Všetko s mierou - ďalšia z diverzií neľudského typu zmyšľania

Jox13

Člen
Doktor Berg v tomto videu zaujímavo vysvetľuje veľmi nelogickú vetu, všetko robiť s mierou.

Zdroj: https://youtu.be/ezJxUTCI9uo


Už sme to tu diskutovali mnoho krát, je to zasa iny pohľad, z postavenia cukru voči tukom v krvi a to, ako sa dajú ľudia jednoducho presvedčiť, zlým nastavením meranych veličín, že zlo.je dobro a vojna (na 5tej priorite zovseobecnenych prostriedkov riadenia, alebo v tomto pripade tretej?) je mier.

Buďte zdraví a teším sa na názory. Kto nerozumie hatlanine Bufallo Billa, či Billy the Kida, zapnite si dole titulky, ako to radím v mojom článku https://oracle911blog.wordpress.com/2022/12/30/smrt-inzulinom/

a naozaj ďakujem @Vladimírovi, za obsažný pohľad na "mesiac po" začiatku cesty na prerušovany pôst

 
Ak som to správne pochopil, tak doktor odporúča jesť menej cukrov. Pri ich nadbytku sú blokované procesy vstrebávania ďalších živín a naopak sa človek stáva pazravejsim. Toto bude asi môj ďalší krok po plnom zvládnutí režimu 8/16. Myslím, že to bude aj náročnejšie, predsa len mám po rokoch vybudovanú čiastočnú závislosť na cukre.
Ale veľmi ma zaujala myšlienka, že "všetko s mierou" je diverzia. Až teraz som si uvedomil, že je veľký rozdiel medzi "vo všetkom hľadať mieru" (lebo miera je objektívna pre všetko a je to jedna z troch najvseobecnejsich kategórii podľa modelu MIM) a "všetko s mierou" , čo ospravedlňuje užívanie v tomto prípade cukru, ale aj cigarety, alkohol, drogu atď. Presne ako to povedal padouch - alkohol podávaný v malých dávkach neškodí v jakemkoli mnozstvi...
 
Ale veľmi ma zaujala myšlienka, že "všetko s mierou" je diverzia. Až teraz som si uvedomil, že je veľký rozdiel medzi "vo všetkom hľadať mieru" (lebo miera je objektívna pre všetko a je to jedna z troch najvseobecnejsich kategórii podľa modelu MIM) a "všetko s mierou" , čo ospravedlňuje užívanie v tomto prípade cukru, ale aj cigarety, alkohol, drogu atď.
Ja si myslím, že vo všetkom treba hľadať mieru je v poriadku. Lenže miera je objektívna a nemožno si ju kriviť podľa seba. Miera za nič nemôže. Za všetko môžu prispôsobovači a deformátori pojmov.
Napr. správna miera pre:
konzumáciu alkoholu=0
fajčenie=0
užívanie iných drog=0
Takže naďalej pite alkohol s mierou, teda nepite ho vôbec...
 
A o obraze za slovami a naplnením obrazu energiou. Doug badman alias František Kopecký, veľa ľudí presvedčil, že moderátny konzum jedu menom alkohol, s"mierou" neškodí v akomkoľvek množstve...
Mierou jeho trestu bola jeho psychická choroba. Čím vyššie človek stojí v možnosti ovplyvniť životy a myslenie iných, tým je nielen dôležitejšie byť morálnym príkladom, no aj pracovať na tom, aby, ak nevzdelával, aspoň neskodil...
Memento je aj tato diskusia pre našu "vládu" a našich "volenych zastupcov".
Zmente, čo robíte. Boh stvoriteľ je láskavý, no on neprikazuje žiť správne. On vytvára možnosti, ako spravne žiť, no je to na kazdom človeku, aky výber urobí. Vratane nasledkov ako u Kopeckého
 
Ja si myslím, že vo všetkom treba hľadať mieru je v poriadku. Lenže miera je objektívna a nemožno si ju kriviť podľa seba. Miera za nič nemôže. Za všetko môžu prispôsobovači a deformátori pojmov.
Napr. správna miera pre:
konzumáciu alkoholu=0
fajčenie=0
užívanie iných drog=0
Takže naďalej pite alkohol s mierou, teda nepite ho vôbec...
Presne tak a len to upresnim.

Miera = realizacia Pravdy.

To, ze pit alkohol skodi je Pravda. Realizacia pravdy pri alkoholikovi (v jednoduchom priklade) je postupne znizovanie davok, az k nechlastaniu. (Nenarazam na pozivanie alkoholu pri nejakych liecebnych postupoch). Ine je, ze mnohi si to vysvetlia po "svojom" a vidia v tom branie malych davok...

ps:
Bez Pravdy niet Miery.
Miera je prejavom Pravdy.
 
Takze ak pitie benzínu škodí, budeme dávku znižovať az do nechlastania.
Veľmi zly priklad.
Jediná spravna miera pitia jedu, je jed nepiť.
Nepochopil si ma.

Hovorim o liecebnych postupoch, nie o beznych ochlastoch, kde by nemali mat problem skoncit hned.

Nevyznam sa do postupov liecenia silnych alkoholikov a drogovo zavyslich, ale ked hned vysadis davku, tak asi umru v krutych mukach, alebo sa zblaznia. Mozno uz su na to ine lecebne postupy a chemikalie nahradzajuce drogu. Nesledujem to.
 
Ahoj, bolo to napisané tak, ze som naozaj nepochopil, o com hovoríš.
Akykolvek narkoman musí prekonat zavislost sám. No fyzická je v dňoch. Pretrpi a je cistý. Presvedcenie a svetonazor je to, co je problém. bohuzial casto na strane narkomana aj narkológa
 
Ja si myslím, že vo všetkom treba hľadať mieru je v poriadku. Lenže miera je objektívna a nemožno si ju kriviť podľa seba. Miera za nič nemôže. Za všetko môžu prispôsobovači a deformátori pojmov.
Napr. správna miera pre:
konzumáciu alkoholu=0
fajčenie=0
užívanie iných drog=0
Takže naďalej pite alkohol s mierou, teda nepite ho vôbec...
Treba si to prečítať ešte raz čo som napísal. Inak povedané, napísal som presne to isté čo ty. Vo všetkom treba hľadať mieru, ktorá môže byť od 0 do 100%. Ale výrok všetko s mierou je nebezpečný, lebo hovorí, že môžeš si dať aj alkohol, ak to neprezenies, neopijes sa. No skryté zostáva to, aký vplyv okrem opice má alkohol na organizmus, na psychiku, na potomstvo...
 
Ohledně půstu a civilizačních chorob (vysoký tlak, obezita, reflux, cukrovka 2. typu, cholesterol, Alzheimer, cévy, jaterní testy atp.) je podle mého názoru suverénně nejlepší Sten Ekberg (viz jeho YouTube kanál).

Alkohol, jestli to chápu správně, tak je hlavním problém ten, že ovlivňuje inelekt a především odtlačuje člověka od lidského typu psychiky. V biopoli člověka je údajně "poznat" novoroční přípitek cca 3 roky.

Vliv alkoholu na zdraví (ano, je to jed, stejně jako cukr, jen horší) je už jen třešničkou na dortu.
 
Naspäť
Top Bottom