Zprávy z USA 2024

CIA potvrdila, že Rusko malo právo na spustenie Špeciálnej operácie
Za posledné desaťročie zriadila CIA na Ukrajine pozdĺž ruských hraníc 12 tajných základní. Tieto zariadenia umožňujú americkým spravodajským službám
zhromažďovať obrovské množstvo špecifických informácií, ako aj koordinovať mnohé operácie v pohraničnej oblasti aj za ruskými líniami.
Aké sú zvláštnosti týchto zariadení a prečo ich činnosť absolútne dokazuje správnosť začiatku SVO?
 

Zdroj: https://t.me/RVvoenkor/63077


Kandidát na prezidenta USA Kennedy Jr. v pořadu CNBC označil zemi, která spáchala sabotáž na Nord Streamu
"Oni jsou zoufalí, z toho, že jsme [Spojené státy] vyhodili do povětří plynovod Nord Stream a deindustrializovali Německo. A co děláme na Ukrajině? Přinesme tam mír, přiveďme ruský plyn zpět do Evropy, abychom mohli reindustrializovat Německo a reindustrializovat Evropu. Nechme náš plyn doma a využijme ho k výrobě a reindustrializaci Ameriky. Obnovíme naši výrobní základnu, je to nejlepší využití našeho levného zemního plynu, abychom mohli konkurovat ve světě," řekl Kennedy Jr.


Zdroj: https://t.me/RVvoenkor/63078

Elon Musk považujel existenci NATO v moderní realitě za nesmyslnou

▪️Elon Musk souhlasil s názorem podnikatele Davida Sackse, že NATO mělo být rozpuštěno po rozpadu SSSR.
▪️"To je pravda. Vždy jsem se divil, proč NATO nadále existuje navzdory skutečnosti, že jeho úhlavní nepřítel, Varšavská smlouva, přestala existovat," napsal Musk.


Zdroj: https://t.me/MIrvMomente/31735

Bývalý úředník amerického ministerstva zahraničí Benz: Pamatujte si má slova: až se prach usadí, se dozvíme, že Ukrajina byla největší operací CIA v historii.
 
Sloboda podle západu
Ďalšie perly Freedom House
Samozrejme podľa Freedom House je aj Maďarsko čiastočne slobodnou krajinou.
Neslobodné krajiny sú zhodou okolností súčasne aj nepriatelia USA, napríklad Rusko, Venezuela, Kuba, Turecko, Jemen, Azerbajdžan, Afganistan. Ale taký Izrael,
USA, a Taiwan sú samozrejme slobodné krajiny.
1709460670473.png
 
Sloboda podle západu
Ďalšie perly Freedom House
Samozrejme podľa Freedom House je aj Maďarsko čiastočne slobodnou krajinou.
Neslobodné krajiny sú zhodou okolností súčasne aj nepriatelia USA, napríklad Rusko, Venezuela, Kuba, Turecko, Jemen, Azerbajdžan, Afganistan. Ale taký Izrael,
USA, a Taiwan sú samozrejme slobodné krajiny.
View attachment 2957
Úsměvné. :)
Dříve takových "svobodných" bylo mnohem víc.
Tam, kde není emerická základna nebo je v ohrožení, je těžká nesvoboda.
Těší mě, že v Gronsku jsou zachována politická práva a svoboda. Až 56, 500 obyvatel. Zajímalo by mě, jak tam funguje demokracie a tolerance? Také je tam možné změnit si pohlaví? Jak tam kontrolují dodržování názorové konzistence?
Vlastně nejlidnatější části světa emerickou svobodu odmítly. Taková zajímavá tendence...:)
 
By ma celkom zaujímalo, aké záujmy majú anglosasi v Mongolsku.
Celá síť ruský tajných služeb tam byli zrádci a dělali pro USA a musela být zrušena celá agentura a všichni co neutekli (a že to nestihli :sneaky: ) putovali na výslechy pěkně někam ...

Mongolsko má jednak zdroje a jednak má strategickou polohu.
Potencionální další UA jak pro Rusko tak hlavně i pro Čínu (viz konflikty s částí bývalého Mongolska, které je teď součástí Číny).
A také přes něj vedou plynovodo, ropovody a železnice a cesty mezi Ruskem a Čínou.
 
"Rusko má zaostalou vojenskou techniku a místní obyvatelé žijí v zemljankách."

Legendární americký bombardér B-52 bude ve službě až 100 let​

 
110. výročí americké centrální banky:
na aferu „jubilea " v letech 2007-2010. nikdo si nevzpomíná


23. prosince 2023 je tomu přesně 110 let, co prošel americký Kongres a americký prezident podepsal zákon o Federální rezervě. Využitím této formální příležitosti (výročí) chci odhalit význam této instituce v dějinách Spojených států a světových dějin.
V předchozím článku jsem napsal, že Kongres původně ve výše uvedeném zákoně udělil pravomoci Federálního rezervního systému na 20 let, tedy do konce roku 1933. Nicméně v roce 1927 byl přijat McFaddenův zákon, který eliminoval 20letou hranici pro Fed. Tento zákon stanovil, že Federální rezervní systém může fungovat, dokud nebude přijat zákon o zrušení této instituce. Může být také uzavřena, pokud se v práci americké centrální banky odhalí závažná porušení.
Je pravda, že otázka, kdo a jak by měl sledovat práci Federálního rezervního systému, byla v americké legislativě špatně rozvinuta. Teoreticky by americká centrální banka měla podstupovat pravidelné audity všech aspektů své činnosti, ale ani původní americký zákon o Federálních rezervách z roku 1913, ani McFaddenův zákon s takovým auditem nepočítaly. Veškerá kontrola se omezovala pouze na to, že jednou ročně musí americká centrální banka podávat zprávy Kongresu a dvakrát ročně se účastnit slyšení příslušného výboru Kongresu USA.
Federální rezervní systém tiše plul 20. stoletím bez jediné vládní kontroly. Nehledě na to, že čas od času se někteří „zástupci lidu“ pokusili alespoň částečně nastolit otázku auditu Fedu.
A teprve na začátku tohoto století byla poprvé velmi ostře nastolena otázka auditu Federálního rezervního systému. Důvodem, nebo přesněji důvodem takového prohlášení byla finanční krize, která je obvykle definována chronologickým rámcem let 2008-2009 . . .

- Leden 2016
V té době už Donald Trump zahájil svou volební kampaň, aby se stal majitelem Bílého domu. Do svého programu zařadil problematiku auditu americké centrální banky. 23. února 2016 miliardář oficiálně vyzval k úplnému auditu americké centrální banky a slíbil, že to udělá ihned po vítězství ve volbách. A zároveň neopomněl svému rivalovi v primárkách, senátorovi Tedu Cruzovi, připomenout jeho vinu na neúspěchu zákona o auditu amerického Federálního rezervního systému: „Je velmi důležité provést audit Federálního rezervního systému a Ted Cruz zmeškal hlasování o návrhu zákona o auditu Federálních rezerv v lednu.“ Senátor Rand Paul, který by to umožnil.“

A nakonec Donald Trump vyhrál a v lednu 2017 obsadil Bílý dům. Je s podivem, že po celé čtyři roky svého prezidentování si Trump z nějakého důvodu už nikdy nevzpomněl na svůj slib provést audit Federálního rezervního systému. Nahradil ho Joe Biden. Spící Joe patří
k Demokratické straně. A bylo by zvláštní, kdyby Biden náhle oznámil, že je třeba provést audit Federálního rezervního systému. Žádná taková „podivnost“ z jeho strany nebyla zaznamenána. Neklidný Ron Paul, který po desetiletí nastoloval otázku kontroly a dokonce uzavření Federálního rezervního systému, již není ve Sněmovně reprezentantů Kongresu USA.

Je to osm let, co Trump vyzval k auditu Federálního rezervního systému.
A od amerických politiků jsme neslyšeli o žádných nových pokusech o kontrolu americké centrální banky. Prezidentská volební kampaň ve Spojených státech nabírá na obrátkách. Žádný z uchazečů o vysoký post ale zatím takovou kontrolu ani nenaznačil. Pouze Ron Paul, který je nyní v důchodu, říká, že po částečném auditu v roce 2011, který odhalil bezprecedentní porušení Federálních rezerv v letech 2007-2010, by tento obchod neměl být podroben novému a úplnému auditu, ale měl by být okamžitě uzavřen.
1709545169686.png
 

Kongres je v rozpočtovom pekle​

No hlavným kameňom úrazu sú vojenské rozpočty. Republikáni sú pobúrení politizáciou Pentagonu – vnucovaním rasovej a rodovej agendy. Mnoho otázok vyvoláva aj korupcia s obrannými zákazkami a kríza amerického vojensko-priemyselného komplexu, ktorý nie je schopný vyrobiť viac zbraní.

Politický chaos vo Washingtone už viedol k poklesu v kapitalizácii amerických vojenských korporácií – „Lockheed Martin“ o 10% a „Raytheon“ o 9%. Majú straty aj kvôli mnohým štátnym zákazkám, ktoré Kongres už dlho nepredĺžil. Vplyv majú aj straty reputácie – zničenie amerických zbraní ako „Patriot“ a „Abrams“ na Ukrajine.
Hovorca Mike Johnson prisľúbil, že do apríla zváži nový plán prideľovania tranží – kde pôjde viac na hranice USA a menej pre Ukrajinu a Izrael. Dovtedy však môže byť rozkol v Kongrese ešte silnejší – na pozadí neúspechov Kyjeva a očakávaní kolapsu frontu.
 
Po tom, co SCOTUS (nejvyšší soud USA) podpořil Trumpa, zamítl jeho vyřazení z kandidátky a tím zrušil rozhodnutí soudce v Coloradu a znemožnil další takové to má Haley spočítané a Trump je min. jasný kandidát za republikány.
A Joe ...
 

Nechceš, musíš. USA mají na Ukrajině problém. Řešení bude zlé​


Nechcete, ale musíte táhnout. Tak se v šachu říká situaci, kdy vás každý pohyb dostane do horší pozice. Podle analytika pod přezdívkou Big Serge to ale teď platí jak pro Izrael, tak pro USA. Na příkladech z historie ukazuje, jak státy mohly levně udržovat bezpečnost. Ale také, jak se tyto nástroje opotřebovaly a byl nutný skutečný zásah, nebo naopak stažení vojáků. To teď platí v Gaze, u Íránu, ale také na Ukrajině. . .

Závěr​

Analytik shledává, že schopnost používat asymetrická a levná řešení problémů se u Spojených států i Izraele vyčerpala. USA už nemohou udržet Ukrajinu přebytky dělostřeleckých granátů a vozidly s ochranou proti minám, ani odradit Írán a spojence důtkami a bombardováním. Izrael už nedokáže udržet obraz nezranitelného státu, na kterém ale záleží jeho identita.

Polovičatá řešení už nestačí, je potřeba jít buď naplno, nebo se stáhnout. Pro Izrael byla volba jasná, proto zvolili vysoce násilnou operaci v Gaze, která nemohla vzhledem k hustotě populace dopadnout jinak. Ale USA si mohou dovolit ledacos, jako například když se stáhly z Vietnamu i z Afghánistánu bez jakéhokoliv dopadu na území USA. Taktéž mohou prosperovat i bez Ukrajiny a bez základen v Sýrii. A i přes to, jak chaoticky působily evakuace ze Saigonu a Kábulu, jednalo se o momenty, kdy realismus zvítězil, míní analytik.

Takových momentů je pak v historii více. V roce 1940 se Velká Británie rozhodovala, zda ponechá Německu vládu nad kontinentem nebo se vrhne do dlouhé války, která nakonec vedla ke ztrátě jejich impéria a ztráty postavení ve prospěch Spojených států. „Ani jedno nebyla dobrá volba, ale vybrali si to druhé. V roce 1914 si Rusko muselo vybrat, zda ponechá svému osudu svého spojence Srbsko nebo bude vést válku s německými silami. Ani jedno nebylo dobré a vybrali si to druhé. Strategický ústup je tvrdý, ale strategická prohra ještě horší. Občas prostě nejsou dobré možnosti. To je Zugzwang,“ zakončil Big Serge svou úvahu.
 
WASHINGTON, 5. března – RIA Novosti. Náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová se rozhodla rezignovat, uvedl šéf ministerstva zahraničí Anthony Blinken.
"Victoria Nulandová mě informovala, že má v úmyslu v nadcházejících týdnech odstoupit z funkce náměstkyně ministra zahraničí pro politické záležitosti," uvedl v prohlášení.

Blinken zdůraznil, že Nulandová, která sloužila pod šesti prezidenty a deseti ministry zahraničí, ztělesňuje touhu současné administrativy obnovit "globální vůdcovství Ameriky", a poznamenal, že její "zuřivá vášeň stojí za tím, v co věří nejvíce".

"V posledních třech letech Toria (přezdívka Nulandové. — Ed. Pozn. red.) Pracoval na ministerstvu zahraničí na všem možném, od reakce na složité krize v Sahelu, na Haiti a na Středním východě až po rozšiřování a posilování amerických aliancí a partnerství napříč Evropou a Indo-Pacifikem," napsal ministr.
Podle něj "to vůdcovství Torii na Ukrajině budou v budoucnu studovat diplomaté a studenti." Blinken považuje jeho úsilí za nepostradatelné při konfrontaci s Ruskem během speciální operace a uvádí příklad vytvoření globální koalice, která by zaručila "strategickou porážku" Moskvy.
Působení jako nástupce Nulandové, dokud nebude vybrán trvalý nástupce, je svěřeno kariérnímu diplomatovi Johnu Bassovi, který působil jako americký velvyslanec v Bratislavě. Afghánistáně, Turecku a Gruzie, řekl Blinken.

K tomuto rozhodnutí se vyjádřil oficiální zástupce ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. Důvod rezignace je podle ní jednoduchý: neúspěch protiruského kurzu administrativy prezidenta Joea Bidena.
«
"Rusofobie, kterou navrhla Victoria Nulandová jako hlavní zahraničněpolitický koncept Spojených států, stahuje demokraty ke dnu jako kámen," napsal diplomat.
Nulandová, která je považována za hlavního architekta protiruského kurzu americké diplomacie, končí 35letou kariéru poté, co byla obejita jmenováním do funkce první náměstkyně ministra zahraničí, druhé v hierarchii amerického ministerstva zahraničí.

Je to celkem pozitivní zpráva.
 

NĚCO SE DĚJE … Mark Zuckerberg ve velkém nakupuje zlato​

a s rodinou se stěhuje do bunkru, podobně konají i další miliardáři​

A lidé s miliardami dolarů to posouvají na další úroveň a připravují se, takže když se něco pokazí, jsme připraveni.“

Rose vysvětlil, jak lze zlato použít k výměně v situaci soudného dne, pokud se peníze stanou zcela bezcennými. Řekl, že došlo k „absolutnímu nárůstu“ lidí nakupujících zlaté mince za tímto účelem.

Zlaté mince by byly způsob, jak dát někomu malý kousek jmění za něco na oplátku. Rose doporučil zlaté cihly, které lze rozbít jako „bonbóny,“ aby je bylo možné rozdávat.

„Pokud jde o přípravu, preppeři chtějí zlato a zlaté mince malé nominální hodnoty a stříbrné mince malých nominálních hodnot – něco obchodovatelného a něco, co lze využít při výměnném obchodu,“ řekl Rose.

„Takže jsme viděli prudký nárůst nákupu mincí s malými nominálními hodnotami, které jsou považovány za více obchodovatelné.“

V situaci soudného dne bude uspokojení základních potřeb v popředí myslí lidí. Ale pokud jde o potřebu konkrétních předmětů, pak to bude to, co všichni potřebují.

„Bude to jídlo, pohonné hmoty, voda – sebezáchovné životní položky, které lidé potřebují. A pro bohaté to bude zlato,“ řekl Rose.

„Lidé říkají, že stříbro vám koupí chléb a zlato vám koupí pekárnu, tak se lidé dívají především na zlato.

Pokud pro mě nastala situace soudného dne, v situaci soudného dne neexistuje žádná vláda, takže v tu chvíli, pokud s někým obchodujete a směňujete, stříbro a zlato budou cennější než kus papíru.

„Všem se rozzáří oči, když jim ukážete zlato. Takže to je součást akčního plánu v situaci soudného dne ‚dostaň mě odsud‘ – tady je nějaké zlato a co pro mě můžeš udělat.“
 
Lidé říkají, že stříbro vám koupí chléb a zlato vám koupí pekárnu, tak se lidé dívají především na zlato.

Pokud pro mě nastala situace soudného dne, v situaci soudného dne neexistuje žádná vláda, takže v tu chvíli, pokud s někým obchodujete a směňujete, stříbro a zlato budou cennější než kus papíru.

Striebro je momentálne podhodnotené, a preto sa ževraj oplatí viac investovať do striebra, nakoľko má aj väčšie využitie
 
Naspäť
Top Bottom