Chazin

Strategický plán obchodu s obilím. Michail Chazin

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=zjOKU61Glew

00:00
Anketa o plánech na dohodu o obilí
04:40 Proč Západ potřebuje hlad
06:40 Výsledek ankety
09:40 Jakou výmluvu mohou Spojené státy použít k organizování chaosu v Evropě?
17:39 Má Západ zdroje na zachování jádra?
20:33 Dva důvody silné deflace v USA
24:52 Proč vládnou na nejvyšší úrovni bez specializovaného vzdělání?
29:43 Na jaké technologické úrovni by měla být industrializace AUKUSu?
34:20 O nadměrných znalostech manažerů
37:40 Proč byl OGAS Gluško zlikvidován v 50r. 20 století (Národní automatizovaný systém pro účetnictví a zpracování informací )
41:15 Může náš protivník přežít na úkor našich zdrojů ?
44:18 Jak mohou státy splácet svůj státní dluh
 
M. Chazin: Proces rozkladu elit je stejný na Západě i v Rusku
Alexander Valdman
- vyjadřuje svůj názor na nejnaléhavější problémy ruské a světové ekonomiky a politiky,

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=v1djsbL97ro

00:51 -
O odstoupení Ruska od dohody o obilí a jeho projevu na toto téma
v Radě bezpečnosti OSN;
08:40 - O ekonomickém poklesu v USA;
12:18 - O plánech USA "vymáčknout" jihovýchodní Asii z Číny;
16:04 - O stažení USA ze západní Evropy;
19:51 - O jednotné měně zemí BRICS;
22:56 - O nové globální ekonomické infrastruktuře;
27:26 - O západní a ruské politické a ekonomické elitě;
36:58 - K důvodům nesouhlasu s Nabiuljinou a Siluanovem;
43:48 - Za účelem Kissingerovy návštěvy v Číně;
47:50 - O zapojení izraelských zpravodajských služeb do vzniku "prezidenta Zeljenského".
 
vložím sem aby som nevytvárala novú tému kvôli 1 videu
"beseda historická "
USA před Rooseveltovou érou: Řvoucí dvacátá léta a začátek Velké hospodářské krize
V dalším „Historickém rozhovoru“ Alexander Kolpakidi a Oleg Airapetov hovoří o předpokladech pro krach akciového trhu v Americe v roce 1929, který připravil půdu pro „Velkou hospodářskou krizi“.
Jakým výzvám čelil liberálně-kapitalistický model po skončení první světové války a jak efektivní byly reakce „trhu“?
Jakým výzvám čelil liberálně-kapitalistický model po skončení první světové války a jak účinné byly "tržní" reakce? K čemu vedl přebytek finanční a ekonomické aktivity v zámoří, doprovázený rychlým průmyslovým růstem, zrychlenými procesy urbanizace a několikanásobným nárůstem vývozu? Jak rostoucí expanzionismus doby Woodrowa Wilsona souvisel s rostoucím izolacionismem a jak se to odráželo v kulturních procesech?
Jak se vyvíjela americká armáda a námořnictvo ve 20. letech 20. století a jak začal mýtus o samostatné „americké cestě“?

Industrializace a urbanizace společnosti​

dolar podložen zlatem
Všimněte si, že je velmi zajímavé poslouchat v kontextu toho, co se nyní děje v Americe. Pokračování je neméně vzrušující, a to i z hlediska pochopení procesu formování amerického imperialismu ...

Zdroj: https://rutube.ru/video/7379d285603c213eeca26424ffe601cf/
 

Chazin: Putin otočil svoj hlavný plán o 180 stupňov​

Preto chcel Putin na začiatku svojho nového prezidentského obdobia urobiť rozsiahlu očistu elít. Zasiahla však geopolitika. Krymská jar sa začala v roku 2014 a odvtedy sa prezident venuje najmä práve tejto geopolitike.

“Zmena jeho hlavného plánu o 180 stupňov spočívala v tom, že Putin pochopil – ak sa mu podarí zvíťaziť na vonkajšom okruhu a dosiahnuť, aby kolektívny Západ úplne stratil akýkoľvek vplyv na Rusko, potom všetky vnútropolitické rozpory spojené s liberálnou elitou automaticky zmiznú,” povedal Chazin v relácii Govorit Moskva.

A ak Putin dosiahne úplnú suverenitu voči Západu, potom celá prozápadná elita utečie z Ruska a nebude potrebné robiť čistky. A to je oveľa správnejšie, zhrnul expert.
 
A ak Putin dosiahne úplnú suverenitu voči Západu, potom celá prozápadná elita utečie z Ruska
Ale když se osamostatní Rusko a tím pádem přestane krmit západ, tak ten zkrachuje (a že to jde velmi rychle), tak kam pak s tou nepotřebnou vrchností. Západ je nechce, chce pouze, aby zničili Rusko a pak se jich rychle zbaví - což už pociťují zrádní sportovci a umělci.

Nicméně Chazin správně odkryl to, co je studentům KSB známé více než dvacet let, že Putin řeší problémy s přežitím Ruského civilizačního okruhu prostřednictvím globální politiky (a jde mu to velmi dobře).

Ta chytřejší část elity se přizpůsobí a bude chtě nechtě sloužit národům (obrácená pyramida) a psi, kteří hledají svého páníčka, skončí bez podpory stejně jako pes v románu Bulgakova "Psí srdce" (plně odkrývající podstatu podpindoských elit není v nich nic lidského, falešný obraz jako by lidí mají uměle dodaný od GP - ten obraz jim GP zase odebere, stejně co v románu profesor psovi) stanou se z nich toulaví psi bez páníčka bez domova, které jsou všem na obtíž a všichni jimi pohrdají.
 
Naposledy upravené:
BEZRUKOV
Andrej Bezrukov: o přerozdělení světa, osvobozenecké válce a obrazu budoucnosti Ruska
Jaké události, které se odehrály v uplynulém roce, radikálně změnily situaci v zemi
a ve světě? Co může vést ke globální změně? Proč byl uplynulý rok zlomový ?

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=QyqXjpxRpEw


- Jaké události, které se odehrály za poslední rok, radikálně změnily situaci v zemi, ve světě a jsou schopny vést ke globálním změnám?
- Rok sám o sobě byl zlomový - krystalizace situace, velký zlom. Je to rok, kdy naše armáda zcela převzala iniciativu do svých rukou, o čemž svědčí naprosto neúspěšná ofenzíva Ukrajiny na jihu, a kdy se naše země a náš průmysl zmobilizovali za úkolem zvítězit.

– Naposledy došlo k rozsáhlému přerozdělení světa po výsledcích druhé světové války . Rozpad Sovětského svazu ovlivnil rovnováhu sil a zájmů, ale poté nastalo období stability a pak se vše změnilo. Jaký byl skutečný důvod této změny?
- Jsou dva směry. Jeden je globální, druhý odkazuje na naši zemi. Globálně jsou poslední desetiletí ve znamení postupného úpadku Západu. Vybudovaný systém dosáhl svého logického konce a nemůže jít dál. Historie to zreformuje. To se projevuje jak v politické krizi, tak ve vnitropolitické krizi, kterou Západ zažívá, a ve ztrátě svého vlivu na zbytek světa.
Svět většiny, který si začíná žít vlastním životem.
Nyní se Západ snaží všemi možnými prostředky, včetně ozbrojených, tento proces zastavit.
To je nemožné, ale budou se snažit, protože je ohroženo jejich blaho a pro kapitalisty je cash flow vším. Pokud neexistuje, pak se Spojené státy a jejich spojenci stanou obyčejnými zeměmi
a ze zbytku světa pak nelze stáhovat žádnou rentu. Nyní probíhá boj o udržení tohoto "nájemného."
Rusko nyní vede protikoloniální osvobozeneckou válku. Vedení Sovětského svazu geopoliticky selhalo a my se musíme osvobodit od koloniálního jha – ekonomického, finančního a kulturního. Nyní se vojensky zbavujeme závislosti, která přes nás byla přehozena jako síť.
Snaží se nám oponovat, aby nás vrátili do naší předchozí pozice, kdy naše země byla surovinovým přívěskem, dodavatelem talentů a všechna rozhodnutí, která byla pro Rusko zásadní, byla přijímána v zahraničí.

- Existuje názor, že úvěrový a finanční model Spojených států je postaven na potřebě neustálých zásahů do ekonomik jiných zemí. Je to tak?
- V USA vznikla skupina, která je sloučením finančního, technologického a mediálního kapitálu. V rámci Spojených států nyní existuje soutěž mezi touto skupinou zastupující globální zájmy Spojených států a skupinou, která staví národní zájem do popředí. Země je v podstatě rozdělena na dvě části a boj neskončí, dokud nebude americká elita zcela vyměněna. S největší pravděpodobností se tak stane v důsledku vážné hospodářské krize. Ale tak či onak, USA budou dalších 10 let nestabilní zemí.
Bude velmi těžké s nimi vyjednávat. V zahraničí se budou chovat dobrodružně a budou se snažit udržet své pozice. Z hlediska jejich finančních zájmů je kontrola nad cash flow absolutní prioritou americké elity. Bez toho jejich životní úroveň klesne o 30 procent, což odpovídá tomu, jak jsme my procházeli 90. léty.

- Rockefellerovi se připisuje věta, že vůdci jiných zemí by měli jednat s americkým byznysem, a ne s prezidentem. Mohlo by to opravdu znít takto?
- Ano. Spojené státy jsou kvintesencí západního systému společenské organizace. Narodila se
v západoevropských zemích, poměrně malá a neustále mezi sebou soutěží. Byli na úzkém území, kde se elita osobně znala, takže vrchol společnosti byl jeden klub.
A dnes, stejně jako dříve, jsou vládci první mezi rovnými.
To znamená, že nemají žádnou kontrolu nad elitou.
Ve východních zemích, zvláště velkých, jako je Čína, Indie, Rusko, Írán, se díky geografickým rysům vyvinul tříúrovňový systém, kde byla potřeba vysoká centralizace, což znamenalo velmi silnou centrální autoritu, což mělo za následek král, generální tajemník a řídící nadstavba nebyla elitou jako konsolidovanou součástí. Jednalo se o manažery – aparát soutěžící o vliv na první osobu. Je tam úplně jiná vertikální dynamika.

– Pozoroval jste při práci v Americe nějaké předpoklady pro to, co se dělo a děje nyní na Ukrajině, nebo se to objevilo až později?
- Bylo to zřejmé. Ukrajinská armáda se účastní rekvalifikačních programů ve Spojených státech od počátku 21. století. Okamžitě jim bylo řečeno, že jejich vyhlídkou je válka s Ruskem. Stále více podněcováno ke konfrontaci. Spojené státy si dobře uvědomovaly, že nejúčinnějším způsobem, jak dosáhnout svých cílů, je politika „rozděl a panuj“. Je nutné oddělit kus od nepřítele a položit jej na zbytek. Stejně tak se snaží postavit Evropu proti Rusku, protože to nejhorší, co se pro ně geopoliticky může stát, je naše sjednocení. Ještě „hrozná“ by byla osa – Peking, Moskva a Berlín. Pro Ameriku je to ztráta celé Eurasie, takže jsou proti.

- Jak dlouho může příběh o střetu mezi Evropou a Ruskem pokračovat a co ho může zastavit?
– Není v zájmu Evropy ničit hospodářský a politický prostor. Rusko v něm hrálo pochopitelnou roli: dodavatel zdrojů, nejslibnější trh – dynamický a rychle se rozvíjející. Bez Ruska se západní Evropa nemá kam rozvíjet a nedostatek rozvoje je degradací.
Kvůli ztrátě směru vývoje je nyní Evropská unie v nejhlubší krizi. Od svého vzniku bylo jeho cílem začlenit se do vedoucí ekonomiky, ale nebylo mu to umožněno naplnit až do konce. V roce 1973 byla Británie vtažena do unie a vždy to byla země, která nedovolila jít ke sjednocení. Byla tam speciálně přivedena a odešla dříve než všichni ostatní, když cítila, že hra skončila.
Evropská unie si na naléhání ostatních hráčů stanovila nemožný ambiciózní cíl – expandovat všemi směry. Pokud by v sobě nejprve vyvinuli fungující model, vytvořili silné instituce, včetně geopolitických a vojenských, mohli by vybudovat svou „svalovou hmotu“ na úkor všech ostatních. Ale v důsledku toho, aniž by dokončili vlastní kuchyni, začali nekontrolovatelně expandovat. Prosadili je Američané, aby propojili proces rozšiřování NATO s rozšiřováním EU. V důsledku toho se Evropská unie stala neovladatelnou strukturou, ve které je mnoho zemí s různými zájmy a ekonomikami, které nedostaly společnou politiku a vizi toho, kam směřují.
Čím dále geopolitická a ekonomická krize narůstá, tím více důvodů musí elity různých zemí přiznat, že tato konstrukce jim přináší peníze a je třeba ji revidovat.

- Jak podle vás skončí přerozdělení světa, které nyní probíhá?
- Vytvoření nové konfigurace sil kolem hráčů, představující ekonomickou a vojenskou sílu. Ekonomiku je třeba chránit, jinak se prostě rozebere kus po kuse. Naším úkolem je vytvořit vlastní technologicko-ekonomický blok se spojenci. Je žádoucí, aby byly zahrnuty země, které nás obklopují: Euroasijská hospodářská unie, Indie, Írán, případně Turecko, jihovýchodní Asie
a další kombinace. Možná i západní Evropa, když musí hrát samostatnou roli.
Stane se tak v horizontu 10-20 let.

„Naše mládež potřebuje jasně formulovaný obraz budoucnosti, srozumitelný a blízký. Jak vidíte tento obrázek?
„Předchozí dvě generace šly s proudem. Zdědili zem v kolapsu , rozkladu a pronš bylo hlavní
to, aby přežili a postavili se na vlastní nohy. Kluci, kterým je nyní 15–25 let, vidí zlom v historii. Nyní buď převezmeme odpovědnost a pracujeme na tom, aby se naše země, potažmo i my, cítili dobře. Nebo neuděláme nic a přijímeme všechny důsledky -následky.
Zde je obraz budoucnosti jasný: musíme vybudovat skvělou zemi. Znovu.
Oživit zemi, která byla druhou ekonomikou světa, geopolitickým těžištěm, měla nejlepší vzdělávací systém na světě, vynikající technologickou základnu a konkurenceschopnost. Na základě toho bude vysoká životní úroveň. Nikdo nepřijde a neudělá tento obrázek. Všichni se musíme zapojit a pracovat na tom
 
Naposledy upravené:
Jurij Bocharov, izraelský politolog, vyjadřuje svůj názor na různé aspekty dohody o obilí pozastavené Ruskem, včetně:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=VynRhGUXUsQ

00:28
- O politických a finančních "hrách" USA, EU, Turecka, Velké Británie, Ukrajiny a Ruska kolem dohody o obilí;
07:27 - O míře významnosti finančních ztrát pro Ukrajinu v důsledku pozastavení dohody o obilí;
12:19 - O "úsilí" Ukrajiny, provokování Ruska k odmítnutí obnovení dohody o obilí;
20:27 - Připravenost Indie a Egypta nakoupit ruské obilí mimo obilnou dohodu;
23:46 - O významu odmítnutí Ruska prodloužit dohodu o obilí pro africké země;
29:34 - O polském vymáhání finančních prostředků z EU na rozšíření tranzitu ukrajinského obilí;
33:31 - O vyhlídkách na návrat Ruska k Obilné dohodě.
Moderátor programu Alexander Valdman
 

BUDOVÁNÍ MÍRU​

BUDOUCNOST RUSKA SE RODÍ V KAŽDÉM Z NÁS. NEZNALOST NEZPROSTŘEDKUJE HISTORICKÉ ODPOVĚDNOSTI​


Mišustinova vláda dosáhla dalšího počinu. Mnozí toto slovo nemají rádi, ale adekvátně odráží realitu. Trik je v tom, že se u nás vyvinula mocná liberální správní kultura, v jejímž rámci je prakticky nemožné dělat konstruktivní (z hlediska zájmů státu) politiku

Jedním z těchto problémů je vztah mezi federálním centrem a regiony. Možností je zde mnoho, od čínských, kdy centrum alokuje fenomenální investiční zdroje do provincií, až po ruské, kdy základní logikou je nedávat peníze vůbec, pokud je k tomu alespoň minimální příležitost. Ve skutečnosti nedávat peníze na investice je základní logikou liberální elitní skupiny v Rusku.

Je nesmírně obtížné vyřešit tento problém na úrovni země - podle elitní sekce, přijaté na počátku 2000 a schválené na Západě, federální finanční politiku řídí liberálové. Samozřejmě doufáme, že tuto situaci změníme, ale zatím to nebylo možné. Ale i přes dominanci liberálů v Moskvě je teoreticky možné stimulovat rozvojový proces v regionech. Ale nemají investiční prostředky...

A zde připomínáme, že v 10. letech liberální ministerstvo financí aktivně doporučovalo krajům půjčovat si peníze od komerčních bank, aby bylo možné uzavřít povinné platby. Výsledkem bylo, že i ty malé zdroje, které byly v regionech, začaly proudit jako úrokové platby komerčním bankám... Některé regiony se obecně ocitly na pokraji bankrotu, ale zachránily je rozpočtové půjčky. Které možná nejsou tak drahé jako komerční, ale přesto je potřeba je rozdávat.

A pak nějakou jasnou hlavu v Mišustinově vládě napadlo, že by tyto dluhy mohly být odepsány... Ale ne jen jako za sovětských časů, ale výměnou za přidělení prostředků uvolněných na rozvoj. A to je samozřejmě geniální tah, nejen proto, že to dává regionům zdroje na rozvoj v rozporu s politikou měnových autorit, ale také skutečně ničí monopol liberálů na kontrolu investiční politiky.

Samozřejmě, že federální ministerstvo financí může z regionů stále pít hodně krve.
Včetně těch, kteří začnou tuto politiku zavádět. Tady už je ale potřeba jednat podle situace
a obecná logika se posunula konstruktivním směrem a to nás velmi těší. Včetně toho, že se opět ukázalo, že Mišustin má v týmu lidi, kteří skutečně myslí na rozvoj země.
Obecně lze říci, že byl učiněn další krok k osvobození naší ekonomiky z téměř koloniální závislosti na finančním sektoru.
 
Ekonomické vyhlídky pro novou Afriku. Michail Chazin

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=cw0iZwIX0Cc

08:53
Kde se vzala myšlenka digitálního rublu
11:25 Ekonomické vyhlídky revoluce v Nigeru
15:40 Reálné ukazatele světové ekonomiky
18:40 Proč Světová banka zařadila ruskou ekonomiku na páté místo
20:40 Proč nebyl Trump uvězněn
Další pokrytá témata:
- O čem vypovídá Kissingerova cesta do Číny
- Proč podnikání nejde do družstev
- Problém se spuštěním
- Proč je světová infrastruktura již nerentabilní
- Co je korporátní kapitalismus v Rusku
- Proč je v Rusku tolik kancelářských center?
 

САМОЕ ГЛАВНОЕ! Я про это НИКОГДА НЕ ГОВОРИЛ​

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ! NIKDY JSEM O TOM NEMLUVIL​

-v 90 letech elita přičichla k penězúm, a ted se bojí o své finance , myslí jsi že peníze jsou moc
a kapitalistický finanční sýstém je nejlepší (protože při něm zbohatli) a privatizace .
-Nabuljině byl slíben post v MMF
-Nabuljina, Navalnij, Xenia Judajeva chodili na stejné kurzy...
- Judajeva odešla s postu mistopředsetkyně CB, ale stále je po boku Nabuljiny ,
ona je stále "kanál -příjmač " mezi MMF a Nabuljinou (neformálně)
- Boris Berezovskyj v 98 letech řikal,že udělá "příjímače" a takových bylo hodně
-táto komanda byla přesvědčena , že největším štěstím pro Rusko je být v tomhle systému a pro ně je největším štěstím, že utekli ztoho zaostalého Ruska. (příkazy z USA )
V skupině může být 6 nebo 8 lidí .
- CB vydala svoji prognózu na rok -infkace , príkaz přišel v létě z MMF .
Jestli se chcete zbavit takovéto mocenské skupiny, musíte se jich v té skupině zbavit najednou , jinak místo jednoho příde další . . . A měli by se kvalifikovanym vedením.
- mocenské skupiny jsou propojené , jeden "přítel" pomáha druhému . ( Tá výměna není jednoduchá )
- časem se může stát, že dolary v Rusku budou nezakonné -držet hotovost -nelegální
Můžeš si vyměnit na celnici atd. Nosit sebou hotovost bude nezákonné , neříkám že to tak bude je to nej obraz -teoretická možnost tu existuje . Jedna z variant .
- proč začli dávat peníze do Iránu ?
z banálního důvodu ,aby iránská ropa vešla na trhy , a chtějí zrušit sanke uvrhnute na Irán
sankce vůči Rusku a problém je v tom,že by vše mělo být legalizované nějakou dohodou (pisemnou) pokud dohodu nejsou uzavřene legalizovanou cestou .pak různe sily můžou pak používat různé triky (ve svůj prospěch) a pak se něco stane a režim Putina se zhroutí.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=kMB3KCEnJ5A
 

Комментарий к текущим событиям от 16 августа 20​

Komentář k aktuálním událostem 16.08. 2023
devalvace ruble, protiruská práce 5.kolony - nedopustit ekonomický růst v RF ,


BOLETUS : Chazin k aktuálním událostem . Dobré, srozumitelné, Podstatné vysvětlení - střet přešel z ekonomické úrovně (4.priorita a destruktivní práce 5.koloby v CB a MinFin) už na horní priority. Vše bude ovlivňováno blížícími se prezidentskými volbami. Jde o to, zda Putin půjde do útoku před a nebo až po volbách. Ale útok nelze už odvrátit, jen pozdržet

Zdroj: https://t.me/zlom221/62760
 
Chazin :
1.
Poté, co regulátor zvýšil klíčovou sazbu na 12 %,
se ruská ekonomika ocitla v extrémně zranitelné pozici. Náklady na investice a půjčky
se ve střednědobém a dlouhodobém horizontu okamžitě zvýšily o 40 %,
což hrozí narušením národních projektů a vládních programů.
Centrální banka, která záměrně přispěla ke kolapsu směnného kurzu rublu a napumpovala finanční systém spotřebitelskými úvěry, dostala důvod urychleně zvýšit klíčovou sazbu,
na které byla posledních devět let postavena celá regulační politika.
2. Zvýšení klíčové sazby není z ekonomických důvodů schopno snížit nebo stabilizovat směnný kurz, jak dokládají precedenty z minulých let. V roce 2014 centrální banka zvýšila sazbu z 9,5 % na 17 % kvůli podobnému kolapsu měny a ekonomika zaznamenala skokový nárůst směnného kurzu o +30 %. V březnu 2022 – z 8,5 % na 20 %, výsledek – dolar vyletěl
ze 74 na 120 rublů, + 65 %. Letošní srpen pravděpodobně nebude výjimkou,
pokud centrální banka nepřijme další opatření k zajištění efektivního využití devizových rezerv, včetně správy obchodů, které, soudě podle jejich dynamiky, obsluhují dva až tři
„vysavače měn “ v zájmu některých z největších soukromých korporací s tichým nesouhlasem regulátora.
3. Ekonomika tak bude pod dvojím úderem. Přemrštěný směnný kurz zabíjí spotřebitelské
a kritické dovozy a vysoký klíčový kurz omezuje růst produkce materiálu a nabídky produktů, což vázne inflaci. Měnová krize v kombinaci s poklesem investic se během dvou až tří měsíců rozšíří do hlavních průmyslových odvětví.
4. Této možnosti, která velmi připomíná použití jedné z možností „organizačních zbraní“ z příloh Národní bezpečnostní strategie USA modelu z října 2022, je třeba čelit řadou poměrně jednoduchých akcí. Objektivní posouzení běžného účtu (zůstatku) nedává důvod ke znehodnocení rublu. Vezmeme-li v úvahu skutečné příjmy vývozců skryté před finančními úřady a statistikami (formace transferů), jakož i srovnáním údajů o hlavních exportních tocích ruských a zahraničních celních orgánů, můžeme dojít k závěru, že reálná obchodní bilance Ruska v měnách nepřátelských zemí je neoficiálně 3,3 miliardy dolarů.druhé čtvrtletí roku 2023,
ale minimálně 18-20 miliard dolarů, což odpovídá kurzu 85-90 rublů za dolar.
Pokusy Rosfinmonitoringu a speciálních služeb dostat tyto finanční toky pod kontrolu
se setkávají s tvrdým odporem oligarchie.
5. Soubor systémových opatření vyvinutých ve vládní AC (řízené vicepremiérem Grigorenkem) pod dohledem prvního vicepremiéra Belousova může také rychle snížit směnný kurz na hodnoty odpovídající místu ruské ekonomiky v ČR. svět. Navrhuje se návrat k povinnému prodeji a vracení devizových příjmů vývozci na úrovni minimálně 70 % (výjimky - na základě přísně dokumentovaných smluv); zastavit státní podporu exportérům a zavést pro ně cíleně zvýšená státní cla, pokud budou odhaleny skutečnosti o ukládání a devizových příjmech v zahraničí; zakázat devizové platby nerezidentům do zahraničí; omezit výběr měny jednotlivci ve výši 50 tisíc dolarů za měsíc, s výjimkou případů souvisejících s platbou za lékařské služby; odmítnout upravit červencové (2022) dekrety ministerstva financí prezidenta Ruské federace
o zpřísnění měnové regulace atd. Provedení těchto opatření najednou může zvýšit nabídku na devizovém trhu o 10-12 miliard dolarů a měsíc, který při kvalifikované regulaci směnného kurzu stabilizuje kurz na relativně objektivní úrovni 72-75 rublů za dolar.
6. Vzhledem ke zvláštnímu stanovisku Ministerstva financí, které trvá na měkčích předběžných opatřeních, dosud nebylo dosaženo jednotného pohledu na navrhovaný soubor opatření. V tomto scénáři nejméně utrpí zájmy velkých oligarchických korporací s velkým počtem nerezidentních proxy akcionářů (Norilsk Nickel, Mechel, Lukoil, Akron, Evraz a někteří další. přenosový režim“ byly přesměrovány na občanskou společnost.
A náklady na kolaps měny budou v terminologii centrální banky a Siluanovova oddělení
„v přenosovém režimu“ přesměrovány na občanskou společnost.

Zdroj: https://t.me/russica2/53264
 
Naposledy upravené:
Mišustinovo tvrdé ultimátum. Operace na záchranu rublu se připravuje

Konečně bylo světlo na konci tunelu. Vláda je připravena přijmout mimořádná opatření k záchraně rublu, jehož devalvaci nadále schvaluje Banka Ruska. Neodůvodněné zvýšení klíčové sazby na 12 % nemůže sazbu nijak ovlivnit, což závisí na zcela jiných důvodech.

Hlavním důvodem současné devalvace není snížení přebytku obchodní bilance, ale uměle vytvořený měnový deficit na domácím trhu. Ruský export je na dostatečné úrovni, aby zajistil stabilitu národní měny. Pokud se však Ruská banka vymaní z kontroly měny a nebude regulovat měnové toky, pak ani desítkykrát větší vývoz není zárukou zabránění devalvaci.

Centrální banka je odpovědná za devizový trh a za zajištění stability rublu, jak je zakotveno v ústavě. Vláda má samozřejmě také nástroje měnové regulace, ale to není přímý úkol vlády.

Co jsme dostali jako výsledek. Od konce června Nabiullinin úřad devalvaci toleroval a v polovině července zvýšil klíčovou sazbu na 8,5 %, což vysvětluje tím, že se objevily proinflační faktory (včetně oslabení rublu). Ale dobře. Plus 1 % je samozřejmě nepříjemné, ale ne kritické.

To, co dnes centrální banka udělala zvýšením sazby na 12 %, je však pro ekonomiku, včetně práce vlády, silný úder. Kabinetu ministrů trvalo měsíce, než přivedl ekonomiku na současné tempo růstu a vyvinul a zavedl stovky podpůrných mechanismů. A během jednoho dne Nabiullinino oddělení, pokud ne zcela vynulovalo výsledek této práce, tak jej do značné míry odepsalo. To byl zjevně plán.

V důsledku toho musí vláda urychleně uhasit požár. Podle Interfaxu (můžete věřit) se včera konala schůzka s exportéry, na které byli požádáni, aby zintenzivnili prodej devizových zisků a informovali o objemu těchto prodejů. Diskutovalo se také o možnosti sledování objemu akumulované cizí měny v zahraničí.

V případě, že se dobrovolná opatření do konce týdne neospravedlní, bude vláda připravena vrátit mechanismus povinného prodeje devizových výdělků (ve výši 70 až 90 %). Nyní připomínám, že podle údajů zveřejněných samotnou centrální bankou exportéři prodávají pouze třetinu.

Kromě toho budou zakázány platby na obsluhu zahraničního dluhu, půjčky zahraničním obchodním divizím a další mechanismy, které usnadňují převod kapitálu do zahraničí.

Pokud se exportéři budou nadále vyhýbat povinnému prodeji devizových příjmů, budou zbaveni přístupu k programům podpory exportu, včetně předexportního financování. Pro neplatiče bude rovněž zváženo zavedení nové daně z nadměrného zisku.

Všechna výše uvedená opatření jsou adekvátní a bylo nutné je vrátit v červenci. A před rokem je lepší nezrušit.

Mělo je však přijmout oddělení, které je odpovědné za devizový trh (tedy centrální banka). Vládní zásah v jiné než vlastní diecézi je již nouzovým opatřením, které ukazuje, že finanční regulátor ve svém úkolu zcela selhal.

Vzhledem k tomu, že dnes rubl nijak zvlášť neposílil. A navíc se opět obchoduje za 97-98 rublů za dolar, můžeme dojít k závěru, že exportéři nehodlají dodržovat dobrovolné mechanismy. To znamená, že v nejbližších dnech bude zavedena přísná měnová regulace.

Ale hlavní otázka zůstává. Předpokládejme, že výše uvedená opatření jsou realizována, situace na devizovém trhu je stabilizovaná, rubl posílil alespoň na 85-90.
A co se stane s klíčovou sazbou, která je nyní na neadekvátní úrovni?
Ostatně jde o téma, kde vláda nemá ani nepřímé páky.
Pochybuji, že se Ruská centrální banka znovu sejde a vrátí sazbu alespoň na předchozí úroveň

Zdroj: https://t.me/rus_demiurge/56102
 
Chazin v 52 minútovom rozhovore s hlavným redaktorom J.Proňkom na Cargrad TV....od cca 13 min.:

Kľúčovým mesiacom pre celý svet bude október... k tomuto mesiacu:

1) v Rusku musí byť sformovaná a zverejnená konfigurácia k marcovým voľbám´2024
2) v USA musí byť vyriešená otázka Trumpovho ne/ uvaznenia v kontexte prezidentských volieb´2024
3) USA podľa všetkého odchádzajú z Európy a preto musí byť jednak legalizovaná táto pozícia jednak sformulovaná konštrukcia ďalšieho usporiadania Európy (Západ pod Londýn ...Východ chaos ...)
4) takisto musí byť sformovaná konfigurácia na B. Východe, ktorá začala Džiddou...

a zopakoval svoju "základnú ekonomickú tézu" (alebo hlavný záver) na základe výsledkov ŠVO: USA dnes nie sú schopné sa reindustrializovať na základe vlastného vnútorného trhu, preto budú bojovať za trhy JV Ázie s Čínou a pre tento účel musia vyviesť svoje vojská z Európy a B. Východu.

V Rusku bude potrebná nová konfigurácia riadenia.

(celé to pripomína tzv. Большую сделку, ktorú ohlasoval Vavilov: stabilizácia na západnom krídle rusko/čínsko-amerického konfliktu, ktorá predchádza možno vačšiemu stretu vo vých.Ázii, na východnom krídle).

Эфир на Царьграде от 16 августа 2023 года: https://khazin.ru/efir-na-czargrade-16-08-2023-mihail-hazin-i-yurij-pronko/ .
 
Naspäť
Top Bottom