Vlajky

jansu

Člen
vlajkanavrh.jpg
Môj teoretický návrh novej vlajky Slovenska. Na motív most medzi východom a západom. Zvislé pruhy aktívna medzinárodná funkcia. Modrá západ, červená východ. Znak spájajúci obidve farby t.j. západ východ. Moje chabé grafické možnosti si nevšímajte.
 
View attachment 356
Môj teoretický návrh novej vlajky Slovenska. Na motív most medzi východom a západom. Zvislé pruhy aktívna medzinárodná funkcia. Modrá západ, červená východ. Znak spájajúci obidve farby t.j. západ východ. Moje chabé grafické možnosti si nevšímajte.
Je to pekne, ale súhlasím s Boleslavom. Sme príliš malinký subjekt pre túto úlohu. Ako most, ktorý by mal aj nejakú subjektnosť, musíme vytvoriť oveľa väčší blok štátov, ktorý túto úlohu zvládne.
Zatiaľ jedine Orbán to z okolitých krajín drží za správny koniec. SR a ČR musí v prvom rade nastoliť stabilné pronárodné vlády, ktoré budú schopné medzi sebou spolupracovať. Bolo by dobré to stihnúť ešte pred skončením ŠVO. ČR, SR, Maďarsko, Srbsko, to by bol krásny súvislý pás pre začiatok. Možno aj Bulharsko. Tieto krajiny majú predpoklady na dobrú spoluprácu a dobré vzťahy s Ruskom.
Až Rusko vyhrá, a oslabí anglosaxov a NATO, tak veľa vecí sa v Európe vyrieši. Jak s liberálmi, tak aj s rusofóbiou. Len musíme k tomu prispieť aj my, krajiny, nemôžeme čakať, že Rusko samo vyrieši naše problémy za nás.
 
Zvislé pruhy aktívna medzinárodná funkcia
Vlajka je už vyriešená, viď. tu: https://oracle911blog.wordpress.com/2021/07/28/snp-pokracovanie-6-vlajka/ a jej vznik nebol ani náhodný a ani unáhlený.
Tá aktívna medzinárodná funkcia je v znaku a zvolené farby biela a červená sú o celoglobàlnej funkcii.
To, že podkladová vlajka má tri horizontálne pruhy konkrétnych farieb je o nadpozemskom rozmere. Nebudem to tu rozpisovať, všetko podstatné je v linkovanom článku. Každá úprava tejto vlajky je už len o okresàvaní jej Svetelnej sily.
 
Vlajka je už vyriešená, viď. tu: https://oracle911blog.wordpress.com/2021/07/28/snp-pokracovanie-6-vlajka/ a jej vznik nebol ani náhodný a ani unáhlený.
Tá aktívna medzinárodná funkcia je v znaku a zvolené farby biela a červená sú o celoglobàlnej funkcii.
To, že podkladová vlajka má tri horizontálne pruhy konkrétnych farieb je o nadpozemskom rozmere. Nebudem to tu rozpisovať, všetko podstatné je v linkovanom článku. Každá úprava tejto vlajky je už len o okresàvaní jej Svetelnej sily.
S týmto nesúhlasím. Vodorovné pruhy kolónia, štátny znak na vodorovných pruhoch kolaterálna kolónia. "Štátny" znak polovica červená to je fakt už moc. Tie vysvetlenia o vlajkách na oracle blogu sa menia kam "vietor tam plášť". Raz vlajka snp, potom slovenská, raz hory a Váh, potom spolupráca ... Z mojej strany sa nejedná o žiadnu úpravu ale o nový návrh, t.j. nijako som nezasahoval do Vašich návrhov.
 
Naposledy upravené:
Je to pekne, ale súhlasím s Boleslavom. Sme príliš malinký subjekt pre túto úlohu. Ako most, ktorý by mal aj nejakú subjektnosť, musíme vytvoriť oveľa väčší blok štátov, ktorý túto úlohu zvládne.
Zatiaľ jedine Orbán to z okolitých krajín drží za správny koniec. SR a ČR musí v prvom rade nastoliť stabilné pronárodné vlády, ktoré budú schopné medzi sebou spolupracovať. Bolo by dobré to stihnúť ešte pred skončením ŠVO. ČR, SR, Maďarsko, Srbsko, to by bol krásny súvislý pás pre začiatok. Možno aj Bulharsko. Tieto krajiny majú predpoklady na dobrú spoluprácu a dobré vzťahy s Ruskom.
Až Rusko vyhrá, a oslabí anglosaxov a NATO, tak veľa vecí sa v Európe vyrieši. Jak s liberálmi, tak aj s rusofóbiou. Len musíme k tomu prispieť aj my, krajiny, nemôžeme čakať, že Rusko samo vyrieši naše problémy za nás.
To je taká teoretická úvaha z mojej strany. Most medzi západom a východom povedal p.Lajčiak keď bol vo funkcii ministra zahraničných vecí, t.j. bolo to oficiálne vyjadrenie. Pred ukončením švo asi nepôjde nič urobiť lebo tlak zvonku je veľký. Potom je predpoklad, že asi áno ale istota nie je. Skôr by bolo dobré obnoviť V4 + Rakúsko ( aspoň pre začiatok ) toto by malo potrebný "výtlak" na jednanie ( reformu ) eú, cca 70 mil. ľudí. Orbán má za "sebou" Čínu. Pronárodné vlády budú problém. Nám hrozí skôr progresívny "prevrat" pod vedením prezidentky, aj keď úradnícku vládu popiera, už toľko krát nehovorila pravdu.
 
Tie vysvetlenia o vlajkách na oracle blogu sa menia kam "vietor tam plášť". Raz vlajka snp, potom slovenská, raz hory a Váh,
Táto reakcia svedčí o povrchnom prečítaní článku, neochote sa nad informáciami v ňom zamyslieť a protiargumentàciou zaužívanými pravidlami klasickej heraldiky. Jej pravidlá odchàdzajú aj s pravidlami odchádzajúcej epochy tejto civilizácie. No je tu ešte jeden dôvod, ktorý vyplÿva z ďalšieho textu:
A teraz to najhlavnejšie, @jansu, (neber to ako útok voči Tvojej osobe, lebo to v žiadnom prípade nie je): neviem, čo si kde pred vytvorením ”Tvojho” návrhu vlajky čítal alebo pozeral. “Tvojho” je v zátvorkách myslené nie ironicky, ale je to preto, lebo to nie je tak úplne Tvoj návrh. Toto je vlajka, ktorá je skoro identická s vlajkou Atlantídy, tie dve zvislé farebné polia jednoznačne (možno sa niekto k tomu, ten čo k tomu má čo povedať, vyjadrí a moje slová potvrdí). Nezodpovedá atlantskej vlajke dvojkríž, ale to pripisujem tomu, že si túto vlajku vytvàral ako nāvrh vlajky Slovenska, čo ovplyvnilo Tvoj výber tvaru a farieb dvojkríža.
Sú len dve vysvetlenia: buď si sa nejako napojil na egregor dāvnej Atlantídy, alebo sa vynorili v Tebe dàvne, pradávne spomienky.
A prečo som proti Tvojmu návrhu? Tá atlantská vlajka bola vlajkou Atlantídy z dôb jej agresnej politiky. A sila tejto agresie z tej originálnej vlajky priam srší.
Napojiť Slovensko v čase konfrontácie kolektívneho Západu s ruským svetom a v čase, keď màme pri moci vojnových štvàčov, na energie agresie skrze atlantskú vlajku, nie je dobrým nápadom. Z tohto dôvodu nieže tento nàvrh nepodporím, ale som kategoricky proti!!!
Toto je už druhá snaha v poslednom období napojiť Slovensko a Čechy na dàvne energie a programy, ktoré sú nesúladné s Duchom Slovenska, Prírody, Matky Zeme a Otca Nebeského.
Nečítal, nepozeral si niečo ohlˇadom agendy vesmírnych ľudí, Plejád, Síria, programu vyvolených a ich prenosu do 5. dimenzie?
Alebo, čo Ti vravia tzv. vodné filtre, kryštálove žiariče od V.V.? (Nechcem uvādzať celé meno).
 
Ta "arabská" vlajka, vlastně Bojová zástava SNP II – vlajka oslobodzovania, se mi líbí víc. Hmm, být mostem, jak chcete, není potom lepší být rohožkou, ta spojuje vnější a vnitřní svět? A taky se po ní šlape. Považovat nějaký návrh vlajky za uzavřený a nezpochybnitelný, to myslíte vážně?
Rohožkou sme teraz, to nechceme. "Považovat nějaký návrh vlajky za uzavřený a nezpochybnitelný, to myslíte vážně?" toto napísal popolvár nie ja.
 
Naposledy upravené:
Táto reakcia svedčí o povrchnom prečítaní článku, neochote sa nad informáciami v ňom zamyslieť a protiargumentàciou zaužívanými pravidlami klasickej heraldiky. Jej pravidlá odchàdzajú aj s pravidlami odchádzajúcej epochy tejto civilizácie. No je tu ešte jeden dôvod, ktorý vyplÿva z ďalšieho textu:
A teraz to najhlavnejšie, @jansu, (neber to ako útok voči Tvojej osobe, lebo to v žiadnom prípade nie je): neviem, čo si kde pred vytvorením ”Tvojho” návrhu vlajky čítal alebo pozeral. “Tvojho” je v zátvorkách myslené nie ironicky, ale je to preto, lebo to nie je tak úplne Tvoj návrh. Toto je vlajka, ktorá je skoro identická s vlajkou Atlantídy, tie dve zvislé farebné polia jednoznačne (možno sa niekto k tomu, ten čo k tomu má čo povedať, vyjadrí a moje slová potvrdí). Nezodpovedá atlantskej vlajke dvojkríž, ale to pripisujem tomu, že si túto vlajku vytvàral ako nāvrh vlajky Slovenska, čo ovplyvnilo Tvoj výber tvaru a farieb dvojkríža.
Sú len dve vysvetlenia: buď si sa nejako napojil na egregor dāvnej Atlantídy, alebo sa vynorili v Tebe dàvne, pradávne spomienky.
A prečo som proti Tvojmu návrhu? Tá atlantská vlajka bola vlajkou Atlantídy z dôb jej agresnej politiky. A sila tejto agresie z tej originálnej vlajky priam srší.
Napojiť Slovensko v čase konfrontácie kolektívneho Západu s ruským svetom a v čase, keď màme pri moci vojnových štvàčov, na energie agresie skrze atlantskú vlajku, nie je dobrým nápadom. Z tohto dôvodu nieže tento nàvrh nepodporím, ale som kategoricky proti!!!
Toto je už druhá snaha v poslednom období napojiť Slovensko a Čechy na dàvne energie a programy, ktoré sú nesúladné s Duchom Slovenska, Prírody, Matky Zeme a Otca Nebeského.
Nečítal, nepozeral si niečo ohlˇadom agendy vesmírnych ľudí, Plejád, Síria, programu vyvolených a ich prenosu do 5. dimenzie?
Alebo, čo Ti vravia tzv. vodné filtre, kryštálove žiariče od V.V.? (Nechcem uvādzať celé meno).
Zaoberal som sa "živými" vlajkami, tam také usporiadanie a motív nie je. Atlantídu som detailne neštudoval, žiadnu atlantskú vlajku som doteraz nevidel. Teraz som si to pozrel https://necyklopedie.org/wiki/Atlantida , tam je iná. Na telegrame som dostal takúto reakciu ohľadne farieb "Prečo vychádzaš z týchto troch farieb. Veď tieto farby boli nanútené európskemu slovanstvu na dajakom pochybnom sneme keďže ich Ruska ríša stále odmietala. A skončilo to rozdelením v 1918tom na drobné slovanské štátiky a silné "politicky" Maďarsko. Keďže toto mali úspešne odskúšané v strede Európy pustili sa ako cez kopírak do realizácie aj po páde CCCP. Lenže tu narazila kosa na kameň ako sa vraví." Vlajku ktorú popisuješ som nenašiel, mohol si dať link. Nič nikde nenapájam, je to diskusia. Po reakciách na telegrame ešte zvažujem žltá vlajka modrý kríž , menej čierno - žltá + biely kríž (farby tartaria ). Plejády, sírus, vodné filtre, žiariče neštudujem nemám na to čas.
 
Môj teoretický návrh novej vlajky Slovenska.
Vlajka je pěkná, ale není dobrá.
Ohledně myšlenky mostu je třeba zdůraznit, že
Ako most, ktorý by mal aj nejakú subjektnosť, musíme vytvoriť oveľa väčší blok štátov, ktorý túto úlohu zvládne.
čili most bez subjektnosti, to je jenom něco, po čem se šlape, aby si někdo nenamočil boty.
Most medzi západom a východom povedal p.Lajčiak…
Sorijako, ale uvést toto jako podpůrný argument pro návrh vlajky, to počítám za úlet a střelbu do vlastní nohy.
Vodorovné pruhy kolónia, štátny znak na vodorovných pruhoch kolaterálna kolónia. "Štátny" znak polovica červená to je fakt už moc.
Známe teorii vlajek podle VVPj. Ale taky od něho víme, odkud se takovéto konvence vzaly. Takže:
…a protiargumentàciou zaužívanými pravidlami klasickej heraldiky. Jej pravidlá odchàdzajú aj s pravidlami odchádzajúcej epochy tejto civilizácie.

Vlajku neušiješ na koleni horkou jehlou.
 
Na motív Matúša Čáka ?
Odpoved je v pochopeni farieb. A @Popolvár nemusi suhlasit, uvidime, lebo sme tuto debatu uz mali skôr.
Mne ide o farby:
- červené pole, energie Matky Zeme.
- Zlaté znaky, Energie Boha otca
Ako hovoril Ježiš, žite v súlade so zakonmi Matky Zeme a konajte tak aby ste napĺňali poslanie Vám dane zHÔRa ním.
Niektoré veci sú nadčasové, ako tato vlajka Matúša Čáka,
 
Mne ide o farby:
- červené pole, energie Matky Zeme.
- Zlaté znaky, Energie Boha otca
Ako hovoril Ježiš, žite v súlade so zakonmi Matky Zeme a konajte tak aby ste napĺňali poslanie Vám dane zHÔRa ním.
červené pole, energie Matky Zeme - absolútny súhlas
avšak: energie Otca Nebeského - biela farba
a zlaté znaky, to je to, čo hovoril Ježiš - život v súlade so zákonmi Matky Zeme a konajte tak, aby ste napĺňali poslanie vám dané ZHORA Ním. Preto je dvojkríž na novej vlajke zlatý - konceptuálne silný, a zároveň má oba horizontálne ramená rovnako dlhé - to je tá harmónia "ako hore, tak aj dole". A keďže tá harmónia je na ľuďoch, tak preto stredný pás je modrý - to ľudia sú tým pojítkom medzi hore a dole, medzi energiami Matky Zeme a energiami Otca Nebeského. Len skrze plne zharmonizovaného jedinca tečie energia zhora nadol a naopak skrze jeho energetický systém. Len takýto jedinec je najsilnejším svetelným stĺpom.
Tá harmónia bola svojho času žrecmi/znacharmi Atlantídy narušená a tento dvojramenný kríž rovnováhy zvalený. No jeho posolstvo, aj keď v ležiacej podobe, bolo zachované vo vlajke Nitrianskeho kniežatstva, kde v Nitre bolo ideové centrum jak Veľkej Maravy, tak arpádovského Uhorska. Budúce veľkoknieža VM i budúci kráľ arpádovského Uhorska bol vždy na svoju vládu pripravovaný v Nitre. To preto sa Vatikán snažil za každú cenu nábožensky obsadiť predovšetkým Nitru.
Ten kríž bol svojho času (2020) opätovne vztýčený nielen pomyselne, a to sa zákonite pretavilo aj do vzhľadu novej vlajky Slovenska.
 
To, že podkladová vlajka má tri horizontálne pruhy konkrétnych farieb je o nadpozemskom rozmere. Nebudem to tu rozpisovať, všetko podstatné je v linkovanom článku.
A to já zase klidně z toho článku rozepíšu/odcituju, páč počítám, že je to důležité: “Modrá je národ. Biela je Otec Nebeský, červená je Matka Zem. Národ, ktorý žije rovnováhu a harmóniu – rovnováhu duchovna a matérie – je presne v strede medzi nebom a zemou. Preto je dvojkríž v štátnom znaku upravený – obe vodorovné ramená sú rovnako dlhé.”.
A dodám, že uvedená trojice barev má ještě jednu - živlovou - interpretaci:
červená ~ oheň
modrá ~ voda
bílá ~ vzduch
a pokud se tyto tři pravé živly “smíchají” máme čtvrtý (nepravý) živel ~ země
Důležitý detail je rovněž rovnoramennost (stejnoramennost) toho dvojkříže. Přidám moji myšlenku z předminulého fóra:
”Ostatně počítám s tím, že na vlajce Nitranského knížectví vůbec nemusí jít o dvojitý kříž - nebo snad někdo někdy viděl LEŽATÝ kříž, ještě k tomu dvojitý?
Takže já počítám s tím, že může jít o písmeno v nějakém Slovanském jazyce/písmu. Ponechme stranou v jakém. Zvuk by mohl být “N”, konečně je to vlajka Nitrianského kniežatstva. Takže stačí písmeno pro odlišení od pravděpodobně také rudých vlajek jiných Slovanských držav (država, Rus).”.
Toto je vlajka, ktorá je skoro identická s vlajkou Atlantídy, tie dve zvislé farebné polia jednoznačne (možno sa niekto k tomu, ten čo k tomu má čo povedať, vyjadrí a moje slová potvrdí).
K celkové vlajce Atlantidy mi žel chybí výpočty a - obávám se - lepší už to nebude. Ale k jedné věci bych se vyjádřit přece jen mohl. Počítám, že na vlajce Atlantidy musela být modrá. (Ovšem pozor: něco jiného je modrá jako jeden ze 3 vodorovných pruhů a něco jiného je modrá jako jedna ze “základových” barev, tedy např. modrá “západní” polovina vlajky.)
Proč je modrá základní “atlantskou” barvou? Podívejme se na symboliku těch, kteří slouží potomkům Atlantidy. Podívejme se na vlajku NATO, na tzv. vlajku EU, na vlajku malobritánie, na vlajku USA. Základem je všude modrá. A podívejme se i na terminologii s tím spjatou:
Severoatlantická aliance, Atlantická aliance, Severoatlantický pakt, Atlantický pakt, Atlantické společenství, Severoatlantické obranné souručenství, Organizace Severoatlantického paktu, Organizace Severoatlantické smlouvy, Transatlantické spojenectví apod. Ostatně počítám, že oceány se pojmenovávají podle pevnin, nikoliv pevniny podle oceánů.
Atlantídu som detailne neštudoval, žiadnu atlantskú vlajku som doteraz nevidel. Teraz som si to pozrel https://necyklopedie.org/wiki/Atlantida , tam je iná.
Ech, jansu, dal jsi odkaz nikoliv na wikipedii, ale na NEcyklopedii, což je wikina všelijakých absurdních, ironických, humoristických, výsměšných, bizarních, úchylných, mystifikujících, bláznivých a jiných nevážných článků.
Stačí si přečíst záhlaví úvodní stránky zde
Nicméně i zde je vidět, že na vlajku Atlantidy byly použity odstíny atlantské modré a tvarovou šablonou byla vlajka malobritánie. Zajímavá rezonance…
:- )
 
Naposledy upravené:
Počítám, že na vlajce Atlantidy musela být modrá. (Ovšem pozor: něco jiného je modrá jako jeden ze 3 vodorovných pruhů a něco jiného je modrá jako jedna ze “základových” barev, tedy např. modrá “západní” polovina vlajky.)
áno, je to tak.
 
Naspäť
Top Bottom