Vlajky

View attachment 356
Môj teoretický návrh novej vlajky Slovenska. Na motív most medzi východom a západom. Zvislé pruhy aktívna medzinárodná funkcia. Modrá západ, červená východ. Znak spájajúci obidve farby t.j. západ východ. Moje chabé grafické možnosti si nevšímajte.
Popolvár mi dal pred rokom za úlohu aj na vlajku alebo možno skôr symbol (pretože to nie je o štátnosti ale o budúcej inštitúcii, niečo ako OSN, ako most medzi GP a Ruským svetom, keby tá inštitúcia mala sídlo u nás. Tak som vytvoril toto, zaujímavé, že sme sa zhodli minimálne na podklade.
fin.png

Na heraldiku nie sú knihy, tak každý môže dať svoj pohľad a v iteráciách môžeme niekam dospieť.

Modrá je Atlantisti, modrá je chladná, analytická, (vy)počítavá, je i more - práca s in-formáciami.

Červená, tá tu bola dobre rozobraná. Vrúcnosť, krv, empatia, impulzívnosť.

Ono je taká zaujímavá analógia vo webovej analytike, modrá sa používa na tlačítka, pri ktorých môže človek uvažovať, rozmýšľať na ktorú položku klikne. Červená a tmavé odtiene sa dávajú na docielenie impulzívneho chovania. Štatisticky to proste funguje.

Zlatú ja beriem ako Ra, enegria od Boha. Ra-dosť (dostatok RA, tvorivej energie), hora - blízka Ra.
 
Tak som vytvoril toto, zaujímavé, že sme sa zhodli minimálne na podklade.
Uf, jsem překvapen...
To bílé orámování zlatého stejnoramenného dvojkříže ho pro mne neuvěřitelně zesiluje...
Silná vlajka.
(Zdá se, že jansu nechybělo mnoho...základ dobrý, ale zůstal v zajetí tzv. heraldiky ~ levé mozkové hemisféry. Chtělo by to poštelovat i tu pravou...)
 
Naposledy upravené:
Ešte jeden zásadný dôvod, prečo svojho času na oracle blogu bol zverejnený a odporúčaný návrh tej vlajky, ktorý som si dal aj do nicku tu na tomto fóre. V 2021 to vyzeralo dosť napäto s vysokým rizikom mohutných demonštrácií v uliciach, a tým bolo potrebné dať aj nový rozmer, nové smerovanie, koncepciu. Aj skrze vlajku. A tá koncepcia je v tom zlatom dvojkríži s rovnako dlhými horizontálnymi ramenami - to je nosný symbol . Jeho silu pri bielom orámovaní už @Počtář precítil. Toto je vlajka, ktorú je možné dosť ľahko vyrobiť zo súčasnej vlajky Slovenska alebo vlajky Ruska, či inej horizontálnej trikolóry. Najdôležitejší je ten rovnoramenný dvojramenný kríž na trojvrší v zlatej farbe.
 
Malý štátik ako my, nemôže byť mostom, iba trávou na poli boja. Ak nechceme byť rohožkou, musíme narásť objemovo (vytvoriť úniu štátov) a stať sa konceptuálne silnejšími.
Ale dlhodobejšie môže nastať mier len v tom prípade, ak Rusko výrazne oslabí zdrojovo anglosaský svet a nedovolí mu znova narásť, kým sa tam nezačnú rodiť riadiace kádre s iným svetonázorom.
Souzním s názorem Jardoba. Můžeme si navrhovat vlajky jak je nám libo, ale o konečné podobě rozhoduje reálné postavení našich státností, jejich zařazení v globálním uspořádání. Pokud nebudeme schopni vytvořit stát s vlastní a kontinuální zdrojovou stabilitou na všech prioritách řízení, bude o konečné podobě naší vlajky rozhodovat ten, kdo projektově-konstruční státnost na našem území odsouhlasí a zaštítí.
Proč máme vlajky jaké máme? Přesně z popsaných důvodů.
V přechodné době obnovování a posilování našich státností, bychom se podle mého názoru měli spíše snažit vrátit k odkazu naších předků, kterým většina národa rozumí a chápe jeho význam. V Čechách máme tuto velmi silnou husitskou vlajku (obrázek), přesto se nastala státní vlajkou. Je ale silným symbolem odporu národa proti cizí moci a kolaborantům.
husitska_vlajka_karabinky.jpg
 
Čo je nadradené, heraldika, alebo egregoriálne riadenie?
Pôvodne som to nechcel moc rozoberať. Ako povedal Miroslva Zelenka v tejto realite je veľa duší z Atlantídy. @Popolvár koment o kríži, vlajke Atlantídy, nitrianske knižatstvo, pokusu o pripojenie na staré egregory ( energie ) a ďalej veľa toho čo nepovedal. Ak je nejaká spoločenská situácia ( dobrá, zlá, stabilná, nestabilná ), je požiadavka na "informačné pole" je predpoklad, že sa vráti zodpovedajúce riešenie ( ponuka riešenia). Ktorá sa v tomto prípade vrátila v ponuke vlajky na motív vlajky z výbojného obdobia Atlantídy, asi teda bojovej. Prečo ? Zdroje a schopnosti na výboje nemáme. Je výzva bojovať o svoje miesto pod slnkom ako národ ? Niekto vedel, že to nastane, nevedel kedy to presne bude. Bola istou vlajkou upchatá diera v informačnom poli ? Aj keď sa predpokladalo, že to nepomôže ? Bol cieľ to aspoň oddialiť, pokiaľ nebude dokončený proces likvidácie národa a štátu ? Je tam časť altanského egregoru ktorý slúžil na "skladovanie a transport" do inej reality. Ak ľudia vlajku prijmú vytvorí sa egregor nový ktorý ten starý potlačí. Je to dostaťočne egrogoriálne ? Podľa môjho názoru čakrálna teória nestačí na egregoriálne riadenie nestačí. Ak by bola historická vlajka Matúša Čáka tam je to iné, tam ten egregor je. Nie sme globálna veľmoc aby sme mali červenú vlajku so zlatým motívom. Aj švajčiari majú kríž biely a nie zlatý, aj keď podklad červený. Chápem to, že tá vlajka vadí bežiacim procesom. Práve preto bola daná vo forme v akej je.
 
Existuje 7-mi, 9-ti a 12-ti čakrový energetický popis lidského těla.
Řekněme, že se liší mírou detailu v pohledu na lidské tělo. (což má ovšem svoje následky)
Ale stejně jsou to ve všech 3-ch případech jenom ta hlavní centra, pak existují desítky (spíše stovky) dalších, menších center - viz čínská akupunktura.

Ale ať už uvážíme 7, 9 nebo 12, ve všech 3-ch pohledech se vyskytuje 1. čakra na stejném místě těla, má stejnou funkci a je jí přiřazena stejná barva - červená. Jak říká Jox13.
Samotný energetický systém na vlajku nestačí. Asi vo všetkých variantách je 12 čakra zlatá.
 
Popolvár mi dal pred rokom za úlohu aj na vlajku alebo možno skôr symbol (pretože to nie je o štátnosti ale o budúcej inštitúcii, niečo ako OSN, ako most medzi GP a Ruským svetom, keby tá inštitúcia mala sídlo u nás. Tak som vytvoril toto, zaujímavé, že sme sa zhodli minimálne na podklade.
View attachment 362

Na heraldiku nie sú knihy, tak každý môže dať svoj pohľad a v iteráciách môžeme niekam dospieť.

Modrá je Atlantisti, modrá je chladná, analytická, (vy)počítavá, je i more - práca s in-formáciami.

Červená, tá tu bola dobre rozobraná. Vrúcnosť, krv, empatia, impulzívnosť.

Ono je taká zaujímavá analógia vo webovej analytike, modrá sa používa na tlačítka, pri ktorých môže človek uvažovať, rozmýšľať na ktorú položku klikne. Červená a tmavé odtiene sa dávajú na docielenie impulzívneho chovania. Štatisticky to proste funguje.

Zlatú ja beriem ako Ra, enegria od Boha. Ra-dosť (dostatok RA, tvorivej energie), hora - blízka Ra.
Nejaké obecné pravidlá heraldiky existujú. Most medzi ruským svetom a gp ( západ - východ ) asi nejde vyjadriť inak, je možná len istá odchýlka v kríži, ale ten musí byť aj tak na rozhraní. Môj názor je, že zlatá farba je politicko- heraldicky vyhradená globálnym veľmociam a pravdepodobne by takúto vlajku ( v terajšej dobe ) neuznali. Aj švajčiari majú červený podklad a biely kríž ak keď sú "kanceláriou" gp.
 
@jansu, som ti vďačný, že si tému vlajok otvoril tvojim konkrétnym návrhom. To vlákno rozprúdilo veľmi zaujímavú diskusiu, v ktorej padlo pàr zaujímavých myšlienok.
A mne začalo niečo vŕtať v hlave, takže si to budem musieť preveriť. Ako dlho to bude trvať, neviem, no až to bude, tak v tejto téme budem pokračovať. Miroslavv Zelenka ohľadom tých duší nekecá, takže si rád od neho niečo vypočujem, či prečítam. Ak máš tip, tak daj.
 
Naposledy upravené:
viete chalani, uprimne. jedna vec je rozprávať, druha je konať. Konajte. Vlajka s cervenym podkladom a zlatym zbakom uz vlaje. A bude vlat aj na hradnom dvore.
Ja neteorrtizujem, konám. Aj vy uz tie energie využivate, len o tom niektorí neviete.
A ja viem, ze musite vela rozoberat, ale dovre Vam radi slovebske prislovie:
Pomôž si Človek, aj Boh Ti pomôže...
Téma je pekná, suhlasim @Popolvár , no nankonci vyhra ten, kto zrealizuje myšlienku.
A preto Vlajka vlaje a dalšia bude vlat skoro tam, kde nevlála 700 rokov
 
jedna vec je rozprávať, druha je konať.
Súhlas.
Zatiaľ tie dve vlajky, prezentované prvykràt na oracleblogu nevejú, no denno denne sa s nimi stretàvajú ľudia tu na fóre: jedna je na hornej lište a tú druhú mám ja a ešte jeden diskutér v nicku…
 
Máš dobrý postreh, ja som mal zadanie od Popolvára na rovnoramenný, teraz vidím, že i kotlíkovci ho vyžili, z toho je mi až zle.
Nitrianske kniežatstvo ho využívalo tiež, len položený.

Relevantné info som našiel len tu
Len som teraz 3 dni len na mobile, tak viac toho asi nenájdem.

Ale celkovo by ma zaujímalo, prečo sú vrchné ramená kratšie a do akej doby siaha rovnoramený. Hore zmienený, ho mohli kľudne len zneužiť.

Ak sa to nevysvetlí, radšej tú symboliku stiahnem.
 
este sa mozes inspirovat erbom Nitry a otocit ten dvojkriz o 90 stupnov:

1671023798818.png
takto by sa ponechala symbolika mostu a zvyraznilo sa toto spojenie, kedze ten dvojkriz pripomina aj akoby stehy.

alebo ak by sa vynechal dvojkriz, tak potom je tu Trnava so symbolom Rodu,
aj ked tento symbol dost pripomina Chi-Rho (ale inspiracia zrejme prisla od Slovanov).

Ostal by som pri dvojkrizi, ktory je na Slovensku vseobecne rozpoznany.
 

Prílohy

  • 1671024381589.png
    1671024381589.png
    183.8 KB · Zobrazenia: 4
  • 1671024575695.png
    1671024575695.png
    773 KB · Zobrazenia: 4
Naposledy upravené:
@jansu, som ti vďačný, že si tému vlajok otvoril tvojim konkrétnym návrhom. To vlákno rozprúdilo veľmi zaujímavú diskusiu, v ktorej padlo pàr zaujímavých myšlienok.
A mne začalo niečo vŕtať v hlave, takže si to budem musieť preveriť. Ako dlho to bude trvať, neviem, no až to bude, tak v tejto téme budem pokračovať. Miroslavv Zelenka ohľadom tých duší nekecá, takže si rád od neho niečo vypočujem, či prečítam. Ak máš tip, tak daj.
Nečakal som takú búrlivú diskusiu. Predpokladal som, že to skončí pár lajkami, dislajkami, nejakým komentom a vyšumí to. web https://www.miroslav-zelenka.cz/ , Jeho relácia na SV https://www.svobodny-vysilac.cz/category/archiv/studio-plzen/zelenka/ inde som ho pravidelne nezaznamenal. Mala by tam byť jedna stará relácia z Atlantída a asi 2 nové. https://atlara.wordpress.com/2015/12/18/miroslav-zelenka-reportaz-z-atlantidy-azor/ , https://www.priznakytransformace.cz...24-miroslav-zelenka-atlantida-znama-i-neznama ,
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=TdFjW9-74M0
, https://www.matrix-2001.cz/clanek/atlantida-znama-i-neznama-1-8182 , https://www.matrix-2001.cz/clanek/atlantida-znama-i-neznama-2-8185 , https://www.matrix-2001.cz/clanek/atlantida-znama-i-neznama-3-8189 ,
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=p1CQapWXBRU&list=PLLN3Uw9xJDNZaJSdYGxtfopxAT4DlHlZf&index=1
,
 
Souzním s názorem Jardoba. Můžeme si navrhovat vlajky jak je nám libo, ale o konečné podobě rozhoduje reálné postavení našich státností, jejich zařazení v globálním uspořádání. Pokud nebudeme schopni vytvořit stát s vlastní a kontinuální zdrojovou stabilitou na všech prioritách řízení, bude o konečné podobě naší vlajky rozhodovat ten, kdo projektově-konstruční státnost na našem území odsouhlasí a zaštítí.
Proč máme vlajky jaké máme? Přesně z popsaných důvodů.
V přechodné době obnovování a posilování našich státností, bychom se podle mého názoru měli spíše snažit vrátit k odkazu naších předků, kterým většina národa rozumí a chápe jeho význam. V Čechách máme tuto velmi silnou husitskou vlajku (obrázek), přesto se nastala státní vlajkou. Je ale silným symbolem odporu národa proti cizí moci a kolaborantům.
View attachment 364
Lenže Zeman tú vlajku vyvesil na Pražskom hrade a tým jej dal legitimitu. Je pravda, že len jediný raz, asi mu niekto "domluvil aby to už příšte nedělal".
 
…ja som mal zadanie od Popolvára na rovnoramenný, teraz vidím, že i kotlíkovci ho vyžili, z toho je mi až zle.
Klid Ume, nenech se vyvést z míry.
i. u Tebe je zlatý kříž s bílým orámováním, na tom vyznamenání je červený kříž se zlatým orámováním, čili to není totéž, i když je to taky docela silné
ii. pokud to vezmeme čistě jako “tvarový zářič”, tak ano, je to totéž - ale to proto, že byla nepřítelem použita technologie překrývání (viz co udělali hitlerovci s původní Staroslovanskou resp. indickou svastikou; zatímco svastiku se jim podařilo - aspoň v evropském kontextu - zcela zničit, totéž nelze tvrdit o stejnoramenném dvojkříži: to bys ho jinak na vlajku nedal, protože bys to >věděl<)
iii. a Nitranské knížectví používalo symboliku fašistického státu? - blbost, že…
iv. kotlebovci NEmají tento dvojkříž, je třeba podívat se pořádně, svislé ramena jsou kratší, viz link od jansu zde
Tento rozbor
Relevantné info som našiel len tu
https://yaspis.sk/11-08-rozbor-dvojkriza
počítám, že je dost mimózní. Já beru ten Popolvárův.
Ak sa to nevysvetlí, radšej tú symboliku stiahnem.
Znovu opakuji: nenech se vyvést z míry. Mimochodem: cornyjkot má zatím karmu “-7”.
 
Naposledy upravené:
Ak sa to nevysvetlí, radšej tú symboliku stiahnem.
Um, cornyjkot a ďalší: Kľud, chladnú hlavu a nohy v teple. Ani jeden z tu spomenutých dvojkrížov nemá v porovnaní s tým zlatým bielo orámovaným dvojkrížom na modro-červenom pozadí (navrhovaná vlajka globálnej moci - novej OSN) tie spràvne rozmerové parametre, a teda ani tú silu. Um, vieš, aké parametre som ti strikne zadal, takže vieš, že sú tu rozdiely.
Zlatý dvojkríž na zlatom trojvŕší síce tiež nemá tie rozmerové parametre (horizontálne ramenà sú bližšie k sebe) ako vyššie uvedený dvojkríž, no jeho energetika je rádovo vyššia, než energetika dvojkríža Hlinkovej slovenskej ľudovej strany. Takýto dvojkríž si uchovàva a čerpá túto silu len na jednom mieste. Inde a bez opory je to slabota. A tou oporou sú tie tri kopce, Fatra, Tatra, Matra.
Ohľadom zneužitia tohto symbolu buďte pokojní, toho, kto by sa o to pokúsil, to zomelie.
Hitler tiež myslel, že si pomôže zneužitím svastiky, mysliac si, že znásobí svoju vojnovú deštrukčnú moc ľavotočivou svastikou. V konečnom dôsledku deštrukcia zasiahla Nemecko.
Tu sa neradno zahrávať pri povrchnom znaní. A ten, čo ide v poznaní hlbšie, ten vie, že “zneužitie je trestné”.
 
@jansu, som ti vďačný, že si tému vlajok otvoril tvojim konkrétnym návrhom. To vlákno rozprúdilo veľmi zaujímavú diskusiu, v ktorej padlo pàr zaujímavých myšlienok.
A mne začalo niečo vŕtať v hlave, takže si to budem musieť preveriť. Ako dlho to bude trvať, neviem, no až to bude, tak v tejto téme budem pokračovať. Miroslavv Zelenka ohľadom tých duší nekecá, takže si rád od neho niečo vypočujem, či prečítam. Ak máš tip, tak daj.
Dvojkríž padol nástupom noci svarogi. Postavil sa cez ráno svarogi. Teraz je už deň svarogi. V budúcom rozdelení sveta ( t.j. cez deň svarogy, pri postavenom kríži ) nebude národ s genetikou a dedičstvom dávnej civilizácie nikomu robiť otrokov a kolóniu. Aj keď je to tak naplánované. Preto sa objavila taká vlajka. Nastal energetický nesúlad. Po vlajke bude nasledovať meč. Ten starý egregor bude veľmi silný ( už je teraz ) , prevedopodobe to bolo pripravené v dávnych dobách na koniec noci svarogi cca pred 22 000 rokmi. Vtedy asi vedeli, že cez noc svarogi nemajú šancu. Genetika bude pravdepodobne opravená egregorom.
 
Naspäť
Top Bottom