Vitajte na fóre (voľná diskusia)

Všechny tu srdečně zdravím. Hlásím, že se mi podařilo zaregistrovat se a s Jardobovou pomocí nahrát i obrázek ke jménu. Teď se cítím jako hvězda, protože se mi podařilo dokonce i vložit příspěvek. Ó - já se mám, ó - my se máme. :)
Přeju tomuto fóru úspěch a potřebnost. Ne snad v nějakých hodnoceních, ale aby si ho čím dál víc lidí vyhledávalo, aby zdejší informace pro ně byly důležité. protože - lidem docházejí síly a ta šílená doba ještě nekončí.
Děkuji tvůrcům a předem děkuju moderátorům.
 
Prosím správce, aby upravil systém fóra, aby neprznil odkaz na fb. Aby vypadal jako ostatní odkazy. Viz můj post do posledného Pjakina.
 
Dobrý večer všem "konceptualistům". Rád se připojuji i svým skromným přáním: ať se tato platforma pro rozvoj dobrého díla co nejhodnotněji rozvine. Jednotlivé, tenké paprsky světla, pokud se spojí, prosvítí i hlubokou temnotu. Děkuji administrátorům za snahu o vytvoření tohoto "zrcadlového kuželu", v němž se budou naše paprsky sbíhat...
 
Prosím správce, aby upravil systém fóra, aby neprznil odkaz na fb. Aby vypadal jako ostatní odkazy. Viz můj post do posledného Pjakina.
A v čom je problém? Veď ono iba link na FB video premenilo na video zapustené v texte.. Rovnako, ako keď sem vložíš link na YT, a ono ti zobrazí v texte už hotové video...
Tu je skrín z tvojho postu:
1668376617468.png

Niektoré video portály to podporuje a vytvorí "embedded video", a iné nie.
 
  • Súhlas
Reactions: JS
A v čom je problém? Veď ono iba link na FB video premenilo na video zapustené v texte.. Rovnako, ako keď sem vložíš link na YT, a ono ti zobrazí v texte už hotové video...
Tu je skrín z tvojho postu:
View attachment 92

Niektoré video portály to podporuje a vytvorí "embedded video", a iné nie.
A já vidím toto. To je ten problém. Tudíž, já nevěděl, že to je pro někoho embed ale myslel jsem si, že je to chyba. Toť vše.
Schránka 02.png
 
Zdravím vás, nevěděl by někdo ověřit zprávu od svých ruských zdrojů, zda je pravda, že prezident V.V.Putin podepsal výnos, umožňující službu v armádě pro cizince ? Údajně mají žoldáci nárok na občanství v Ruské federaci i s rodinou, po odsloužení 12 měsíčním kontraktu. Děkuji
 
Zdravím starou partu a přeji novému webu udržení vysoké odborné úrovně diskusí.
Věcné a fundované rozpravy, minimum emotivních výlevů a žádné osobní spory.
Klidnou cestu vpřed za poznáním a rozšiřování osobního vhledu každého účastníka.
Rovněž tak udržení bezpečného odstupu trolů a jiných nájezdníků.


Věcná poznámka:
1/ Jak tím procházím, mám pocit, že řazení je nastaveno tak, že nejnovější komentáře a příspěvky jsou vždy až na konci. Tedy když chci novinky, musím se proklikat až na konec. Nebo se mýlím a ještě jsem to neodhalil.
Nebylo by možné mít možnost si zapnout převrácené pořadí zobrazení?

2/ Ne vždy se sem dostanu a pak je toho až moc. Možná by pomohlo si moci zapnout filtr: "jen dnešní" případně ještě "včera a dnes" a získat tak pouze výpis.

Nemám představu, zda je to možné.
Jsem potěšen, že fungují i některé obecné triky jako ctrl+b, ctrl+i a i můj oblíbený nový řádek shift+enter (pozor ctrl+enter ihned odesílá) :)
 
Naposledy upravené:
Porad mi to pise:
Konceptuálno-analytické fórum si pýta vaše povolenie zapnúť push notifikácie.
Je to tak nutne? Co je to push notifikace? Prosim o vysvetleni, protoze se v tom vubec nevyznam. Dekuji.
Sú to také vyskakovacie "bubliny". Okienka, ktoré ťa upozornia ihneď, keď napr. niekto odpíše na tvoj príspevok a pod. Aké upozornenia chceš a aké nie, to si môžeš nastaviť v osobných nastaveniach celkom dole. Funguje to podobne ako na FB, kde ťa informuje o nových online aktivitách.
Ak ich nechceš, tak tú ponuku jednoducho zruš.
 
Zdravím starou partu a přeji novému webu udržení vysoké odborné úrovně diskusí.
Věcné a fundované rozpravy, minimum emotivních výlevů a žádné osobní spory.
Klidnou cestu vpřed za poznáním a rozšiřování osobního vhledu každého účastníka.
Rovněž tak udržení bezpečného odstupu trolů a jiných nájezdníků.


Věcná poznámka:
1/ Jak tím procházím, mám pocit, že řazení je nastaveno tak, že nejnovější komentáře a příspěvky jsou vždy až na konci. Tedy když chci novinky, musím se proklikat až na konec. Nebo se mýlím a ještě jsem to neodhalil.
Nebylo by možné mít možnost si zapnout převrácené pořadí zobrazení?

2/ Ne vždy se sem dostanu a pak je toho až moc. Možná by pomohlo si moci zapnout filtr: "jen dnešní" případně ještě "včera a dnes" a získat tak pouze výpis.

Nemám představu, zda je to možné.
Jsem potěšen, že fungují i některé obecné triky jako ctrl+b, ctrl+i a i můj oblíbený nový řádek shift+enter (pozor ctrl+enter ihned odesílá) :)
Ahoj,
je to naozaj tak, že príspevky sú zoradené vzostupne podľa dátumu, t.j. najnovšie sú na konci. Všetky nové majú oranžovú nálepky "nový" a po kliku na neprečítanú tému uživateľa prenesie rovno na najnovšie príspevky. Ale ak ich tam má neprečítaných za niekoľko dní, tak sa dostane k tým najstarším z neprečítaných.
Je tam tlačidlo "označ všetko za prečítané", ktorým sa celá téma označí za prečítanú, alebo všetky neprečítané témy sa označia za prečítané.

Filtre na fore existujú, ale iba na zoznam tém:
1668516717917.png

Teoreticky by sa dalo hľadať za posledný deň tu: https://ksb-csr.net/search/
Ale tam to tiež pýta okrem dátumu aj kľúčové slovo alebo meno uživateľa, od ktorého chcete príspevky.

Najlepším riešením by asi bolo si zapnúť sledovanie. Buď nejakej témy, celého priečinku (fora, napr. zahraničná politika), alebo uživateľa. Dá sa nastaviť, či upozornenia majú chodiť len "do zvončeka" (to je tá ikonka hore, kde sa zobrazujú čísla s počtom upozornení), alebo aj na email.
 
Jak čtu odpověď, náhle mě něco vede a hned na záložce Forum si všímám tlačítko "Nové příspěvky"
1668518925470.png
a udělám pokus a hle:
1668519022847.png
Vidím výběr posledních :)
To je ono, alespoň takto. A pak si to již kolečkem otvírám do nové karty a dobrý
 
Um, skús, prosím Ťa, zväčšiť ten zlatý symbol na hornej lište, aby to malo väčšiu silu. A sekciu Domáca politika rozdeliť na dve podsekcie Česko a Slovensko. A k sekcii Slovensko priradiť tú druhú vlajku s tým zlatým dvojkrížom, ktorá bola prezentovaná tu https://oracle911blog.wordpress.com/2021/07/28/snp-pokracovanie-6-vlajka/
Nehnevaj sa, ale tieto vlajky sú heraldický a konceptuálny guláš pred ktorými je dvojhlavý orol symbolom. Nemá to žiadny historický koreň. Čo má vlajka akého si vymysleného SNP2 hľadať v záhlaví CS fóra ? Ak je to fórum CS tak taký ma byť aj symbol. Ako vhodné symboly by som doporučil CS vlajku, na rozdiel od CZ má modrý klin do polovice, CZ má do jednej tretiny. Koncepčne znázorňuje : červená - euroázijcov, biela - atlantistov, modrý klin - slobodomurárska lyžica. CS bolo štát so zvláštnym postavením vo svete z hľadiska riadenia. Prípadne znak ČSR, neviem o iných spoločných CS symboloch. CS lev je problematický s polohou štítu na prsiach a jeho obsahom, ak by bol v strede tak by mal väčšiu váhu ako lev, problematický je aj ten dvoj chvost leva, nie až tak ako dvojhlavý orol, ale náznakovo. SK znak , jedine stojaci dvojkríž, prípadne na trojvrší, farebné prevedenie zlatý na červenom podklade, možno aj trojfarebný. CZ znak nech doporučí niekto iný. Všetko ostatné je konceptuálna vlasovština a národná medvedevština ( odvodené od p. Medvedeva a jeho prístupu k riadeniu ), bude to mať zodpovedajúce následky. Snažil som sa byť vecný a slušný, komentár k oracle fóru som zatiaľ radšej vynechal. https://cs.wikipedia.org/wiki/Veliký_znak_republiky_Československé https://cs.wikipedia.org/wiki/Státní_znaky_Československa https://cs.wikipedia.org/wiki/Státní_znak_České_republiky
 
Naspäť
Top Bottom