Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Demograf .... napadlo mi slovo "demagóg" ... ale to len tak mimochodom. Na zemi je 8 miliárd ľudí a niekto dá titulok aký dá? Ak človek trošku pozoruje vývoj v našom "civilizačnom" okruhu, nemôže nevidieť vzťah medzi POKROKom a POČTOM DETÍ.demografové se domnívají
Demograf .... napadlo mi slovo "demagóg" ... ale to len tak mimochodom. Na zemi je 8 miliárd ľudí a niekto dá titulok aký dá? Ak človek trošku pozoruje vývoj v našom "civilizačnom" okruhu, nemôže nevidieť vzťah medzi POKROKom a POČTOM DETÍ.
Čím viac rastie to, čo nazývame "POKROK", tým viac klesá POČET DETÍ. Pokiaľ je pokrok zhubným faktorom s klamlivým menom a nie je ozajstným pokrokom, tak tento vzťah platí vždy. Pretože ľudia, namiesto toho, aby sa zaoberali ozajstným pokrokom, t. j. sebarozvojom a rozvojom svojho prostredia s kladnými spätnými dopadmi, zameriavajú sa na rozvoj materiálneho blahobytu odtrhnutého od duševného/duchovného rastu. Potom všetko posudzujú práve podľa podmienok onoho blahobytu. Lebo veď: "Nemôžeme si dovoliť viac detí, nemáme na to...." A čo by na to povedala babka z r. 1930-40-50, ktorá mala 10 detí? Tiež na to nemala ... T. j. ak ten citát dokončím, bude tam: "... chuť, vystúpiť z radu a vzdať sa svojho materiálneho prebytku a dogmatických zdrevenelých presvedčení."
S ohľadom na rast materiálneho blahobytu tento istý efekt čaká spomínané štáty, pretože skrz digitalizáciu je i tam implantovaný materiálny debilizmus na západný vzor.
+ netreba zabúdať, že očkovanie nebolo použití len tak. Okrem toho, že to bol celocivilizačný mengelovský pokus, niektoré druhy vakcín okrem okamžitej smrti v priebehu pár rokov spôsobujú/budú spôsobovať nemoci ako neplodnosť.
Dodatok:
Zdroj: https://youtu.be/inZshNCb08E?list=PLaYCmrTEwmn8Wv7j4wADbQycnOIgk0Xr8
... včera som počúval. Myslím, že "naháňanie svojho vlastného psieho chvosta" je dostatočne silná metafora na to, čo sa nazýva v súčasnosti "pokrokom". So všetkými jeho dopadmi. I s rodičovstvom a počtom detí. Jedným z cieľov globálneho zákulisia je predsa zvládnuť pôrodnosť. Tvrdím, že tento proces ide ruka v ruke s digitalizáciou. Čím väčší rozvoj digitalizácie, tým menej detí. DIGI .. má pritom až efekt drogovej závislosti na svojich používateľov.
Niekto ich k tomu nútil? Chudoba je vždy spojená s väčším počtom detí, viď Afrika a pod. Keďže v minulosti bol zlý dostup k zdravotnej starostlivosti, tak veľa detí aj umieralo, a vďaka vyššej pôrodnosti sa viac zachovalo.A čo by na to povedala babka z r. 1930-40-50, ktorá mala 10 detí? Tiež na to nemala ...
To, že dříve ženy chtěly hodně dětí jsou mýty. Ony ti děti prostě mít musely, taková byla doba, nikdo se jich na nic neptal. Dnešní společnost je od toho osvobodila. Bohužel ale se kyvadlo vychýlilo vysoko na druhou stranu, děti nejsou.
@LenaA čo by na to povedala babka z r. 1930-40-50, ktorá mala 10 detí? Tiež na to nemala ...
To, že dříve ženy chtěly hodně dětí jsou mýty. Ony ti děti prostě mít musely, taková byla doba, nikdo se jich na nic neptal. Dnešní společnost je od toho osvobodila. Bohužel ale se kyvadlo vychýlilo vysoko na druhou stranu, děti nejsou.
Môj príspevok a ten mýtus, na ktorý si poukázala, som použil práve na zdôraznenie kontrastu, že predtým "na to nemali" ale deti mali (či už chceli mať veľa alebo to bolo "len" absenciou vnímania pohlavného styku ako cieľa a nie prostriedku, prípadne ešte niečoho iného, je prakticky z tohoto pohľadu jedno), a dnes ľudia deti nemajú, pretože údajne "na to nemajú" (ale na hypotéku a domy za 100 - 200 000 EUR, auto, drahú elektroniku, dovolenky majú). Iba tam smerovalo moje poukazovanie. Nijak som nechcel mýticky vyzdvihovať to, že predtým sa chcelo mať 10 detí a viac. Vďaka za upresnenie.Potom všetko posudzujú práve podľa podmienok onoho blahobytu. Lebo veď: "Nemôžeme si dovoliť viac detí, nemáme na to...." A čo by na to povedala babka z r. 1930-40-50, ktorá mala 10 detí? Tiež na to nemala ...
To ale není jen o penězích. I velmi bohatí lidé děti nechtějí. To jsou závazky, nesvoboda, starosti. To dítě musí někdo vynosit, porodit, kojit, nespat týdny nocí . Svět se změnil.@Lena
Správne hovoríš. To je tiež mýtus. Ale môj príspevok ani v najmenšom nesmeroval k poukazovaniu na to, že predtým ženy chceli veľa detí. Ak máš ten dojem, prečítaj si to ešte raz. Jasne sledujem líniu "nemáme na to" (materiálne zabezpečenie).
Môj príspevok a ten mýtus, na ktorý si poukázala, som použil práve na zdôraznenie kontrastu, že predtým "na to nemali" ale deti mali (či už chceli mať veľa alebo to bolo "len" absenciou vnímania pohlavného styku ako cieľa a nie prostriedku, prípadne ešte niečoho iného, je prakticky z tohoto pohľadu jedno), a dnes ľudia deti nemajú, pretože údajne "na to nemajú" (ale na hypotéku a domy za 100 - 200 000 EUR, auto, drahú elektroniku, dovolenky majú). Iba tam smerovalo moje poukazovanie. Nijak som nechcel mýticky vyzdvihovať to, že predtým sa chcelo mať 10 detí a viac. Vďaka za upresnenie.
To je v poriadku. Nič z toho mi neuniká. Poukazoval som na častú výhovorku. A vlastne tým na NEvedomosť ľudí o tom, ako dobre sa v rámci materiálnej roviny majú, i keď stále horekujú, akí sú biedni (že by teda mohli kľudne, ak porovnám iba meteriálny dostatok, mať tých detí aspoň toľko, ako tá babka, ktorá ich mala desať a tým dostatkom zrovna "netrpela"). Nedostatok novorodencov nie je o materiálnom nedostatku, ktorý ľudia často používajú ako štít, aby sa obhájili sami pred sebou. Ale je to deravý štít. Pretože v ich podvedomí práve tkvie všetko to, čo si pomenovala, len s tým nevedia pracovať, a tak to zhodia na "nemáme na to" (finančne). I keď bezpochyby majú, takže ide o lož/sebaklam. Znova, nenabúravam "dobrú minulosť". Ide o poukázanie na materiálne oveľa vyšší stupeň zabezpečenia než aký mali ľudia v minulosti, práve s dopadom do poľa "podvedomie", pretože o tom to je na prvom mieste. A v podvedomí ako dôvod nechcenia detí môže byť vytesnené ako skutočný dôvod práve všetko to, čo si napísala. Takže nie sme v spore. Pretože som písal o vzťahu POKROK (takzvaný, fiktívny)/POČET DETÍ, a na to som si pomohol tým, čo práve ten fiktívny POKROK má definovať podľa človeka, ktorý "to" za pokrok považuje = materiálny dostatok.To ale není jen o penězích. I velmi bohatí lidé děti nechtějí. To jsou závazky, nesvoboda, starosti. To dítě musí někdo vynosit, porodit, kojit, nespat týdny nocí . Svět se změnil.
Ještě dám dovětek. Porodila jsem a vychovala 3 syny. 20 let jsem pro sebe neměla čas. Bylo to ale mé rozhodnutí a jsem šťastná za úspěšné deti. Ovšem ne každý to tak má.To je v poriadku. Nič z toho mi neuniká. Poukazoval som na častú výhovorku. A vlastne tým na NEvedomosť ľudí o tom, ako dobre sa v rámci materiálnej roviny majú, i keď stále horekujú, akí sú biedni (že by teda mohli kľudne, ak porovnám iba meteriálny dostatok, mať tých detí aspoň toľko, ako tá babka, ktorá ich mala desať a tým dostatkom zrovna "netrpela"). Nedostatok novorodencov nie je o materiálnom nedostatku, ktorý ľudia často používajú ako štít, aby sa obhájili sami pred sebou. Ale je to deravý štít. Pretože v ich podvedomí práve tkvie všetko to, čo si pomenovala, len s tým nevedia pracovať, a tak to zhodia na "nemáme na to" (finančne). I keď bezpochyby majú, takže ide o lož/sebaklam. Znova, nenabúravam "dobrú minulosť". Ide o poukázanie na materiálne oveľa vyšší stupeň zabezpečenia než aký mali ľudia v minulosti, práve s dopadom do poľa "podvedomie", pretože o tom to je na prvom mieste. A v podvedomí ako dôvod nechcenia detí môže byť vytesnené ako skutočný dôvod práve všetko to, čo si napísala. Takže nie sme v spore. Pretože som písal o vzťahu POKROK (takzvaný, fiktívny)/POČET DETÍ, a na to som si pomohol tým, čo práve ten fiktívny POKROK má definovať podľa človeka, ktorý "to" za pokrok považuje = materiálny dostatok.
Rozhodnutie nemať deti/nemať veľa detí je vo veľkom ovplyvňované nevedomými faktormi. Keď už si túto tému načala, treba na prvom mieste spomenúť, že práve spôsob života, ktorý sa propaguje, a cesta, ktorou kolektívne ideme, prakticky priamo na podvedomej úrovni bráni želaniu žien rodiť deti, keďže mnohé z nich nevidia pre ne šťastnú budúcnosť. A to je zároveň kľúč k tomu, prečo je rodičovstvo vnímané ako záťaž a nie inak.Ještě dám dovětek. Porodila jsem a vychovala 3 syny. 20 let jsem pro sebe neměla čas. Bylo to ale mé rozhodnutí a jsem šťastná za úspěšné deti. Ovšem ne každý to tak má.
Svět má stále méně dětí: Plodnost na celé planetě klesá“: Globální plodnost klesla pod úroveň potřebnou k udržení stabilní populace.
„Pokles porodnosti, který začal v poválečné Evropě, se v posledních desetiletích rozšířil do všech koutů světa. Mnoho zemí již pociťuje tuto spirálu smrti, která každoročně naplňuje více rakví než kolébek.
Jen za poslední rok Japonsko ztratilo téměř milion lidí, Polsko – 130 tisíc Nejhlasitější zpráva přišla z Číny, kde žije šestina světové populace. Desítky let ničení způsobené politikou jednoho dítěte vedly zemi, která byla po staletí lídrem v počtu obyvatel, k úplnému úpadku. Čína konečně přiznala, že její populace klesá, ale demografové se domnívají, že tato čísla ve skutečnosti klesají již téměř deset let.
Indie, země, která již Čínu v počtu obyvatel předstihla, stále roste, ale ne na dlouho. Průměrná Indka porodila ve svém reprodukčním životě v roce 2021 pouhé dvě děti, což je podle indické vlády výrazně méně než 2,25 dětí potřebných k uživení současné populace.
Stejný příběh se opakuje po celém světě: porodnost v Latinské Americe, na Blízkém východě a dokonce i v Africe nejen klesá, ale hroutí se. Poprvé za 60 tisíc let od doby, kdy se na planetě objevili lidé, nemáme dostatek dětí, které by nás nahradily.“
Zdroj: https://t.me/russia24h/139652
A zde vidíme, jak podobná agenda je protlačována i u nás s cílem rozbití tradiční rodiny a snížením porodnosti.mnohé čínské "nezávislé" ženy na jedné straně čím dál více studují na univerzitách, hromadí tituly, majetek, derou se za kariérou a jsou ochotny si vzít jen někoho, kdo si žije ještě o kus výše nad jejich poměry.