Rozhovory o DVTR - 4. kapitola

jardob

Člen personálu

Prognostika, proroctvá a realizácia jednotného variantu budúcnosti


Základom každého úspešného riadenia je predvídanie.

Ak chceme čokoľvek riadiť, tak musíme vedieť stabilne predvídať, ako sa bude daný objekt v prostredí správať, ako bude reagovať na naše riadenie, ako bude prostredie reagovať na objekt.

Zmysel miery


Základom schopnosti predvídať je rozvinutý zmysel miery[1] (intuícia), ktorý každý človek v sebe má. Niektoré veci si človek dokáže domyslieť aj sám len pomocou intelektu, pretože má určité skúsenosti, a tak keď vidí príznaky nejakej zákonitosti, tak hneď vie, ako to asi skončí.

No základom zmyslu miery je intuícia.
Intuícia, to je vlastne naše podvedomie, ktoré sa dá nazvať aj našim vnútorným oveľa výkonnejším rozumom. Síce za bežných okolností nemôžeme vidieť, čo sa v ňom odohráva, ale je to výkonný vnútorný rozum psychiky, ktorý sa môže pripájať na rôzne egregory (kolektívne nevedomie), na noosféru[2], a čerpať z nich informácie. Cez podvedomie/intuíciu sa k nám môže prihovárať Boh a viesť nás. Avšak pozor, cez podvedomie/intuíciu sa k nám môžu prihovárať aj rôzne pochybné entity (duchovia, cudzí ľudia, čo sa nabúrali do našej psychiky na diaľku). A toto je dôležité vedieť rozlišovať! Prax je kritériom pravdy! Ak sa väčšina našich vnuknutí plní, tak intuícia funguje správne a čerpá z dôveryhodného zdroja. Ak sa väčšina vnuknutí neplní, tak zdroj informácií, z ktorého podvedomie čerpá, je pochybný. Božie vnuknutia vnášajú do duše pokoj a harmonizujú život človeka. Vnuknutia od zlých entít vnášajú nepokoj a spôsobujú problémy v živote. Takto to všetko možno rozlíšiť.

Štatistické metódy


Pri predvídaní si môžeme pomáhať skúmaním a porovnávaním rôznych pravdepodobných variantov budúcnosti. Pojem „pravdepodobnosť“ sa používa v matematickej štatistike, ktorá skúma početnosť dejov v minulosti tak ako sa stali, a na základe toho vyhodnocuje pravdepodobnosť budúceho opakovania sa týchto javov.

V KSB ale používame aj pojem „pravdepodobnostná predurčenosť“, ktorý je oveľa širší.

Príklad: iste poznáte historické prípady, keď sa množstvo matematikov trápilo nad nejakou úlohou, a desaťročia ju nevedeli vyriešiť, a potom sa to podarilo nejakému študentovi, ktorý prišiel neskoro na hodinu a netušil, že sa jedná o úlohu, s ktorou si nevedeli poradiť najväčší matematici, a tak si myslel, že to je len domáca úloha, a doma to bez problémov vyriešil. Rozdiel bol v tom, že študent k príkladu nepristupoval s psychickým blokom, že príklad nevedeli vyriešiť ani veľké kapacity, a preto jeho rozum riešenie našiel. Tí, čo to išli riešiť s týmto blokom, riešenie nenašli.
Čiže niekoľko desaťročí stará štatistika úspešnosti riešenia tejto úlohy bola nulová a pravdepodobnosť jej vyriešenia bola extrémne nízka. Avšak študent túto štatistiku zlomil a takýchto študentov mohlo byť ďaleko viac, ak by im učitelia nevkladali do hlavy blok pred samotným riešením.

To znamená, že obyčajná štatistika a pravdepodobnosť neberie do úvahy ľudský subjektívny faktor. A vynecháva veľa dôležitých vecí. Hovorí len o tom, ako veci vyzerali v minulosti, ale nie o tom, ako nutne budú vyzerať v budúcnosti, lebo ľudia sa menia! A s ľuďmi sa menia aj štatistiky.

A pojem „pravdepodobnostná predurčenosť“ zohľadňuje aj osobné kvality človeka, ktoré môžu výrazne zmeniť celú štatistiku a pravdepodobnosť uskutočnenia určitého variantu skutočnosti.

Funguje to podľa vzorca:
Pravdepodobnostná predurčenosť splnenia úlohy = matematická pravdepodobnosť x kvalita človeka

Príklad:
majiteľ nejakej firmy vystriedal vo vedení viacerých manažérov, pretože štatistika úspešnosti firmy bola mizerná. Podľa tejto štatistiky by aj pravdepodobnosť toho, že nový riaditeľ niečo zlepší, bola nízka. Ale majiteľ firmu predal a nový majiteľ si vybral manažéra podľa celkom iných kritérií a kvalít. A firma začala prosperovať. To znamená, že štatistika a z nej odvodená matematická pravdepodobnosť je len nápoveď, ale o všetkom nakoniec rozhodne aj tak kvalita manažéra, ktorý daný proces riadi.

A pojem pravdepodobnostná predurčenosť je presne o tomto!

Treba si uvedomiť, že každý náš subjektívny výpočet pravdepodobnosti obsahuje nejakú chybu (nikto nie je neomylný), snáď len okrem prípadov, ak sa jedná o proroctvo Zhora. Preto nikdy by sme nemali rezolútne tvrdiť, že niečo sa NIKDY nestane, alebo že niečo sa NA STO PERCENT stane! Korektnejšie bude vždy hovoriť o pravdepodobnosti medzi týmito dvomi krajnými hodnotami:
0% < pravdepodobnosť < 100%

Človek mieni, Boh mení! Náhoda je len pseudonym Boha v prípadoch, keď sa nechce podpisovať vlastným menom.

Slovami A.S. Puškina: „Prozreteľnosť nie je algebra. Um človeka, ľudovo povedané, nie je prorok, ale hádač, on vidí celkový chod vecí a môže z neho vyvodiť hlboké predpoklady, často potvrdené časom. Nedokáže však predvídať NÁHODU — mocný a okamžitý nástroj Prozreteľnosti“.

Kádre riešia všetko!


Už J. V. Stalin povedal: „Kádre riešia všetko“.
Sú ľudia, ktorým sa darí všetko, čoho sa chytia (manažéri úspechu), a sú ľudia, ktorí pokazia všetko, na čo siahnu (manažéri skazy). Tí prví majú dobre rozvinutý zmysel miery – intuíciu, vedia vycítiť „ako procesy fungujú“, na základe toho vedia predvídať, ako budú procesy reagovať na zmeny. Vedia tak urobiť správne kroky na dosiahnutia cieľa. Tí druhí sa do procesu nevedia vcítiť, nevedia predvídať. Len mechanicky sa riadia poučkami. Sú odtrhnutí od života, od dynamiky procesu.

Nie je dôležité KTO riadi, ale AKO riadi!
Avšak „elity“ v davo-„elitárnej“ spoločnosti to robia presne naopak. Ich nezaujíma AKO je rezort riadený, ale KTO ho riadi. To je mafiánsko-parazitický prístup, rodinkárstvo.

Pri riadení je pre nás dôležitá najmä informácia o odklonoch procesu od ideálu (tzv. negatívna spätná väzba), ktoré potrebujeme brzdiť a vracať do želaného stavu. A ako vieme, tak ľahšie sa korigujú nepatrné odchýlky než tie veľké. Preto zoznam dôležitosti tohto typu informácie vyzerá nasledovne:
  • Najdôležitejšia je informácia o procesoch, ktorých priebeh môže viesť ku vzniku možností toho, že proces riadenia sa v budúcnosti odkloní od želaných parametrov.
  • Objektívne vznikli možnosti toho, že proces sa v budúcnosti odkloní od želaných parametrov.
  • Možnosti sa začali realizovať a ukázali sa tendencie toho, že proces riadenia sa odkloní od želaných parametrov.
  • Proces riadenia sa odklonil od normálnych parametrov, no ešte je stále v medziach prípustného riadenia.
  • Odklonenie parametrov je na hrane prípustného riadenia.
  • Proces prekročil hranice prípustného riadenia.
Samozrejme, že to neznamená, že „ak mi horí pod zadkom“, tak sa budem venovať „zošívaniu záplaty“. Nie! To poradie je takéto preto, lebo veľké odklony (chyby) v riadení si vyžadujú oveľa viac času a energie na nápravu, a keď má človek lajdácky postoj a podceňuje drobnosti, tak sa mu môžu veľké chyby naraz nahromadiť, a stratí kontrolu nad riadením. A naopak, drobné náznaky odklonov dávajú človeku množstvo času na ich riešenie a stoja ho minimum síl, preto hravo stihne ošetriť aj viacero drobností naraz. Takže pointa je v tom, že nikdy nesmieme čakať na problém, ale treba im v dostatočnom predstihu predchádzať.

K takýmto informáciám o možných odklonoch v budúcnosti patria aj prognózy a proroctvá.
  • Prognóza je vždy dielom človeka. Vychádza buď z intuície, alebo je vypracovaná rozumom.
  • Proroctvo vždy prichádza z vyšších hierarchických úrovní vesmíru a nie je dielom individuálnej ľudskej psychiky. Môže prísť z egregorov (kolektívnej psychiky) alebo od Boha.
Negatívne prognózy sú užitočné v tom, že mobilizujú ľudí k tomu, aby zabrzdili negatívny vývoj udalostí, pred ktorým sú varovaní. Negatívna prognóza varuje, ale zároveň ponúka aj účinné riešenia, ako tento stav zvrátiť. Rovnako je to aj s proroctvami. Ak ľudia vypočujú proroctvo a urobia všetko preto, aby sa negatívne udalosti nesplnili, tak toto proroctvo sa nesplní a čoskoro sa na neho zabudne. Proroctvo splní svoj účel, pre ktorý bolo vyslovené.

No existuje aj taký jav, ktorý sa volá „privolávanie nešťastia“. Na rozdiel od negatívnej prognózy nedáva žiadne funkčné riešenia a katastrofickými víziami budúcnosti iba vyvoláva v ľuďoch strach, čo podľa vyšších zákonov vesmíru privoláva uskutočnenie týchto vízií. Je to zlomyseľné programovanie budúcnosti.

Čo sa týka astrológie, tak tá vychádza z vplyvu vesmírnych telies na správanie sa ľudí. Astrológia, ak je robená správne, tak ukazuje prognózu budúcich udalostí, ktoré sa naplnia iba v prípade, ak nikto z ľudí na túto prognózu nezareaguje. Ak ľudia na prognózy reagujú a menia svoje správanie, tak aj budúcnosť je vždy iná!

Jedinou zmysluplnou reakciou na negatívne prognózy je prehodnotiť svoju minulú činnosť a predovšetkým plány do budúcnosti!

V. O. Ključevský kedysi povedal: «Zákonitosť dejinného javu je nepriamo úmerná jeho duchovnosti».
To znamená, že čím má spoločnosť nižšiu duchovnosť, tým častejšie v histórii zakopáva o tie isté chyby. A duchovnosť súvisí najmä s načúvaním k vlastnej intuícii a svedomiu.

Dobrá intuícia a svedomie sú hlavným atribútom tých najlepších riadiacich kádrov. Zvyšok sú už len znalosti a prax.

Režimy psychiky


Intuícia, rozum a inštinkty sú hlavné zložky ľudskej psychiky, ktorým každý človek prikladá inú dôležitosť. Pre ideálny Ľudský režim psychiky je normálne, keď sú vrodené inštinkty základom, na ktorom sa buduje racionálne správanie. Je normálne, keď intuícia poskytuje informáciu, ktorú možno pochopiť rozumom. Je normálne, keď je intuícia vyššie ako rozum, rozum vyššie ako inštinkty a všetky zložky spolu pomáhajú človeku zotrvávať v súlade s biosférou Zeme, Vesmírom a Bohom.

Ak rozum odmieta intuíciu a slúži najmä inštinktom, tak nejde o ľudský, ale zvierací režim psychiky. Aj pri zvieracom režime môže byť intelekt vysoko rozvinutý a jeho nositeľ môže byť vynikajúcim profesionálom vo svojej práci, ale zostávať pritom „prasa“. Inštinkty majú hlavné slovo.

Režim psychiky biorobota (zombi) sa od ľudského líši tým, že psychika jedinca je zotročená kultúrou a tradíciami v ktorých vyrastal a nevie sa vymaniť z ich rámca. Jeho psychika je týmito informáciami doslova naprogramovaná. Tento človek nie je slobodný v hľadaní pravdy, jeho psychika bude odmietať informácie, ktoré sú v rozpore s jeho vierou a presvedčením. Hlavné slovo v psychike majú naprogramované tradície.

Osoby s démonickým režimom psychiky majú prehnané sebahodnotenie, opájajú sa svojou inteligenciou a v ich psychike dominuje rozum nad všetkými ostatnými zložkami. Odmietajú intuíciu, vedia prekonať inštinkty aj kultúrne programy, ale plodia pritom agresívny parazitický individualizmus, ktorý si nárokuje nadľudskú dôstojnosť v rámci ľudstva. V rámci dosiahnutia svojich cieľov sa vedia spájať aj do korporácií (napriek svojmu egoizmu a individualizmu) v duchu hesla „účel svätí prostriedky“. Je im jasné, že spoločnými silami dosiahnu skôr svoje egoistické ciele než každý sám. To je jediný dôvod, prečo to robia.

Príklady


Zopár príkladov, na lepšie pochopenie naučených nových pojmov na základe riadenia situácie počas pandémie Covid-19:

Štatistika – na základe minulých epidémií (vtáčia, prasacia, bežná chrípka) a pandémií (španielska chrípka) mohli matematici odpozorovať určité zákonitosti ich šírenia a vypočítať štatistické modely pravdepodobného šírenia týchto nákaz v budúcnosti, počty a vekové rozvrstvenie chorých.

Matematická pravdepodobnosť – na základe štatistík je možné vypočítať aj matematickú pravdepodobnosť šírenia COVID-19. Na Slovensku takúto úlohu mal Inštitút zdravotnej politiky spolu s jej hlavným predstaviteľom Martinom Smatanom. Podľa ich matematických prognóz malo byť v závislosti od prijatých opatrení nakazených súčasne 10% obyvateľstva, z toho 40% by nemalo príznaky, ostatní by mali rôzne úrovne príznakov. Na výpočet bol použitý štatistický model z magazínu Nature, upravený o dáta z Číny a modelovaný programom Python. Čiže vyšli presné čísla, dôležité však je, že to bolo prezentované štýlom – inak to ani nemôže byť. Rovnakým štýlom boli prezentované ďalšie predpovede v jednotlivých vlnách a tiež predpovede o počte mŕtvych.

Pravdepodobnostná predurčenosť však ukázala, že reálne všetko závisí od toho, kto celú situáciu riadi. Čiže od kvality kádrov. V krajinách s priemernými kádrami sa výsledky približne zhodovali a tam, kde mali lepšie kádre, boli aj výsledky lepšie, než vypočítaná matematická pravdepodobnosť. A tam, kde mali kádre horšie...
Opatrenia zavádzané Matovičovou vládou na Slovensku mali byť nastavené tak, aby znižovali hrôzostrašné čísla zverejňované Inštitútom zdravotnej politiky. Skutočnosť však bola iná, a to najmä po celoplošnom testovaní, kedy nastalo pre nemocnice (a ľudí) naozaj náročné obdobie s raketovým nástupom ochorení a aj úmrtí.
Čiže matematická pravdepodobnosť ochorenia občanov mala byť po plošnom testovaní nízka, ale pravdepodobnostná predurčenosť ochorenia a úmrtí vzhľadom na nízku profesionalitu Matoviča vychádzala výrazne vyššia, čo sa aj potvrdilo.

Negatívna prognóza – v alternatíve sa z času na čas objavovali varovania o nových drastických opatreniach, ktoré vláda chystá. Médiá hlavného prúdu to zakaždým označovali za konšpirácie a hoaxy, ale tieto opatrenia vlády sa po pár mesiacoch vždy stali realitou. Ich včasné zverejnenie síce nepomohlo tieto opatrenia odvrátiť, ale mnoho ľudí sa aspoň mohlo na to pripraviť, aby neostali zaskočení a nedoplatili na to. Mnoho ľudí kvôli pandemickým opatreniam prišlo o prácu, mnoho podnikov zbankrotovalo.

„Privolávanie nešťastia“ – túto úlohu počas pandémie plnili médiá. Každý deň od rána do večera rozprávali hlavne o Kovide, o počtoch chorých a mŕtvych (skúste si predstaviť, že sa to deje vkuse rok a pol). Rozosievali strach a paralyzovali ľudí. V tej mediálnej forme hypnózy im ponúkali klamlivé riešenia v podobe masiek, testovania a vakcinácie. Hoci reálne a podľa štatistík to šíreniu nákazy výrazne nebránilo. Pandémia sa skončila, až keď vírus zmutoval na slabú neškodnú formu Omicron.


[1] Miera, to nie je len rozmer či parameter (výška, šírka, váha, farba). Miera, to je aj opatrenie, akcia, scenár, proces. Každý človek sa môže naučiť rozpoznávať miery aj bez meradla. Automechanici vedia bez problémov rozpoznať veľkosť skrutiek a matíc v milimetroch voľným okom, iní vedia presne určiť koľko je hodín bez hodiniek. Toto všetko je práca podvedomia, ktoré dokáže tieto parametre vnímať a skryto ich vyrátavať, a potom len vedomiu oznámi výslednú hodnotu. Takto sa dá natrénovať aj vnímanie tendencií existujúcich procesov, variantov budúcnosti.
[2] Poľový útvar okolo celej Zeme, do ktorého sú určitým spôsobom zapojení všetci ľudia a všetko živé na Zemi. Podobne ako počítače sú pripojené na sieť internet, ktorý je obrovským zdrojom informácií, tak všetky živé inteligentné tvory sú pripojené do neviditeľnej informačnej siete, ktorej nosičom sú biopolia.
 
Naposledy upravené:
Velká pochvala ode mě obzvláště za ty příklady (jsou vynikají) - zatím jsme "rukojmí" (zaměstnanci a podnikatelé) nelidské koncepce, kdy chybí kvalitní kádry ve státní správě jednající v zájmu národa a státu (časy se, ale možná mění).
 
Velká pochvala ode mě obzvláště za ty příklady (jsou vynikají) - zatím jsme "rukojmí" (zaměstnanci a podnikatelé) nelidské koncepce, kdy chybí kvalitní kádry ve státní správě jednající v zájmu národa a státu (časy se, ale možná mění).
Základ pre tie príklady som si zobraz zo skrátenej DVTR (na čom robili ľudia okolo Ľuda), ale príklady pre "pravdepodobnostnú predurčenosť", "negatívnu prognózu", "privolávanie nešťastia" som prerobil podľa svojho.

Inak budem rád, ak sa do diskusie zapojí každý, komu je niečo nejasné a potreboval by niečo z danej témy vysvetliť...
 
Naspäť
Top Bottom