Analytické správy

Ahojte,

na tomto fóre, ale aj na tg Zlom221 a na Oracle911 blogu, či niektorých iných stránkach je veľa faktografie, veľa zaujímavých príspevkov a článkov. Rozmýšľal som však nad tým, či by nestálo za pokus pripraviť analytické správy o niektorých udalostiach, ktoré by presahovali veľkosťou príspevky a články. Tie totiž neumožňujú určitý ucelený obraz, kdežto u rozsiahlejších správ by to možné bolo. Takéto správy by potom bolo možné aj šíriť, preposielať rôznym adresátom, a tak šíriť aj myšlienky KSB ľuďom, ktorí o KSB nepočuli. Zároveň by to pomohlo aj spoluautorom správ, ktorí by sa tak učili písať, kultivovať v sebe túto schopnosť a zároveň by tak museli aj rozmýšľať čo napíšu, pretože všetko má svoju váhu.
Na začiatok by som zvolil maximálne 2 témy na správy - Covid 19 a ŠVO.
Ak by mal niekto záujem prispieť k tvorbe správ, prihláste sa mi osobne do správy, aby sme tu nezahlcovali priestor. Analytické správy asi rozdelíme na jednotlivé kapitoly, ktoré budú spracúvať jednotliví autori. Potrebovali by sme nájsť - autorov, niekoho, kto dá celý text dokopy do jedného zrozumiteľného celku a možno recenzentov. Takže kto by mal záujem, hláste sa.
 
Rozhodol som sa, že najbližších 2-3 rokoch by som rád napísal beletriu - buď sériu poviedok alebo román o závažných udalostiach u nás v rokoch 1918/1938/1948/1968/1988-89/1998/2018. Všimnite si prosím tie osmičkové roky - to len tak mimochodom. Bol by som rád, keby ste mi sem hádzali vaše pohľady na udalosti v týchto rokoch jak z pozície Slovenska, tak z pozície globálnej politiky.
Snáď z toho vzíde niečo zaujímavé, čo by sa aj dobre čítalo aj by prospelo šíreniu KSB. Vopred ďakujem
 
Rozhodol som sa, že najbližších 2-3 rokoch by som rád napísal beletriu - buď sériu poviedok alebo román o závažných udalostiach u nás v rokoch 1918/1938/1948/1968/1988-89/1998/2018. Všimnite si prosím tie osmičkové roky - to len tak mimochodom.
Existuje knižka "Osudové osmičky v dějinách Československa".
Plus v ČR v roku 2008 Národní archiv mal cyklus výstav pod názvom "Osmičky v dějinách českých zemí".

A možno sú aj ďalšie podobné zdroje, ktoré by Ti mohli byť nápomocné pri písaní, ku ktorému Ti prajem veľa úspechov a tú správnu inšpiráciu!
 
Naspäť
Top Bottom