkovanosť detí (proti osýpkam, čiernemu kašľu atď.) je výrazne nižšia. Namiesto toho, aby sme diskutovali o úlohe, ktorú pri tomto poklese zohrali správy o vakcínach proti COVID, musíme všetku energiu vložiť do opätovného zvýšenia týchto sadzieb. Pediatri a úradníci verejného zdravotníctva budú musieť spolupracovať na dosahu komunity a politici budú musieť zvážiť školské mandáty.

Štandardné príslovie hovorí, že kto zabudne na históriu, je odsúdený si ju zopakovať. Ale zaoberanie sa chybami histórie môže viesť aj k opakujúcej sa slučke skazy. Uznajme, že sme urobili komplikované rozhodnutia tvárou v tvár hlbokej neistote, a potom sa pokúsme spolupracovať na budovaní späť a napredovaní.


Emily Oster je ekonómka na Brown University. Je autorkou knihy The Family Firm: Data-Driven Guide to Better Decision Making in the Early School Years and Expecting Better: Prečo je konvenčná tehotenská múdrosť nesprávna — a čo skutočne potrebujete vedieť.

* * *

Psychologický mrzák Adolf by to pravdepodobne nenapísal lepšie. v podstate žiadate nasledovné. Uznať vám, ktorí ste ostrakizovali, vyzývali na lynč, vyzývali na vyhadzovanie zo škôl, práce, vás, ktorí ste tým iným nadávali, vyhrážali sa a ponižovali, máme vám uznať, že bolo v poriadku. Vravíte, že nie? Váš časopis, a pár titulkov za posledné roky.

5120884344926350467_121.jpg


Máme Vám dať amnestiu,

  • pretože ste nevedeli, tak sme sa napadali slovne aj deti,
  • pretože ste nevedeli, tak sme zatvárali školy,
  • pretože ste nevedeli, tak sme poškodzovali deti,
  • pretože tí hore nevedeli, tak robili zlé rozhodnutia,
  • pretože ste nevedeli, diskusie s tými, ktorí sa postavili na inú stranu a vedeli, sú nezmyselné rozdúchavanie emócií,
  • dezinformácie boli a sú problém, aj keď mali pravdu, stále to boli len dezinformácie,
  • Ak aj niekto pravdu mal, aj počas celej doby, bolo to len šťastie, nemalo to nič spoločné s vedou a iným pohľadom na svet,

Emily, smrť miliónov živých a teraz aj vysoká smrtnosť ešte nenarodených detí je dôsledkom. Aj vy ste zodpovedná. A NIE, neuľavím vášmu svedomiu a vašej čiernej, zhnitej, temnej duši, ktorá volá po amnestii. V Norimbergu tiež hovorili, “Ich habe nicht gewust”

Aj vy ste vinná. Aj všetci tí, ktorí ste v práci nútili zamestnancov do pichania smrteľného jedu. Aj všetci vy, ktorí ste nútili ľudí, všetky smradľavé čierne zatuchnuté duše, ktorí ste presviedčali iných, že si majú ísť dať pichnúť smrteľný jed. A tí, ktorí ste ho nechali pichnúť svojim deťom, ste vinní.

Ste vinní. Tu je dôkaz, dostatočujúci pred Bohom aj pred súdom, predložený ďalším z odborníkov a človeka s veľkým srdcom, ktorého ste šikanovali, robili mu prieky a on napriek tomu hovoril vždy tak, ako mu velil princíp primum nihil nocere. MUDr. Ján Lakota CSc, na blogu JUDr. Petra Weisa…Dovoľte citovať tiež doslovne, tu je zdroj na akw.sk/blog

* * *

S protein je za útokmi na mozog

V časopise Molecular Psychiatry (www.nature.com/mp , 5 ročný impact factor 14.153) bol 01.11.2022 publikovaný článok „SARS-CoV-2 drives NLRP3 inflammasome activation in human microglia through spike protein“. Laikovi tento názov veľa nepovie, ale ľuďom, ktorí aspoň trochu rozumejú molekulárnej biológii, či medicíne sa doslova zježia vlasy. Autori (voľne preložené) hovoria o tom, že (v laboratóriu skonštruovaný vírus) SARS-CoV-2 spôsobuje aktiváciu zápalového procesu v ľudskom mozgu práve skrz spike proteín. „Neuroinflamácia“, teda zápal nervového tkaniva ľudského mozgu je charakteristickým znakom neurodegeneratívnych ochorení u človeka. V prípade, keď sa chronicky (teda pomerne dlho) aktivuje, tento obranný(!) mechanizmus doslova „ženie“ (dopredu), inými slovami povedané, spôsobuje neurodegeneratívne ochorenia. Opakovane bolo potvrdené, že SARS-CoV-2 môže postihovať rozličné orgány a tkanivá vrátane mozgu. Posmrtná analýza mozgov pacientov, ktorí zomreli na infekciu SARS-CoV-2 ukázala extenzívnu (zápalovú) aktiváciu mikroglie (=„imunitné bunky“ mozgu) s výraznou „neuroinflamáciou“ v mozgovom kmeni. Tento excesívny zápalový proces bol potvrdený aj na modeloch – myšiach, škrečkoch a tzv. non-human primátoch. Akútne neurologické komplikácie boli pozorované u 85% pacientov s SARS-CoV-2, a to aj u stredne ťažkých a ľahkých priebehoch infekcie. Nebudeme ich vymenúvať všetky, je to celá škála – od bolesti hlavy až po neuropsychiatrické poruchy vrátane psychóz. Autori v práci ukázali mechanizmus zápalu. Teda ako SARS-CoV-2 u mikroglie zápal spôsobí. Zároveň ukázali, že daný proces sa uskutočňuje cez ACE2 receptory prítomné na povrchu buniek mikroglie. A uskutočňuje sa spike proteínom! („SARS-CoV-2 spike protein activates the NLRP3 inflammasome in human microglia“ resp. „Spike protein activates NLRP3 inflammasome through ACE2 in human microglia“). Prosím toto sú nadpisy jednotlivých podkapitol v článku. Autori uzatvárajú, že „..suggesting that spike-ACE2 interaction specifically contributes to inflammasome activation in microglia.“ Teda, že práve interakcia ACE2-spike (proteínu) je zodpovedná za aktiváciu mikroglie a zápal mozgového tkaniva. Autori uvádzajú zoznam „dobrôtok“, ktoré už boli experimentálne pozorované napr. pomalé a nedokonalé zotavenie pacientov s Parkinsonovou chorobou po prekonaní infekcie SARS-CoV-2, alebo výskyt fosforylovaného tau proteínu alebo Lewyho teliesok v mozgu u experimentálnych zvierat. A teraz kvízová otázka: Kde je prítomný spike proteín okrem SARS-CoV-2? A vo väčšom množstve? A dlho? No predsa vo vakcínach. Nie priamo on, ale genetická informácia v „stabilizovanej“ mRNA, ktorá ho kóduje. A verte, či neverte, ak je pravdivý „firemný“ údaj o polčase mRNA 5(8) dní, tak táto „mňamka“ klesne na približne tisícinu pôvodnej koncentrácie po vpichnutí za desať polčasov, teda 50(80) dní. Je potrebné skonštatovať, že zmeny v mozgu, spôsobené zápalom už „idú svojou cestou“… Ak niekto ešte aj po týchto publikovaných zisteniach propaguje očkovanie, tak sa dopúšťa obludných zločinov proti ľudskosti. Propaguje a forsíruje hromadné ťažké poškodenie zdravia obyvateľstva, niekedy s následkom smrti.

Mene, mene tekel!

MUDr. Ján Lakota, CSc.


* * *

Tak a teraz dovoľte Joxa doplniť mozaiku. Čo Emily a jej podobné zombie a démonické kreatúry spôsobili v tomto svete? Tí, ktorí naozaj dostali dávku, alebo dávky jedu a nie soľný roztok v kontrolnej skupine, alebo soľný roztok tak, že o tom nevedel, čo je známe, že lekári s veľkým L robili, keď prišiel človek a povedal donútili ma, nemám inú možnosť, ako živiť rodinu. Tak tí, čo naozaj dostali dávku:

  • majú o 17% vyššiu úmrtnosť. To je veľmi veľa. zdroj tu
  • majú 35 násovne, teda o 3500% vyššiu pravdepodobnosť narodenia mŕtveho dieťaťa, alebo spontánneho potratu zdroj tu
  • už si nezasúložia tak krásne a beztrestne, ako kedysi zdroj tu, pretože ženy sa chcú chrániť pred preniknutím hrotového proteínu a spôsobením silného menštruačného krvácania , alebo samozrejme toho, čo popisuje hore MUDr. Lakota
  • majú vysokú šancu prionových ochorení mozgu, inak a im hovorí aj ten nemec, čo schováva veci, alebo choroba šialených kráv, alebo inak povedané diery v mozgu, zdroj tu
  • majú šanci cítiť sa, ako noví ľudia. Totiž mRNA im roztvorila dvojitú alfa špirálu a prepísala ju a vyrobila z nich mutantov, s účinkami zatiaľ nejasnými, zdroj tu
  • a samozrejme tá záhadná myokarditída, ako sa hovorí vo všeobecnej zdravotnej, príďte z nami so srdcom. zdroj tu

No a vzhľadom na fakt, popísaný hore v preklade doktora Lakotu, je zaujímavá jedna informácia z “krajiny”, ktorá sa volá v jazyku pôvodných obyvateľov “dedina”, majú tam v base osnovateľov protestov a velí tam tomu nemanželský syn Fidela Castra. Áno, uhádli ste, hovorím o Kanade. No tak táto “krajina” javorového sirupu a očkovacích mandátov, od Marca 2023 ide zaviesť možnosť eutanáziu ľudí s psychickou chorobou, aj keď nie sú v stave, že aj tak nastane smrť v dohľadnej dobe.

A čože to spôsobuje istá substancia, teda hrotová bielkovina v mozgoch, ako sa vyjadrili vedci, citujem z článku: od bolesti hlavy až po neuropsychiatrické poruchy vrátane psychóz.

Hopla, takže Justin Trudeau je teda upratovacia služba. Najskôr ich necháme napichať si to svinstvo, potom počkáme pár rokov, kým začne pôsobiť neurodegeneratívne ochorenia a následne, aby neboli záťaž pre rodinu a štát ich necháme legálne zákonom vyhľadať EUtanáziu, teda dobrú smrť..

Emily, ste vinná. Spolu s vašimi komplicmi. Pred Bohom, aj pred Ľudstvom. Ste vinná. Aj všetci tí, ktorí ste v práci nútili zamestnancov do pichania smrteľného jedu. Aj všetci vy, ktorí ste nútili ľudí, všetky smradľavé čierne zatuchnuté duše, ktorí ste presviedčali iných, že si majú ísť dať pichnúť smrteľný jed. A tí, ktorí ste ho nechali pichnúť svojim deťom, ste vinní.

*

Je už ctený čitateľ na konci? Ešte nie celkom, Mám ešte jednu tému. Horeuvedené je ľahko vysvetliteľné tým, že existuje 6 zbraní, či priorít zovšeobecnených prostriedkov riadenia. Viac nájdete v tomto videu.


COVID jed je piatou prioritou riadenia. Je to zbraň genetickej likvidácie ľudstva. okrem toho horeuvedeného, existujú aj iné genetické zbrane. Pohovorme si o nich v slovenskom jazyku.

Pre Slovakov žiadnu hygienu. Len vodku a tabak. psychologický mrzák Adolf Hitler v direktíve pre zabrané východné územia
  • Našiel som skvelú prednášku v slovenčine na Slobodnom vysielači z tejto nedele ku téme Riziká tabakového jedu:
  • Na leva nete v sekcii ku piatej priorite som našiel aj staršiu reláciu, ktorú som si pamätal zpred 1,5 roka. Odporúčam pre Hegera a jeho fanúšikov.

a samozrejme máme tu videá v ruštine ku tento téme

  • ďalšie video pre Hegera


Čo si vzal z týchto prednášok Jox? Potvrdenie niekoľkých čriepkov mozaiky z pohľadu bezštruktúrneho riadenia sveta.

  • Človek prijímajúci akúkoľvek drogu je nevoliteľný – riziko riadenia cez drogu
  • Človek prijímajúci akúkoľvek drogu je sebecký – prijímaním priamo cez jedy šíriace do okolia, či nepriamo, zmenou správania resp. postupnou degradáciou poškodzuje okolie
  • Človek prijímajúci akúkoľvek drogu patrí teda do zombie-biorobot alebo démon, ktorí následne padajú do psychiky zvrátenej do neprirodzenosti a degradujú.
typy-psychiky.jpg


Porozmýšľajte ctený čitateľ, či naozaj nestojí za to čítať hrubé knihy, pretože ak holdujete jednému z horeuvedených, výber urobil niekto už pred tým, za Vás. A všetky manipulácie Vás odvádzajú od cieľa ľudstva, daného nám Bohom. Vytvoriť kráľovstvo Božie na Zemi.

Buďte zdraví a blaho želám.


Jox


P.S. začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

P.S.2. kniha na tento mesiac na prečítanie voľne na stiahnutie http://leva-net.webnode.cz/products/zaklady-sociologie/

P.S.3. Kto zabudne na chyby minulosti, je ich nútený opakovať.

Zdroj článku...
 
Naspäť
Top Bottom