Vedecko technický pokrok

automatizáciu/digitalizáciu by som nehádzal medzi degradačné procesy
Souhlasím. Připomínám, že v SSSR už plánovali zavést řízení ekonomiky s pomocí počítače (rok si přesně nepamatuji asi mezi 1960 a 1970). Západ se toho lekl a rozšířil pomluvu, ve které ho ještě přecenil a prezentoval to tak, že funkciónáři již nebudou tolik potřeba. A nejvyšší sovět to pak ze strachu o teplá místečka zablokoval. Dále už to známe jak to pokračovalo, kybernetika se vyhlásila za "imperialistickou pavědu", přestala se rozvíjet - co bylo potřeba se nakoupilo za dolary na západě.

Nůž je velice užitečný nástroj, nezahodíme ho přeci proto, že může ublížit, na ublížení lze použít cokoliv a navíc se lze nožem i bránit.

Přesněji by se mohlo říci, že automatizace a digitalizace v práci s informacemi byla využita na šíření degradace (lživé zprávy v mediích, porno a další zábava na PC, s tím, že i tam je to dvojsečné, je tam i zábava, která rozvijí).
 
Naposledy upravené:
V zásade súhlasím, ale automatizáciu/digitalizáciu by som nehádzal medzi degradačné procesy.
Keď počujem strach z automatizácie tak si stále dám otázku: "Dá sa považovať za človeka tvor, ktorý opakovane vykonáva tú istú činnosť 8 hodín za pásom? Dá sa považovať za človeka jedinec, ktorého prácu je možné nahradiť robotom?"
Ako aj teraz prijali smerovanie v Rusku - Práca nemá byť otrocká, robotická. Práca človeka má byť kreatívna. Človek má tvoriť a nie otročiť v niečí prospech.
Človek nie je stvorený na obraz ROBOTA. Človek je stvorený na obraz Stvoriteľa, lebo má tvoriť svet a nie roboticky vykonávať činnosť bez myslenia.
Evolúcia pracujúceho spočíva v tom, že si osvojí vykonávaný úkon / prácu až do takej úrovne, že je schopný ju automatizovať. Potom prenechá ovojenú prácu na robota a on bude ďalej vykonávať činnosť tvorivú - osvojovať si inú prácu, zdokonaľovať postupy a podobne.
Na západe je práca poväčšinou otrocká, robotická. Manažéri su najradšej keď jedinec robotuje / maká a nič nevymýšľa. Naopak v Ruskej kultúre je stále tendencia kreatívneho prístupu k práci. Zdokonaľovanie postupov, vymýšľanie nových vecí a podobne. Teraz to môžeme vidieť hlavne v zbrojárskom priemysle. Západ tam úplne pohorel, lebo robotický prístup k práci nevyprodukoval žiadne účinné obranné a útočné prostriedky. Kdežto Rusko dokázalo za dekádu - dve vytvoriť úplne nové prístupy k obraným a útočným komplexom. Tvorivosť vyhrala nad robotizmom.
 
K té nezvyklé polární záři:



Zdroj: https://t.me/SolovievLive/219585?single


Tu mám jedno zajímavé video o Teslovi.


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Yy03fQmeJUQ&list=PLLN3Uw9xJDNZaJSdYGxtfopxAT4DlHlZf&index=3
 
Naspäť
Top Bottom