Vitajte na fóre (voľná diskusia)

Um

Člen personálu
Ahojte, priatelia,

v tejto téme (alias vlákne) sa môžete voľne vyjadriť k novému webu. No predtým, mi dovoľte krátky predslov v mene správcov fóra.

Je to už viac ako 10 rokov, čo sa na Levanete začala propagovať KSB, vznikla silná komunita a prvý jednotlivci, ktorí študovali materiály. Nám ostatným pomáhali lepšie chápať svet okolo nás a motivovali nás k štúdiu a k praktickému využitiu nabitých znalostí. Dobrých ľudí, ktorí priložili ruku k dielu si netrúfame menovite vymenovať, pretože je ich už také množstvo, že by sme určite na niekoho zabudli. Celkovo ale ďakujeme prekladateľom, vydavateľom kníh, analytikom, mediátorom, školiteľom, finančným podporovateľom, ale aj autorom a moderátorom predchádzajúcich komunít a každému, kto pomáha rozvíjať komunity v duchu KSB vo svojom okolí.

V kútiku duše, každý z nás má svojich obľúbencov, ktorých informácie sleduje (tu vďaka funkcii sledovania obsahu vybraných užívateľov a systému notifikácii je to doslovné). A my chceme aby ste mali miesto kde môžete dôstojne a koncepčne diskutovať, prípadne tvoriť nové komunitné bunky, ktoré budú aktívne vo svojom okolí.
Na druhej strane, minulosť ukázala, aký silný môže byť negatívny vplyv trollov a psychicky narušených jednotlivcov. Preto, ešte pred vybudovaním fóra sme sa koncepčne zhodli, že tolerovanie takéhoto správania je pre nás neprípustné. O takýto ,,šum” sa bude starať tím moderátorov. Vážení moderátori, ktorí sa ponúkli na túto náročnú prácu sú @Jura a @JS (plus spoluzakladateľ Jardob). Ja som sa postaral o technické riešenie a vdýchol určitého ducha cez dizajn stránky.

Pokiaľ by ste chceli prispievať do spravodajstva alebo blogov, stačí sa ozvať @jardob.

Všetci Vás zo srdca v tento v magický deň 11.11.2022 pozdravujeme.
Vitajte!
 
Ďakujem za zjednotenie.
Prajem trpezlivosť, voľný čas, chuť a silu ísť ďalej.
Otázka: na predošlých fórach bolo vidieť hneď na úvodnej obrazovke pri daných témach počet komentárov a počet nových mnou neprečítaných. Ide to mne zle, keď to neukazuje, alebo potrebujem niečo upraviť?. Ďakujem za vašu prácu a odpoveď.
 
Otázka: na predošlých fórach bolo vidieť hneď na úvodnej obrazovke pri daných témach počet komentárov a počet nových mnou neprečítaných. Ide to mne zle, keď to neukazuje, alebo potrebujem niečo upraviť?. Ďakujem za vašu prácu a odpoveď.
Keď si otvoríš novú stránku, tak sa ti otvoria všetky nové alebo aktualizované témy. Tie, ktoré máš prečítané sú čiernym písmom. Tie, ktoré ešte nie sú prečítané, tie sú oranžovým. Viď obrázok...
1668195940167.png
(ak si klikneš hore na "nové príspevky" (je to hore modrým vedľa "prehľad"), tak ti zobrazí iba tie nepozreté)

Ak v téme pribúdajú nové komentáre, tak keď klikneš na oranžovú (neprečítanú) tému, tak ťa prenesie hneď na tie nové komentáre (a preskočí tie prečítané).
 
To je taký výcuc z celého fóra, máš tam potom aj ďalšiu záložku, kde sa ti zobrazí všetko neprečítané, pretože na úvodnej stránke môže byť časom rýchla rotácia.
prehlad.png
Ale všeobecne sa stačí držať oranžových nadpisov tém, tam vždy pribudlo niečo nové.
 
Hmmm mám pocit, že technike rozumiem, no myslím, že Vám to takto zobrazuje na PC no mne na iOS takto
 

Prílohy

  • 5FF6BB49-DAA8-4AEF-8A6B-7711D2810837.png
    5FF6BB49-DAA8-4AEF-8A6B-7711D2810837.png
    93.8 KB · Zobrazenia: 3
Ani tak.
nerad som otravný, no pred tým na predoslych fórach som nemal ťažkosť. Ďakujem za pochopenie
 

Prílohy

  • C20D3C6C-B279-4F52-9391-A4CD7D5DE96D.png
    C20D3C6C-B279-4F52-9391-A4CD7D5DE96D.png
    94.5 KB · Zobrazenia: 5
Aha, to je dosť podstatný detail, že si na mobile, tam máme okresané informácie. Môžem sa tam pokúsiť dať počet odpovedí, ale funkciu koľko ich máš ty osobne neprečítaných, to tu nemáme. Skôr sa budeš musieť spolahnúť na vlastný prehľad a systém notifikácií. Vždy keď rozklikneš oranžový nadpis, tak ťa doscrolluje rovno k neprečítaným.
 
Uff to celkom obmedzí užívateľov telefónu. Skúsim tak ako vravíte. Viem, že sa Vám podarí získať prostriedky k úprave pre telefon. Budem trpezlivý a čo mám ti nájdem. 🤗
Ďakujem za odpovede
 
  • Súhlas
Reactions: Um
Zdravím všechny :)
Mám připomínku k přezdívkám, aby to bylo přehlednější - nejde o nic zásadního, ale může to nekdy vést ke zmatení.
Jde o to, že jednu přezdívku může mít více lidí. Zde jsem Jan v hnědém kruhu, na Zlomu Jan v modrém, ale je tam Jan v žlutém, červeném...
Na Telegramu s tím nelze nic dělat již z podstaty platformy. Bylo by možné to změnit zde?

Díky, radost z fóra mám tak, jako tak :)

Honza
 
Ahoj, to v kruhu sa volá avatar, je to práve vec, ktorou sa môžeš individuálne odlíšiť, ak má niekto podobné meno. Tu na fóre sa už nikto ďalší nemôže registrovať ako "Jan" pretože si to zabral ty.

Navrhujem ti vybrať si obrázok, ktorý bude symbolizovať tvoju identitu a rovnaký obrázok, môžeš nahrať aj na telegram a celkovo všade kde si zaregistrovaný aby si si to zjednotil.

Na tomto odkaze nájdeš svoje nastavenie, stačí tam kliknúť na avatara a nahrať svoj obrázok.

ok.png
 
Uff to celkom obmedzí užívateľov telefónu. Skúsim tak ako vravíte. Viem, že sa Vám podarí získať prostriedky k úprave pre telefon. Budem trpezlivý a čo mám ti nájdem. 🤗
Ďakujem za odpovede
Tomu celkom nerozumiem. Veď aj teraz vidíte ktoré témy sú prečítané (čierne písmo) a ktoré sú neprečítané (oranžové). Síce nevidíte, koľko pribudlo v téme nových komentárov, ale po kliku na tému vás to prenesie na prvý nový komentár a pod ním sú všetky ostatné nové komentáre. V čom by to malo obmedziť uživateľov telefonu? Jediný rozdiel medzi týmto a predchádzajúcimi forami je iba ten, že neukazuje počet.
Ak sa nám podarí nájsť rozšírenie pre takúto funkciu, radi to tam doplníme.
 
Ak v téme pribúdajú nové komentáre, tak keď klikneš na oranžovú (neprečítanú) tému, tak ťa prenesie hneď na tie nové komentáre (a preskočí tie prečítané).
Pardon pochopil som to nesprávne, myslel som že sa to stále týka mnou neotvorenej témy.
Ďakujem je to v poriadku
 
Ahojte vsetci priatelia,
dakujem za nove forum, tiez sa idem rozkukat :)
velmi sa tesim, ze ste pouzili prave toto pekne logo (vdaka Um), tesim sa aj na jardobove laskave texty, ktore mi uz dlhsiu dobu chybali... a vobec, tesim sa z vas vsetkych a zelam, nech sa dobre dielo podari :)
 
Naspäť
Top Bottom