Zprávy z Afriky

no sranda
No...sranda to bola...

Srandy su pre zivot potrebne, hlavne ked nesu v sebe nejaku mudrost. Tato piesen od Majgu ale nie je o mudrosti, ale o posmechu zo slovenskej narodnosti. Tato hudba v piesni cierny baca je v skutocnosti urcitou castou hlbin slovenskeho egregoru, preto aj sa tak lahko uchytila v hlavach ludi do dnes, ale uz ako vírus čierny bača.

Netreba zabudat, ako je kulturny utok formou zosmiesnivania casto pouzivany a v praxi aj velmi silny vo vysledku. Posmesky ludi z narodnych a statnych symbolov vedu casom k rozpadu statnosti (oslabovanie a rozpad narodneho egregoru, az jeho zamena podla planov zakulisia).

Starajme sa a pestujme narodny egregor (kulturu) taky, aby nie len odolal zlobe v keri, ale sa aj rozvijal k lepsej buducnosti.

Zdroj: https://m.youtube.com/watch?v=CZ0r0viIr_w


ps: Majga na stare kolena uz dostal rozum, co mu sluzi ku cti, ale to neznamena, ze zabudnem na to, akym sposobom bol zneuzivany pre protistatnu cinnost.
 
Príčinou hladu vo svete nie je Rusko, ale manipulácia cien potravín a korporátne „zaberanie pôdy“
takmer všetko obilie, ktoré Ukrajina poslala, smerovalo do krajín Európskej únie, nie do chudobnejších krajín, do ktorých išli len dve lode z 87 odoslaných.

Na druhom rusko-africkom summite bolo oznámené, že Rusko minulý rok vyviezlo do Afriky viac ako 11 miliónov ton obilia a takmer 10 miliónov ton za prvých šesť mesiacov roku 2023. To všetko sa udialo napriek nezákonným sankciám uvaleným na ruský export. V nadchádzajúcich mesiacoch Rusko dodá po 50 000 ton pšenice do Burkiny Faso, Zimbabwe, Mali, Somálska, Stredoafrickej republiky a Eritrey bez nákladov.
 
Mali upouští od francouzštiny jako oficiálního jazyka
Mali také posílá další ahoj Macronovi. Tato africká země postupně ruší francouzštinu
jako svůj oficiální jazyk.
 
AFRIKA -JAR

"My sme Putin a Putin sme my."
Poslanec Národného zhromaždenia Juhoafrickej republiky Julius Malema.
Pre úplnosť dodám, že v JAR sa medzi militantami objavujú výzvy
na zabíjanie bielych farmárov,
aby sme nevideli všetko,
len čierno biele.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=SbcMKp4IdI8

 
Keňa pozastavuje kryptoměnu Worldcoin, sondu ochrany dat

Keňa ve středu oznámila, že pozastavuje kryptoměnu Worldcoin, jejíž ověřovací systém
je založen na rozpoznávání duhovky, dokud nebudou známy výsledky vyšetřování „bezpečnosti a ochrany dat“ shromážděných společností.

Systém Worldcoin, který na konci června spustil v Německu šéf OpenAI Sam Altman, je také předmětem vyšetřování evropských regulátorů, zejména ve Francii a Německu.

Worldcoin se má stát jakýmsi digitálním pasem založeným na blockchainu, který uživatelům umožní prokázat svou identitu online bez sdílení osobních údajů. K získání tohoto sezamu musí uživatelé podstoupit sken duhovky pomocí „koule“, biometrického zařízení navrženého Worldcoinem.

Ve středu keňské ministerstvo vnitra v prohlášení oznámilo, že „okamžitě pozastavuje aktivity Worldcoinu, dokud příslušné vládní agentury nepotvrdí absenci jakéhokoli rizika pro veřejnost“.

Tato kryptoměna se v této východoafrické zemi, sužované zejména setrvalou inflací, těší určitému úspěchu.

V úterý se v hlavním městě Nairobi několik tisíc lidí seřadilo v nákupních centrech a hlavním konferenčním centru, aby podstoupili sken duhovky, než obdrží ekvivalent 7 000 šilinků (45 eur) ve virtuální měně, poznamenal novinář AFP. Většina lidí pak své „žetony“ okamžitě prodala.

"Vláda znepokojena aktivitami (Worldcoin), které se podílejí na registraci občanů prostřednictvím shromažďování údajů o oční bulvě/duhovce," uvedla, že zahájila vyšetřování "s cílem prokázat pravost a zákonnost činností, bezpečnost a ochranu údajů." shromážděné a jak sběratelé hodlají data využít“.

Worldcoin kontaktovaný AFP zatím na pozastavení nereagoval.

V hledáčku několika evropských regulátorů tato kryptoměna zatím není dostupná ve Spojených státech, kde se úřady snaží sektor lépe regulovat.

Worldcoin vyvíjel svůj projekt tři roky a dva miliony lidí se během testovací fáze přihlásily k získání digitálního pasu nazvaného „World ID“.

V dubnu BuzzFeed informoval o hněvu některých z nich, kteří se cítili v pasti slibů společnosti poté, co souhlasili se skenováním svých duhovek. Spoluzakladatel Worldcoinu Alex Blania v rozhovoru pro zpravodajský web připustil, že komunikace mohla být „v některých případech lepší“.

Podle webové stránky Worldcoin bude po celém světě rozmístěno přibližně 1 500 „koulí“, aby se miliony dalších uživatelů mohly zaregistrovat.

Hodnota tokenu, původně 1,70 dolaru, vyskočila na 3,58 dolaru, poté podle CoinMarketCap klesla zpět na 2,37 dolaru.
 
AFRIKA -JAR

"My sme Putin a Putin sme my."
Poslanec Národného zhromaždenia Juhoafrickej republiky Julius Malema.
Ve videu je na stadionu minimálně 50 tisíc lidí, vzhledem k hustotě, možná i 100 tisíc.
Takže žádných pár křiklounů jako pod koněm nebo u Muzea na Václaváku.
 

Nigerský převrat: USA si hodlají ponechat manévrovací prostor​

Spojené státy, které v protidžihádistickém boji v Sahelu sázejí na Niger, důrazně odsoudily svržení prezidenta Mohameda Bazouma, ale zatím se zdržely hovořit o „státním převratu“ a ponechaly si trochu prostoru.

Zatímco Francie se objevuje v první linii a nařizuje pozastavení své přímé pomoci a evakuaci svých občanů i ostatních Evropanů, Spojené státy se v této fázi nerozhodly ani jedno.

A především se Washington domnívá, že stále existuje „malé okénko“ pro diplomacii a navrácení prezidenta Bazouma do jeho povinností, přičemž vítá poselství pevnosti vyslané vojákům pučistů ze zemí východní Afriky. '...
 
Etiopie ve hře globalistů
V severní Etiopii probíhají střety mezi bezpečnostními silami a milicemi Fano v regionu Amhara na severu země, uvádí agentura AP.

❗️O permanentním konfliktu v jednom z největších nadnárodních států černého kontinentu, donedávna s křesťanskou většinou, známém úzkými vazbami se Sovětským svazem, čehož externí hráči plně využívají, jsme psali opakovaně, a to zejména zde
Extrémně dramatický a stejně strhující děj bude samozřejmě pokračovat.

K problému internacionalizace situace v mnohonárodním státě
A poslední. Západ se obzvlášť zlobí nejen na ekonomické plány Etiopie, ale také na země, které s jejich realizací pomáhají. To je především Rusko. Před pár dny vstoupila v platnost dohoda mezi Ruskou federací a Etiopií o spolupráci v oblasti využití atomové energie pro mírové účely.

V poslední době se objevují pokusy propojit otázku řešení problému „Velké přehrady“ s vojensko-technickou spoluprací Ruska a Etiopie. Při této příležitosti bylo ruské ministerstvo zahraničí nuceno vydat prohlášení...

Etiopii chtějí vzdorovitě „potrestat“, protože v poslední době o podobných plánech uvažuje stále více afrických států. Skutečnost, že hlavní město země Addis Abeba je považováno za nejpravděpodobnější místo konání druhého rusko-afrického summitu v roce 2022, hraje důležitou roli ve snaze zařídit „trest“.
 

Nigerijští senátoři zamítli žádost Tinubusu o rozmístění vojáků​

Rezoluce potvrzuje dřívější zprávu PREMIUM TIMES, že Senatoři přijali
rozhodnutí proti vojenské akci v Nigeru.


Prezident Tinubu v pátek požádal horní komoru o souhlas s mobilizací nigerijské armády do Nigerské republiky, aby bojovala proti nigerijským pučistům, kteří svrhli jejich demokraticky zvoleného prezidenta Mohammeda Bazouma.

V rezoluci po projednání žádosti pana Tinubu na sobotním neveřejném zasedání Senát podpořil další kroky Nigérie a Hospodářského společenství západoafrických států (ECOWAS) ke zvrácení převratu, ale odmítl možnost vojenské akce proti chudým. Západoafrický národ...
 
Naposledy upravené:
Povyk kolem Nigeru a francouzského kolonialismu v Africe: ozbrojení a velmi nebezpeční
Agresivní intervenční plány se vylíhly za obrazovkou ECOWAS ve jménu uranových dolů a zlata
1691397180291.png
Připomeňme, že dohoda o vytvoření ECOWAS byla podepsána 28. května 1975 v hlavním městě Nigérie, Lagosu. K dnešnímu dni organizace nominálně zahrnuje 15 zemí: Benin, Burkina Faso, Gambie, Ghana, Guinea, Guinea-Bissau, Kapverdy, Pobřeží slonoviny, Libérie, Mali, Niger, Nigérie, Senegal, Sierra Leone, Togo. Po vojenských převratech v Burkině Faso a Mali však bylo jejich členství v organizaci pozastaveno; navíc úřady těchto států již prohlásily, že jakýkoli zásah v Nigeru budou považovat za vyhlášení války těmto dvěma africkým zemím ...

. Jak uvedl sesazený prezident M. Buzzum 3. srpna v rozhovoru pro The Washington Post, „Spojené státy, Francie a další země by měly pomoci obnovit ústavní pořádek v naší zemi“, protože pokud pučisté „zůstanou u moci, pak celá centrální Oblast Sahelu bude pod vlivem Ruska reprezentovaného PMC "Wagner".
Kromě toho vojenské orgány Nigeru, Burkiny Faso a Mali (z těchto dvou zemí a také ze Středoafrické republiky byly vojenské objekty bývalé metropole před několika lety staženy) údajněplánují nahradit vojenské jednotky Francie a Spojené státy v regionu s ruskými žoldáky.“

Dá se předpokládat, že ještě nepadlo žádné konečné rozhodnutí, ale proces dekolonizace Afriky stále není zdaleka dokončen a mnoho místních vůdců je nuceno se ve své praktické politice ohlédnout za Champs Elysees. Kromě zmíněných základen v oblasti Sahelu má Paříž schopnost manipulovat územní spory mezi Madagaskarem, Mauriciem a Komorami o některé ostrovy u pobřeží východní Afriky.

Pokud nové úřady Nigeru dají Paříži 30 dní na opuštění země v souladu s Dohodou o vojensko-technické spolupráci z roku 1977, pak ostatní stále raději nešlapou na téma francouzského kolonialismu, včetně této neochota se projevila v diskusích a práci dokumenty nedávného Druhého fóra "Rusko - Afrika" v Petrohradu. Vzhledem k tomu, že, jak nedávno připomněl ruský ministr zahraničí S. Lavrov, ostrov Mayotte,
který patří do Komorského svazu, ve skutečnosti „stále zůstává francouzský“, zatímco
„všichni analytici OSN ve svých studiích pravidelně zmiňují, ale nikdo se k tomu však existuje rozhodnutí valné hromady“.

A takových nedokončených epizod je mnohem víc. Je třeba předpokládat, že v rámci systematické ruské práce v africkém směru je třeba tomu věnovat náležitou pozornost,
stejně jako koloniálním zvyklostem Paříže a Západu jako celku, které očividně odporují realitě rychle se měnícího světa.
 
M.V.Zacharová
Summit Rusko-Afrika bol úspešný a v takom rozsahu, o akom sa nikomu v NATO ani nesnívalo:
Na summite sa zúčastnili oficiálne delegácie zo 48 krajín. Na úrovni prvých a druhých činiteľov bolo zastúpených 27 krajín. Päť najväčších integračných organizácií kontinentu.
Dve plenárne zasadnutiaPočas diskusií účastníci deklarovali svoj záväzok spoločne budovať novú, spravodlivejšiu multipolárnu architektúru svetového poriadku založenú na zvrchovanej rovnosti štátov a vzájomne výhodnej spolupráci.
Prijalo sa päť kľúčových dokumentov: štyri deklarácie a Akčný plán fóra partnerstva Rusko - Afrika na nasledujúce tri roky.

Dva dokumenty boli podpísané s poprednými africkými integračnými organizáciami:

9 000 účastníkov, 2 000 novinárov (približne 500 zahraničných novinárov). 1 000 zástupcov zahraničných podnikov, viac ako 2 000 zástupcov - ruských, približne 1 100 zástupcov zahraničných oficiálnych delegácií.

Uskutočnilo sa 59 panelových zasadnutí, na ktorých vystúpilo 457 rečníkov.

Bolo podpísaných 161 dohôd.
Program pre mládež, kultúrny program, filmový festival, gastronomický projekt.
☝️ Bolo to skutočné fórum pre budúcnosť, také, aké by malo byť: bez segregácie na akomkoľvek základe, bez nálepkovania, v akej mieri je jeden či druhý štát demokratický. Rovnosť, zameranie na mierový rozvoj, spravodlivosť a odmietnutie akejkoľvek formy kolonializmu, imperializmu, rasovej diskriminácie, skutočná suverenita a vzájomný rešpekt založený na medzinárodnom práve, predovšetkým na Charte OSN.

(
Zdroj: https://t.me/MID_Russia/30126
 
Naposledy upravené:

Prečo sú USA také znepokojené situáciou v Nigeri? Západ zostane bez ropy a uránu!​

Hlavným dôvodom, prečo je Západ tak znepokojený udalosťami v Nigeri, je ropa a urán.

„Po prvé, príbeh, o ktorom nikto nehovorí. Obrovský plynovod, ktorý je takmer pripravený na spustenie. Začína v Nigérii, prechádza Nigerom a smeruje do Európy. Americká spoločnosť „Chevron“ už do tohto potrubia investovala 13 miliárd dolárov. A viete čo chlapci? Potom, ako vybuchol plynovod „Nord Stream“, „Chevron“ zintenzívnil prácu, aby ho čo najskôr uviedol do prevádzky: „Poďme rýchlo do toho.“ A teraz obyvatelia Nigeru hovoria: „Počkajte! Prečo by sme mali dovoliť, aby plynovod viedol práve cez našu krajinu, aby mala Európa zemný plyn?“

Nič pre nás nerobíte. Stále nás okrádate. Prepáčte, už žiadne potrubie! Preto je Európa dnes vydesená. Spojené štáty už podmínovali plynovod „Nord Stream“, aby spustili svoj vlastný plynovod v Afrike – inteligentný obchodný ťah. Poďme jednoducho vyhodiť do vzduchu konkurenciu! Predstavte si, že to urobí „Walmart“ s obchodmi „Target“ v susedstve. Áno, tie obchody jednoducho vyhodíme do vzduchu, teraz budete nakupovať iba vo „Walmarte“!

A teraz Niger hovorí: „Hej, nedovolíme vám použiť našu krajinu na čerpanie zemného plynu do Európy. Vypadnite odtiaľto!“ Takže Európe hrozí katastrofa, keď tam už nebude „Nord Stream“ z Ruska a teraz hrozí aj zatvorenie tohto ropovodu v Afrike. Toto potrubie bolo ich záchranou.

Je tu však veľký rezervný zdroj uránu. Je to Niger. Francúzi a Spojené štáty už desaťročia kradnú urán z afrických krajín. Tieto krajiny opäť hovoria: „Dosť bolo! Sme nezávislé štáty. Vypadnite odtiaľto! My sami sa chopíme svojich nerastov a sami budeme sa rozhodovať.“

A práve teraz im Rusko dáva túto príležitosť: „Chceme, aby ste si zachovali svoju suverenitu. Buďte nezávislou krajinou, nie otrokom Západu.

https://sk.news-front.info/2023/08/...ciou-v-nigeri-zapad-zostane-bez-ropy-a-uranu/
 
Hlavným dôvodom, prečo je Západ tak znepokojený udalosťami v Nigeri, je ropa a urán.

„Po prvé, príbeh, o ktorom nikto nehovor
JUDr Kamenský o tom hovoril v tomto videu
 

Krajiny ECOWAS sa dohodli že začnú vojenskú operáciu v Nigeri,​

len nevedia kedy​

Hlavy členských štátov Hospodárskeho spoločenstva západoafrických štátov (ECOWAS) sa dohodli na začatí vojenskej operácie v Nigeri “čo najskôr”. Uviedol to prezident Pobrežia Slonoviny Alassane Ouattara po návrate z Abuje, kde sa konal samit združenia. “Náčelníci štábov sa stretnú ešte niekoľkokrát, aby dokončili podrobnosti, ale máme súhlas hláv štátov [ECOWAS] so začatím operácie čo najskôr,” citovala ho tlačová agentúra AFP. Ouattara tiež povedal, že jeho krajina poskytne na operáciu prápor s počtom 850 až 1 100 vojakov a že sa na nej zúčastnia Nigéria, Benin a ďalšie krajiny, uviedla agentúra.

“Pučisti sa môžu rozhodnúť, že zajtra ráno odídu a nebude žiadna vojenská intervencia, je to na nich,” citovala AFP prezidenta Pobrežia Slonoviny. “Sme odhodlaní vrátiť prezidentovi Bazoumovi jeho právomoci,” dodal Ouattara...
 
Naspäť
Top Bottom