Správy z EU

jardob

Člen personálu

Slovák Šefčovič dostal od Leyenovej významnú úlohu. Bude viesť nákupy plynu​

Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová poverila v piatok podpredsedu EK Maroša Šefčoviča, aby viedol rokovania o budúcich spoločných nákupoch zemného plynu pre členské štáty EÚ, ktoré budú mať záujem o tento program nákupov.
 

Slovák Šefčovič dostal od Leyenovej významnú úlohu. Bude viesť nákupy plynu​

Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová poverila v piatok podpredsedu EK Maroša Šefčoviča, aby viedol rokovania o budúcich spoločných nákupoch zemného plynu pre členské štáty EÚ, ktoré budú mať záujem o tento program nákupov.
Jen doplním o článek
 

Gazprom hrozí, že vypne Evropě další plyn. Ratingová agentura Standard & Poor’s zase varuje Českou národní banku​


Evropa energetickou krizi zatím zvládá. To však neznamená, že zejména některé její země – včetně Česka – nečeká v příštím roce ekonomický otřes. Oba závěry lze vyvodit z dnešního dění na mezinárodních trzích.

Nejprve ruský plynárenský gigant pohrozil, že od příštího týdne může snížit své dodávky plynu do EU uskutečňované tranzitním plynovodem přes Ukrajinu. Gazpromu totiž vadí, že – jak uvádí – Ukrajina zadržuje na svém území ruský plyn určený pro Moldavsko. Pokud bude Kyjev v této údajné praxi pokračovat, Moskva objem plynu zasílaného přes Ukrajinu do EU sníží. Touto cestou dochází v EU k zásobování ruským plynem především Slovenska, Rakouska a Itálie. Jedná se o poslední cestu, kterou ještě ruský plyn teče do západních zemí EU.

Pokud by přestal ruský plyn přes Ukrajinu do EU téci zcela, což nyní nelze vyloučit, bude už brzy, zřejmě ještě letos, poslední zemí, která v EU odebírá ruský plyn, Maďarsko. Do Maďarska plyn z Ruska proudí černomořským potrubím Turk Stream a následně přes Balkán. (více viz článek)
 

Traja vyšetrujúci sudcovia skúmajú úprimnosť účtov víťazných kampaní Emmanuela Macrona v rokoch 2017 a 2022. V pozadí vzťahy hlavy štátu a jeho okolia s americkou poradenskou firmou McKinsey a podmienky zadávania verejných zákaziek.

Toto je nepochybne najcitlivejšie súdne vyšetrovanie súčasnosti. A z dobrého dôvodu je prvou, ktorá priamo mieri na prezidenta republiky. Podľa našich informácií, potvrdených Národnou finančnou prokuratúrou (PNF), bolo 20. októbra začaté súdne vyšetrovanie pre podozrenia z nezákonného financovania volebných kampaní Emmanuela Macrona v rokoch 2017 a 2022. Vyšetrovania sú zamerané na prepojenia medzi šéfom štátom a poradenskou firmou McKinsey. Zaujímajú sa o podmienky zadávania niektorých verejných zákaziek za kolosálne sumy tejto americkej firme. Druhé súdne vyšetrovanie hláv zvýhodňovania a zatajovania zvýhodňovania sa začalo 21. októbra. V oboch prípadoch PNF uvádza, že dostal správy a sťažnosti od volených predstaviteľov, jednotlivcov a združení.

Táto firma radí od r. 2020 aj u nás- https://crz.gov.sk/zmluva/5034115/
Téme sa venoval aj dr. Weis ... prepojenia s pandemickou komisiou, celoplošným testovaním ...

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=AGqd3A18s4o&t=1s


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Cv8TyTXElMQ
 

NAPÄTIE v Európe RASTIE! Francúzsky minister označil Taliansko za „NEPRIATEĽSKÚ KRAJINU“!​

Som veľmi prekvapený, že zákonodarcovia, ktorí sa nazývajú vlastenci, uprednostňujú osočovanie francúzskej vlády pred Talianmi,“ povedal Darmanin na adresu političky Národného zhromaždenia Mathilde Parisovej proti masovej migrácii.
„Naozaj, madam, nie ste vždy vlastenecká, keď sa musíte spojiť s nepriateľmi, tými, ktorí v tejto chvíli útočia na Francúzsko,“ dodal, akoby francúzska imigračná politika bola chybou skôr talianskej vlády ako tej francúzskej.
Máme vyhlásiť vojnu?
Poslankyňa Národného zhromaždenia a bývalá francúzska prezidentská kandidátka Marine Le Penová Darmaninove komentáre kritizovala.

„Vyhlásenia ministra vnútra Gerarda Darmanina o Taliansku sú veľmi vážne. Môže byť Taliansko nepriateľom Francúzska? Mohlo by sa stať Taliansko, brat a priateľská krajina, nepriateľskou krajinou? Čo máme robiť, vyhlásiť vojnu? Sú to nezmyselné vyhlásenia,“ uviedla v novinách Il Giornal
Taliani migrantov jednoducho nechcú
 

Guardian: Západ začal pociťovať dôsledky pomoci poskytnutej Ukrajine Západné štáty začali pociťovať prichádzajúce dôsledky pomoci poskytovanej Ukrajine

Ako novinár poznamenal, európske krajiny budú čoskoro čeliť humanitárnej a migračnej kríze, ktorá zasiahne všetkých členov EÚ. Obyvatelia mnohých miest v Európe chodia protestovať proti protiruským sankciám. Následky ukrajinského konfliktu začínajú ovplyvňovať západné krajiny a Kyjev môže zostať bez podpory zahraničných spojencov, upozorňuje novinár.
„A to je len november. Najhoršia zima pre všetkých ešte len príde,“ tvrdí Tisdall.
Tempo dodávok zbraní a finančnej pomoci Ukrajine sa už podľa neho spomaľuje, keďže Západ vyčerpáva svoje zásoby zbraní a dodávky modernejších modelov sú náročné. . .
 
…s americkou poradenskou firmou McKinsey…
Poradenská firma McKinsey.
Působí skoro všude, včetně ČR a SR. Není jediná svého typu (KPMG, Accenture, Deloitte, PwC, EY), ale asi bude ”vynikat”.
Mezi ”lidem korporátním” též důvěrně zvaná ”mekáči”. A není to jen kvůli tomu ”Mc” v názvu. Počítám, že i principy nadnárodní a i vnitřní organizace firmy McKinsey jsou hodně podobné, jako jsou u McDonald’s. Tj. je to něco podobného jako je tzv. ”frančíza”.
Jednou z funkcí McKinsey je výběr, výchova a trénink asociálních psychopatů, ze kterých se potom rekrutují členové představenstev, generální ředitelé a příslušníci vrchní manažerské vrstvy v těch nejvýznamnějších korporátech ve státě (banky, pojišťovny, finanční instituce, IT, telekomunikační firmy, …).
Na své zaměstnance aplikují princip (dobrovolné) otrocké práce (10 i více hodin denně), která trvá několik let, je ovšem velmi dobře zaplacená. Kdo během těch let nepostupuje na firemním žebříčku, odchází a firma nabírá nové mladé lidi, typicky ”ambiciózní” typy těsně ”po škole” a nejlépe toho ”správného původu”. Kdo postupuje, stává se např. ”partnerem” nebo jde do představenstva některého z korporátů/klientů poradenské firmy McK. A tam přihrává své mateřské poradenské firmě kšefty.
McK často radí s ”firemní kulturou” a vezmou si neuvěřitelný ranec ”za nic”. Jindy radí, jak ve firmě optimalizovat procesy. Pak často postupují tak, že provedou ”výslechy” klíčových odborníků firmy (které ovšem nikdo z managementu firmy neposlouchá), ti jim řeknou, kde jsou problémy a jak to řešit, McK z toho sesmolí krásné prezentace v powerpointu, předloží to jako svoje řešení, které firmu spasí a nechají si to od firmy královsky zaplatit, jsou za hvězdy a pak ještě ”řídí projekt”, který změny zavede. Z jejich hlavy je maximálně myšlenka kolik lidí propustit.
S jistou dávkou nadsázky bych průchod zaměstnanců firmou McK přirovnal k ”Sinajskému pochodu”.
Táto firma radí od r. 2020 aj u nás- https://crz.gov.sk/zmluva/5034115/
Aby nedošlo k mýlce: od r. 2020 asi radí vládě, ale na Slovensku působí od roku 1994.
 
Naposledy upravené:

Francúzsky politik Filippo: Európa zaplatí bilióny eur​

za rozhodnutie pomôcť Kyjevu​

Spojené štáty na konflikte na Ukrajine zbohatnú, no pre Európu sa podpora Volodymyra Zelenského zmení na „samovraždu“, napísal na Twitteri Florian Filippo, líder hnutia Francúzski patrioti a bývalý europoslanec.
Naša samovražedná reakcia na ukrajinskú krízu povedie k masívnemu presunu biliónov eur z EÚ do USA!

Podľa Filippa Washington loboval medzi európskymi lídrami za americké záujmy a urobil z nich „aktívnych spolupáchateľov tohto masakru“. Vyzval európske spoločenstvo, aby sa zobudilo.


V októbri Filippo rovnako na Twitteri napísal: „Ursula je úplne šialená! Zamknite ju!“
Pripomenul, že von der Leyenová sľúbila Zelenskému posielať na Ukrajinu jeden a pol miliardy mesačne. To bude predstavovať 18 miliárd ročne. Po celú dobu, ako zdôraznil Filippo, bude Európa žiť „v podmienkach nedostatku, nezamestnanosti a prídelu“. V dôsledku toho vyzval na zastavenie šéfky Európskej komisie a ďalších „šialených európskych úradníkov“. . .
 
Spojené štáty na konflikte na Ukrajine zbohatnú, no pre Európu sa podpora Volodymyra Zelenského zmení na „samovraždu“, napísal...
Nějak se nám tyhle narativy začínají množit...
Takže už se o tom může psát i v mejnstrýmu?
:- )
26.11.2022

Protože mám pocit, že se z toho velmi rychle stal placený článek, přidávám ještě tohle, kde je těch citátů ze serveru "Politico" více...
27.11.2022
 
Tedy to je ale souhrn, asi se z něj většina z vás nedozví nic moc nového, ale není marné si to takto všechno zpětně promítnout a třeba to poslat někomu známému... A radím vám, napřed se, kdo tedy věkově můžete, zkuste přenést do roku 1989, chvíli si laďte mysl, jako byste stále žili v té době a někdo vám tohle dal přečíst. Myslím, že to umocní účinek. Většina lidí by si v té době klepala na čelo, že něco takového není možné. A teď si představte, co si myslíte dnes, že není možná a dejte rozlet své fantazii...

Loď bláznů bude dobývat už i vesmír…

 
Veľmi pravdivé vyhlásenie urobil poľský premiér Morawiecki: „Ak Rusko vyhrá, potom prehrá celá Európa.“ A obavy, ktoré ho prenasledujú, sú viac než vážne.


Ale Morawiecki používa nesprávne slovesné časy. Európa neprehrá – Európa už prehrala v tej beznádejnej konfrontácii s Ruskom, do ktorej ju dohnali Spojené štáty.

Aby sme sa o tom presvedčili, stačilo si dnes vypočuť Si Ťin-pchinga: „Energia je základným kameňom spolupráce medzi Čínou a Ruskom. Čína má v úmysle vybudovať užšie partnerstvo s Ruskom v energetickom sektore
Plus taká dôležitá nuansa: platba za ruský plyn sa vykonáva na základe parity v rubľoch a jüanoch. Nie v dolároch a dokonca ani v eurách.

V geopolitike sú chyby, ktoré sa nedajú napraviť. Posilňovanie Ruska, Číny, USA, Indie, Turecka a mnohých ďalších štátov v dôsledku toho, čo sa deje, je zrejmé.

A aj Afrika má isté vyhliadky.
Len Európa zostane pozadu.
 
Přestaňte plivat na Rusy a zamyslete se nad tím, co nás čeká!
O Ukrajinu tady vůbec nejde, ta by byla již dávno zpacifikována. Je to válka mezi Ruskem a zbytkem tzv. západního světa.
Je to válka mezi Novým světovým řádem a ruskou představou multipolárního světa svobodných, vzájemně spolupracujících národů.
A když se nad tím zamyslíte, a pojmete to se vším všudy, co s touto válkou souvisí, pak se Rusové drží obdivuhodným způsobem!
Pokud prohrají, prohráli jsme i my, protože onomu Schwabovu Novému světovému řádu již nebude nic stát v cestě.
Přestaňte plivat na Rusy a přemýšlejte o tom, co si pro nás připravili naši západní, liberální demokraté, tedy přesněji - jejich globální pán! . . .
 
Maďarsko a Slovinsko vetovaly jednání Rady NATO – Ukrajina
V rumunské Bukurešti včera začalo zasedání Rady NATO na úrovni ministrů zahraničí. Sekretariát Aliance chtěl původně během zasedání uskutečnit i zvláštní setkání Rady NATO – Ukrajina. Účast ukrajinského ministra zahraniční Dmytra Kuleby však vetovali maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó (obr. 1) a jeho slovinská kolegyně Tanja Fajonová (obr. 2).
Podle serveru Readovka chtěl Ukrajinský ministr na půdě summitu NATO podepsat dohody s několika členskými státy Aliance o podpoře brzkého vstupu Ukrajiny do NATO. Právě proti tomu se vetem ohradila slovinská ministryně.
„Slovinsko dodržuje politiku otevřenosti vstupu nových členů do NATO.
Ale je otázkou času – kdy a jak,“ uvedla místopředsedkyně vlády a ministryně zahraničních věcí Slovinska Tanja Fajonová podle níž „tyto otázka v tuto chvíli nemůže být na stole.“.
Její postoj posléze k velkému zklamání generálního tajemníka Aliance Jense Stoltenberga podpořilo ještě několik dalších ministrů členských států.
Zařazení bloku jednání s ukrajinským ministrem Kulebou jako první vetoval maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Odmítnutí Kulebovy účasti na jednání zdůvodnil rozsáhlým
a dlouhodobým porušováním práv maďarské menšiny v ukrajinské oblasti Zakarpatí.
„Maďarsko nebude souhlasit s jakýmkoli jednáním komisí Ukrajina-NATO,
dokud Kyjev nevrátí práva maďarské národnostní menšině.“, řekl maďarský nejvyšší diplomat. Ukrajinské orgány podle něj diskriminují etnické Maďary žijící v Zakarpatí systematicky a dlouhodobě. „ V naší pozici není nic nového ani překvapivého.
Před několika lety jsme dali jasně najevo, že dokud Ukrajina nevrátí práva zakarpatským Maďarům, nebudeme souhlasit se svoláním této komise, “ řekl Szijjarto
v přestávce jednání novinářům.
Stále ještě někdo věří tomu, že ukrajinské pomajdanovské vlády neutlačovaly etnické Rusy
na Donbasu, když se proti útlaku maďarské národnostní menšiny v Zakarpatí
musí oficiálně ohrazovat na půdě NATO nejvyšší maďarský diplomat?

=AZXhPyflxmyobraPuT5id-ZNpEYvTckfVrcobZ2ae1EZCnG3x47eOgBuLDqiHWfwV4RbkoXhnznbNZE8jw6wOLT5kr902xG14WsMipp3L2onvBgticsfXEjIxCDh69IoI5_vJii958mi2PLaTH_B3CnTU4RaisGuFIPpPK7ukigNd3Zq2vbL5O_gteZr9OlL8hxmSmBtAXtq9PyNEP9vZTcL&__tn__=%2CO%2CP-R]Zdroj: https://www.facebook.com/MUDrIDavid/posts/pfbid0XTK9PghNsXm1aj8LYm4W8wKfmknv2J7ECijUe3hzWpyfnVe4b7DsGRKL65a87MZnl?__cft__[0]=AZXhPyflxmyobraPuT5id-ZNpEYvTckfVrcobZ2ae1EZCnG3x47eOgBuLDqiHWfwV4RbkoXhnznbNZE8jw6wOLT5kr902xG14WsMipp3L2onvBgticsfXEjIxCDh69IoI5_vJii958mi2PLaTH_B3CnTU4RaisGuFIPpPK7ukigNd3Zq2vbL5O_gteZr9OlL8hxmSmBtAXtq9PyNEP9vZTcL&__tn__=%2CO%2CP-R
 
Naposledy upravené:
Příběh o tom, jak se EU chystá okrást Rusko o zmražené finanční prostředky.
Nejdříve připomeňme, že EU v letos v únoru "na protest proti Rusku" zmrazila jeho finanční aktiva, uložená v evropských bankách. jedná se o cca 300 miliard eur rezerv CB Ruska a cca 19 miliard eur soukromých prostředků ruských občanů.
Již před (asi) týdnem jsem psala, že Lejnová "oznámila plán". Nyní již došlo na další fázi uskutečnění. A že to odporuje mezinárodnímu plánu či jakýmkoliv dosud uplatňovaným zvyklostem? Žádný problém. Bruselská klika se s tím zaobírat nehodlá.
Bruselští koumáci to vykoumali tak, že budou ruské peníze "investovat" - no a pokud bude nějaký výnos, dají ho "na Ukrajinu". Aby to vypadalo legálně, zřídí komisi, která se o "investicích" bude radit. Sama uvnitř sebe. Jenže...
Aby se mohly ty tzv. zmražené peníze používat pro potřeby cizích států, muselo by Rusko souhlasit - nebo by EU musela Rusku vyhlásit válku. Ani jedno se zřejmě nestane. Takže peníze budou Rusku prostě ukradeny a to uskupením států, vystupujících jako "vzory demokracie".

Ono je to vůbec s těmi "vzory demokracie" na pováženou, protože se ukazuje víc a víc, že jde o styl "zloděj křičí - chyťte zloděje!". Připomenu v současnosti diskutované "nelidské rozbíjení energosítí ruskými barbary". Jak vylezlo na povrch, "ruští barbaři" se inspirovali u NATO, které totéž dělalo před desetiletím v Jugoslávii. A kdo sebral Americe peníze, aby je použil na obnovu těchto sítí? Lépe řečeno - zmrazil kdo USA jejich aktiva a vymáhal škody? Kde je (byl) svolaný soudní tribunál v Haagu? A kdo platil válečné reparace?!

Zapomněla jsem doplnit svou poznámku: Ty "investice dle Lejnové" půjdou s největší pravděpodobností do obnovy válečného průmyslu a opraven vojenského materiálu.
 
Naposledy upravené:
Francuzsko

Rus v priamom prenose francúzskej televízie argumentačne doslova rozstrieľal francúzskych slniečkarov​

Výbuch vo francúzskom éteri: otvorene tam zaznela ruská verzia udalostí. Do francúzskej spravodajskej televízie – možno nedopatrením – zavolali podpredsedu ruského parlamentu. A to nemali robiť: schytali to naplno . . .
Tolstoj je liberalista, hrdý na to,že je polovičnu ukrajinec , a rád by bol za mierové rokovania
s Ukrajinou . . . takže čítat s nadhladom , ked je to na HS:)
 
Naposledy upravené:
Francouzské ministerstvo zahraničí oznámilo zahájení prací na vytvoření mezinárodního tribunálu, který by vyšetřoval kroky Ruska na Ukrajině.

Vřele doporučuji ruskému ministerstvu zahraničí, aby tuto francouzskou idiocii neopominulo. Je to idiotismus jen na první pohled, později to bude argumentem při vyjednávání (až na ně jednou dojde). Zřejmě jim je třeba nejen pravidelně připomínat jejich místo v dějinách (například díky Stalinovi jsou uváděni jako vítězové 2. světové války), ale pro každý případ také vypisovat účty za jejich válečné zločiny.

A speciálně těm, jež velký a mocný obdaroval slovem „la Berizina“,které se ve francouzštině stalo synonymem slova „katastrofa“, s dovolením připomenu, že v roce 2023 se bude v Petrohradě konat druhé Rusko-Africké fórum. Podle počtu hostujících hlav států jde o nejreprezentativnější fórum na světě, ale o to nejde. Co kdybychom Francouzům připomněli všechno? A v Africe na to nezapomínají. Materiálů lze nashromáždit spoustu. Tribunálů může být zřízeno třeba deset, hlavní věcí je k věci přistupovat pěkně zčerstva.

Formálně byla Francie ze svých kolonií v Africe vyhnána v 60. letech, ale stále tam leze se svými tanky a letadly, pravidelně útočí na jednotlivé země, vybavuje tam základny a zasahuje do jejich vnitřních záležitostí.

Jen v 21. století francouzská armáda, ve většině případů s vědomím vlády, spáchala v afrických zemích obrovské množství válečných zločinů. O 20. a 21. století by to bylo nadlouho, tak jen pro připomenutí uvedu výčet francouzských operací pouze v Africe (mimochodem nic z toho nepojmenovali válka):

1956-1963. Operace v Západní Sahaře na podporu Mauretánie a Maroka.
1959-1964. Zásah do záležitostí Kamerunu, kárné operace proti povstalcům.
1961. Operace Bouledogue - invaze do Tunisu.
1964. Intervence v Gabonu.
1968-1972. Operace Limousin a Bison v Čadu.
1977. Operace Verbena v Zairu.
1977-1978 Operace Lamatin v Mauretánii a Západní Sahaře.
1978. Operace v zairském Kolwezi.
1978-1980. Operace Tacaud v Čadu.
1979-1981 Operace Caban a Barracuda ve Středoafrické republice.
1983-1984. Operace Manta v Čadu.
1985. Nálet francouzského letectva na libyjskou leteckou základnu Ouadi Doum v severním Čadu.
1986. Výsadek v Togu.
1986 - 2014. Operace Epervier intervence v Čadu.
1989. Operace Oside na Komorských ostrovech.
1990. Intervence v Gabonu.
1990-1993. Operace Noroit ve Rwandě.
1991. Francouzská a belgická intervence v Zairu.
1992-1994. Operace Oryx intervence v Somálsku.
1992-1999. Operace Iskoutir v Džibuti.
1993. Zásah do záležitostí Konga.
1994. Operace Amaryllis ve Rwandě.
1994. Operace Turquoise ve Rwandě.
1995. Operace Azalea na Komorských ostrovech.
1996-1997. Operace Almandine I a II. Trestné operace proti povstalcům v hlavním městě Středoafrické republiky.
1996-2007. Operace Aramis v Kamerunu.
1997. Operace Pelican v Kongu.
1997. Operace Espadon – zasahování do záležitostí Sierry Leone.
1998. Operace Malachit zasahování do záležitostí Konga.
2002. Operace Licorne. Útok na Pobřeží slonoviny.
2003. Operace Artemis zasahování do záležitostí Konga.
2004. Zničení letectva Pobřeží slonoviny v reakci na útok na francouzskou základnu v Bouaké.
2008. Zasahování do záležitostí Čadu, účast v občanské válce.
2008. Válka proti Eritreji na straně Džibutska.
2011. Svržení prezidenta Pobřeží slonoviny.
2011. Operace Harmattan. Francouzský útok na Libyi.
2013. Operace Serval. Vojenská intervence v Mali.
2013. Operace Sangaris. Vojenská intervence ve Středoafrické republice.
2014. Operace Barkhane. Invaze do Mali, Čadu, Burkiny Faso, Mauretánie, Nigeru.

Účast Francie na ničení asijských zemí je další takový příběh. I tam je možné pro ně uspořádat tribunály.

Také byly francouzští žoldáci od roku 2001 do roku 2021 součástí mezinárodních sil, které přepadly Afghánistán.

Možná se dostaneme i k tribunálu za Sýrii. Na účast v jejím ničení je Macron tak hrdý...

Alexej Borbovskij

Kdypak zasednou naši poslanci, aby uznali Francii teroristickým státem? Ani ne režimem, prostě teroristickým státem, protože bylo celkem jedno, kdo byl právě u vesla...

Zdroj: https://t.me/SolovievLive/142908
 
Naposledy upravené:
@dasa , @Irena Aneri :
Já teď shodou okolností doposlouchala část nějaké TV debaty, kdy se moderátorka dožadovala od přítomných senátorů názoru na "Rusko = teroristický stát". Za ty, co nechtějí takto "pálit" a nejspíše si uvědomují ošemetnost i následky takového tvrzení, jsou Hamplová a Čunek. Jinak - celá ta debata je katastrofa a já žasnu, kolik těch Vystrčilů a Pekarových se nám u vesla sešlo. Jestli TOHLE je vizitkou národa - pak pánbůh s námi a zlé pryč...

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=y316D4nIOa4


Protože - těch tribunálů by muselo být a jen za posledních cca 50 let by stačilo... Protože - podle mého - terorismus je skutečně jen "vylepšovací" slovíčko, které se snaží odlišit neodlišitelné. Každé násilí je terorem a ospravedlnitelná je jenom obrana. A správně určit útočníka a obránce - od toho se všechno odvíjí a zde se nejvíce mlží a lže. Hřeší se na to, že lidi si pamatují tak max měsíc zpět (a mnohdy je to pravda).
Pro mě osobně byla zlomem válka v Libyi, kde jsem si snad poprvé uvědomila, jak proradné jsou USA, NATO a celý ten anglosaský západ - a jakou hrůzu jsou schopní kvůli svým prebendám rozpoutat. A velmi jsem litovala, že svět není vyvážený = že zvůle jednoho může tak snadno procházet. Tak se moc těším na tribunál s těmi, kteří Libyi rozvrátili, uvrhli do středověku a Evropanům způsobili utrpení a strádání od afrického "obohacení. A kde jsou dnes "zmrazené" lybijské peníze - to ví čert a anglosasové. Po té nehorázné krádeži dneska už neštěkne pes...
 
Economist.
Devět měsíců po invazi na Ukrajinu ropné peníze nadále plní válečnou truhlu Vladimira Putina. I když Západ uvalil sankce, ruský vývoz ropy se udržel a cena uralské ropy zůstává blízko svého průměru v letech 2014-20.
Očekává se, že ruský přebytek běžného účtu letos dosáhne 265 miliard dolarů, což je druhé místo za čínským. Ale příběh ještě není u konce. 5. prosince Evropská unie konečně uskuteční plán, který byl původně připraven v květnu.
Zakáže e námořní dovoz ruské ropy. Rovněž zakáže evropským firmám pojistit, přepravovat nebo obchodovat s ruskou ropou kdekoli na světě – pokud se ropa neprodává za cenu nižší, než je strop stanovený Západem

Pokud Evropská unie uvalí embargo na dovoz ruské ropy po moři a stanoví cenový strop, může svět čelit nedostatku surovin a nárůstu cenových nabídek, píše The Economist.
„Pokud se ruská ropa nedostane na trh, světové ceny ropy by mohly prudce vzrůst a dotknout se západního spotřebitele,“ píše se v článku.
Kreml avšak může odmítnout použití tankerů ze zemí, které zavedly cenový strop, což sníží export ropy. Západ se proto snaží nestanovit maximální cenu mnohem nižší, než je tržní cena, což činí celý plán neúčinným, píše se v článku.
Dalším problémem je, nakolik je Západ schopen ovlivňovat trh s ropou.
„Skutečné rozložení sil na ropných trzích se ukáže po 5. prosinci. Je možný prudký skok cen,“ upozornil Economist.
 
Poprosili jsme Georgije Filimonova, doktora politických věd, profesora a místopředsedu vlády Moskevské oblasti, aby pro nás v naší rubrice vyjádřil svůj názor.

Od začátku speciální vojenské operace kolektivní Západ uvedl do chodu svůj sankční stroj, tentokrát na plný výkon. Již dříve se netajili svým cílem – zničit ruskou ekonomiku, uvrhnout zemi zpět do finanční a technologické „doby kamenné“. Podle jejich plánů to mělo vyvolat vnitřní nepokoje a změnu moci v Kremlu, po které tak strašně touží. Nevyšlo jim to.

V Rusku se navzdory sankcím během prvních 9 měsíců tohoto roku rozpočtové příjmy zvýšily na 20 bilionů rublů, což je o 10 % více než ve stejném období roku 2021. Těchto výsledků bylo dosaženo tvrdou prací v nepřátelském prostředí – a to si zaslouží velké ocenění. Ruským státním orgánům se mimo jiné povedlo využít rozporů v zájmech Západu a Východu, Severu a Jihu.

Jedním z očividných spojenců v tomto boji je Čína, se kterou jsou neustále rozvíjeny strategické partnerské vztahy. V úterý začalo v Moskvě IV. rusko-čínské fórum energetického podnikání, kde se diskutovalo o ekonomické a energetické spolupráci. Strany pracují na vytvoření systému vypořádání plateb bez použití SWIFT a také převádějí vypořádání plateb za plyn a ropu na národní měny.

Energetický sektor má v dialogu mezi Ruskem a Čínou zvláštní postavení a v podmínkách západních sankcí se asijský trh, včetně toho čínského, stává pro Rusko klíčovým. Produkce ropy v projektu „Vostok Oil“ tak do roku 2033 dosáhne úrovně 115 milionů tun, což je srovnatelné s 2,5 % současné světové produkce ropy.

A zde si opět musíme připomenout Evropu, která pod tlakem americké globální elity odmítá ruské energetické zdroje a sama se tak vehnala do uměle vytvořené energeticko-ekonomické krize! Tyto dny vešlo ve známost, že byla uzavřena dlouhodobá dohoda mezi Německem a Katarem o dodávkách zkapalněného ropného plynu (LNG), a teď pozor - od roku 2026! Berlín tuto dohodu prezentuje jako „strategické vítězství“, jenže ve skutečnosti nejenže není řešením pro několik následujících let, během nichž bude Německo muset hledat způsoby, jak naplnit své plynové zásobníky, ale ani tak nedokáže pokrýt spotřebu SRN. Objem dodávek bude podle dohody činit 2,7 miliardy kubíků ročně. Porovnejme si to s tím, že Berlín bral ročně přes Severní proud 1 okolo 55 miliard kubíků plynu, a to při celkové spotřebě téměř 90,5 miliardy kubíků.

V globálním ekonomickém systému probíhají viditelné strukturální změny, některé státy přicházejí o své pozice, zatímco jiné na světové šachovnici získávají významnější role. Hranice mezi centrem a periferií je prostupná v obou směrech, to se nyní děje. Proces dehegemonizace zemí „atlantické rodinky“ probíhá nesmírně bolestivě, jenže se stejně budou muset smířit s nevyhnutelným, a to navzdory fantomovým bolestem, které je pronásledují.

Na druhou stranu Rusko si touto cestou ve své době již prošlo a dnes se mu opět ve světovém dění vrací místo hodné jeho potenciálu. Důstojné (i když ne nutně vůdčí) místo obsadí Čína, Indie, Írán, Turecko, Jižní Afrika, Brazílie, Egypt a mnoho dalších. Kyvadlo se se zhouplo na druhou stranu a pro Západ může být toto kyvadlo posledním zvoněním.“


Zdroj: https://t.me/khazinml/4973


Francouzská vláda žádá lidi, aby se připravili na rotační výpadky proudu: od 8:00 do 13:00 ráno a od 18:00 do 20:00 večer

Nemocnic, policejních úřadů, věznic a „citlivých průmyslových zařízení“ se rotující odstávky nedotknou na rozdíl od škol, z nichž některé budou muset zůstat zavřené.

Francouzi budou o výpadcích informováni den předem v 17:00 hodin, budou-li v jejich oblasti prováděny tyto rotační výpadky.

Kromě toho mohou být některé vlaky periodicky rušeny, takže často nebudou dostupné během výpadků proudu a internetu.


Zdroj: https://t.me/khazinml/4978
 
Naspäť
Top Bottom