Nový seriál "Русские"

jardob

Člen personálu
Dostal som od Taurusa tip na nový špionážny ruský seriál. Bolo by super, keby sa našiel niekto, kto by k tomu spravil titulky...
Předlohu napsala paní Vavilova, která spolu s manželem Bezrukovem na začátku 2000 let působila v USA. Ten seriál je vlastně o jejích životě v USA, i když, samozřejmě to není dokument. Je v něm hodně politiky z nedávné doby - invaze do Iráku, pokus o převrat v Rusku, Chodorkovský, JUKOS atd.


Zdroj: https://www.youtube.com/playlist?list=PLjdFZaxeOrqktvTICxQWr1ovh8aKepdsg
 
Už jsem viděla všech 12 dílů ( někdy jsem se koukala do tří do rána :) ).
K seriálu jsem našla tenhle komentář:
Něco nejasného se děje se seriálem "Ruskije", natočeným podle knihy plukovnice SVR ve výslužbě Jeleny Vavilové "Žena, která dokáže udržet tajemství." Seriál měl premiéru 10. ledna v online kině PREMIER. Do poloviny února byly všechny série na tuto platformu nahrány, ale nyní byly z přístupu odstraněny a o promítání na kanálu NTV, který si jej objednal, není nic slyšet.

Spekuluje se, že důvodem může být nespokojenost funkcionářů vlivného mediálního holdingu s jednou z postav snímku - příslušníkem ruských tajných služeb, z něhož se vyklubal krtek uprchlého oligarchy pracujícího pro Západ. Pokud tomu tak skutečně je, vypadá takový postoj přinejmenším podivně.

Síla rozvědky a kontrarozvědky nespočívá ve snaze prezentovat se jako nějací "pohádkoví skřítci", mezi nimiž se z definice nemůže vyskytovat "špatný" člověk. Jde o včasné odhalení a nápravu chyb, kterých se bohužel může dopustit každý. Zamlčování takových věcí dotyčným organizacím na důvěryhodnosti nepřidává, právě naopak.

A seriál je to dobrý. A sotva stojí za to bránit tomu, aby se dostal k masovým divákům právě teď, kdy se kompetentní popis práce ruských tajných služeb jeví jako mimořádně aktuální.

----
Jinak se zdá až neuvěřitelné, do jakých situací se ten pár rozvědčíků při získávání informací dostal a jak třeba sehrála roli náhoda při získání nového zdroje informací

Zdroj: https://t.me/kremlinprachka/23448
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom