Přání z roku 1865 k Vánocům, Novému roku, jmeninám...

DušanBe

Člen
Opět jsem narazil na něco velmi pěkného z dob velmi dávných, ale v elektronické podobě. Chci se o to podělit.

Co to je?
Jedná se o knihu veršovaných přání z roku 1865 k Vánocům, Novému roku, jmeninám. Je psaná česky.

K čemu se to hodí?
Pokud letos posíláte přání (Vánoce, Nový rok...) a pořád nevíte, co napsat a nechce se vám kopírovat bezobsažné přání, která jsou na internetu, je na čase se podívat do této knihy. Texty jsou velmi nápadité, milé a upřímné. Já už jsem jeden text použil a posílám jej mamince.

Kniha (odkaz níže na Národní digitální knihovnu)

Ukázka stran 48-49
ukázka.jpg

Obsah knihy:
obsah.jpg


Další knihy s podobným obsahem
 
Naposledy upravené:
Také využiju Dušanovo téma - snad se nebude zlobit. Všem popřeju k Vánocům klid, pohodu a lidskou vzájemnost.
Kdysi jsem se zamýšlela, proč máme v našich krajích děťátko Ježíška. A proč by toto dítě mělo rozdávat dárky, když podle Bible všichni nosili dárky jemu. A pak jsem si našla zdůvodnění. Je to právě narozené Sluníčko. Vždyť o zimním slunovratu se Sluníčko rodí a zase se nám vrací. A přináší velmi vzácné dary - život, teplo, světlo - i radost. Takže - ať jsme jakéhokoliv vyznání či "bez vyznání", jen se vztahem k Bohu nebo úplně bez něj, s různými tradicemi či bez nich - tyto svátky jsou pro nás všechny. A já posílám "tam nahoru" obrovské díky za dar života, za možnost tu být a zde s vámi sdílet. Posílám všem lidem dobré vůle a laskavého srdce své poděkování - za to, že vůbec jste.
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom