Co mě přivedlo ke studiu KSB?

Já jsem se dlouho vůbec nezajímala o politiku, ale o psychologii. Četla jsem asi tak 2007 knihu nebo i více od Arthura Janova, kde je popsáno, jak vzniká trauma a způsob, jak ho léčit. A znělo to, jakoby asi každý nějaké to trauma má, ale nebyla jsem si jista, protože to tak nebylo přímo vysloveno. Tak mi to hodně zaujalo, ale váhala jsem. Říkala jsem si, že přéce nemám žádné psychologické problémy, ale na druhé straně jsem si řekla, že když každý nebo skoro každý nějaké to trauma má, tak já určitě, protože můj otec se často choval dost hrozně. Mluvila jsem o tom s kamarádkou, a ta mi našla terapeutku, která tuto metodu dělá. Sama jsem nikoho takového najít nemohla. Tak jsem k ní šla a řekla, že nemám žádný problém, ale že jsem zvědavá. A ona řekla, že moje podvědomí asi ví, proč tam jsem a začala se mnou pátrat v mém podvědomí. Zpětně bych řekla, že tahle metoda nebyla nic moc, ale byl to nějaký začátek pátrání. Ta terapeutka mi taky doporučila rodinné konstelace. A než jsem je stihla u ní udělat, tak jsem se přestěhovala do Čech. Tak jsem řekla budoucímu manželovi, který mi už považoval za polovičního blázna za to, že se vůbec o to zajímám, že bych chtěla tam v Čechách někam na konstelace. A on našel Shift centrum v Praze a České Lípě, vedené super člověkem, který byl a je desetkrát lepší než ta terapeutka, ke které jsem chodila předtím (i když ona taky nebyla přímo špatná). Tak jsme tam začali občas chodit a 2015/16 on nabízel kurs pro terapeuty, učitelé, pracovníky v pomáhacích profesích, pracovníky ve vedoucích pozicích, rodiče a pro všechny, které to zajímá. Tam jsem šla. A v posledním modulu kurzu on mluvil o vliv společnosti, Matrix atd. a doporučil nám právě Pjakina. A do té doby jsem se už začala zajímat o politiku a co se děje ve světě. Nejdřív jsem začala číst Mainstream média, pak všelijaké alternativní média (to mohlo být taky tak kolem 2013/14), různě jsem hledala. A pak, díky doporučení, jsem začala sledovat Pjakina. A hodně mě to zaujalo. Hned jsem chtěla vědět víc. Ale tu Mrtvou vodu jsem našla jenom ve slovenštině. To bylo pro mne jako cizince moc složité, ale možná bych to zkusila, motivaci jsem měla, ale pak mi odradilo hned na začátku to, že tam mluvili o nějakému Bohu. A pak jsem našla generála Petrova s videokurzem KSB. První video bylo v angličtině, ale další jenom v ruštině. A to jsem ruštinu vůbec neuměla. Dva- nebo třikrát jsem si ji neúspěšně sama zkusila naučit v minulosti. Tak pustila jsem se znovu do toho. Tenkrát s výhodou toho, že jsem už umělá češtinu, která má podobnou gramatiku. To bylo v minulosti vždycky ten problém. A taky jsou dneska už jiné technologie. Můžeš si na internetu poslouchat výslovnost jakéhokoli slova. A člověk má mnohem víc zdrojů. Tak tenkrát ten pokus byl úspěšný. Taky moje motivace byla mnohem silnější. Každopádně jsem hned, jak jsem si začala učit tu ruštinu, tak jsem se hned koukala na minimálně dva další videa toho videokurza Petrova. To bylo hodně pracné. Trvalo to týdny než jsem si takové video přeložila. A ani jsem nerozuměla všemu. Tak jsem si řekla, že si ten jazyk nejdřív potřebuju pořádně naučit. A už jsem od té doby jenom koukala na Pjakina. Ani nějaké další texty na Leva-netu ani na kob-forum.eu mi nepřišly zajímavé. Byla jsem hodně skeptická, jestli tam někdo něco nepřekrucuje, a necítila jsem se být schopná to poznat. Až před nedávnem, (možná před rokem?) když Pjakin už nebyl na YouTube nebo kde jsem ho srovná sledovala, tak jsem narazila na profil Ireny na Vkontakte a jak ona tam občas doporučuje články nebo píše nějaký komentář k tomu, tak to už mě začalo víc zajímat. (Díky Ireno!) Takhle jsem objevila, že tam jsou vlastně celkem zajímávé a dobré články na kob-forum.eu. A outsidermedia jsem taky tak poznala. ... A začala jsem číst Základy sociologie. A vlastně bych teď už konečně mohla dokoukat videa od Petrova.
 
Naposledy upravené:
Ja som síce Slovák a nevnímam tie drobné detaily v češtine ako rodený Čech (hoci pre mňa je čeština bratský jazyk a počúvam ho odmalička), ale aj tak mi ani len nenapadlo, že by si nebola Češka. Naozaj, klobúk dole, ako si sa perfektne naučila túto reč...

Inak, Základy sociológie je dobrá voľba. Máš to po česky a nie je to písané tak zložitým jazykom ako Mrtva voda. Držím palce :)
 
Naposledy upravené:
Tak u mňa to začalo na seminari s Andrejom Karimovom, kde som nejako dospel ku obrazu, čo je to muž. A odtiaľ bol krok ku, moment, ale ak su informácie tak odlišné, čo je tu este dalej iné. Limitovala ma ruština, no kamaráti zo seminara odporučili nejakych autorov a pjakina. Pjakina som pozeraval najskôr s titulkami, vdaka pani @Irenka a po pol roku som už počúval s pochopením. a zvyšok, leva-net, voda qma teraz oracle blog a snaha o integráciu, postupnu, ale integraciu ksb modulov do života a do školstva...
Buďte zdraví a Blaho želám.
 
Ja som sa ešte ako mladý liberál (ale už nie zarytý, postupne sa prebúdzajúci) náhodne dostal v 2014-tom k článku o systéme chibiny použitom pri prelete ruských stíhačiek nad loďou donald cook. Keďže to bol oničom článok, ktorý nič nevysvetlil, našiel som ešte jeden článok, ktorý bol na levanete. Po prečítaní som si pustil prvé video, čo som tam našiel - bol to Pjakin a už to išlo, zrazu som na majdan pozeral úplne inak a na našu politickú scénu takisto... Teraz si až tak s odstupom času nemyslím, že to bola náhoda. Zjavne je nás tu veľa tých, ktorí sa ku KSB dostali cez majdan, levanet, pjakina, a to takisto nebude náhoda, niečo nás k tomu pritiahlo.
 
Nevím jak toho dosahuješ a ani jak dlouho to trvalo, ale Tvoje Čeština na mne udělala dojem.
(Nebyla jsi už někdy Češka?:- )

Ja som síce Slovák a nevnímam tie drobné detaily v češtine ako rodený Čech (hoci pre mňa je čeština bratský jazyk a počúvam ho odmalička), ale aj tak mi ani len nenapadlo, že by si nebola Češka. Naozaj, klobúk dole, ako si sa perfektne naučila túto reč...

Inak, Základy sociológie je dobrá voľba. Máš to po česky a nie je to písané tak zložitým jazykom ako Mrtva voda. Držím palce :)
Děkuji vám. Nepamatuji si na svoje minulé života, možná jsem byla Českou. ;)
 
Oproti mnohým z vás kolegů patřím k dříve narozeným, což mělo výhodu v mých učitelích ještě ze staré školy. A veškeré zhoršení školství dopadalo vždy až za mými patami. Dobrá klasická příprava a také technik ateista - technokrat, který věří, že vše lze "spočítat" a ...
Zájem o vše záhadné, Souček, ... Däniken (u něj jsem již cítil, že je ve vleku svých teorií a ve prospěch své myšlenky význam mnohých objektů nepoznal a výklad znásilnil). Práce + zájem o mnoho dalších oblastí/oborů. Ve škole vždy komplexní a širší náhled na probíraná témata a aniž bych to tehdy ještě tušil, odezíral jsem probíranou skutečnost intuitivně z obecných informačních polí (zde zvané "noosféry"), tedy tématu "viděl až za roh" a ještě netušil proč.

O jiných filozofických směrech ani ponětí (tedy tentokrát ani zatížení názorů některou náboženskou dogmatikou), dokud jsem nedozrál podle plánu své duše. Ten mi byl v pravý okamžik připomenut cestou JŽO (a postupně vždy později dalšími kroky). Nutnost zvládnout Šulcův autogenní trénink (abych se později nestal případem pro jiné lekaře ... je skvělý na nervy a pro každého začátečníka v kterékoliv duchovní škole). V důsledku toho další rozvoj intuice a vhledu, a výrazné zážitky, které mě upozornily na to, že s bojem proti náboženskému tmářství jsme kdysi k naší velké škodě s vaničkou vylili hned celou školku. A když něčemu nerozumím, jdu po tom problému vždy až ke kořenům.
A tak jsem musel toho nejvyššího nalézt a i cestu až k němu, svým vlastním úsilím a vše ověřit - dokázat. Pro sebe, ne pro jiné. Těm mohu nabídnout jen pohled z pozice toho, co jsem si již ověřil. Pro inspiraci a jejich vlastní ověřování (co když se mýlím?).
Prostě badatel, a ve všem, co dělám.

Proto postupně následoval výcvik v řádce "výcvikových duchovních škol", kdy mě nejvíce zajímala jejich podstata a fyzikální principy a to, čím jsou společné (bez ohledu na užívaný specifický pojmový slovník) a čím se liší - pokud to bylo podstatné. (Malý příklad: energie vakua = prána, éter, ód, ...) Tedy opět cesta k základům věrouk a jejich ověřování. Hledání, pochybování, testování. A též zjištění, že nejasnosti jsou vysvětleny vždy v úplně jiné věrouce a že žádná není kompletní a komplexní. Mé pravidlo - pokud je něco špatně - napřed si ověřím, zda tomu dobře rozumím a zvládám a jsem schopen to vyjádřit i lépe než dosavadní autorita. A hledám odpověď tedy i jinde a většinou také najdu, intuice mě dovede. Nakonec jsem vždy zjistil, co je podstatou těch jevů a co jen závoj iluzí pro neznalé.
Takže opět důsledek všech cvičení - nárůst intuice i schopností praktického postupu v rozvoji své psychiky. Vše a hlavně míra výstižnosti pozorování a poznání souvisí se správným nastavením vlastní psychiky a rozkrytím vlastních iluzí pozorovatele. Když je žák připraven - učitel přichází ... tak jsem se postupně propracovával k oblastem vyšší úrovně vědění i vhledů, a to i v náboženských systémech. Zajímalo mě, co je ukryto v hlubších úrovních textů, kam již ani cenzoři nevidí. A přicházeli různí učitelé a vždy byli špičkoví, abych mohl poznat, pochopit a postoupit dále, k dalším otázkám, které na mě již čekaly.
Špatný je žák, kterému stačí jen jeden učitel.

A odtud je již jen krůček k poznání, že zlo v "náboženství" tvoří lidé, a zneužívají věrouku jako druhé ostří moci nad lidmi. Ale také, že bez něj se společnost obtížně stabilizuje, neboť populace se neskládá z jen vědoucích osvícených učitelů, a nikdy nebude. Ty příběhy mají totiž funkci počátečního odrazu ke hvězdám, a ne cíl být opiem vědomí - to je signál nezvládnutí a nepochopení jejich funkce a i zneužití, znetvoření, v něčí jiný zájem (a nedostatek kontroly i lidská lenost). A z toho nakonec pramení i potřeba - zájem o politiku (sledování dění a hlavně rozborů) - opět práce s informacemi a řízení, kybernetika, informatika - pořád se všechny ty obory točí v jednom mixéru. Jen se zapomíná na to důležité koření z "metafyziky a univerzální kosmologie" a jeho působení.
Opět se rozšířila oblast mého bádání a hledání souvztažností.
A pak je to jednoduché, při hledání zdrojů k odpovědím na různých internetových zdrojích a prověřování ... a pak od Levašova k leva-netu, Pjakin ... a dlouhé sledování diskusí a nasávání vědomostí od starších studentů a sbírání střípků znalostí oborů, které dosud byly mimo oblast mých pojmů, avšak skvěle zapadaly do celkové mozaiky současného dění. A i když se mi již občas otevírá intuice i tímto směrem, neodvažuji se oponovat kolegům, kteří v tomto směru mají 3. oko otevřenější než já.
Tedy pokud se nepletou do oblastí mezi nebem a zemí dogmatickými a chybnými poučkami, které kdysi někde četli či zaslechli a jinak o skutečných těchto principech a jejich fungování nemají zkušenost (to se pozná - psali by jinak). Proto nemám rád, když někdo píše o něčem, o čem nemá ani potuchu - a to se ozvat prostě musím.

Tvrdím a stojím si na tom, že ta mozaika je více-úrovňová. Tedy ten minulý i současný šach se světem je hrán na vícero hladinách nad sebou a že ty hladiny jsou spolu na řadě míst úzce provázány. Jenže VP SSSR se ve své době mohl zabývat pouze jedinou, tou nejpalčivější hladinou, kde to hořelo, a nebyl čas na studium dalších souvisejících disciplín. Kromě toho věděli, co vědí a s čím pracují týmy skryté na pozadí dokonce ještě až za oněmi "tajnými službami".
To vyřešili pouze několika krátkými zmínkami. Ale kmenový tým VP o tom své informace měl a ti další doplňovači odborných odstavců do knih - ti to ani netušili.

Do diskusí mám hendikep, že tyto složité věci na mé parketě a pro čtenářské publikum, které o tom má velmi zkreslené představy - to nelze psát stručně. To je pak nesrozumitelné a nepřesné (což je velmi škodlivé). I když vím, že je tu i hodně lidí, kteří vědí a rozumí, o čem se ve svých příspěvcích zmiňuji a mají i leccos ze své praxe dobře vyzkoušené. Na hodně těchto záležitostí jsem si v této inkarnaci musel i sám znovu "šáhnout", abych si to opět připomenul a začlenil do celkové mozaiky na správné místo. Ale vždy mě po čase přichází povel - "běž ještě dál, ještě nejsi hotov. Hledej moudrost."

Vím, tento příspěvek je delší, než jen konstatování jednou větou o tři odstavce výše.
Ale když jsem četl vaše příspěvky, myslím, že mě takto budete i lépe rozumět, proč jsem jaký jsem. Své přednášky jsem vždy končil provoláním "nevěřte mi - sami si ověřte"
 
Zvědavá jsem byla vždy a již od dětství miluji záhady.
Nejprve zde zmíněný Daniken,Souček, pak různé " konspirace". Láska k historii, psychologii- touha porozumět. V roce 2001 pád dvojčat a to, co se po nich dělo mi otevřelo oči pořádně. Hlavně mě ale zajímala zahraniční politika. Ta i díky novinařině Terezy Spencerové a dalším novinářům. Domácí politika mě moc nezajímala, přišla mi nudná :). To se změnilo přímou prezidentskou volbou 2013. To, jaká masáž tomu předcházela, a to, co se dělo po tom, co nevyhrál ten očekávaný kandidát mě přinutilo přemýšlet o politice i u nás a začít si zjišťovat co je a co není pravda a snažit si to nějak poskládat. Poskládat do komplexního přehledu - do mozaiky.Při hledání jsem narazila kromě jiných i na P.Nováka, díky kterému jsem se dozvěděla o nějaké KSB. Četla jsem jeho příspěvky, našla Pjatkina a dál hledala. Našla jsem Leva-net, pak KSBforum .
 
Naposledy upravené:
Zvědavá jsem byla vždy a již od dětství miluji záhady.
Nejprve zde zmíněný Daniken,Souček, pak různé " konspirace". Láska k historii, psychologii- touha porozumět. V roce 2001 pád dvojčat a to, co se po nich dělo mi otevřelo oči pořádně. Hlavně mě ale zajímala zahraniční politika. Ta i díky novinařině Terezy Spencerové a dalším novinářům. Domácí politika mě moc nezajímala, přišla mi nudná :). To se změnilo přímou prezidentskou volbou 2013. To, jaká masáž tomu předcházela, a to, co se dělo po tom, co nevyhrál ten očekávaný kandidát mě přinutilo přemýšlet o politice i u nás a začít si zjišťovat co je a co není pravda a snažit si to nějak poskládat. Poskládat do komplexního přehledu - do mozaiky.Při hledání jsem narazila kromě jiných i na P.Nováka, díky kterému jsem se dozvěděla o nějaké KSB. Četla jsem jeho příspěvky, našla Pjatkina a dál hledala. Našla jsem Leva-net, pak KSBforum .
Tak to vidíte, dokonce i člověk, co vás měl svést z cesty v podobě Nováka, vás na ni v podstatě přivedl :). To je síla Koncepce a pravdy. Ať se ji snaží jakkoliv překroutit, člověk s normální morálkou si dokáže vyzobat to podstatné. A toho Pjatkina jste asi pochytila od něj, ne? Ke mně se tedy dostali jen některé jeho texty oklikou, nesledovala jsem ho, tak to nevím jistě, ale je to Pjakin. Nevím proč, ale ti, co ho chtějí nějak dehonestovat, ho často nazývají právě Pjatkin. Nevím jak na to přišli. Ale vlastně byste tedy měla být Mrakoplaška, ne? Já mám taky ráda Terry Pratchetta.
 
Naposledy upravené:
Tak to vidíte, dokonce i člověk, co vás měl svést z cesty v podobě Nováka, vás na ni v podstatě přivedl :). To je síla Koncepce a pravdy. Ať se ji snaží jakkoliv překroutit, člověk s normální morálkou si dokáže vyzobat to podstatné. A toho Pjatkina jste asi pochytila od něj, ne? Ke mně se tedy dostali jen některé jeho texty oklikou, nesledovala jsem ho, tak to nevím jistě, ale je to Pjakin. Nevím proč, ale ti, co ho chtějí nějak dehonestovat, ho často nazývají právě Pjatkin. Nevím jak na to přišli. Ale vlastně byste tedy měla být Mrakoplaška, ne? Já mám taky ráda Terry Pratchetta.
Ano, máte pravdu. Vím, že všechno co člověka v životě potká má smysl, nevěřím na náhody:).
Přesně tak, o Pjakinovi jsem se dozvěděla u něj. Chyba ve jménu je jen moje, je ale možné, že jsem si ji někde zafixovala, možná zrovna u PN. Dehonestovat ho nehodlám (Pjakina), moc videí jsem s ním neviděla, takže nemohu hodnotit.
A Mrakoplaška bych asi taky měla být, to je fakt :) A Pratchett - dloooouho mě míjel, respektive jsem si ho nechtěla přečíst a pak přeci jenom přečetla...a byla ztracena. Člověk by neřekl, kolik moudrosti, životních pravd i kritik společnosti, elit a podobně v jeho knížkách najde.
 
Domácí politika mě moc nezajímala, přišla mi nudná...
Ech, když vidím "teď", tak mi to "tehdy" zpětně přijde skoro jako zlaté časy...
Při hledání jsem narazila kromě jiných i na P.Nováka, díky kterému jsem se dozvěděla o nějaké KSB.
Cože?
To jako že mám vzít zpět vše, co jsem kdy o P. Novákovi naškrabal?
:- )
Nebo ne.
Dám se raději do klidu: to byl jen lehký závan mávnutí motýlích křídel opičí pracky, který připomíná P.Novákovi to, co je psáno v kopyrajtu knih VP SSSR:

"...Každý, kto používa tieto materiály pri svojej činnosti, tak pri ich neúplnom citovaní alebo pri odkazoch na nich, prijíma na seba osobnú zodpovednosť, a v prípade vytvorenia zmyslového kontextu prekrúcajúceho zmysel týchto materiálov ako celku, má šancu stretnúť sa s „mystickou“ mimoprávnou odplatou."

Tak to vidíte, dokonce i člověk, co vás měl svést z cesty v podobě Nováka, vás na ni v podstatě přivedl :). To je síla Koncepce a pravdy. Ať se ji snaží jakkoliv překroutit, člověk s normální morálkou si dokáže vyzobat to podstatné.
 
Nevím proč, ale ti, co ho chtějí nějak dehonestovat, ho často nazývají právě Pjatkin. Nevím jak na to přišli.
Tohoto jsem si zatím nevšiml, ale taky by mě to zajímalo.
Možná пя́тка ~ patka.
Patka ~ typ účesu Pjakina
Patka ~ Ахилле́сова пята́ - Achillova pata ~ zranitelné místo
Ale nějak nepočítám, že je to dostatečně dehonestující. Možná to má v Ruštině konotace, které dojdou jen rodilému mluvčímu... (Taurus tu není?)
Ale vlastně byste tedy měla být Mrakoplaška, ne?
Cože?
Změna pohlaví?
Já už mám slovo "Mrakoplaš" zafixované jako rodu ženského...
:- )
 
Naspäť
Top Bottom