Valerij Pjakin

Ľudia, dajte si pokoj aspoň na Vianoce. O 15:30 toto vlákno zamykám a odomknem ho až 27.12.2023, teda po sviatkoch. Potom si môžete kľudne doriešiť nedoriešené.
Sviatky>
Veselé sviatky priatelia! Slovanský sviatok Koljada je sviatok víťazstva síl svetla nad silami temnoty.
Majme rešpekt k Slnku, ktoré vytvára cnosť prostredníctvom svetla, ktoré prináša úžitok celému svetu.

Ó, Slnko, žiariš odrazom jediného zdroja nekonečného Svetla a voláš Svety k životu. Sláva!

Oživme spolu naše pôvodné tradície!

Ďakujem za vašu-našu spolu-prácu.
Prajem Vám a všetkým RODOM, Lásku, radosť, pokoj a dobro.
A k novému roku "2024" k novému
☀️
jasnú myseľ, nech OBRAZ videnia sveta nám dáva zmysel.
 

Prílohy

  • Slnko.jpg
    Slnko.jpg
    117.6 KB · Zobrazenia: 2
  • slnko2.jpg
    slnko2.jpg
    66.9 KB · Zobrazenia: 2
Naposledy upravené:
Tedy psaní na internetu (včetně kydání hnoje na Pjakina jak to jen jde).
"Potlesk." Myslet si, že jsme nějak tímhle pomohl situaci na Slovensku, tak to já můžu napsat, že jsem taky někde psal a vyvracel věci o Rusku, varoval před Pavlem a "Fialádou" a kdesi cosi.

Jak říkal Budha, "Pokud nemůžeš pomoci, alespoň neubližuj". Jelikož si nejsem tolik jist svými znalostmi a dovednostmi abych s nimi zkoušel ovlivňovat "vnitropolitické záležitosti", tak se nepokouším rozdávat svá moudra na nějakém blogu nebo YT kanálu. Navíc jsem i více než rok nebyl ani aktivní na forech a obecně jsem omez aktivitu online.
Místo abych se, jako dříve ještě před mnoha lety, mnohokrát mýlil, ztrapňoval se nebo dokonce škodil, tak jsem došel k názoru, že nejlepší práce bude na sobě samém a začal jsem číst knihy jednu za druhou (KSB i jiné) a taky se učit rusky, a ... a to je moje věc.

Každopádně pokud vy se cítíte plně erudovaný kydat nesmyslně hnůj na Pjakina místo toho aby jste jej prostě nesledoval, tak asi počítáte, že máte mnohem delší život k promrhání než já.
 
Dal by som sem ale ešte par viet na zamyslenie.

- Od každého človeka, bez výnimky, si môžeme brať to dobré a toho zlého sa vystríhať.

- Nepoznám našu slovenskú ani slovanskú históriu akou naozaj bola, pretože nemám schopnosť nazrieť do minulosti a overiť si to. Ale pripúšťam možnosť, že množstvo symbolov bolo Slovanom ukradnutých a privlastnených západnými predstaviteľmi. Nie len Hitler ukradol svastiku. Veď aj množstvo slovanských sviatkov bolo nahradených cirkevnými sviatkami... Vatikán si privlastnil mnohé dátumy a mnohé tradície, a dnes si ľudia myslia, že sa jedná o kresťanské tradície a sviatky. Pritom mnohé z nich majú oveľa starobylejší pôvod.
Tak aj dvojkríž je symbol, ktorý je starý mnoho tisícročí a je to jeden zo slovanských symbolov. Stačí si pozrieť runy. Vôbec by ma neprekvapilo, ak by aj tento symbol bol Vatikánom ukradnutý.

- Pjakin robí v mnohom užitočnú činnosť, ale visieť mu na perách a považovať ho za neomylného je prejav tlupárstva. Veď dav/tlupa je charakteristický tým, že využíva názory autorít a riadi sa nimi bez toho, aby sa nad nimi zamýšľal a kriticky ich overoval svojim rozumom. Dav nerád reviduje a nerád používa vlastný rozum.

- Jox to síce možno robí nevyberaným spôsobom, ale vlastne robí iba to, že českých bratov vyzýva k trochu aktívnejšiemu vlastenectvu. Veď keď bolo treba pomôcť posilniť informačné pole ohľadom Benešových dekrétov, tak sa do diela zapojila iba JanaK a Buran. Ostatní k tomu zaujali tlupársky postoj (my nič, my muzikanti; nejak bolo, nejak bude, budeme švejkovať; vlasť a štát sa zachráni sám). Pritom poznáme múdrosť: pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže (t.j. Boh pomáha aktívnym ľuďom).

- zmena vlajky a hymny v krátkodobom horizonte nič nezmení. Ani v Čechách, ani na Slovensku, ani v Rusku (zmena ruskej trikolóry na červenú vlajku nespraví zázrakom z ľudí vlastencov aktívne bojujúcich za spravodlivosť v štáte). To je len technikália. Zmena musí prísť od ľudí a musí to byť vnútorná zmena. Ľudia musia prestať byť ľahostajní, musia sa začať aktívne zaujímať o spoločensko-politické dianie. Musia začať aktívne brániť spravodlivosť v spoločnosti. Brániť ju jak na úrovni jednotlivca, na úrovni rodiny, obce, štátu, celého ľudstva. Len aktívni ľudia dokážu obrodiť spoločnosť.

- Včera sa mi podarilo naraziť na veľmi zaujímavý slogan: "Ľudia, buďte radšej dnes aktívni, než zajtra rádioaktívni" (t.j. pasívnych občanov časom pohltí vojna, možno aj tá jadrová - každopádne, štát s pasívnymi občanmi nič dobré nečaká, a nielen štát, ale aj pasívnych občanov).
 
Naposledy upravené:
ako ze nemáš? Každý druhý týždeň už niekoľko rokov stačí zavolať na +421951485385 alebo napísať na hovorym@gmail.com alebo studio@slobodnyvysielac.sk a spýtať sa priamo Vladimíra Mečiara.
Niekto tam mesiac dva nazad zadal otázku na tu trikolóru, ktorú pjakin tak opľúva. Bolo počuť, ako sa VM očividne nasrdil a vysvetlil, že to bola trikolóra prijatá na vseslovanskom zjazde ako farby slovanských národov.

Každý má šancu, len ju treba hľadať. Od toho sú kontaktné relácie...
Ďakujem za adresy a linky, ale mal som na mysli KOMPETENTNÉ osoby(heraldikov, historikov atď.) !!! V.M. môže byť zadávateľom na vytvorenie vlajky a štátneho znaku SR, ale určite nesedel ako cár Peter1 za stolom, premýšĺajúc o najvhodnejších symboloch , ktoré by vystihovali postavenie ,zaradenie a úlohu SR vo svete. No a pokiaľ navrhoval a kreslil erb a vodorovné pruhy (poprípade tieto schvaľoval) na našu vlajku, tak potom k tomu tiež nie je čo dodať.
 

«Вопрос — Ответ» от 25 декабря 2023 г.​

Screenshot 2023-12-27 at 15-57-37 «Вопрос — Ответ» от 25 декабря 2023 г.png
00:00:14 Kniha o vlajkách
00:01:18 Putinovo prohlášení na rozšířeném zasedání předsednictva Ministerstva obrany Ruské federace o hranicích,vlajky Polska, Slovenska.Madarska, o zrádních elitách v RF . . .
01:26:03 Co se děje v Izraeli a v průlivu Báb el-Mandeb? Suezský průplav – to je ono?
01:40:30 Závěr. Knihy VP SSSR a FCT-Altaj

 
  • Súhlas
Reactions: Jan
Ďakujem za adresy a linky, ale mal som na mysli KOMPETENTNÉ osoby(heraldikov, historikov atď.) !!! V.M. môže byť zadávateľom na vytvorenie vlajky a štátneho znaku SR, ale určite nesedel ako cár Peter1 za stolom, premýšĺajúc o najvhodnejších symboloch , ktoré by vystihovali postavenie ,zaradenie a úlohu SR vo svete. No a pokiaľ navrhoval a kreslil erb a vodorovné pruhy (poprípade tieto schvaľoval) na našu vlajku, tak potom k tomu tiež nie je čo dodať.
Vieš ono je to o tom riadení, ako takom. Môžeš nechať vybavovať dennú operatívu iným a dostávať len trendy nastaveného systému.
No štátny symbol je niečo, čo nikto nenechá len tak na iného bez dohľadu.
A bude predsedať akejkoľvek diskusii práve preto, aby dohliadal na výsledok, ktorý bude v súlade so zámerom.
A zámer? Samostatné Slovensko, ktoré je ukotvenie v Cyrilo-Metodejskych tradíciách.l a odkaze veľkej Moravy? Toto prosím vezmi do úvahy.
Prečo ukotvenie nás práve tam? Aby @jardob odpoveď aj pre Teba, zosuladili symboliku toho obdobia s modernou symbolikou? Pôvodné symboly v nových vseslovanskych farbách?
Ukotvenie koreňov vo vlajke v minulosti a jej modernizácia novými farbami slovanskej jednoty....teda ukotvenie v Slovanskom svete tu a teraz
 
Čo sa týka vlajok a štátnych symbolov.
Aj keby Rusko dnes zmenilo vlajku z trikolóry na jednofarebnú červenú vlajku, tak to RF na suverenite nič nepridá ani neuberie. Nie vlajka dáva štátu suverenitu, ale ľudia s ich mravnosťou a vedomosťami. Ak ľudia zostanú neaktívnym stádom a budú ľahostajní k tomu, koho volia a ako ich vláda a rôzne inštitúcie vedú štát, tak ani štátne symboly globálneho významu takému štátu nepomôžu.

Ak sa nemýlim, tak aj Čína má už desaťročia vlajku globálneho významu, a Západ sa k tejto krajine vždy choval s dešpektom, ako ku krajine druhej triedy.

Tak ako Peter prvý bol nútený používať trikoloru na obchodných lodiach, hoci túto symboliku neuznával, tak aj Západ môže rovnako nerešpektovať to, ak si nejaký štát slobodne vyberie štátnu symboliku, ktorá globalizátorskej symbolike symbolizuje suverenitu. Takto zrejme Západ neuznával vlajku Sovietskeho zväzu, len ju toleroval.

Symbolikou si len vysoké kruhy vyznačujú sféry svojho vplyvu a ich význam. Ako "neviditeľným atramentom", ktorí nezasvätení nevidia. Alebo ako to robia psy, keď si ocikávajú svoje a cudzie rajóny. Nie je to o tom, že by symbolika mala magický vplyv, ktorý kúzlom začaruje ľudí a zmení ich zmýšľanie.

Symboly môžu do určitej miery ovplyvňovať ľudí, len keď vyjadrujú informácie, ktoré podvedomie ľudí rozpoznáva. Ťažko zhypnotizuješ človeka, keď budeš rozprávať úplne neznámym jazykom a dotyčný ti nebude rozumieť.

Tak aj naša trikolóra môže v ľuďoch začať programovať podriadenosť, až keď sa dozvedia informáciu, že takéto usporiadanie farieb a pruhov znamená podriadený status. A dovtedy tie farby a symboly evokovali (vedome aj podvedome) v ľuďoch iné asociácie.

Mimochodom, úvodnými krokmi k tomu, aby sa hypnóza podarila sú:
1. je nutná dôvera k človeku (hypnotizérovi / autorite).
2. je nutné dotyčnému presmerovať myšlienkovú činnosť na niečo, čo plne pohltí jeho pozornosť. (pohľad na monotónny pohyb: kyvadlo, krútiacu sa špirálu, ale sofistikovanejšie spôsoby sú formou otázok: otázka, ktorá človeka zaskočí, vykoľají, alebo pohltí jeho pozornosť riešením niečoho, čo nemá riešenie).
3. Cieľom je dostať človeka do ľahkého tranzu, keď môže jeho podvedomiu podsunúť povel, ktorého potenciálne riziko vedomie prehliadne, lebo je pohrúžené do inej nezmyselnej činnosti.

Ak človek nejakej autorite dôveruje, a tá autorita ju nepriamo požiada, aby hľadala čiernu mačku v čiernej miestnosti, tak jeho vedomie bude v ľahkom tranze plne pohrúžené do inej činnosti a prehliadne možné inštrukcie na programovanie podvedomia. Takto sa ľudia nevedomky môžu stať zombi.

Preto ako hovoril generál Ratnikov. Najlepšou ochranou pred myšlienkovými vírusmi mimo nás alebo dokonca v nás je používať antivirus zdravého rozumu. Byť racionálnym a metodologickým.
 
Naposledy upravené:
Aj keby Rusko dnes zmenilo vlajku z trikolóry na jednofarebnú červenú vlajku, tak to RF na suverenite nič nepridá ani neuberie.
S tím nesouhlasím, to je morální podpora nejvyššího úrovně, všechny aktivní spravedlivé lidi by to maximálně aktivovalo a povzbudilo. Představte si, že uprostřed bitvy někdo zvedne vlaku, když už roztroušené jednotky si myslí, že je po všem. Několik bitev se tak již v dějinách otočilo, někde jsem o tom četl (včetně asi záznamu o tom, ale již to nedokážu dohledat, kde jsem na to narazil ještě v dobách, kdy nebyl internet a podle toho nějak odhadnout věrohodnost). Nebo další příklad síly symbolické informace je bitva u Domažlic, kde pouhým zpěvem zahnali nepřítele (sice pravděpodobně ještě nesešikovaného, ale svoji roli to sehrálo).
 
Naposledy upravené:
A poďme do niečo jemnejšie sveta. @jardob súhlasil by som, ak by všetci, alebo aspoň 90% ľudí malo pochopenie egregorov a zároveň by programátori egregorov národných vedeli novú vlajku vyčleniť masívnou kampaňou ohľadom jej významu v staršej časti egregoru.
Ešte všeobecnejšie, ak by vedeli nechať sa na vlajke dohodnúť národ, aby bola súborný dielom. Potom áno, mal by si pravdu.
Preto sú raz štátne symboly štátnymi, preto sú chránené osobitnými zákonmi, preto sa pálenie symbolov štátu napr. trestá, pretože je to ochrana identifikačného znaku jedinca/rodiny/rodu/národa...
A ich príslušných egregorov a genetických rodových programov.
Preto je v tom celom problém a tá vlajka a jej urážka je vlastne urážka nás všetkých, čo sa s ňou identifikuje, ako celok.
Raz som prišiel na tréning systémy, kde som práve mal oblečený dres. Holt mal som chuť na trochu oslavy. Môj partner odmietol so mnou tréning uderovku na hruď a dres šiel dole potom, čo sme mali viesť ídery na miesto so znakom.
Proste mi povedal, do Slovenskeho znaku nebudem udierať. A mal plnú pravdu.

Štátny znak, štátna vlajka a štátna hymna sú symboly Národa a musia byť chránené a tiež menené len obozretne po širokom konsenze z horeuvedenych príčin.

Skus, ako by si sa cítil ak by niekto pred tebou hodil na zem Slovensku vlajku a podupal by ju, alebo zapálil?
 
A poďme do niečo jemnejšie sveta. @jardob súhlasil by som, ak by všetci, alebo aspoň 90% ľudí malo pochopenie egregorov a zároveň by programátori egregorov národných vedeli novú vlajku vyčleniť masívnou kampaňou ohľadom jej významu v staršej časti egregoru.
Ešte všeobecnejšie, ak by vedeli nechať sa na vlajke dohodnúť národ, aby bola súborný dielom. Potom áno, mal by si pravdu.
Preto sú raz štátne symboly štátnymi, preto sú chránené osobitnými zákonmi, preto sa pálenie symbolov štátu napr. trestá, pretože je to ochrana identifikačného znaku jedinca/rodiny/rodu/národa...
A ich príslušných egregorov a genetických rodových programov.
Preto je v tom celom problém a tá vlajka a jej urážka je vlastne urážka nás všetkých, čo sa s ňou identifikuje, ako celok.
Raz som prišiel na tréning systémy, kde som práve mal oblečený dres. Holt mal som chuť na trochu oslavy. Môj partner odmietol so mnou tréning uderovku na hruď a dres šiel dole potom, čo sme mali viesť ídery na miesto so znakom.
Proste mi povedal, do Slovenskeho znaku nebudem udierať. A mal plnú pravdu.

Štátny znak, štátna vlajka a štátna hymna sú symboly Národa a musia byť chránené a tiež menené len obozretne po širokom konsenze z horeuvedenych príčin.

Skus, ako by si sa cítil ak by niekto pred tebou hodil na zem Slovensku vlajku a podupal by ju, alebo zapálil?
Jox, zle ma chápeš, o tomto som nehovoril.
 
S tím nesouhlasím, to je morální podpora nejvyššího úrovně, všechny aktivní spravedlivé lidi by to maximálně aktivovalo a povzbudilo. Představte si, že uprostřed bitvy někdo zvedne vlaku, když už roztroušené jednotky si myslí, že je po všem. Několik bitev se tak již v dějinách otočilo, někde jsem o tom četl (včetně asi záznamu o tom, ale již to nedokážu dohledat, kde jsem na to narazil ještě v dobách, kdy nebyl internet a podle toho nějak odhadnout věrohodnost). Nebo další příklad síly symbolické informace je bitva u Domažlic, kde pouhým zpěvem zahnali nepřítele (sice pravděpodobně ještě nesešikovaného, ale svoji roli to sehrálo).
Chápem, čo chceš povedať, ale ja hovorím o trochu inej situácii. Takmer každý Rus pozná Vlajku Víťazstva z konca Veľkej Vlasteneckej vojny, a ak nie je liberál, tak cíti k nej veľkú úctu. Podobne je to s vlajkou ZSSR. Ale ak sa bavíme o prípadnej budúcej vlajke RF s červeným pozadím, tak to určite nebude grafická verzia Vlajky Víťazstva, ani Vlajky ZSSR. Bude to červená vlajka, ktorá bude možno čistá a možno tam budú nejaké symboly, ktorými sa bude líšiť od minulých vlajok. To znamená, že to bude celkom nová vlajka. A nová bude aj pre ľudí.

A teraz mi povedz, koľko ľudí bude chápať, prečo bolo nutné zmeniť trikolóru na novú červenú vlajku? Koľko? Veď drvivá väčšina Rusov dnes trikolóru miluje a považuje ju za jeden zo svojich štátnych symbolov, na ktoré je aj hrdá! Myslíš si, že pochopia, prečo sa niekto rozhodol zrušiť trikolóru a zaviesť novú červenú vlajku?
Dnes symboliku vlajok chápe len malá hrstka Rusov okolo VVPj, ktorí s radosťou príjmu jej zmenu a bude to pre nich morálna podpora... Ale bude to morálna podpora aj pre zvyšok obyvateľstva, ktoré toto povedomie o symbolike vlajok nemá? Ťažko! Pre nich to bude možno vrtoch mocných, leda že by im to niekto z Kremľa aj patrične vysvetlil, tak ako to vysvetľuje Pjakin. Ale ani to ešte nie je zárukou, že sa 80 percent ľudí zmení na patriotov, aktívne bojujúcich za spravodlivosť a suverenitu. No zatiaľ sa drvivá väčšina Rusov spolieha na to, že všetko za nich vyrieši cár. Aktívny je len malý zlomok. A nová vlajka RF to nespraví. Pomohlo by tomu ohlásenie novej koncepcie a silná informačná kampaň.
 
Naposledy upravené:
Dnes symboliku vlajok chápe len malá hrstka Rusov okolo VVPj
To nedokáži posoudit, ale měl jsem za to, že jsou na to období s rudou vlajkou Rusové hrdí (podle nesmrtelného pluku). Minimálně, ale mladé nové generace budou otrávené moderním liberarismem stejně co u nás a tak dezorientovaní a odtrženi od kultury národa.
Aktívny je len malý zlomok
K tomu mám trošičku výhrady, společnost je davo-elitární a změna je poměrně pomalá, takže to beru za faktor prostředí. Aktivních bude zatím málo, tak je třeba aby dovedně pozvali a motivovali k vhodné aktivitě ostatní. Pokud jsou Rusové (Ruské etnikum) státotvorní, tak mi vychází, že tam bude předpokládám aktivních a schopných kádrů přece jenom o trošku více než v ostatních národech. Ale to je v tomto tématu okrajové.
 
Naposledy upravené:
Vieš ono je to o tom riadení, ako takom. Môžeš nechať vybavovať dennú operatívu iným a dostávať len trendy nastaveného systému.
No štátny symbol je niečo, čo nikto nenechá len tak na iného bez dohľadu.
A bude predsedať akejkoľvek diskusii práve preto, aby dohliadal na výsledok, ktorý bude v súlade so zámerom.
A zámer? Samostatné Slovensko, ktoré je ukotvenie v Cyrilo-Metodejskych tradíciách.l a odkaze veľkej Moravy? Toto prosím vezmi do úvahy.
Prečo ukotvenie nás práve tam? Aby @jardob odpoveď aj pre Teba, zosuladili symboliku toho obdobia s modernou symbolikou? Pôvodné symboly v nových vseslovanskych farbách?
Ukotvenie koreňov vo vlajke v minulosti a jej modernizácia novými farbami slovanskej jednoty....teda ukotvenie v Slovanskom svete tu a teraz
Svet riadia symboly a znaky. Neviem kto to povedal, ale pre moje pochopenie symbolov a znakov ako sú vlajky a erby prišla kniha ,,Státní symboly a státní suverenita" od nakladateĺstva ,,zakázané vzdelání" ktoré ju prevzalo z originálu FKT-Altaj ako výborná metodická pomôcka pri rozlišovaní postavení jednotlivých štátov. Živo mi to dopĺňalo aj video s V.V. Pjakinom . Výborným príkladom je vlajka Palestíny. Zatiaĺ sa mi do rúk nedostala žiadna iná publikácia, ktorá by ma obsahovo a významovo posunula tak ako tato práca. Netvrdím že nie je, len ja zatiaľ o nej neviem.
 
Svet riadia symboly a znaky. Neviem kto to povedal, ale pre moje pochopenie symbolov a znakov ako sú vlajky a erby prišla kniha ,,Státní symboly a státní suverenita" od nakladateĺstva ,,zakázané vzdelání" ktoré ju prevzalo z originálu FKT-Altaj ako výborná metodická pomôcka pri rozlišovaní postavení jednotlivých štátov. Živo mi to dopĺňalo aj video s V.V. Pjakinom . Výborným príkladom je vlajka Palestíny. Zatiaĺ sa mi do rúk nedostala žiadna iná publikácia, ktorá by ma obsahovo a významovo posunula tak ako tato práca. Netvrdím že nie je, len ja zatiaľ o nej neviem.
to písal pjakin. A tu chcem upozorniť na jedno. Svet neriadia symboly. Svet riadia ľudia. Čerpajúci z noosféry. Symboly sú egregoriálna záležitosť, čo je jedna časť noosféry.
Symbol, ako som písal vyššie, ako štátny znak, vlajka, hymna, názov sú na identifikáciu národa, kultúry a iných atribútov, ktoré následne sa dajú používať spôsobom rozlíšenia, ako kľúča kunurcitému typu správania (cez egregor napr. šaty robia cloveka)
Ak sa nedostala do rúk žiadna iná publikácia, odporúčam https://ksbzdroje.cz/ q tam vyhľadať základy sociológie a potom mŕtvu vodu...
 
to písal pjakin. A tu chcem upozorniť na jedno. Svet neriadia symboly. Svet riadia ľudia. Čerpajúci z noosféry. Symboly sú egregoriálna záležitosť, čo je jedna časť noosféry.
Symbol, ako som písal vyššie, ako štátny znak, vlajka, hymna, názov sú na identifikáciu národa, kultúry a iných atribútov, ktoré následne sa dajú používať spôsobom rozlíšenia, ako kľúča kunurcitému typu správania (cez egregor napr. šaty robia cloveka)
Ak sa nedostala do rúk žiadna iná publikácia, odporúčam https://ksbzdroje.cz/ q tam vyhľadať základy sociológie a potom mŕtvu vodu...
Nepísal ju V.V. Pjakin, ale kolektív FKT-Altaj a to je obrovský rozdiel!!! Len jedna otázka na teba- ,,Čítal si ju"??? Zatiaĺ mám prečítané zo,,základov sociologie 1 a 2". Ďalej som sa ešte nedostal.
 
Nepísal ju V.V. Pjakin, ale kolektív FKT-Altaj a to je obrovský rozdiel!!! Len jedna otázka na teba- ,,Čítal si ju"??? Zatiaĺ mám prečítané zo,,základov sociologie 1 a 2". Ďalej som sa ešte nedostal.
Kolektív fkt altaj... Niečo ako Kolektív VP SSSR... Ono sa tomu hovorí aj imitacno provokacna činnosť...A áno čítal som všetky 3 knihy pjakina
 
Naspäť
Top Bottom