Vlajky

Takýto dvojkríž si uchovàva a čerpá túto silu len na jednom
Bratu a kde inde má vlať vlajka Národa troch. A vies dobre o kom hovorim Biele, Čierne Uhry a Panónia. Svoje si nedáme, cudzie nechceme. Ta vlajka je pre Národ, nie cely svet. Ma pozdvihnút potomkov zrecov, ked sa znova objavili Štúr, Hodža, Francisci a iní....
 
Píšem snáď niečo iné?
Preto modrá, biela.... Tie farby sem nikdy nepatrili. Most sa musí urobit na pevnych zakladoch. Inak to nie je kost ale vratká lávka, ktorú môže silnejší vetrík zohnút, ci zhodiť.
A lávka, či visutý mostik z dreva môže byť aj ohybný a vetru vzdorovat môže, no kto po ňom prejde?
Keď zacnu duchat vetry vonkajšíchbtlakov prostredia, potrebujes mať na nebesiach vystavaný kamenný most, pevne ukotvený v Zemi, ktorý odolá aj víchrici a metelici času
Preto stále opakujem, nepleťte lávky tam, kde treba červené základy a zlaty most s vektorom cieľov pre nás.
Jalal ed Din Mohammad Rúmí to nehovoril nadarmo: Keď som bol chytrý, chcel som zmeniť svet. Teraz som múdry (ako Národ) a mením sám seba
 
Niečo na tému most medzi východom a západom,

https://noveslovo.sk/c/Most_medzi_Vychodom_a_Zapadom toto je výborné


Bratislava, 9. mája 2013: Pápež František poslal dnes konferencii „Svätí Cyril a Metod a ich náboženské a kultúrne dedičstvo, most medzi Východom a Západom“, jej organizátorom a účastníkom, listovou formou svoj pozdrav, ktorý na úvod predniesol apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Mario Giordana. Pápež František v ňom vyjadril svoje poďakovanie a nádej, že konferencia prispeje k úspechu ekumenického úsilia a vzájomného historického spoznávania sa medzi východnou a západnou kultúrnou aj duchovnou tradíciou Európy.


V čase, keď bol tretí raz premiérom V. Mečiar, bol jediným opozičným politikom, ktorý chválil šéfa HZDS za to, že chce urobiť zo Slovenska most medzi Východom a Západom.

CNA popisuje Slovensko ako most medzi Západom a Východom, pričom pripomína aj cyrilo-metodské dedičstvo spomenuté v ústave SR.

Dokonca aj Béla Bugár !!!
Vo svojom programe sa definuje ako prozápadne orientovaného politika s dôrazom na osobnú slobodu, zodpovednosť za životné prostredie a silné menšinové práva bez ohľadu na príslušnosť k menšine. „Slovensko je ideálna krajina pre život. Má na to všetky predpoklady. Má pracovitých občanov, nádhernú prírodu, ideálnu polohu a klímu. Je srdcom Európy nielen zemepisne, ale hlavne mentalitou. Most medzi východom a západom. Prezident si musí byť vedomý, že v prvom rade reprezentuje toto bohatstvo,“ dodáva Bugár.

Vo svojom programe Sto viet dobrého prezidenta sa ako príslušník najväčšej etnickej menšiny hlási k Slovensku, ktoré považuje za nielen zemepisné, ale i mentálne srdce Európy a „most medzi Východom a Západom“. Podľa neho by dobrý štátnik mal stáť nad politickými šarvátkami, pomáhať prekonávať krízy, rovnako vnímať podnety z pravej i ľavej strany politického spektra a mal by vedieť spolupracovať s parlamentom aj s vládou.


Pravdepodobne sa prvá zmienka o moste medzi východom a západom vzťahuje k Cyrilovi a Metodovi.
 
Napríklad sovietska vlajka sa skladala z hviezdy ( hviezda ukazovala smer budúcnosť). A kosák a kladivo ukazovala prácu (poľnohospodárstvo a priemysel).

Prikladám vlajku s náznakom MIM (3 hviezdy navzájom prepojené) + žriedlo diania (bystrina). To je myslím ďalekosiahlejšia vlajka ako vlajka práci SSSR.

Myslím že túto vlajku už niekto navrhoval.

Táto vlajka ale znamená nutnosť zvýšenia miery chápania našeho obyvateľstva aby to vedomo prijali.

Nová vlajka ČSR (možno nakoniec aj celej našej planéty):
nova_vlajka.png
 
@jansu Ja som si prosto pozeral historické vlajky aj znaky či už Uhorska alebo Česka niekoľko krát a v roznych obdobiach a domnievam sa, že toto som si stiahol z noosféry…
 
@jansu Ja som si prosto pozeral historické vlajky aj znaky či už Uhorska alebo Česka niekoľko krát a v roznych obdobiach a domnievam sa, že toto som si stiahol z noosféry…
Malo by to mať nejakú heraldickú výpovednú hodnotu napr. zvislé pruhy aktívna medzinárodná úloha. Farby by mali ničo hovoriť. Žltá neviem či to má smerovať k Atlantíde, to už potom skôr žltý podklad a modrý dvojkríž, ale to sa momentálne nehodí na štátnu vlajku.
 
Prečítal som celú diskusiu, ale nedopátral som sa k tomu, čo má znamenať ten dvojkríž na navrhovaných vlajkách. Mnoho sa popísalo o farbách, pruhoch a tiež dĺžkach ramien kríža. Ale základnú vec (analýzu) som nikde nepostrehol: Kde sa vzal dvojkríž a čo vyjadruje?
Áno, @Um síce priložil odkazy, kde je nejaké relevantné info, ale priamočiaro nikto nič o kríži na nových návrhoch nevysvetľoval.
Nitrianske kniežatstvo ho využívalo tiež, len položený.

Relevantné info som našiel len tu
https://yaspis.sk/11-08-rozbor-dvojkriza
Vŕta mi v hlave, prečo ostal tento symbol bez vysvetlenia. Ide snáď o nejakú axiómu?
 
Prečítal som celú diskusiu, ale nedopátral som sa k tomu, čo má znamenať ten dvojkríž na navrhovaných vlajkách. Mnoho sa popísalo o farbách, pruhoch a tiež dĺžkach ramien kríža. Ale základnú vec (analýzu) som nikde nepostrehol: Kde sa vzal dvojkríž a čo vyjadruje?
Áno, @Um síce priložil odkazy, kde je nejaké relevantné info, ale priamočiaro nikto nič o kríži na nových návrhoch nevysvetľoval.

Vŕta mi v hlave, prečo ostal tento symbol bez vysvetlenia. Ide snáď o nejakú axiómu?
Dvojkríž rovnoramenný pochádza asi ešte z minulých civilizácii, asi Atlantída. Rovnoramenný je vyvážený energetický žiarič. " K nám to asi prišlo " možno so zbytkami predpotopnej civilizácie, hovorí sa že z Byzancie, prípadne od uhorskej šlachty, bez zelenej farby aj trojvrším. Je to povedzme tradičný symbol a v súčasnosti aj časť oficiálneho štátneho znaku. Ja som ho prevzal na svoj návrh bezo zmien. Nitrianske kniežatstvo malo vodorovný, podľa môjho názoru zvalený, to sa mi do návrhu nehodilo, zvalený sme už dosť. Treba sa postaviť. Matúš Čák ho mal vo zvislej pozícii, zlatou farbou na červenom podklade. Neviem aký iný symbol by tam mohol byť. V podstate je 5 návrhov, popolvár, vlajka Matúša Čáka, môj, úradník a rôzne verzie červenej so symbolom, hôr váhu, spolupráce ....
 
Dvojkríž rovnoramenný pochádza asi ešte z minulých civilizácii, asi Atlantída
je oveľa starší
Rovnoramenný je vyvážený energetický žiarič.
a symbolom absolútnej harmónie Vesmíru.
Nitrianske kniežatstvo malo vodorovný, podľa môjho názoru zvalený, to sa mi do návrhu nehodilo, zvalený sme už dosť.
nielen my, ale celá civilizácia už veľmi dlho
Kde sa vzal dvojkríž a čo vyjadruje
je to projekcia rovnoramenného kríža - absolútnej harmónie Vesmíru do duálneho sveta našej Zeme, inými slovami do 5 dimenzie
Nitrianske kniežatstvo malo vodorovný, podľa môjho názoru zvalený
áno, Nitrianske kniežatstvo nieslo oddávna pripomienku toho, že harmónia Vesmíru na Zemi od určitej doby nie je, že ten dvojkríž bol zvalený, a predovšetkým pripomínalo to, že je potrebné ten kríž znova postaviť.
Matúš Čák ho mal vo zvislej pozícii, zlatou farbou na červenom podklade
jak Matúšov, tak uhorský, tak slovenský dvojkríž je postavený a odzrkadľuje aktuálny stav toho zvaleného dvojkríža Nitrianskeho kniežatstva - stav pozemskej (ne)harmónie:
horné rameno je kratšie oproti spodnému = duchovno (horné) je v nevyváženom stave voči materiálnemu (dolné). Cesta k skutočnej harmónii je vyvážiť materiálno skutočným duchovnom. A keďže Človek (ne)rozumný konzumný sa stále viac a viac upriamoval na konzum a nerozvíjal aj duchovnú zložku v pomere k materiálnej, tak sa to vyvažuje teraz aj tým, že je mu na to materiálne siahané.
Ak nechce ľudstvo naspäť na stromy, tak bude musieť viac popracovať na dotiahnutí toho horného duchovného ramena na úroveň toho spodného - materiálneho.
Rovnováha sa musí obnoviť a aj sa to deje, pretože Nitriansky dvojkríž bol v roku 2021 vztýčený.
 
@jansu a @Popolvár, ďakujem za odpovede. Chcel som poznať autorský výklad k návrhom. Dvojkríž vidieť u nás naozaj na mnohých znakoch a erboch, ale spravidla sa o ňom hovorí ako o kresťanskom symbole prinesenom Cyrilom a Metodom. A bodka, ďalej sa nevysvetľuje.
Co sa kríža týka, zrejme si ho "kresťania" ukoristili rovnako, ako si prisvojili naše pôvodné sviatky (napr. Kračún (po novom Vianoce) alebo Veľká noc). Ich tradícia už existovala a mala veľký kultúrny význam, tak iba pozmenili výklad aj obrady a naviazali tým oslavy na cudziu ideológiu -> vyživuje sa cudzorodý cirkevný egregor na úkor nášho národného.
Mimochodom, keďže mnohí si vysvetľujú dvojkríž na slovenskom znaku ako niečo kresťanské, bolo by dobré sa týchto ľudí spýtať, či nevidia rozpor s ústavou, v ktorej sa píše niečo o neviazaní sa štátu na ideológie. A keďže vierouka je ideológiou... Ale to by sme chceli od ústavy aj od ľudí asi priveľa.
 
A keďže vierouka je ideológiou
Vierouka áno, je ideológiou, ak je to vierouka tradičného cirkevného “kresťanstva”.
Vo vzťahu k Ježišovmu pôvodnému učeniu Krista to ideológia nie je, je to cesta k Človeku - Bohočloveku. A o tom je skutočné kresťanstvo. A keďže v znaku máme dvojkríž, síce s kratším horným duchovným ramenom, tak to kresťanstvo v rozpore s Ústavou SR nie je.
 
Vierouka áno, je ideológiou, ak je to vierouka tradičného cirkevného “kresťanstva”.
Vo vzťahu k Ježišovmu pôvodnému učeniu Krista to ideológia nie je, je to cesta k Človeku - Bohočloveku. A o tom je skutočné kresťanstvo. A keďže v znaku máme dvojkríž, síce s kratším horným duchovným ramenom, tak to kresťanstvo v rozpore s Ústavou SR nie je.
Rovnoramenný dvojkríž používala hlinkova garda, tým s toho urobila nacistický symbol a bolo by to ťažko vysvetliteľné v štátnom znaku, preto bolo asi rozhodnuté aby to vrchné rameno bolo kratšie, čo bol štátny znak vo vojnovom období. https://dennikn.sk/blog/1546695/gardisticky-dvojkriz-je-oficialne-a-uradne-fasisticky-symbol/ https://slovensko39-45.estranky.sk/...boly-slovenskej-republiky-v-r_-1939-1945.html
 
@jansu a @Popolvár, ďakujem za odpovede. Chcel som poznať autorský výklad k návrhom. Dvojkríž vidieť u nás naozaj na mnohých znakoch a erboch, ale spravidla sa o ňom hovorí ako o kresťanskom symbole prinesenom Cyrilom a Metodom. A bodka, ďalej sa nevysvetľuje.
Co sa kríža týka, zrejme si ho "kresťania" ukoristili rovnako, ako si prisvojili naše pôvodné sviatky (napr. Kračún (po novom Vianoce) alebo Veľká noc). Ich tradícia už existovala a mala veľký kultúrny význam, tak iba pozmenili výklad aj obrady a naviazali tým oslavy na cudziu ideológiu -> vyživuje sa cudzorodý cirkevný egregor na úkor nášho národného.
Mimochodom, keďže mnohí si vysvetľujú dvojkríž na slovenskom znaku ako niečo kresťanské, bolo by dobré sa týchto ľudí spýtať, či nevidia rozpor s ústavou, v ktorej sa píše niečo o neviazaní sa štátu na ideológie. A keďže vierouka je ideológiou... Ale to by sme chceli od ústavy aj od ľudí asi priveľa.
"Co sa kríža týka, zrejme si ho "kresťania" ukoristili" to sa historicky deje celkom bežne, adolf ukoristil hákový kríž z "Indie" a prevrátil mu ramená. Koľko rôznych orlíc, medveďov a pod. je v rôznych znakov. "ako si prisvojili naše pôvodné sviatky" nová ideológia musela prekryť starú. Pôvodne som ešte uvažoval miesto dvojkríža nejaký znak bukvice, ale neprišiel som na to čo by to malo byť. Prípadne červená vlajka so znakom bukvice, buď v strede, alebo ľavom hornom rohu.
 
Vierouka áno, je ideológiou, ak je to vierouka tradičného cirkevného “kresťanstva”.
Vo vzťahu k Ježišovmu pôvodnému učeniu Krista to ideológia nie je, je to cesta k Človeku - Bohočloveku. A o tom je skutočné kresťanstvo.
Myslím, že asi žiadny "kresťan" nemá poňatie o tom, aké bolo pôvodné Ježišovo učenie. Tí čo sa hlásia ku "kresťanstvu" sa hlásia k Biblii a cirkvi. Viac ich nezaujíma. A ako by povedal klasik: "Keby dnes žil Ježiš, určite by nebol kresťanom." - na margo obsahu tejto vierouky a mravnosti cirkvi aj jej ovečiek.
A keďže v znaku máme dvojkríž, síce s kratším horným duchovným ramenom, tak to kresťanstvo v rozpore s Ústavou SR nie je.
Pokiaľ je mi známe, kríž je skôr symbolom cirkevným/biblickým, naviazaným na údajné ukrižovanie. Nevnímam ho ako spätý s Ježišovým učením. Spájal Ježiš nejako svoje učenie so znakom kríža?
Takže ja osobne vnímam "kresťanský" kríž ako symbol ideológie (cirkvi), a teda vidím rozpor so zdrapom zvaným Ústava.
 
Naspäť
Top Bottom