Udalosti v OSN

jardob

Člen personálu
Toto je dosť vážna vec, prosím podporte to...

OSN zvolalo 67. výročné zasadnutie Komisie pre postavenie žien (CSW), ktoré sa koná od 6. do 17. marca. Našou úlohou je postaviť sa proti nebezpečnej ideologickej agende, ktorá ohrozuje predovšetkým malé deti.

Cieľom OSN je presadiť takzvanú "komplexnú sexuálnu výchovu" alebo CSE (ang. Comprehensive sexual education), ktorá explicitným sexuálnym obsahom indoktrinuje malé detí a šíri LGBT propagandu a lži o identite muža a ženy.

CSE obsahuje viaceré kontroverzné veci, medzi ktoré patrí napr. propagácia promiskuity, výučba masturbácie pre 4-ročné deti, gender ideológia, ako aj skorá sexuálna iniciácia, ktorá je pre malé deti nepotrebná a škodlivá.

Podpíšte túto petíciu, v ktorej žiadame diplomatov zastupujúcich Slovensko a delegátov všetkých ostatných krajín, aby odstránili kontroverzné odseky, ktoré presadzujú potraty ako právo a sexualizáciu detí maskovanú pod pojmom "komplexná sexuálna výchova" (CSE).

 
Kto chcete podpiste aj peticiu Aliancie za rodinu za zrusenie Lengvarskeho usmernenia o zmene pohlavia...

Petícia: Zrušte okamžite usmernenie o zmene pohlavia​

Lengvarský podpísal Odborné usmernenie Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky na zjednotenie postupov poskytovania zdravotnej starostlivosti ku zmene pohlavia pred vydaním lekárskeho posudku o zmene pohlavia osoby (ďalej len „usmernenie“). Pán minister Lengvarský odvolal z komisie pre prípravu štandardov pravdepodobne nesúhlasiaceho člena komisie a hoci aj potom pretrvávali značné rozpory v odbornej obci, podpísal v posledný deň vo svojej funkcii štandardy, ktoré aktivovali toto usmernenie a sú v jednoznačnom rozpore s našimi najvyššími právnymi normami a to Ústavou Slovenskej republiky, zákonom o rodine a ďalšími zákonmi.

 
Každý rok sa deje to isté: Rusko vo Valnom zhromaždení OSN opakovane navrhuje rezolúciu proti nacizmu. Svet za ňu hlasuje, no Európske krajiny, USA a Ukrajina sú proti. Tento rok je tu ešte jeden detail, vďaka ktorému je hlasovanie “proti rezolúcii” ešte nepochopiteľnejšie ako predtým.

Valné zhromaždenie OSN v utorok popoludní (newyorského času) hlasovalo za rezolúciu predstavenú Ruskom s názvom: „Rezolúcia o boji proti glorifikácii nacizmu, neonacizmu a iným praktikám, ktoré vedú k eskalácii súčasných foriem rasizmu, rasová diskriminácia, xenofóbia a súvisiaca intolerancia“.

Rezolúciu podporilo 118 krajín, 49 hlasovalo proti a 14 sa zdržalo hlasovania. Proti rezolúcii hlasovalo aj Slovensko, Česko, Nemecko, Rakúsko a všetky ostatné členské štáty EÚ, Spojené štáty americké a Ukrajina. Švajčiarsko sa zdržalo hlasovania.

Z takzvaného „kolektívneho Západu“ za protinacistické uznesenie hlasoval iba Izrael. Okrem Ruska hlasovali “za” aj Alžírsko, Bolívia, Brazília, Čína, India, Kuba a veľká väčšina nezápadných krajín.

Dokument pripravilo Rusko v spolupráci s niektorými krajinami vrátane Bieloruska a Sýrie. Obsahuje okrem iného ustanovenia, ktoré ostro odsudzujú glorifikáciu a propagáciu nacizmu, vítajú snahy o zachovanie historickej pravdy a odporúčajú opatrenia na zabránenie popierania zločinov proti ľudskosti, revíziu histórie a výsledku druhej svetovej vojny.

Okrem toho rezolúcia „jednoznačne“ odsudzuje akékoľvek popieranie alebo pokusy o popieranie holokaustu, ako aj akékoľvek prejavy náboženskej neznášanlivosti, podnecovanie, prenasledovanie alebo násilie voči jednotlivcom alebo komunitám na základe etnickej príslušnosti alebo náboženského presvedčenia.

Rusko každoročne predkladá rezolúciu vo Valnom zhromaždení OSN proti glorifikácii a “bieleniu” nacizmu, pričom Ukrajina a USA vždy hlasujú proti, zatiaľ čo európske štáty kolíšu medzi zdržaním sa a hlasovaním proti.

Tento rok je zvláštnosťou, že keď sa o rezolúcii hlasovalo na treťom výbore Valného zhromaždenia 3. novembra 2023, odporcovia rezolúcie presadili v ruskom návrhu rezolúcie zmeny, ktoré kritizujú ruské kroky na Ukrajine.

Západné krajiny, ktoré vo výbore presadili svoje pozmeňujúce a doplňujúce návrhy, však v konečnom hlasovaní hlasovali aj tak proti rezolúcii, zatiaľ čo Rusko napriek porážke vo výbore naďalej podporovalo túto rezolúciu, aj keď podobne ako iné delegácie uviedlo svoj protest proti dodatku.IMG_20231222_025527_362.jpg
 
Naspäť
Top Bottom