Ptačí chřipka

JS

Člen personálu

Začal platit zákaz venkovního chovu drůbeže. Za porušení hrozí tučné pokuty​


V celém Česku je ode dneška zakázán kvůli ptačí chřipce venkovní chov drůbeže. Chovatelé tak musí své ptáky umístit do budov. Výjimku mají chovatelé běžců, jako jsou třeba pštrosi, a holubů.

Pokud není trvalé přemístění ptáků do budovy možné, musí chovatelé maximálně omezit kontakt své drůbeže s volně žijícími ptáky. Nařídila to Státní veterinární správa (SVS), protože počet ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v zemi roste.
Podle nařízení správy se také v chovech mohou pohybovat jen lidé, jejichž činnost je pro péči o drůbež zcela nezbytná. Vodu a krmivo musejí všichni, včetně chovatelů holubů a běžců, podávat uvnitř budovy, případně pod přístřeškem, který zabrání kontaminaci výkaly volně žijících ptáků. Před kontaminací se musí chránit i skladované krmivo, stelivo a voda. Chovatelé registrovaní v ústřední evidenci hospodářských zvířat, na jejichž hospodářstvích není drůbež či ptáky možno umístit do budov, o tom musejí neprodleně informovat krajskou veterinární správu.
Za porušení těchto mimořádných opatření hrozí vysoké pokuty. U fyzických osob může sankce činit až 100 000 korun a u právnických osob, tedy firem, až dva miliony.

Protektorátní správa opět zkouší utáhnout šrouby a připravit lidi o potravinovou soběstačnost i tam, kde ještě nějaká zbyla.
 
protože počet ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v zemi roste
Asi používajú rovnako nespoľahlivé testy, ako tie pre C19. Nuž čo, budeme si musieť miesto výbehov pre hydinu či chlievikov vykopať jazierka a chovať kapríky...
 
Místo "nezodpovědných lyžařů" a "antivaxerů-dezolátů" tu máme nové vyvrhele - domácí chovatele slepic.
Co myslíte, jak se budou lidé chovat v další epizodě experimentu?

 
A opět tu máme rituální vraždění ptactva (a snižování potravinové soběstačnosti), tentokrát konkrétně slepic v počtu 110 000.
 
By ma zaujímalo, že či to vtáčia chrípka vyčíňa aj v imperialistických štátoch ako nemecko, belgicko, USA ... alebo sa sústredí len na poddané, vazalské štáty?
Američtí vědci zjistili, že ptačí chřipka se nejvíce rozšiřuje v oblastech s nedostatečným rozvinutím "evropských ho*not".
 
Naspäť
Top Bottom