Najlepší KSB učiteľ- odovzdávateľ poznaní

Kto je, podľa tvojho názoru, najlepší učiteľ/mentor, z radov známych tvárí KSB?

  • Konstantin Pavlovič Petrov

  • Vladimir Michailovič Zaznobin

  • Viktor Alexejevič Jefimov

  • Michail Viktorovič Veličko

  • Valerij Viktorovič Pjakin

  • Všetci rovnako


Výsledky je možné vidieť až po hlasovaní.
Tendenčne sa rozvíja jama - rozpor v tom, kto má pravdu a kto klame - ide rozdelenie namiesto spojenia. Skúsme tomu pomôcť trošku inak. Pre začiatok iba vyslovením jednoduchého názoru, ktorý nemusí byť nutne založený čisto na racionalistickej rovine vnímania toho, kto je aký. Skúsme sa na to pri hlasovaní pozrieť s nadhľadom a bez emócií s dôrazom na to, čo nám hovorí náš vnútorný hlas. Možno vyjde vcelku iná odpoveď než kvôli ktorej je v ksb kruhoch tak veľa nezhôd.
 
Naposledy upravené:
Zase vymyslate hluposti... najlepsi je logicky ten co ta najviac naucil. Do podstaty KSB a DVTR sa moze clovek dostat len pri citani hrubych knih, v ramci popularizacnych videi sa nikdy nedostane za urcitu hranicu chapania. Cize za kazdeho kto cital aspon jednu knihu si dovolim povedat, ze najviac ho naucil VP CCCP, kto sa nedostal dalej ako po videa si vyberie niekoho z ankety. Cize sa zase dostavame k podstate, kto oplul VP CCCP a pokracuje v tom...
 
Naposledy upravené:
kto sa nedostal dalej ako po videa si vyberie niekoho z ankety
No, tak si predstav, že ja sa vzdelávam aj knihami aj videami. A robí to tak mnoho ľudí. Mi nepovedz, že ty si prečítal všetky knihy VP SSSR a nevidel si jedného videa, ktoré ťa nejakým spôsobom ovplyvnilo, hoc len napríklad vo výbere knihy, ktorú budeš čítať ďalej. Ale cieľom tu nie je toto. Cieľom je zamerať pozornosť na to, že tie tváre, ktoré sú predmetom obľuby/kritiky sú odovzdávatelia informácií/učitelia, pričom každému z nás vyhovuje iný štýl podania informácie, aj keď všetci vysvetľujú prakticky to isté. A o to a len o to ide. Prestať zaseknuto stáť na pozíciách "ja som pjakinovec a ja veličkovec" a presmerovať pohľad na dôležitejšie veci + uvedomiť si, že to nie sú autority s právom posledného slova. Krom toho, treba vidieť, že niektorí z týchto vydali aj svoje diela: "Тайны управления человечеством" napríklad, takže to čo si písal o videách/knihách sa vôbec nevzťahuje všeobecne. Ale pokiaľ v tom vidíš hlúposť, tak prosím. I to je názor.
 
Najlepší učiteľ, mentor, guru, kouč, lektor, tréner, konzultant či poradca je Boh. Má vždy Pravdu, vždy mu ide o dobro Človeka/Spoločnosti a nikdy nesklame.
Toto nemá byť skúška so správnou odpoveďou, ktorá je prirodzene len jedna.
 
@SLAV_jan_in

Viem čo myslíš, len mi príde táto Tvoja aktivita ako vyhlásenie súťaže krásy v oddelení pomocného personálu.
Dal som popis hneď na začiatku. A nižšie som ho upresnil. Možno som nezvolil úplne vhodný názov a pre toho, kto si popis neprečíta, môže to budiť práve tento dojem. Napriek tomu, odmalička prichádzaš do styku s mnohými učiteľmi, a sprostredkovateľmi poznania. Prvými sú rodičia, potom učiteľ v škole, medzitým priatelia i nepriatelia, šofér autobusu či upratovačka, žobrák na stanici, či bezdomovec na ulici ... a KSB "prepodavateli" nie sú žiadna výnimka. Celý život je proces učenia nikde nezačínajúci a nikde nekončiaci. A Boh k tebe hovorí aj prostredníctvom týchto ľudí.

Nakoniec, ak sa tu nájde viac ľudí, ktorým sa táto moja iniciatíva bude zdať ako nevhodná, môžu ju aj priamo "nahlásiť" a zmaže ju admin (tým som ti nechcel vyrobiť zbytočnú robotu).
 
Cože?
>Můj< nejlepší učitel KSB jsem přece já!
Ostatně kdyby né mne, tak ta výše uvedená jména ani neznám.
Dokonce ani na tomto fóru bych nebyl.
A všechno se to stalo úplnou, ale úplnou náhodou...
(Počkat, počkat, ale vždyť náhoda, to je vlastně.......)
:- )
 
vždyť náhoda, to je vlastně
Presne tak. A ktorýkoľvek z nich tam hore bol prostredníkom tvojej/mojej cesty až sem, prečo by sme sa mali na základe svojich osobných preferencií (je jedno, či sú založené na strohej racionalite, alebo na púhom pocite, pretože to nedokážeš emocionálom vyracionalizovať a racionálom vyemocionalizovať) k niektorému z nich viesť konflikt o pravdu?
 
Naposledy upravené:
Ja tiež nebudem hlasoval, lebo vo mne to evokuje vytváranie kultu nejakej osobe. Každý z tých ľudí má nejaké prednosti aj nedostatky. Dobré na tom je to, že tí ľudia sa dopĺňajú. Čo nepovie jeden, nájdeš niekedy u druhého. Každý z nich ma niečo naučil.
 
Každý z nich ma niečo naučil.
A preto tam je voľba "Všetci rovnako". Ale rešpektujem. I to, že tu veľa ľudí nechce hlasovať je vlastne výsledkom, pretože si všetci uvedomujeme, že to môže mať dopad práve týmto smerom, aj keď primárne som to mieril do toho, čo z toho nakoniec vychádza (len som nečakal, že to z toho vypadne takto okamžite, resp. takýmto spôsobom) = "uvedomenie si, že žiaden z nich nestojí mimo kruh, a tak nemá valný zmysel nikoho extra vyzdvihovať/zatracovať". A prejavilo sa to teraz skrz postoje mnohých ľudí a ich komentáre. Čo ma vedie k zatiaľ k záveru, že aj keď sa nepodarí vyčistiť spor medzi Pjakinom a Veličkom, každá zo vzniknutých "strán" vníma spoločné prvky, ktoré ich doviedli do kruhu KSB, a to je dobre.
 
Naspäť
Top Bottom