Správy zo Slovenska

Rex

Člen
Výborny statnicky prejav R.Fica dnes v parlamente (cca 20 minut)
CIVILIZAČNÝM ZÁUJMOM EURÓPY JE MIER NA UKRAJINE! ...najdolezitejsia v tom prejave je otazka, preco z ust europskych politikov nevychadzaju ziadne slova o mieri? na zaver navrhol v mene Smeru navrh uznesenia v zmysle vyzvy na europsku mierovu iniciativu pre riesenie ukrajinskej krizy, vlastnej europskej zahranicnej politiky v sulade so zaujmami europy a europskych statov (mozno sa niekde objavi aj cely text toho dokumentu)

 

Mikulec opäť prichytený pri čine. Ďalší predražený nákup...​

1666697285172.png
Ďalší zbytočne predražený nákup? Minister vnútra Roman Mikulec podpísal ďalšiu zmluvu so stravovacou firmou Globalgastro plus, s.r.o., za 2,3 milióna eur. Urobil tak napriek tomu, že podľa Úradu pre verejné obstarávanie porušil jeho rezort zákon pri predchádzajúcej zmluve s touto spoločnosťou na 1,7 milióna eur.

Opäť obchádza zákon?​

„Roman Mikulec je proste správny zurvalec, ktorý sa predsa nejakým trápnym zákonom zdržiavať nebude. A tento človek stojí na čele ministerstvo vnútra aj po siedmich pokusoch o odvolanie. Zjavne má pre svoje OĽaNO úplne inú hodnotu – napríklad pri politicky motivovaných vyšetrovaniach. Alebo má možno nesmierne bohatý šuflík, plný nepríjemných dokumentov na kadekoho. Nenapadá mi žiaden iný dôvod, prečo držať vo funkcii neschopného ministra, verejne opovrhujúceho zákonmi a toľko sľubovanou transparentnosťou,“ uviedol poslanec Hlasu Matúš Šutaj Eštok.

Mikukec pridelil zákazku, bez sútaže​

Pellegriniho strana pripomína, že počas jarnej ukrajinskej utečeneckej krízy Mikulec napriamo, bez riadnej súťaže, pridelil zákazku na poskytovanie stravy firme Globalgastro plus za 1,7 milióna eur. „Bratislavská firma, ktorá je podľa verejných informácií od roku 2015 v strate, došla na východnú hranicu pražiť rezne za nekresťanské ceny. Vtedy sme vyhlásili, že utečencom treba pomôcť, ale nie za cenu porušovania zákona. A že netušíme, podľa čoho si Mikulec vybral práve túto stratovú bratislavskú firmu,“ poznamenal Matúš Šutaj Eštok.

Podozrenie Hlasu z porušenia zákona v septembri potvrdil Úrad pre verejné obstarávanie. Podľa úradu neexistoval žiaden dôvod na to, aby ministerstvo obišlo zákon a zadalo priamo lukratívnu zákazku konkrétnej firme.
 
Ak niekto predáva cez on-line portály, prenajíma nehnuteľnosť, ponúka ubytovanie alebo odvoz cez on-line platformy, mal by sa zaregistrovať na Finančnej správe SR. Upozornila na to advokátska kancelária Highgate Law & Tax.

Doplnila, že od nového roka SR zavádza do praxe novú európsku smernicu proti daňovým únikom. Tá ukladá prevádzkovateľom virtuálnych trhovísk a platforiem pre zdieľanú ekonomiku informovať finančnú správu o príjmoch právnických a fyzických osôb, ktoré dosiahli na danej platforme za uplynulý rok tržby nad 2 000 eur.
Platformy síce nebudú posielať údaje o malých predajcoch, ktorých tržby uvedenú čiastku počas sledovaného oznamovacieho obdobia neprevyšujú, avšak aj títo sa musia na daňovom úrade zaregistrovať.

Toto naštve veľa ľudí... A asi aj to je cieľ.
 
Viaceré hliadky bratislavských policajtov aktuálne asistujú príslušníkom Hasičského a záchranného zboru pri netradičnej udalosti, ku ktorej došlo krátko po 17.30h. Na linke 158 sme prijali informáciu o vystreľujúcich kanalizačných poklopoch, ku ktorým má dochádzať z doposiaľ presne nezistených príčin v úseku Prievozskej ulice, informoval hovorca Krajského riaditeľstvo PZ v Bratislave.

Vyjde špina na povrch? Prievozká - prevádzači, migrácia... Mikulec?
 
Vyjde špina na povrch? Prievozká - prevádzači, migrácia... Mikulec?
Malá doplňující úvaha:
Špína se tedy tlačí na povrch, což při neřešení problémů společnosti při bezduchém parazitování je nevyhnutelný jev. Takže špína na povrch vyjde a tím otázka se zužuje na to kdy a jaké to bude mít následky.
 
Naposledy upravené:
Viaceré hliadky bratislavských policajtov aktuálne asistujú príslušníkom Hasičského a záchranného zboru pri netradičnej udalosti, ku ktorej došlo krátko po 17.30h. Na linke 158 sme prijali informáciu o vystreľujúcich kanalizačných poklopoch, ku ktorým má dochádzať z doposiaľ presne nezistených príčin v úseku Prievozskej ulice
Počítám s tím, že v tom může být několik variant výkladů. Jeden z nich tento:
V kanálech sice je špína, ale to není to, co z těch kanálů vyletuje. Zatím. Jsou to natlakované plyny. Tlak. Tlak schovaný pod povrchem. Neřešené a kumulující se problémy a z nich plynoucí společenské napětí/(pře)tlak.
Prievozská ulice - zde si nejsem jistý, jestli dobře rozumím po Slovensky; ale pokud slovo souvisí s převozem, mohli by to být migranti; ale jsou migranti (UK i jiní) aktuálně jediným a takto silným zdrojem pro vytváření společenského přetlaku?; takže ten převoz možná souvisí obecněji s neřešením problémů vůbec, tj. místo řešení problémů jen jejich převážení z místa na místo (od zlých jazyků jsem slyšel, že budoucí p-rezidentka Čaputová vyřešila problém slavné skládky v Pezinku tak, že ji převezla jinam...)
 

Niektorí členovia Súdnej rady SR chcú limitovať slobodu prejavu sudcov


Niektorí členovia Súdnej rady SR chcú limitovať slobodu prejavu sudcov po tom, ako sudca Števík obvinil prezidentku Čaputovú z podpisovania rozsudkov smrti pre demokraciu a právny štát a zo šírenia nenávisti voči občanom nezdieľajúcich jej hodnotové nastavenie. „Judikatúra ESĽP podobné prejavy sudcov nezakazuje, práve naopak chráni ich!,“ odkazuje dlhoročná zástupkyňa SR pred Európskym súdom pre ľudské práva (ESĽP) Marica Pirošíková

Využívajúc sokratovský odkaz slobody prejavu sa ohradzujem voči Vašim slovám ako človek, občan Slovenskej republiky a aj ako sudca. Už dva roky pevnou rukou, v ktorej stískate totalitné pero, podpisujete rozsudky smrti pre demokraciu, právny štát, nezávislosť súdnej moci, ľudské práva a suverenitu Slovenskej republiky. Robíte tak pod zámienkou solidarity, slušnosti azodpovednosti, uviedol v liste adresovanom 17. októbra 2022 hlave štátu sudca Okresného súdu Bratislava II. JUDr. Patrik Števík.
Zdroj...
 

Šéfka spravodajstva RTVS Mária Hlucháňová končí vo funkcii. Môže za to odvysielanie Ficovho prejavu

Odchod súvisí so štvrtkovým vysielaním spravodajského programu :24. Z postov z toho istého dôvodu odchádzajú aj ďalší vedúci spravodajstva. O rozhodnutí generálneho riaditeľa RTVS Ľuboša Machaja informoval PR manažér RTVS Stanislav Čačko.

"Svoje funkcie opúšťajú aj Alfonz Šuran (intendant RTVS :24), Peter Nittnaus (šéfdramaturg RTVS :24) a Andrea Fajnorová (vedúca odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistky). Riadením sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS bol poverený Miroslav Frindt, ktorý v spravodajstve RTVS pôsobí od roku 1999 na viacerých pozíciách," oznámil Čačko.

Dôvodom razantného kroku je odvysielanie prejavu Roberta Fica zo snemu strany Smer-SD na spravodajskom okruhu RTVS, šéf RTVS ho hodnotí ako nešťastné a veľmi znepokojivé. "Predovšetkým preto, že v takýto sviatok nemá vo vysielaní RTVS mať priestor žiadna politická strana. Vysielanie verejnoprávneho média musí byť priestorom na pripomínanie demokratických dôsledkov a výdobytkov Nežnej revolúcie, ktoré považujem v tomto čase za mimoriadne dôležité," zdôraznil Machaj.

Zároveň deklaroval, že napriek zvláštnej pozornosti, ktorú na viacerých programových poradách venovali obsahu vysielania 17. novembra, nemal on ani členovia manažmentu vedomosť o tom, že sa takéto vysielanie plánuje.

Jedná sa o tento príhovor


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=lsko10j8HnA
 
To znamená, že 17. novembra, na sviatok boja Za slobodu a demokraciu - generálny riaditeľ RTVS vyhodil šéfku spravodajstva a jej kolegov za to, že odvysielali prejav opozičného lídra Roberta Fica z ich snemu.

A kedže ľudia majú aj tváre:
1668899464561.png
Mária Hlucháňová (prepustená šéfka spravodajstva RTVS)

1668899610493.png
Ľuboš Machaj (súčasný generálny riaditeľ RTVS)
 
Naposledy upravené:
Mária Hlucháňová splnila svoju úlohu na jednotku. A prejav R.Fica tiež. Bolo to verejne vysielané posolstvo dovnútra - občanom Slovenska, a von - svetu, predovšetkým V4, EÚ a Rusku. A bolo to s tichým súhlasom USA ambasády...
 
Ja som si vypočul, tak prvých 70%, proste ma už unavuje ta primitívna terminológia smerom k davu, ktorý sa nechce meniť, keďže viem že pán Fico má aj iné (lepšie) prejavy. Skôr to beriem ako dobrý signál, keďže má vhlad do globálnej politiky. Vďaka USA a Ruskej ambasáde má viac informácii čo sa bude diať z naším územím, takže už teraz bojuje pre budúcnosť. Ale so smerom kde si oligarchovia aktivovali Kaliňáka a ešte aj toho mladého ako prípadného špeha, symbolicky ako prvý v čele niesol veniec a potom bol v prvej rade pri poklone (za čo sa tam dostal?!)...
 
Ale so smerom kde si oligarchovia aktivovali Kaliňáka a ešte aj toho mladého ako prípadného špeha, symbolicky ako prvý v čele niesol veniec a potom bol v prvej rade pri poklone (za čo sa tam dostal?!).
Akeho mladeho myslis? Erika Kalinaka?
 
Naspäť
Top Bottom