Záhadná výkonná zbraň v rusko-čínskej vojne

Jox13

Člen
Pan Vít J. dal na telegramu dobrý vtip.

Připomnělo mi to vtip vyprávěný za socializmu:
Konflikt na rusko-čínské hranici
Čínský tank napadl pokojně orající ruský traktor.
Ten palbu opětoval. Poté se vznesl a vrátil se zpět na základnu.
toto sa alw naozaj stalo. Otec sa svojho času na Astracháni stretol s generálom, ktorý pri tom bol. Bol to veľmi krátky, ale strašny konflikt, kde sovieti použili zbraň, kde podľa toho generála, zem horela do hĺbky 2 metre a celá prvá línia Číňanov sa vyparila... Odvtedy Čína a ZSSR nemali vojenský konflikt, aby CĽR napadla územie ZSSR
 
toto sa alw naozaj stalo. Otec sa svojho času na Astracháni stretol s generálom, ktorý pri tom bol. Bol to veľmi krátky, ale strašny konflikt, kde sovieti použili zbraň, kde podľa toho generála, zem horela do hĺbky 2 metre a celá prvá línia Číňanov sa vyparila... Odvtedy Čína a ZSSR nemali vojenský konflikt, aby CĽR napadla územie ZSSR
Podobným spôsobom sa ku mne dostalo rovnaké info + že tú zbraň/zbrane tam dopravili na 4 helikoptérach. A niekde sa spomínalo, že to bol ešte len prototyp.
 
zem horela do hĺbky 2 metre a celá prvá línia Číňanov sa vyparila...
Ta zbraň je dodnes zahalena tajemstvím. Faktem je, že byla použita na Usuri a zmizel celý kopec a 30 tisíc číňanů. Nezůstal z nich ani knoflík. Takže je ještě něco, o čem Amík neví a může na to dojet!
 
Faktem je, že byla použita na Usuri a zmizel celý kopec a 30 tisíc číňanů.
Je to jedna z variant událostí s tím kopcem (v druhé variantě se kopec nevyskytuje) a v odkazu uvedeném v příspěvku od @Anjuška je dobré vysvětlení zmizení kopce: V tom místě byl pod povrchem led (v těch oblastech poměrně časté) a vysokými teplotami způsobenými užitím zbraně led roztál a kopec se propadl.
 
Naposledy upravené:
Je to jedna z variant událostí s tím kopcem (v druhé variantě se kopec nevyskytuje) a v odkazu uvedeném v příspěvku od @Anjuška je dobré vysvětlení zmizení kopce: V tom místě byl pod povrchem led (v těch oblastech poměrně časté) a vysokými teplotami způsobenými užitím zbraně led roztál a kopec se propadl.
Historické snímky toho ostrova ukazují kopec a dnes je to rovina, ten led tam podle všeho byl jak uvádíte oba. Z dnešního pohledu je to stále záhada, ale muselo to být něco ohromně výkonného. Já jsem se nenápadně dotazoval a bylo mi řečeno, že historické prameny hovoří o dvou obrněných strojích (něco jako tank nebo BVP s kabely), Žádná lepší informace nelze zajistit.
 
Já sám osobně tomu věřím a mnoho lidí se mnou. Před nedávnem mě však překvapil jeden dobrý kamarád a kolega, který (vakcínovyný a věří mainstreenu) našel někde na youtube nějaké video (údajného pamětníka a očitého svědka), které tvrdí dokonce opak, že tam Rudá armáda byla poražena Číňany. Nehádám se nikdy s nikým, sebral jsem ze stolu klíče od auta a odjel. Na to jsem prostě neměl. Ani ahoj jsem neřekl. Druhý den se v tom smyslu vyjadřoval na letišti v Páfosu před kolegy (většinou děti politických uprchlíků z Řecka v 50tých letech do SSSR, převážně Gruzínci) a ti mu dali co proto.
 
Naspäť
Top Bottom