V. V. Putin – Ekonomický rozvoj, cenový strop, jaderný útok, Minské dohody i Afrika

Autor: Irena (Kob-forum.eu | RSS odber)

Z vystoupení V. V. Putina na tiskové konferenci Nejvyšší euroasijské ekonomické rady v Kyrgyzstánu

Citát VVP: „Některým zemím prodáváme plyn více než desetkrát levněji, rozumíte? Nejen deset, ale více než desetkrát levněji. To přece stabilizuje i ekonomiky našich partnerských států: mohou plánovat svůj vývoj, podporovat domácnosti, rozvíjet svůj průmysl a zemědělství, i na bázi chemického průmyslu, na bázi hnojiv.“

Můj komentář: Kdo v EU nechce, abychom my se rozvíjeli, a proto odmítá uzavírat s Ruskem výhodné dlouhodobé smlouvy na dodávku energetických i jiných surovin? Přičemž výhodné pro obě strany, protože Rusko tak může plánovat investice do těžby a my bychom měli dlouhodobě stabilizované ceny pro plánování svého rozvoje. A plánuje ten rozvoj vůbec někdo? Velice o tom pochybuji! Jak je možné plánovat rozvoj státu v rámci čtyř let, navíc v nějaké rozhádané koalici? To si může myslet opravdu jen úplný hlupák. Naše „demokracie“ má jen zastírat skutečnost, že jsme řízení zvenčí a vůbec ne ku prospěchu občanů našeho státu. Ceny elektrické energie, které si náš stát dokáže prozatím díky zdrojům vybudovaným za socialismu! vyrobit dost, jsou toho názorným důkazem. A různí experti vás teď budou v televizi přesvědčovat, že je normální, abyste doma mrzli!

Citát VVP na otázku, co plánují státy Euroasijského ekonomického společenství: „Jaké jsou další kroky a vyhlídky našeho rozvoje? Myslím, že máme dobré vyhlídky, další kroky budou velmi konkrétní. První věc, kterou musíme udělat, na které jsme se shodli – a já myslím, že tato dohoda je velmi důležitá – dohodli jsme se, že vytvoříme mechanismus na podporu naší spolupráce v oblasti reálné výroby, v oblasti průmyslu. Myslím si, že je to velmi důležité pro posílení naší společné technologické nezávislosti a technologické suverenity. To je mimochodem výsledek naší dnešní práce.

A v blízké budoucnosti, v příštích několika letech, musíme realizovat naše dohody, které byly formulovány již dříve a konkrétně: dosáhnout vytvoření jednotného trhu s plynem během příštích dvou let, vytvořit principy jeho fungování a přejít k praktické realizaci společného trhu s elektřinou – to je také nesmírně důležité. Je to obtížná práce spojená s mnoha problémy, abychom sladili naše pozice.“

Můj komentář: Aby dosáhli technologické nezávislosti! Hádejte copak to asi znamená pro nás! Oni se domlouvají na věcech prospěšných pro všechny, a ano, nejde to snadno, ale dohodnou se. Na čem se domlouváme my? Jak zbořit co nejvíce památníků Osvoboditelům? Na přepisování dějin? To je pro nás jistě velice „konstruktivní a přínosná“ politika. Zvedne nám to snad životní úroveň? Ne, přinese nám to do budoucna své hořké plody!!! Protože kdo se nepoučil ze svých dějin, je odsouzen si své chyby zopakovat! Oni se tam domlouvají na konkrétním zlepšování životní úrovně svých obyvatel, zatímco v Evropě to vypadá, že jsme schopni se dohodnout jen na tom, proti komu se budeme přátelit bez ohledu na cokoliv. Z jakého důvodu? Co je z pohledu jednoho chybou řízení, je z pohledu jiného jeho cílem. Ekonomický odpis Evropy je pro někoho zcela jasně cílem! A co na to naše české „elity“? Brání státní zájmy nebo poslušně plní právě tento cíl! Chtějí nás dotlačit k Výmaru i s jeho následnými důsledky?! Fučík řekl: „Lidé bděte!“ Jeho výzva je dnes více než aktuální, potom už totiž bývá pozdě. Politika Evropy je založena na nenávisti, a to k ničemu dobrému nikdy nepřivede!

Citát VVP: „Máme velmi dobré vyhlídky na rozvoj dopravní infrastruktury a logistických řetězců. Mnoho zemí světa má zájem na vytvoření moderních nových koridorů: „Sever-jih“, „Západ-východ“. Každý si to přeje, dokonce i země, které nejsou členy naší organizace, jsou připraveny, pokud budeme realizovat některé z projektů, které jsme ohlásili, podílet se na nich s námi a spolufinancovat je, protože je to velmi výhodné.“

K cenovému stropu:

Pavel Alexandrovič Zarubin: „Dobrý večer! Pavel Zarubin, televizní kanál „Rossia“.

Vraťme se k cenám ropy a plynu. Jedním z nejdiskutovanějších světových témat posledních dnů je strop, který Západ zavedl na ceny ruské ropy. Hodně se o tom mluví, a já bych měl jeden takový konkrétní dotaz. Jak na to nakonec odpovíme? Bude tato odpověď přiměřená, symetrická či asymetrická? A jak dopadne ruský rozpočet? Bude mít Rusko dost peněz? Děkuji.“

Vladimir Vladimirovič Putin: „Nedělejte si s tím starosti. Ono se to má tak, že navrhovaný strop odpovídá cenám, za které dnes prodáváme. V tomto smyslu se nás toto rozhodnutí nijak nedotýká, upřímně řečeno to pro nás není důležité. Ano, ceny jsou tam formálně o něco vyšší, ale pro naši směs jsou o něco nižší: vyšší pro Brent, o něco nižší pro Ural, a navíc má od nás mnoho partnerů slevy. Vše se blíží k tomuto číslu, proto za žádných okolností nebudeme mít ztráty.

O to vůbec nejde, v té věci nejde zdaleka jen o nás, dotýká se to všech výrobců. Proč? Protože pokud někdy někdo odsouhlasí, že cenu bude určovat spotřebitel, pak to povede ke kolapsu samotného odvětví, protože spotřebitel bude vždy trvat na tom, aby cena byla nižší. Toto odvětví je i bez toho již podinvestované, podfinancované, a pokud budeme stále naslouchat pouze spotřebitelům, pak investice do něj skončí na nule. To vše v určité fázi povede ke katastrofálnímu nárůstu cen a ke kolapsu světové energetiky – k tomu to povede. Je to hloupý návrh, nedomyšlený a krátkozraký. Takže tady nejde o nás, ale o celkový stav světové energetiky, světových energetických trhů, poškozuje to světové energetické trhy. Opakuji, že my i tak prodáváme za přibližně tyto ceny, takže se nebojte o rozpočet.

Ale znovu zopakuji, bylo by pošetilé, aby se všichni, včetně spotřebitelů, řídili tímto netržním, škodlivým rozhodnutím. Protože spotřebitelé si musí uvědomit, že budou-li trvat na cenách, které se jim líbí, tak i když toho dosáhnou a ceny půjdou dolů, investice se sníží na nulu, a nakonec ceny raketově porostou a vymstí se to těm, kteří taková řešení nabízejí.

Pokud jde o naši odpověď, už jsem říkal, že těm zemím, které se takto rozhodly, prostě nebudeme prodávat. Možná se i rozhodneme, a já teď neříkám, že takové je naše rozhodnutí, ale v případě nutnosti popřemýšlíme i o případném omezení těžby. Je známo, že s OPEC+ máme dohodu o laťce naší těžby, v případě potřeby budeme přemýšlet dále, teď mám na mysli Rusko. Opakuji, pouvažujeme o tom, zatím jsme nedospěli k žádným rozhodnutím. A konkrétní kroky budou vyloženy v prezidentském výnosu, který bude vydán v nejbližších dnech.“

K jadernému útoku

Citát: „Chápu, co všechny znepokojuje a vždy znepokojovalo od doby, kdy se objevily jaderné zbraně a vůbec zbraně hromadného ničení. Lidi i celé lidstvo to znepokojuje: ‚Co se stane s planetou a s námi?‘ Chcete vědět, co jsem tím myslel, tak některé věci vysvětlím.

Spojené státy mají teorii preventivního útoku, to zaprvé a za druhé pracují na systému odzbrojovacího útoku. Co to je? Znamená to útok moderními vysoce technologickými prostředky na řídící centra, aby byl protivník připraven o svůj systém řízení a tak dále.

Jaké jsou tyto moderní prostředky? Jsou to řízené střely, které jsme svého času neměli. Už jsme neměli řízené střely startující ze země, protože jsme se jich vzdali a rozřezali je. Američané byli tehdy chytřejší, když vyjednávali se Sovětským svazem, své rakety startující ze země také rozřezali, ale ty startující z vody a ze vzduchu si ponechali, ty nebyly zahrnuty ve smlouvě, takže nás tak odzbrojili. Ale teď je také máme a jsou modernější a efektivnější. (Než ty jejich) A další věc.

Ten preventivní odzbrojovací útok měl být proveden i s pomocí hypersonických systémů, ale zatím žádné ve Státech nejsou, a my je máme. Proto, mluvíme-li o tom odzbrojovacím útoku, možná bychom měli přemýšlet o tom, že převezmeme projekty našich amerických partnerů a jejich ideje pro zajištění naší bezpečnosti. Prostě se nad tím zamyslíme. Nikdo z nich se neostýchal o tom v minulých dobách a letech nahlas mluvit. To zaprvé.

Ve Spojených státech mají teorii, kterou použili už i v praxi. Mají svou strategii, kde je to uvedeno přímo v dokumentech, preventivní útok. My nic takového nemáme. V naší strategii jsme formulovali odvetný protiútok, to není žádné tajemství. Co je to ten odvetný protiútok? Tedy odveta? Když náš systém včasného varování detekuje odpaly raket ve směru na území Ruské federace, když zjistí, že odstartovaly, spustí se naše odveta.

My přece pravidelně provádíme cvičení našich jaderných sil. Všichni to přece vidíte, my nic neskrýváme. Všechny o tom informujeme v souladu s dohodami se všemi jadernými zeměmi, se Spojenými státy, informujeme naše partnery, že provedeme taková cvičení. Oni dělají přesně to samé, ujišťuji vás.

Poté, kdy systém včasného varování obdrží signál o raketovém útoku, z naší strany do vzduchu vylétnou stovky našich raket, které již nelze zastavit. Jedná se přece o odvetu. Co to znamená? To znamená, že pád hlavic nepřátelských raket na území Ruské federace je nevyhnutelný, ty tak jako tak dopadnou. Ovšem je pravda, že z nepřítele nezbyde nic, protože je nemožné zachytit stovky raket. A to je samozřejmě odstrašující prostředek, důležitý odstrašující prostředek.

Ale jestliže má potenciální protivník za to, že může použít teorii preventivního útoku, zatímco my ne, pak nás to přece jen nutí se zamyslet nad hrozbami, které pro nás představují takové myšlenky v oblasti obrany jiných zemí.“

K mírovým Minským dohodám.


Můj komentář: Bývalý ukrajinský p-rezident Porošenko už se přiznal, že je plnit nikdy nehodlal. Nyní se k tomu přiznala za Německo, které bylo jejich garantem i Merkelová. Cílem bylo vyzbrojit Ukrajinu a vést válku. Svého cíle tedy dosáhli. Rusko doufalo, že se mírovou cestou takto podaří ten konflikt urovnat. A já připomínám, že napřed bylo Německo garantem předčasných voleb (společně s Francií a Polskem, pokud se nemýlím), tj. dohody opozice s prezidentem Janukovičem o předčasných volbách, a když byl druhý den po podpisu těchto dohod vyvolán státní převrat, garanti této dohody nehnuli ani prstem. Minské dohody, které by mohly vést mírovou politickou cestou k urovnání tohoto konfliktu očividně také nepodporovaly, tj. fakticky svým podpisem jako garantů všech těchto smluv a dohod podváděly a nynější válka na Ukrajině je tedy přímým důsledkem jejich jednání! Na Západě nebyli schopni zajistit, tedy vlastně programově nechtěli zajistit, aby Kyjev přímo jednal na urovnání toho konfliktu s obyvateli východní Ukrajiny, kteří nepřijali výsledky STÁTNÍHO PŘEVRATU!

Výrok Merkelové z internetu: „Minské dohody z roku 2014 boli pokusom dať Ukrajine čas. Tento čas využili na zosilnenie, čo je dnes vidieť. Ukrajina 2014/15 nie je dnešná Ukrajina. Ako sme videli počas bojov pri Debaľceve v roku 2015, Rusko vtedy pokojne mohlo zvíťaziť. A veľmi pochybujem, že krajiny NATO vtedy mohli urobiť toľko, čo robia teraz, aby pomohli Ukrajine. Všetkým nám bolo jasné, že ide o zmrazený konflikt, že problém nebol vyriešený, ale práve to dalo Ukrajine drahocenný čas.“

Bývalá nemecká kancelárka Angela Merkelová v rozhovore pre „Die Zeit“.


Zdroj: https://t.me/newsfrontsk/15024


Odpověď Vladimira Vladimiroviče Putina na otázku k jejímu výroku, citát:

Abych byl upřímný, bylo to pro mě naprosto nečekané. Je to zklamání. Upřímně řečeno, nečekal jsem, že něco takového od bývalé spolkové kancléřky uslyším, protože jsem vždy předpokládal, že vedení Spolkové republiky Německa je k nám upřímné. Ano, samozřejmě bylo na straně Ukrajiny, podporovalo Ukrajinu, ale přesto se mi zdálo, že vedení Spolkové republiky vždy upřímně usilovalo o urovnání na základě principů, na kterých jsme se dohodli a kterých bylo dosaženo, a to i v rámci Minského procesu.

To, co nyní zaznělo, vypovídá o tom, že jsme s ohledem na zahájení speciální vojenské operace postupovali správně. Proč? Protože, jak se ukazuje, nikdo nehodlal všechny tyto Minské dohody plnit, řeklo to i ukrajinské vedení slovy bývalého prezidenta Porošenka, že to podepsali, ale nehodlali plnit.

Stále jsem ale doufal, že ostatní účastníci tohoto procesu k nám byli upřímní. Ukázalo se, že nás také podváděli. Smyslem bylo pouze napumpovat Ukrajinu zbraněmi a připravit ji na bojové akce. Což nyní vidíme, ano. Zjevně jsme se zorientovali příliš pozdě, abych byl upřímný. Možná jsme s tím vším měli začít dříve. Prostě jsme počítali s tím, že se v rámci těchto mírových Minských dohod dokážeme přece jen dohodnout.

Co na to říci? To nyní samozřejmě vyvolává otázku důvěry. Ta důvěra už je i tak samozřejmě téměř na nule, ale po prohlášeních tohoto druhu samozřejmě vyvstává otázka důvěry. Jak se teď můžeme na něčem dohodnout a s kým je vůbec možné se dohodnout, kde vzít záruky? To je samozřejmě otázka.

Ale stejně v konečném důsledku budeme muset jednat. Mnohokrát jsem řekl, že jsme k jednání připraveni, jsme jim otevřeni. Ale nutí nás to samozřejmě přemýšlet o tom, s kým máme co do činění.“

K Borrellovu výroku, cituji z internetu:


Josep Borrell o popularite Putina a Ruska vo svete:

„Rusko presúva vinu, skresľuje realitu a nachádza si svoje publikum v určitých častiach sveta. Videl som v televízii mladých Afričanov v uliciach Bamaka (Mali) s plagátmi s nápismi: „Putin, ďakujem! Zachránili ste Donbas a teraz zachránite nás!“ Je to šokujúce! Dá sa predpokladať, že títo ľudia nevedia, kde je Donbas, možno ani nevedia, kto je Putin. Ale mobilizujú sa v uliciach. A vidím to aj v nejakom hlavnom meste krajiny, ktorá je kandidátom na členstvo v EÚ. Netreba ísť do Bamaka, stačí ísť na Balkán a tam uvidíte: „Ďakujem! Všetko najlepšie, pán Putin!“


Zdroj: https://t.me/newsfrontsk/15071


D. Courter: Donald Courter, Russia Today.

„Vladimire Vladimiroviči, Josep Borrell prohlásil, že Afrika podporuje Rusko, protože, cituji: „Lze předpokládat, že tito lidé ani nevědí, kde je Donbas, možná ani nevědí, kdo je Putin.“

Jaká na to bude vaše reakce?“

Vladimir Vladimirovič Putin: „Borrell je velký, důležitý činitel naší doby, politický činitel současnosti, to se kdysi takto říkalo o Brežněvovi.

Ale v Africe vědí, čím je Rusko i kde se nachází. V Africe vědí, jakou roli hrálo Rusko při jejich osvobozování od kolonialismu. Prakticky neexistuje africká země, která by svého času nezískala naši podporu: politickou, informační, ekonomickou a někdy i vojenskou. S africkými zeměmi máme velmi stabilní, velmi dobré, přátelské vztahy, které budou pokračovat.

Kdyby lidé, o kterých tu mluvíte, věděli, kde je Afrika a v jakém stavu jsou africké národy, pak by nebránili dodávkám ruských potravin a ruských hnojiv na africký kontinent, na kterých je v konečném důsledku závislá úroda v afrických zemích a záchrana stovek tisíc lidí v Africe před smrtí hladem.

Doposud jsme nedokázali vyvézt naše hnojiva z některých námořních přístavů evropských zemí, které jsme připraveni – už jsem o tom mnohokrát mluvil – bezplatně předat africkým zemím. Částečně se tento proces pohnul pod tlakem generálního tajemníka OSN, ale problém doposud vyřešen nebyl!

Ať někteří politici v Evropské unii přestanou žvanit o své lásce k africkým národům a raději tyto země začnou přímo podporovat. A například nevykupují za vytištěné peníze potraviny na světových trzích, nezvyšují tak jejich ceny, nenafukují inflaci a nedostávají tak obyvatele Afriky do bezvýchodné situace. nebo alespoň nebrání Rusku v této produktivní, intenzivní a nezbytné práci pro africké země, která je zaměřená na podporu lidí, kteří ji potřebují.“


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=facLNMHh7Ao


Zdroj článku...
 
Naspäť
Top Bottom