Správy z Ruska

Vladimír Putin povedal, že si USA svojou politikou v globálnom hospodárstve "strielajú do vlastnej nohy".

Zároveň poznamenal, že na medzinárodnej scéne väčšina súhlasí s ruskými prístupmi k budovaniu spravodlivejšej architektúry hospodárskych vzťahov vo svete.
Hlavné vyhlásenia Vladimíra Putina na plenárnom zasadnutí Eurázijského hospodárskeho fóra:
◾️USA si svojou politikou v globálnej ekonomike "len strieľajú do vlastnej nohy";
◾️Na medzinárodnej aréne väčšina súhlasí s ruskými prístupmi k budovaniu spravodlivejšej architektúry hospodárskych vzťahov vo svete;
◾️ Scenár "kolapsu" ruskej ekonomiky sa zjavne neuskutoční;
◾️Rusko vždy zodpovedne a v dobrej viere pristupuje k spolupráci s všetkými krajinami a v plnej miere plní svoje dohody;
◾️Ukrajina "bez problémov zarába" na tranzite ruského plynu, hoci Rusko označuje za agresora;
◾️Rusku sa darí nielen prispôsobovať, ale aj stať sa jedným z lídrov zmien v oblasti medzinárodných financií;
◾️Svetovej ekonomike by prospelo vytvorenie decentralizovaného medzinárodného finančného systému;
◾️Rusko zatiaľ nevyrába 7-nanometrové čipy, ale k tomu sa dopracuje.
 
Naposledy upravené:
Zacharovová "Maškaráda skončila, pánové! "
Rusko odstupuje od dokumentu podepsaného v roce 1990 mezi zeměmi Varšavské smlouvy
a NATO o rovnováze obou bloků a omezení zbraní podél linie dotyku. Za touto clonou Západ, navzdory všem svým slibům, otevřeně eskaloval. Naše pokusy o úpravu smlouvy v roce 1999 byly ignorovány.
NATO bezostyšně postoupilo k ruským hranicím, když již provedlo 9 vln expanze svého vojenského bloku, včetně našeho souseda Finska.
Za těchto podmínek se udání stalo jednoduše nezbytným opatřením, které odhodilo falešné závoje a odhalilo realitu. Přiznejme si to - je to znepokojující!

Zdroj: https://t.me/MariaVladimirovnaZakharova/5485
 
Naposledy upravené:
Rusko odsuzuje dokument podepsaný v roce 1990 mezi zeměmi Varšavské smlouvy a NATO o rovnováze obou bloků a omezení zbraní podél linie dotyku
Jen upřesním, je to důležité: nejedná se o "odsouzení", nýbrž o vypovězení (odstoupení od) smlouvy.
Jde o Smlouvu o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (CFE) z r. 1990 (její úprava z r. 1997 nikdy nebyla zeměmi NATO ratifikována).
 
Naposledy upravené:

Dnes se v Moskvě koná zasedání Nejvyšší euroasijské hospodářské rady​

View attachment dos-7678-2.jpg
Na programu je diskuse o cca 17 otázkách, včetně implementace Strategických směrů pro rozvoj euroasijské ekonomické integrace do roku 2025
 
Zacharovová "Maškaráda skončila, pánové! "
Rusko odstupuje od dokumentu podepsaného v roce 1990 mezi zeměmi Varšavské smlouvy
a NATO o rovnováze obou bloků a omezení zbraní podél linie dotyku.
Varování Zacharovové se týká velmi závažné události. Sranda opravdu skončila.
Putin dnes podepsal rozhodnutí o přemístění jaderných zbraní na území Běloruska.
Proces už začal, přemisťování probíhá.

Zdroj: https://t.me/RVvoenkor/45838

 
Rusko odstupuje od dokumentu podepsaného v roce 1990 mezi zeměmi Varšavské smlouvy
a NATO o rovnováze obou bloků
Rusko vždy postupuje v súlade so zmluvami, ktorými je viazané, nikdy dohovory neporušuje.
To, že od tejto zmluvy odstupuje, znamená, že aj pràvne si rozväzuje ruky, aby aj v tejto oblasti mohlo slobodne, len na základe svojho uváženia konať.
Žijeme veľmi zaujímavú dobu, v ktorej sa pretlo veľmi veľa matríc.
 
Mám takový jeden komentář k poslednímu pořadu Solovjova, kde se do sebe pustil děkan Treťjakov s novinářem Kulikovem. Šlo o to, že si Treťjakov dovolil navrhnout jako možné opatření v ekonomické sankční válce s kolektivním Západem například přestat prodávat na Západ diamanty. Načež vyletěl Kulikov, zda vůbec pomyslel, co by to znamenalo pro celý jakutský region. Kde by se nejspíš zastavil život, kdyby Rusko neprodávalo diamanty do zahraničí. To je k tomu, jak se odráží zájmy jednotlivých klanově-korporativních skupin, či dokonce jen pomyšlení na to, že by se to mohlo stát. Všichni vědí, co by Rusko mělo dělat, ale jakmile se to dotkne nějakých jejich zájmů, je oheň na střeše. To je k té konsolidaci společnosti státu, který je VE VÁLCE! Tak bych ráda panu Kulikovovi a Treťjakovovi, až vychladnou, navrhla, že právě v případě diamantů jde o velmi dobrý nápad. Co kdyby třeba Siluanov s Nabiullinovou místo toho, aby ruské rezervy drželi v bezcenných zelených papírech, navíc v zahraničních bankách, tyto diamanty vykupovali do státních rezerv? To je totiž surovina, která na ceně neztratí! Všichni buržousti toužili své úspory držet v diamantech. A až se doba změní, tak je zase na Západě rádi nakoupí, přičemž za aktuální ceny. Zatímco peníze inflačně ztratí na hodnotě, tyto diamanty ne! To jen tak ke slovu! Je to logické? Je. A pokud to stát zosobněný konkrétními úředníky neudělá, přestože to někdo přímo navrhne, tak to znamená, že tomu tito úředníci brání v rozporu se zájmy Ruska. Jak jednoduché!


Zdroj: https://t.me/vecher_soloviev/229
 
Každý má budoucnost, jen je jiná - Putin
"Jsem si jistý, že Rusko má dobrou budoucnost, především proto, že víme, co chceme, a těchto cílů dosahujeme. Za druhé máme skvělé lidské zdroje. Máme udržitelný vzdělávací systém
a touhu po vědění, existuje autorita vědění jako taková," řekl ruský
aHR0cHM6Ly90YXRhcnN0YW4yNC50di9pbWFnZXMvdXBsb2Fkcy9uZXdzLzIwMjMvNS8yNi9hN2VlYzY0NjBlODlhZDg3ZDBkOTZiMDY3YzgwMWIxNy5KUEc=
 
Krajiny Euroázijskej ekonomickej únie (EAE) by sa mali snažiť posilniť finančnú suverenitu organizácie, aby tak bolo potrebné posilniť úverovú a účtovnú infraštruktúru. Ruský prezident Vladimir Putin to vyhlásil vo štvrtok na predĺženom zasadnutí Najvyššej euroázijskej hospodárskej rady (EPP).
„Spoločné úsilie by malo smerovať k posilneniu finančnej suverenity EAEU,“ uviedol ruský vodca. Podľa neho sa to dá "zabezpečením stabilnej úverovej a účtovnej infraštruktúry, rozvoja a harmonizácie euroázijského finančného trhu".
Putin tak pokračoval, vzniknú priaznivé podmienky, aby hlavné mesto zostalo v hraniciach krajín Únie a investovalo do ďalšieho rozvoja hospodárstiev účastníkov únie.
 
Vyjadrenie ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova na spoločnej tlačovej konferencii po rokovaniach s ministrom zahraničných vecí a medzinárodnej spolupráce Somálskej federatívnej republiky Ahmedom Jamom, Moskva, 26. mája 2023
Vždy presadzujeme, aby sa africké problémy riešili tak, ako si to želajú samotní Afričania. Čas, keď západné metropoly diktovali africkým krajinám, sa skončil. Sme pripravení zohľadniť záujmy Afriky pri reforme Bezpečnostnej rady OSN, ktorá by zohľadnila nedostatočné zastúpenie štátov Afriky. Tá sa stáva jedným z tzv. centier multipolárneho sveta.“

Podporíme legitímne stanoviská somálskej vlády pri diskusii o týchto otázkach a situácii v tejto krajine v Bezpečnostnej rade OSN. Považujeme za dôležité, aby sme postupne začali rušiť
vtedy oznámené sankcie. Teraz brzdia úsilie somálskej vlády stabilizovať situáciu.

Veľkú pozornosť sme venovali situácii v Afrike, predovšetkým v početných horúcich miestach kontinentu. Naši priatelia nás informovali o tom, čo sa deje, vrátane procesov, ktoré sa africké štruktúry (napríklad Africká únia) a subregionálne organizácie snažia podporovať pri riešení existujúcich problémov v Africkom rohu: v Etiópii, Džibutsku, Eritrei, Keni a Sudáne,
kde v posledných mesiacoch vypukla vážna vnútorná politická kríza. . .
 
Každý má budoucnost, jen je jiná - Putin
Pokusím se zprávu trochu rozšířit.
Putin to řekl na setkání s ruskými podnikateli, které trvalo nezvykle dlouho - přes 4 hodiny.
Rozebírali tam parametry ruské ekonomiky a pak i ekonomiky evropské. Putin vyzval podnikatele, aby na nic nečekali a zaplnily prostor po cizím byznysu, který Rusko opustil
Dále bylo konstatováno, že ač ruská ekonomika prožívá těžké období, oproti ekonomikám v EU nebo v USA je na tom stále dobře. Nestojí ani nepadá, stále se drží na dobré a udržitelné hladině. Parametr HDP stoupá o 1,5%.
To samé se ale nedá říct o zemích, které sankcemi chtěly dostat Rusko na kolena. Dneska to je tak, že na kolenou jsou ony - a Rusko se stále drží.
Krizi ekonomik začali v EU nazývat "transformací" a odliv velkých koncernů směrem do Indie a Číny nazývají "deindustrializací".
V Německu mizí podniky s více jak stoletou tradicí, přibývá nezaměstnaných, ceny stále rostou, potraviny se stávají luxusním zbožím. Kvůli cenám energií a dalších vstupů do zemědělství. Přitom vlády v EU předstírají, že se nic neděje - a pokud má někdo problémy s ufinancovaním energií, jsou to jen velké, energeticky náročné firmy. Přitom problémy mají všichni.
Jediní, kdo vykazují nějaké zisky, jsou vojenské koncerny....

Ještě edituji poznámkou:
Nedávno jsem dávala překlad článku o tajuplné flotile, přepravující sibiřskou naftu do Indie.
Ano - je jí tam nyní potřeba hodně, protože se veškerý průmysl z EU nastěhoval - nebo se stěhuje - do Indie, popř. do Číny. Připomenu, že se stěhuje i průmysl automobilový, kterému šílená bruselská squadra nakreslila tak neslavný konec...
Takže - my v EU budeme za těchto okolností kupovat nejen předraženou ropu i plyn od x-tého překupníka (přitom jsme mohli kupovat od prvotního dodavatele a ještě se slevami), ale budeme nakupovat i spotřební zboží, možná i potraviny a to také přes x-tého překupníka = ze zemí, které nebyly tak blbé a servilní.
 
Naposledy upravené:

Vláda požadovala naučit se v Rusku vyrábět čipy, obráběcí stroje​

a roboty do 7 let​

Ruská vláda ve čtvrtek schválila Koncepci technologického rozvoje do roku 2030, ve které požaduje, aby vědci dramaticky zvýšili počet vynálezů a podniky, aby co nejdříve vytvořily výrobu od nuly ve vědecky náročných a high-tech odvětvích.

Podle dokumentu by již za 7 let mělo mít Rusko „vlastní vědeckou, personální a technologickou základnu kritických technologií“ a také se téměř úplně zajistit produkty, které byly tradičně dováženy z vyspělých zemí.

Hovoříme o čipech, mikroelektronice, vysoce přesných obráběcích strojích, robotice, dronech, ale i lécích, lékařském a telekomunikačním vybavení. Do roku 2030 by 75 % domácích potřeb ekonomiky v tomto zboží měla zajišťovat domácí produkce. ...
Cílem je dosáhnout „technologické suverenity“, zdůrazňuje strategie. Úřady toho navíc plánují dosáhnout bez výrazných investic. V loňském roce byly poprvé po 6 letech sníženy vládní výdaje na civilní vědu – z 626,6 na 569 miliard rublů. A jejich znatelný nárůst
v rozpočtu není zahrnut: 597,2 miliardy rublů v roce 2023 a 580,7 miliardy v roce 2024

 
Zacharovová "Maškaráda skončila, pánové! "
Rusko odstupuje od dokumentu podepsaného v roce 1990 mezi zeměmi Varšavské smlouvy
a NATO o rovnováze obou bloků a omezení zbraní podél linie dotyku. Za touto clonou Západ, navzdory všem svým slibům, otevřeně eskaloval. Naše pokusy o úpravu smlouvy v roce 1999 byly ignorovány.
NATO bezostyšně postoupilo k ruským hranicím, když již provedlo 9 vln expanze svého vojenského bloku, včetně našeho souseda Finska.
Za těchto podmínek se udání stalo jednoduše nezbytným opatřením, které odhodilo falešné závoje a odhalilo realitu. Přiznejme si to - je to znepokojující!

Zdroj: https://t.me/MariaVladimirovnaZakharova/5485

Dokonáno jest.
 

Viťazeva spojil útok dronů na Moskvu s úderem vojenské rozvědky Ukrajiny​

Dmitrij Peskov na brífinku s novináři řekl , že útok bezpilotních letounů na Moskvu potvrzuje, že Ruská federace potřebuje pokračovat ve speciální vojenské operaci. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že útoku na Moskevskou oblast se zúčastnilo osm bezpilotních letounů. Bylo upřesněno, že tři z nich byly podle ministerstva potlačeny elektronickým bojem, dalších pět dronů sestřelil systém protivzdušné obrany Pantsir-S v Moskevské oblasti.

Drony, ktoré stratili kontrolu, bohužiaľ dopadli na viacposchodové obytné budovy v blízkosti sovchohu Moskovskij , na Leninskom prospekte a na ulici Profsojuznej. Podľa príslušných služieb nedošlo k vážnym zraneniam spôsobenými dronmi

Ruský vyšetrovací výbor začal v súvislosti s incidentom trestné stíhanie. Sme si istí, že všetci zúčastnení budú nájdení a prísne potrestaní.

Tieto útoky naplánoval a uskutočnil neonacistický kyjevský režim, pre ktorý sa používanie metód teroristických činov stalo zlovestnou praxou. Jeho predstavitelia už dlho a otvorene vyzývajú na "odvetné údery" proti Moskve. Zdá sa, že takéto útoky, ktoré z vojenského hľadiska nemajú zmysel, sú zamerané výlučne proti civilistom s cieľom zasiať medzi nimi paniku.

Západná podpora kyjevského režimu tlačí ukrajinské vedenie k čoraz bezohľadnejším trestným činom vrátane teroristických útokov, porušovania medzinárodného humanitárneho práva a vojnových zločinov.

Zdroj: https://t.me/velvyslanectvoruska/4468

Ubezpečenia predstaviteľov NATO, že kyjevský režim nebude podnikať údery hlboko na ruské územie, sú úplne pokrytecké.

❗️ Ruská strana si vyhradzuje právo prijať najtvrdšie možné opatrenia v reakcii na teroristické útoky kyjevského režim
 
Naposledy upravené:
Ministerstvo obrany Ruské federace uvedlo, že ozbrojené síly Ruské federace zahájily nálety na centrální rozhodovací body, kde byly pod vedením západních zpravodajských služeb plánovány teroristické útoky proti Rusku.

"Během dne provedly ozbrojené síly Ruské federace skupinové údery za použití vysoce přesných zbraní dlouhého doletu na centrální rozhodovací body, kde byly pod vedením specialistů západních zpravodajských služeb plánovány teroristické útoky na území Ruska," uvádí zpráva. . .
 
Putin řekl, že ruské ozbrojené síly zaútočily na sídlo Hlavní zpravodajské služby v Kyjevě
Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že ruské ozbrojené síly zaútočily na sídlo Hlavní zpravodajské centrum (GUR) Ministerstva obrany Ukrajiny.
Toto prohlášení učinil na výstavě věnované kreativní ekonomice.

Ruský vůdce připomněl, že ruská armáda útočí na území Ukrajiny, ale s vysoce přesnými zbraněmi a vojenskými cíli. Hlava státu poznamenala, že v předvečer ruských ozbrojených sil zaútočily na sídlo hlavního zpravodajského ředitelství. V reakci na to se však kyjevský režim rozhodl zastrašit Rusy útokem na obytné budovy.

Provokují nás k zrcadlení akcí, uvidíme, co s tím uděláme," zdůraznil.

Dříve Putin komentoval útok ukrajinských bezpilotních letounů na Moskvu. Během svého projevu řekl, že území Ukrajiny po rozpadu Sovětského svazu bylo kontrolováno lidmi spojenými se Západem a vytvářejícími protiruské. . .
Putin také řekl, že „znepokojují pokusy o vyvolání odvetné reakce Ruska, vyprovokovat ke stejné odpovědi, ukrajinští občané to musí pochopit“.

„Bez ohledu na to, co říká Moskva, budou hledat viníky v Rusku, ale nepoužíváme prostředky používané ukrajinskými hlavouny,“ uvedl Putin.

Zdroj: https://t.me/zlom221/56220
 
Naposledy upravené:
Počet malých a stredných podnikov v Rusku sa v posledných rokoch zvýšil, a to aj napriek pandémii a sankciám, uviedol ruský premiér Michail Mišustin.

Premiér upozornil na skutočnosť, že úrady naďalej zlepšujú nástroje cielenej pomoci malým a stredným podnikom.
 
Naspäť
Top Bottom