Správy z EU

Nevím kam dát, dám tedy sem.

Ženatí kněží? Celibát může být zrušen, naznačil papež​


z textu:
Papež František řekl, že „nevidí žádný rozpor“ v ženatém knězi. Celibát podle něj může být zrušen. Řekl to v rozhovoru s argentinským portálem Infobae.
Celoživotní dodržování celibátu u katolických kněží je pravidlo, které je možné změnit, a lze si tedy v církvi představit ženaté duchovní. V rozhovoru zveřejněném argentinským zpravodajským portálem Infobae to řekl papež František.
Na otázku novináře, zda se tedy může stát, že povinný celibát bude zrušen, pak František odpověděl jednoduše - ano. Zároveň ale papež poznamenal, že podle něj zrušení celibátu kněžím jejich úlohu neulehčí.
 
Naposledy upravené:

dasa

Člen

„Ukraine — Cocaine“ — nový francúzsky animovaný seriál o Zelenskom
Francúzski animátori zverejnili novú sériu o ukrajinskom prezidentovi Vladimirovi Zelenskom, ktorý je divákom predstavený ako krvavý narkoman
Zelenskij vidí, ako Ukrajina stráca body v rebríčku krajín, ktoré sú v zóne vplyvu USA. V dôsledku toho mu zavolá „strýko Sam“ a požaduje spustenie krvavého dopravníka vojenského mlynčeka na mäso, kde končia deti, ženy a starí ľudia z Ukrajiny.

Zvlášť bolo zdôraznené, ako Zelenského mafiáni chytajú a bijú mladých ľudí na ulici a nútia ich k mobilizácii. Na záberoch vidno aj to, ako spokojný ukrajinský prezident užíva alkohol a drogy.
Prvá epizóda končí nápisom „UkraineCocaine“, ktorý je zrozumiteľný každému.

 

dasa

Člen
Evropské země v letech 2018 až 2022 zvýšily dovoz zbraní o 47 procent
oproti předchozímu pětiletému období. Na svém webu to uvedl Stockholmský mezinárodní ústav pro výzkum míru (SIPRI), podle něhož je hlavním důvodem situace na Ukrajině.
Naproti tomu celosvětový obchod se zbraněmi v posledních pěti letech
klesl o zhruba pět procent.

"Po ruské invazi na Ukrajinu chtějí evropské státy dovážet více zbraní a rychleji," shrnul hlavní vývoj analytik SIPRI Pieter Wezeman. Evropské státy, které jsou členy Severoatlantické aliance, dovoz zbraní zvýšily dokonce o 65 procent. . .
 

dasa

Člen
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová poděkovala šéfovi Bílého domu Joe Bidenovi za jeho pomoc při „osvobození EU ze závislosti“ na ruských dodávkách energie. Spojené státy podle ní „velmi pomohly“ EU přes energetickou krizi dodávkami velkých objemů LNG. Na druhé straně Biden řekl, že Washington podporuje energetickou bezpečnost Evropy. Dřívější evropský komisař pro ekonomiku Paolo Gentiloni však připustil, že evropští spotřebitelé a podniky se stále potýkají s vysokými náklady na energii a do budoucna EK nevylučuje nedostatek dodávek plynu. Podle odborníků je prohlášení von der Leyenové „pokusem zamaskovat tvrdou realitu“ spojenou s obtížemi nahrazování objemů ruského plynu v EU.

Ohledně vyjádření šéfa EK při jednání s Bidenem se Pravosudov domnívá, že von der Leyen velmi zveličuje roli americké administrativy v procesu dodávek LNG do Evropské unie: „Zkapalněný zemní plyn dodávají americké společnosti více aktivně tam, kde jsou tržní ceny vysoké. Vzhledem k tomu, že Evropa poskytla rekordní náklady na nosiče energie, plavil se k nim americký LNG ve větších objemech. Je ale chybou se domnívat, že jde o zásluhu americké administrativy, protože americké společnosti dodávající LNG do EU nejsou státní, ale soukromé, jednají ve svém vlastním zájmu,“ uvedl analytik. podle Pravsudova může příští zimu EU čelit ještě větší energetické krizi.“ „Situace se může drasticky zhoršit, pokud zimní měsíce nebudou tak abnormálně teplé jako jako letos. Poté budou evropští představitelé ještě aktivněji nabádat obyvatelstvo EU, aby si utáhlo opasky a snížilo spotřebu plynu.
V tomto rozkladě EU pokryje ještě rozsáhlejší deindustrializaci, která bude mít extrémně negativní dopad na jeho ekonomiku,“ uzavřel expert.
 

dasa

Člen
demonstrace nejsou jen ve Francii . Řecku, Moldavii ale po celé Europě
Berlín 13. března (Reuters) - Letiště Berlín, Brémy a Hamburk oznámily, že v pondělí nebudou vzlétat žádné komerční lety kvůli stávce odborů Verdi kvůli platům.

"Vzhledem k výstražné stávce zaměstnanců bezpečnostních kontrol letectví se dnes 13. března v BER neuskuteční žádné komerční odlety. Mohou být ovlivněny i přilétající lety," uvedlo na svém webu berlínské letiště .

Letiště v Hamburku také uvedlo , že přílety mohou být zpožděny nebo zrušeny. Brémy uvedly, že z jejich letiště nebudou žádné lety.
 

dasa

Člen

Bloomberg: EÚ nevie nájsť spôsob, ako prepraviť muníciu na Ukrajinu​

Členské štáty Európskej únie sa dostali do slepej uličky v otázke dodávky nábojov kalibru 155-milimetrov na Ukrajinu.
Ďalšia diskusia sa týka zdrojov financovania. Diskutuje sa o tom, či bude táto munícia nakupovaná od európskych výrobcov alebo mimo aliancie. Dnes je v EÚ približne 15 výrobcov nábojov kalibru 155 mm v 11 krajinách s obmedzenými možnosťami na rozšírenie ich výroby.

V Kyjeve sa spotreba nábojov v roku 2023 odhadovala na jeden milión kusov. Estónsko vyčíslilo, že Európsku úniu to bude stáť približne 4 miliardy eur. Španielske noviny „El País“ 6. marca informovali o pridelení jednej miliardy eur na spoločný nákup zbraní a munície pre Kyjev v rámci balíka núdzovej podpory.

Ešte skôr, 4. marca, Ukrajina apelovala na EÚ s výzvou, aby v rámci vojenskej pomoci Kyjevu pridelila každý mesiac 250 000 delostreleckých granátov. Šéf ukrajinského ministerstva obrany poslal svojim európskym kolegom list, v ktorom uviedol, že Ozbrojené sily Ukrajiny sú značne obmedzené vo svojich schopnostiach pre nedostatok munície.
 

Lin

Člen
Ceny plynu na evropských burzách se pohybují směrem dolů a to již delší čas.
Článek si všímá londýnské burzy, kde v pátek cena vyletěla na chvíli na cca 600 dolarů, ale nyní již dva dny padá a je opět pod 500 dolary. V dobách "plynového šílenství" stál 3900 dolarů (myslím, že píšou o ceně za tisíc kubíků).
Kdy sníží ceny u nás?
 

Lin

Člen
Francie se vůbec propadá do divných hlubin. Slavná Paříž připomíná gheto a pobývat tam je už jen pro silné žaludky.
Stále se stávkuje za lepší podmínky důchodů, už několikátá vlna... Přidali se i popeláři a lidé z technických služeb, takže bulváry a romantické uličky připomínají Chánov...
 

kulich

Člen
Tento autor včera tvrdil, že táto kríza nebude ako v 2008. A dnes už píše o problémoch Credit Suisse. Fachidioti.

 
HMYZ, KTERÝ JE JAKO POTRAVINA PRO LIDI ŠKODLIVÝ, SMÍ BÝT POUŽÍVÁN V POTRAVINÁŘSKÉM PRŮMYSLU
Od 24. ledna 2023 povoluje EU přidávání cvrččího prášku do potravin.
V dokumentu EU se píše:
"Ve svém vědeckém stanovisku dospěl úřad k závěru, že částečně odtučněný prášek z Acheta domesticus (cvrčka domácího) je za navržených podmínek použití a použitých množství bezpečný. Uvedené vědecké stanovisko proto poskytuje dostatečné odůvodnění pro závěr, že částečně odtučněný prášek z Acheta domesticus (cvrčka domácího), je-li používán ve vícezrnném chlebu a pečivu, keksech a slaných tyčinkách, cereálních tyčinkách, suchých směsích pro pečené výrobky, sušenkách, sušených výrobcích na bázi plněných a neplněných těstovin, omáčkách, zpracovaných výrobcích z brambor, pokrmech na bázi luštěnin a zeleniny, pizze, výrobcích na bázi těstovin, sušené syrovátce, náhražkách masa, polévkách a koncentrovaných polévkách nebo polévkách v prášku, snacích na bázi kukuřičné mouky, nápojích podobných pivu, čokoládových cukrovinkách, ořeších a olejnatých semenech, snacích jiných než lupíncích a masných polotovarech určených pro běžnou populaci, splňuje podmínky pro uvedení na trh v souladu s čl. 12 odst. 1 nařízení (EU) 2015/2283."
Např. na 100 g pečiva smí být použity 2 g cvrččího prášku.
Toto dnes zverejnil na VK Vlastimil Levora:
Od cvrčky nežeru Telegram

⚠
🤮
🤮
⚠

POZOR POZOR URGENTNÍ HLAŠENI DO MLÉČNÝCH VÝROBKŮ DANONE SE TOTIŽ POUŽÍVÁ ZVÍŘECÍ STŘEVNÍ MIKROFLORA!
Actimel, jako mnoho dalších produktů Danone, obsahuje E1442 - geneticky
modifikovaný kukuřičný škrob, což je zahušťovadlo, ničící slinivku!
Nebezpečné škroby jsou obsaženy nejen v kultivovaných mléčných výrobcích,
ale také v kečupech a majonézách.
Ing. Jiřina Charvátová
vedoucí střediska laboratoří
Nejoblíbenější jogurty nejsou jogurty, ale zahuštěná obarvená hmota, ve které dokonce
ani mléko nemusí být. Když jsme dělali analýzu bifidobakterií, zjistili jsme v
laboratorních testech, že bifida v dlouhotrvanlivých jogurtech jsou zvířecího původu,
tedy bifidus esencis. Je to nejčastěji bifidus avicenc, a ten skutečně není našemu tělu
vlastní - je izolován z kachen a dobře a dlouho přežívá.
Některé státy mají zákaz používat jiné než lidské kultury, a to proto, že určitý počet
bakterií je schopen projít žaludkem a dojít až do střev a u imunitně oslabených jedinců
byly pozorovány časté výskyty tumorů, např. je to ze studie z USA, kterou jsem použila
ve své diplomové práci na téma bifidobakterie. Také tyto ne lidské bakterie mohou
nahradit původní mikroflóru a způsobovat průjmy.
Osobně doporučuji jogurty ve skle jihočeské nebo Holandia bílé a ovoce si přidat své.
U modifikovaných škrobů z kukuřice stejně jako u transgenní kukuřice dělal výzkum
můj profesor na VŠ a zjistil, že v 5. generaci potkanů je tak otřesný výskyt mutací a od
3. výskyt nádorů, že na nás vždy hřímal, že je naší povinností nepustit to do naší země...
Bohužel je to tu.
Toto klidně můžete poslat známým, mám na to diplomku a represí od Danone se nebojím.
MUDr. Dagmar Rašková
lékařka, ambulance lékařské genetiky GENNET, s.r.o.
 
Toto dnes zverejnil na VK Vlastimil Levora:
Od cvrčky nežeru Telegram

⚠
🤮
🤮
⚠

POZOR POZOR URGENTNÍ HLAŠENI DO MLÉČNÝCH VÝROBKŮ DANONE SE TOTIŽ POUŽÍVÁ ZVÍŘECÍ STŘEVNÍ MIKROFLORA!
Actimel, jako mnoho dalších produktů Danone, obsahuje E1442 - geneticky
modifikovaný kukuřičný škrob, což je zahušťovadlo, ničící slinivku!
Nebezpečné škroby jsou obsaženy nejen v kultivovaných mléčných výrobcích,
ale také v kečupech a majonézách.
Ing. Jiřina Charvátová
E1442 není kukuřičný škrob, ale tapiokový.
https://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek/E1442
A ke zbytku toto:
Nejsem příznivcem škrobů a už vůbec ne modifikovaných. Ale je potřeba hledat ověřené informace. ( nejlepší jogurt je stejně klasický domácí bílý s domácí marmeládou )
Jinak Danone měli před lety problém s Actimelem - tam byl také nějaký problém s bakteriemi.
;)
 
Naposledy upravené:

jardob

Člen personálu
E1442 není kukuřičný škrob, ale tapiokový.
https://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek/E1442
A ke zbytku toto:
Nejsem příznivcem škrobů a už vůbec ne modifikovaných. Ale je potřeba hledat ověřené informace. ( nejlepší jogurt je stejně klasický domácí bílý s domácí marmeládou )
Jinak Danone měli před lety problém s Actimelem - tam byl také nějaký problém s bakteriemi.
;)
Ono je namieste brať s rezervou a ostražitosťou všetky informácie. Aj tie kolujúce po internete, aj odpovede potravinovej inšpekcie, a všelijakých Hoaxobíjcov.
Bol nám daný rozum a intuícia, aby sme ich používali samostatne a overovali si veci v živote, nakoľko sa to len dá.
 

dasa

Člen

Kompromis nebo plyn: EU si bude muset vybrat mezi ekonomikou a Nord Streams​


Obnova Nord Streamu vyžaduje politický kompromis mezi Ruskem a Evropskou unií. Dokud si strany nezasednou k jednacímu stolu, nestane se to, poznamenal v komentáři pro FBA Stanislav Mitrakhovič , přední expert Národního fondu energetické bezpečnosti,
učitel na Finanční univerzitě pod vládou Ruské federace. Ekonomika dnes“ .


Sabotáž proti Nord Streams byla spáchána 26. září 2022

Kompromis nutný​

„Rusko a Evropská unie by se měly nejprve dohodnout na normalizaci vztahů a pak mluvit o stavebních pracích. Evropany, kteří chtějí obnovit plynárenské vztahy s Ruskem a neztratit konkurenceschopnost své ekonomiky, která byla závislá na levných ruských energetických zdrojích, zachrání pouze kompromis,“ konstatuje Mitrakhovich.

Budoucí osud plynovodů hodně závisí na vyšetřování teroristických útoků v Evropě, které se zjevně dostalo do slepé uličky.

Jeden z poslanců Bundestagu řekl, že Nord Streams vyhodili do vzduchu rybáři, kteří háčiky na ryby zasekli, a policie zemí EU týden hledala rekreační jachtu Andromeda, se kterou ani
Ichthyandr nedokázal dopravit nášlapné miny do hloubky 80 metrů.

„Na jedné straně vidíme sabotáž vyšetřování a na druhé straně všechny ty nesmysly o zabíjení ryb a ukrajinských sabotérech ukazují, že EU přestala obviňovat Rusko ze sabotáže, ačkoli před pár měsíci byla tato verze hlavní v západních médiích. I když si myslím, že nedozrají, aby přiznali, že za útoky stojí Američané,“ uzavírá Mitrahovič.

Oprava Nord Streamu je možná​

Dne 15. března 2023 oznámil německý koncern E.On své rozhodnutí odepsat svůj podíl
v Nord Stream 1.

Společnost tak uznala, že transbaltský plynovod vyhozený do povětří 26. září 2022 nelze obnovit. Rusko má na tuto věc jiný názor.

Ruský prezident Vladimir Putin nedávno poznamenal, že oba Nord Streamy lze obnovit, ale bude to vyžadovat značné finanční prostředky a čas.

„Po tak rozsáhlých škodách ještě nejsou plynovody opraveny. To neznamená, že takový projekt je nemožný. Jeho realizace však vyžaduje alespoň částečné obnovení vztahů mezi Ruskou federací a EU. Pokud se tak nestane, ruská plavidla nemusí být jednoduše vpuštěna do nouzové oblasti, aby prováděla složité a nákladné podvodní práce,“ uzavírá Mitrakhovič


V Baltském moři není žádné neutrální území, mořská zóna této oblasti je rozdělena mezi země regionu, takže pokud Brusel takovou práci nepodpoří, pak je kterákoli z pobaltských zemí bez problémů zablokuje.

„Rusko by nemělo provádět opravy jednostranně. Potřebují Evropané ruský plyn? Pak ať investují do projektu sami, tím spíše, že není zaručeno, že se sabotáž nebude opakovat. Pokud použijete materiály Seymoura Hershe, který napsal článek o vyhození Nord Streams do povětří na základě dat CIA, ukáže se, že teroristický útok provedli Američané s pomocí Norů,“ shrnuje Mitrakhovič

Dokud strany nevyřeší politické otázky, mohou se v blízkosti transbaltských plynovodů kdykoli znovu objevit plavci bombardérů.

Důsledky sabotáže​

Výsledkem teroristických útoků je, že americký LNG posílil svou pozici v Evropě, ekonomika EU je v energetické krizi a Rusko přišlo o trh s 60 miliardami kubíků plynu ročně, který dříve směřoval do Německa přes Nord Stream 1.

Evropská unie přišla o obrovské objemy ruského plynu

Zářijová sabotáž vyřadila z provozu obě linie Nord Stream 1 a první linii Nord Stream 2, ale nevedla k jejich naplnění vodou. Je nutné vyměnit maximálně jeden kilometr kolejí, což je technicky řešitelný úkol.

Náklady na poškozenou infrastrukturu jsou 15 miliard eur a projektovaná kapacita (ve skutečnosti více) je 82,5 miliard metrů krychlových plynu ročně. To je obrovská ztráta zisku jak pro Ruskou federaci, tak pro evropské protistrany, ale politika brání dosažení kompromisu.
 

Dánsky minister pre migráciu: Uvidíme viac plotov a ostnatých drôtov. Štát musí mať hranice pod kontrolou​

z textu mě zaujalo:
...podľa dánskeho ministra pre migráciu musí byť každý národný štát schopný zabezpečiť svoje hranice. V budúcnosti vraj v Európe uvidíme viac plotov a ostnatých drôtov.
...Potrebujeme teda vytvoriť systém, ktorý rešpektuje pôvodnú myšlienku Dohovoru o utečencoch, teda poskytnúť ochranu ľuďom, ktorí to skutočne potrebujú, a urobiť to čo najrýchlejšie.

...Minister zhodnotil ako problematickú najmä migráciu z krajín Blízkeho východu. Niekedy je tu podľa neho úcta k náboženským textom väčšia ako k ústave a problémom je vraj aj vysoká kriminalita v týchto komunitách.
Bek pre nemecké noviny ďalej povedal, že v mnohých krajinách sa realita mení, niektoré situáciu už nezvládajú a požadujú tvrdší prístup. Konkrétne spomenul pobaltské krajiny, Rakúsko, Holandsko, Česko, ale aj Slovensko.
 
  • Súhlas
Reactions: Lin
V Holandsku přicházejí změny?

Holandskí farmári uspeli v regionálnych voľbách na úkor vlády. V krajine hrozí politická kríza​

z textu:
...Štyri strany, ktoré v Holandsku tvoria stredopravú vládnu koalíciu, utrpeli v stredajších regionálnych voľbách výrazné straty. Vyplýva to z prvých prognóz zverejnených po zavretí volebných miestností.
Prvé oficiálne výsledky sa očakávajú vo štvrtok, ale všetko nasvedčuje tomu, že protestné Hnutie farmári – občania (BBB) bolo vo voľbách úspešné, informovala agentúra DPA.
 

dasa

Člen
FRANCIE : demonstrace stále trvají a stupňují se

Zdroj: https://t.me/neCT24/29309

Demonstrace proti důchodové reformě: v Paříži 450 000 demonstrantů​

podle CGT, 37 000 podle policie​

To je více než během posledního dne mobilizace v sobotu s 300 000 účastníky podle CGT, ale méně než v rekordní den 7. března. CGT tehdy napočítala 700 000 demonstrantů.
 

dasa

Člen
Európa chce dosiahnuť „strategickú nezávislosť“ od Číny.
EÚ zvažuje iniciatívu „zásadne preskúmať“ dovoz dôležitých surovín z Číny s cieľom dosiahnuť energetickú nezávislosť.
Podľa nového plánu krajiny EÚ nesmú dovážať viac ako 65% akýchkoľvek strategicky dôležitých zdrojov z tretích krajín, kde hrá hlavný prím Čína.
️V súčasnosti získava EÚ 98% materiálov vzácnych kovov, 97% lítia a 93% horčíka z Číny. Tieto materiály zohrávajú kľúčovú úlohu v najrôznejších technológiách. Ale podľa predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej má Európska únia
v úmysle spojiť sa s USA a Kanadou s cieľom „posilniť západný blok v čoraz nestabilnejšom globálnom prostredí“.

V nariadení sa stanovujú jasné kritériá pre domáce kapacity v rámci strategického dodávateľského reťazca surovín a diverzifikovať dodávky EÚ do roku 2030:

najmenej 10 % ročnej spotreby EÚ na ťažbu,
aspoň 40 % ročnej spotreby EÚ na spracovanie,
aspoň 15 % ročnej spotreby EÚ na recykláciu,
Najviac 65 % ročnej spotreby každej strategickej suroviny v Únii v ktoromkoľvek relevantnom štádiu spracovania z jednej tretej krajiny.

Vytvorenie bezpečných a odolných dodávateľských reťazcov kritických surovín v EÚ: Aktom sa zníži administratívna záťaž a zjednodušia postupy udeľovania povolení pre projekty v oblasti kritických surovín v EÚ. Okrem toho budú vybrané strategické projekty využívať podporu prístupu k financovaniu a kratšie časové rámce udeľovania povolení (24 mesiacov v prípade povolení na ťažbu a 12 mesiacov v prípade povolení na spracovanie a recykláciu). Členské štáty budú tiež musieť vypracovať národné programy na prieskum geologických zdrojov . . .
 
Top Bottom