Hodnocení lidí(ocenění) + možnosti IT technologií

Nějak tomu nerozumím. Ale jestli má být tím hodnocením přidělení jednoho čísla jedné osobě podle nějakého algoritmu, tak to považuji za nesmysl. Redukovat něco tak složitě strukturovaného do jednoho čísla, to nutně znamená přílišnou ztrátu informace, tedy takové číslo o dané osobě nebude říkat téměř nic. Proč číslo? Kvantifikovat kvalitu? Aby šlo porovnávat nebo sčítat, třeba i jablka s hruškami? Nejde nakonec o nějakou jinou formu sociálního kreditu? To je stejný nesmysl jako hodnocení vědeckých pracovníků podle toho, kolik napsali článků v těch nebo oněch vědeckých časopisech s tím či oním impakt faktorem - s jejich skutečným přínosem vědě takové číslo má pramálo společného.
Já mám matematiku rád, ale štve mne ta posedlost vymýšlení metrik na hodnocení úplně čehokoli, která je žel pro tuto dobu charakteristická. Nepodléhejme takové deformaci.
Jinak obecně vzato já v natáčených diskusích nejefektivnější formu pro předávání informace nespatřuji. Něco jiného je, když se sám účastním diskuze /konference/, kdy mohu interaktivně reagovat na to, co řeknou ostatní účastníci - ale to se potom nemusí natáčet. Pokud je nosný obsah výhradně slovního charakteru (nejsou důležité prostředky neverbální komunikace, není ve videu žádná názorná ukázka), dávám přednost textu - přečíst ho lze kdekoli, čtení je tichá činnost, nikoho neruší, snadněji si text mohu uložit a číst ho (česky řečeno) off-line, případně vytisknout. Ale to je můj subjektivní názor.
 
Ano, je to přesně tak, jde o kvantifikaci kvality. Jsou světoznámé instituce, které na tom pracují. Doba je taková, že i mnohým obyčejným lidem to připadne jako dobrý nápad, udělat si tímto způsobem pořádek ve své mysli. Možná to tak potřebují. Možná už jsou tak nainfikovaní novou dobou. Stále však jsou (naštěstí) i jiní lidé, kteří číselné vyjádření kvality považují za úpadek lidství. Úpadek skrývající nezpůsobilost vnímat krásy i hrůzy okolního světa. A hlavně úpadek skrývající nezpůsobilost myslet. Prostě lidé jsou různí.
Ale já bych nechtěl žít s tím, že mám všechno kolem očíslované. Východ Slunce, lásku, přátelství, varianty dobra a zla, oblíbená místa a spoustu dalších úžasných i hrůzných věcí a zážitků vyměnit za čísla? K čemu by mi to bylo dobré? Snad jedině k životu o celkové délce jedné minuty. Ale ani o tu jednu minutu takovéhoto života bych nestál. Nejsem muslim ale stejně s muslimy chápu, proč je dobře, že Aláh má rád rozmanitost.
 
Ano, je to přesně tak, jde o kvantifikaci kvality. Jsou světoznámé instituce, které na tom pracují. Doba je taková, že i mnohým obyčejným lidem to připadne jako dobrý nápad, udělat si tímto způsobem pořádek ve své mysli. Možná to tak potřebují. Možná už jsou tak nainfikovaní novou dobou. Stále však jsou (naštěstí) i jiní lidé, kteří číselné vyjádření kvality považují za úpadek lidství. Úpadek skrývající nezpůsobilost vnímat krásy i hrůzy okolního světa. A hlavně úpadek skrývající nezpůsobilost myslet. Prostě lidé jsou různí.
Ale já bych nechtěl žít s tím, že mám všechno kolem očíslované. Východ Slunce, lásku, přátelství, varianty dobra a zla, oblíbená místa a spoustu dalších úžasných i hrůzných věcí a zážitků vyměnit za čísla? K čemu by mi to bylo dobré? Snad jedině k životu o celkové délce jedné minuty. Ale ani o tu jednu minutu takovéhoto života bych nestál. Nejsem muslim ale stejně s muslimy chápu, proč je dobře, že Aláh má rád rozmanitost.
A hlavne, keď kvalita je subjektívna kategória. Kritériá kvality si vždy určujú ľudia sami. Jedni tak, druhí onak. Podľa vlastnej mravnosti a režimu psychiky.
Ak by mal niekto globálne určovať, čo je kvalitné a čo nie, bolo by to podobné, ako keď dnes samozvané "autority" diktujú ľuďom, čo je dôveryhodná informácia a čo dezinformácia.
 
Pořád nechápu, co tím natáčením sleduješ ... ale dnes mi na mysl skáče jako "hledání lídra".
To vyvolává spoustu otázek.
 
Naposledy upravené:
Nějak tomu nerozumím. Ale jestli má být tím hodnocením přidělení jednoho čísla jedné osobě podle nějakého algoritmu, tak to považuji za nesmysl. Redukovat něco tak složitě strukturovaného do jednoho čísla, to nutně znamená přílišnou ztrátu informace, tedy takové číslo o dané osobě nebude říkat téměř nic. Proč číslo? Kvantifikovat kvalitu? Aby šlo porovnávat nebo sčítat, třeba i jablka s hruškami? Nejde nakonec o nějakou jinou formu sociálního kreditu? To je stejný nesmysl jako hodnocení vědeckých pracovníků podle toho, kolik napsali článků v těch nebo oněch vědeckých časopisech s tím či oním impakt faktorem - s jejich skutečným přínosem vědě takové číslo má pramálo společného.
Samozřejmě nejde o jedno číslo. Ale o evidování osobních zkušeností a z toho vyplývajících "certifikátů" nebo achievmentů že člověk ovládá určité dovednosti. (viz video)
Viz definovaný Slabikář života například - v textu zde:
https://badatelezpodstaty.wordpress.com/do-zacatku/
Video zde:

Zdroj: https://youtu.be/1jxXYXLQuGc


Jinak obecně vzato já v natáčených diskusích nejefektivnější formu pro předávání informace nespatřuji. Něco jiného je, když se sám účastním diskuze /konference/, kdy mohu interaktivně reagovat na to, co řeknou ostatní účastníci - ale to se potom nemusí natáčet. Pokud je nosný obsah výhradně slovního charakteru (nejsou důležité prostředky neverbální komunikace, není ve videu žádná názorná ukázka), dávám přednost textu - přečíst ho lze kdekoli, čtení je tichá činnost, nikoho neruší, snadněji si text mohu uložit a číst ho (česky řečeno) off-line, případně vytisknout. Ale to je můj subjektivní názor.
Výborně - rozdílný pohled na věc.
Dle mých zkušeností nejen že texty nikam nevedou ale dokonce ani diskuze bez nahrávání, právě proto, aby se dalo jasně vyjasnit kde jsou rozdíly - a kdykoliv a kdokoliv.
Ale mluví samozřejmě o metodologických diskuzích splňujicí všechny aspekty "Slabikáře života", což bohužel nikde nevidím a proto se to snažím iniciovat.
Interaktivně se dá reagovat i na nahrávané rozhovory a dle mého ještě lépe a efektivněji.
Jaké máš s nahráváním zkušenosti? Já předávání a zpracovávání informací téma řeším posledních 10 let v praxi....
 
Naposledy upravené:
Stále však jsou (naštěstí) i jiní lidé, kteří číselné vyjádření kvality považují za úpadek lidství.
viz odpověď víše, reagujete na domněnku.
A právě protože je to tak složité a komplexní téma, proto jsem o tom diskutoval už s vícero lidmi a rovnou jsem to natočil, kdyby se někdo chtěl přidat;)
Moc nerozumím, jakou hodnotu má reakce na něco co si člověk nenastuduje takže vlastně ani neví co komentuje... to je přece i v KSB základní princip;)
Viz Diskuze bod 4 - Slabikář života - https://badatelezpodstaty.wordpress.com/c-komunikace-pravidla-diskuze/
Abych mohl něco vyvracet, musím nejprve rozumět dané teorii či procesu. Prostě oponentovo „Interpretaci daného problému“ či teorii. Toto blíže rozebírám v bodě 3 výše.
 
A hlavne, keď kvalita je subjektívna kategória. Kritériá kvality si vždy určujú ľudia sami. Jedni tak, druhí onak. Podľa vlastnej mravnosti a režimu psychiky.
Ak by mal niekto globálne určovať, čo je kvalitné a čo nie, bolo by to podobné, ako keď dnes samozvané "autority" diktujú ľuďom, čo je dôveryhodná informácia a čo dezinformácia.
Nějak nerozumím směru tvé úvahy.... tys ty videa taky neviděl že? (viz odpověď Siar výše)

Jestli člověk umí číst nebo ne je subjektivní kategorie?
Jesli člověk studuje KSB a zná například terminologii je subjektivní?
Jestli ovládá své emoce?
Jestli věří v boha? a jak boha chápe? atd.
 
Pořád nechápu, co tím natáčením sleduješ ... ale dnes mi na mysl skáče jako "hledání lídra".
To vyvolává spoustu otázek.
Zajímavé. Ještě bych pochopil otázku na " co tím hodnocením sleduješ" - to je řečeno ve videích a trošku jsem to nastínil v odpovědích.
A co sleduji natáčením ? Jediná cesta k lepší budoucnosti....naše společnost je víc rozbitá než jsme si ochotni připustit. A studeni KSB to mimochodem taky dokazují.... ;)
 
Nějak nerozumím směru tvé úvahy.... tys ty videa taky neviděl že? (viz odpověď Siar výše)

Jestli člověk umí číst nebo ne je subjektivní kategorie?
Jesli člověk studuje KSB a zná například terminologii je subjektivní?
Jestli ovládá své emoce?
Jestli věří v boha? a jak boha chápe? atd.
Pan kolega, odporúčam precítat si môj posledný článok tu https://oracle911blog.wordpress.com/2022/12/06/kralovstvo-demonov-a-hladnych-duchov/
a bude jasnejšie, čo Jardob myslel.
A ja doplním že, prax je kriteriom pravdy. Čo hovorí za Vás oboch.
Doteraz bol najlepší v riadeni GP.
Teraz objektivne manevruje najlepsie ako je mu dovolené, lebo svet bol a stale naozaj je na hrane Božieho dopustenia.
No rozlíšenie, je zhora dane Bohom a to je to subjektívne. Pretoze môžete nechat odpadnúť a zomriet, ľuďom v rade stojacim na pichacku, pred očami človeka, ktorý prave vyšiel z "pichackového" centra, no oni aj tak budu stáť v rade, lebo sa inak nedostanu na dovolenku, alebo do prace a predsa sa nechcú hádať....
Kriterium pravdy je veľmi subjektívny kľúčový ukazovateľ....
 
Nějak nerozumím směru tvé úvahy.... tys ty videa taky neviděl že? (viz odpověď Siar výše)

Jestli člověk umí číst nebo ne je subjektivní kategorie?
Jesli člověk studuje KSB a zná například terminologii je subjektivní?
Jestli ovládá své emoce?
Jestli věří v boha? a jak boha chápe? atd.
To bola z mojej strany iba faktická poznámka na okraj. Netýkala sa tvojich videí, ale slov vyššie v príspevku, na ktoré som reagoval.
 
Radši pracuji ve formátu nahrávaných diskuzí.
Ať už veřejných jako s Pavolem Kovačikem:

Zdroj: https://youtu.be/Z7kSRhbYYEU


nebo pracovních jako diskuze s Baudyšem a Kociánem (maitreja.com):

Zdroj: https://youtu.be/o10U0DORt8o

Jak se na toto téma díváte vy? Existují již nějaké procesy, které se tímto zabývají?

Vnímáte natáčené diskuze jako nejefektivnější formu pro předávání informace?

Natáčené diskuze vnímám efektivní v tom smyslu, že zpětně můžeme vidět kvalitu diskuze. Tedy to, jak kdo z diskutujících umí skutečně naslouchat druhému, zda se umíme a nebojíme doptat na to, čemu jsme nerozuměli, můžeme vidět a slyšet, jak s námi pracují emoce, zda používáme argumentační fauly atd. Tedy výborný výukovy materiál pro samotné účastníky diskuze.

Nahrávaná diskuze je rovněž dobrá pro ty, kteří se neumí dobře vyjádřit psaným textem. Také je oproti textu živá (intonace, gesta).
 
Pan kolega, odporúčam precítat si môj posledný článok tu https://oracle911blog.wordpress.com/2022/12/06/kralovstvo-demonov-a-hladnych-duchov/
a bude jasnejšie, čo Jardob myslel.
A ja doplním že, prax je kriteriom pravdy. Čo hovorí za Vás oboch.
Doteraz bol najlepší v riadeni GP.
Teraz objektivne manevruje najlepsie ako je mu dovolené, lebo svet bol a stale naozaj je na hrane Božieho dopustenia.
No rozlíšenie, je zhora dane Bohom a to je to subjektívne. Pretoze môžete nechat odpadnúť a zomriet, ľuďom v rade stojacim na pichacku, pred očami človeka, ktorý prave vyšiel z "pichackového" centra, no oni aj tak budu stáť v rade, lebo sa inak nedostanu na dovolenku, alebo do prace a predsa sa nechcú hádať....
Kriterium pravdy je veľmi subjektívny kľúčový ukazovateľ....
Zdravím Joxi, Tak jsem tvůj článek přečetl.

Rád bych se doptal, jak se ti rozšířil ten obzor? jaké souvislosti ?:
"A ako súvisí toto všetko so Slovenskom? Zasa jeden krát sa mi rozšíril obzor v poznaní toho, prečo je tak dóležité chápať v súvislostiach horeuvedený príbeh Avalokiteshvaru Chenreziga"
Možná že mi něco uniklo, ale v článku nic nového co bych neznal a dokonce ani nevidím tu souvisloust s tímto vláknem.
Snad jen krom :
Keď som bol chytrý, menil som svet. Dnes som múdry a mením sám seba.

A proto se právě snažím poukázat, že je to o dost komplexnější a jsou zde další roviny...
Nehledě na to, že už Jardobův komentář(který jak píšeš jsi rozšiřoval) je pouze základní a povrchní pohled na věc, který samozřejmě znám;)

PS: uvidíme jak to okomentuje pan Kozák
PS2: přesně proto chci diskuze natáčet, protože jinak se člověk do větší přesnosti ani nemůže dostat - což zde krásně vidíme;) (Ale třeba s epletu)
 
Pan kolega, odporúčam precítat si môj posledný článok tu https://oracle911blog.wordpress.com/2022/12/06/kralovstvo-demonov-a-hladnych-duchov/
a bude jasnejšie, čo Jardob myslel.
A ja doplním že, prax je kriteriom pravdy. Čo hovorí za Vás oboch.
.....
@jardob
Hlásím, že jsme stručně natočili:

Zdroj: https://youtu.be/CLWL4PdPI2s

Stále netuším, co mi má unikat. Jinými slovy jsou to pro mě známé věci, které beru v potaz a pan Kozák je v rovině lingvistické a významové upřesňuje.
 
Rád bych se doptal, jak se ti rozšířil ten obzor? jaké souvislosti ?:
"A ako súvisí toto všetko so Slovenskom? Zasa jeden krát sa mi rozšíril obzor v poznaní toho, prečo je tak dóležité chápať v súvislostiach horeuvedený príbeh Avalokiteshvaru Chenreziga"
Možná že mi něco uniklo,
no, mozno si pred tym precitate aj diskusiu, kym sa spytate znova.
Mam otazku ja, uz ste niekedy vudel (nie vo filmoch, naozaj) a zazil v bepokrytej forme davo-elitárny systém bez pozlátok?
 
no, mozno si pred tym precitate aj diskusiu, kym sa spytate znova.
Mam otazku ja, uz ste niekedy vudel (nie vo filmoch, naozaj) a zazil v bepokrytej forme davo-elitárny systém bez pozlátok?
Jestli se nepletu, snažil ses poukázat že mi něco uniká a proto si napsal toto:
"Pan kolega, odporúčam precítat si môj posledný článok tu https://oracle911blog.wordpress.com/2022/12/06/kralovstvo-demonov-a-hladnych-duchov/"
A já se na to podíval, rozebral to s kozákem a neviděl jsem jedinou novou věc (po 10ti letech studia KSB a posledních 5ti letech aktivního ověřování v praxi) - dokonce jsme to s Kozákem i upřesňovali.
Tvoje strohé doplnění ať si přečtu komentáře bez jediné snahy vysvětlení nebo poukázání na co narážíš nebo k čemu směřuješ je trošku smutné.
Naopak tvoje otázka (jako jediný nástroj pro porozumění) mě nadchla... než jsem si tedy uvědomil, že nejde o porozumění ale o dehonestaci (možná to analyzuji chybně), ale jako 10letý studen KSB by mě zajímalo jak si to jako představuješ v jakém světonázoru žiju nebo jak si to vykládám....

Možná tento koment jsi měl namysli?
"Zadal som otázku, ako by som reagoval na to, ak by som sa, ako aj Chenrezig, ocitol v kráľovstve/svete hladnych duchov a demonov.
Odpoved som si musel prežit a obstal som, aspon sam pred sebou.
Božsky egregor Murugana, môže pomôct rozohnat mraky, pretože malo celé poobedie ailne prsat a neprsalo. A stacilo požiadať.
Na druhej strane, aj tá búrka prišla po tom ako sa stalo to, čo som popisoval v článku a zničila tu veceru, teda zabranila pokracovaniu demonickej diskusie, ktora do tych miest nepatrila.

Prax je kriterium pravdy. A tak ako sa dajú zastavit búrky a záplavy, aj Tatry odfúklo pre nejaky dôvod a jednoznacnym spôsobom…."

_______
Za mě:
Já si naopak myslím, že co se tohoto tématu týče, tak chybí rozlišení tobě a asi i @Jardobovi.

Takhle metodologie poznání a tvořivosti nevypadá... takto vypadá autoritativní přístup - snaha potvrzovat si svoji bublinu či vytvořený piedestal (A je otázka, jak to, že se to děje velice často i mezi tzv. studenty KSB).
PS: Předpokládám že si do teď neviděl ani jedno video.
 
Jestli se nepletu, snažil ses poukázat že mi něco uniká a proto si napsal toto:
"Pan kolega, odporúčam precítat si môj posledný článok tu https://oracle911blog.wordpress.com/2022/12/06/kralovstvo-demonov-a-hladnych-duchov/"
A já se na to podíval, rozebral to s kozákem a neviděl jsem jedinou novou věc (po 10ti letech studia KSB a posledních 5ti letech aktivního ověřování v praxi) - dokonce jsme to s Kozákem i upřesňovali.
Tvoje strohé doplnění ať si přečtu komentáře bez jediné snahy vysvětlení nebo poukázání na co narážíš nebo k čemu směřuješ je trošku smutné.
Naopak tvoje otázka (jako jediný nástroj pro porozumění) mě nadchla... než jsem si tedy uvědomil, že nejde o porozumění ale o dehonestaci (možná to analyzuji chybně), ale jako 10letý studen KSB by mě zajímalo jak si to jako představuješ v jakém světonázoru žiju nebo jak si to vykládám....

Možná tento koment jsi měl namysli?
"Zadal som otázku, ako by som reagoval na to, ak by som sa, ako aj Chenrezig, ocitol v kráľovstve/svete hladnych duchov a demonov.
Odpoved som si musel prežit a obstal som, aspon sam pred sebou.
Božsky egregor Murugana, môže pomôct rozohnat mraky, pretože malo celé poobedie ailne prsat a neprsalo. A stacilo požiadať.
Na druhej strane, aj tá búrka prišla po tom ako sa stalo to, čo som popisoval v článku a zničila tu veceru, teda zabranila pokracovaniu demonickej diskusie, ktora do tych miest nepatrila.

Prax je kriterium pravdy. A tak ako sa dajú zastavit búrky a záplavy, aj Tatry odfúklo pre nejaky dôvod a jednoznacnym spôsobom…."

_______
Za mě:
Já si naopak myslím, že co se tohoto tématu týče, tak chybí rozlišení tobě a asi i @Jardobovi.

Takhle metodologie poznání a tvořivosti nevypadá... takto vypadá autoritativní přístup - snaha potvrzovat si svoji bublinu či vytvořený piedestal (A je otázka, jak to, že se to děje velice často i mezi tzv. studenty KSB).
PS: Předpokládám že si do teď neviděl ani jedno video.
Viete kolega. Mna len zaráža jedno, ako sa trollovia na nasom blogu a aj Vy vyhybate tej osobnej skusenosti s otrokárskym systémom.
Začalo to reakciou na Jardoba, kde som hovoril o Vasejreakcii na jeho odpoveď.
Nasledne ste citoval čast môjho komentára
A ospravedlnujem sa @jardob @Um a @Feer este sa icim robit so systemom, preto robim druhu citaciu takto:
Feer povedal:
Rád bych se doptal, jak se ti rozšířil ten obzor? jaké souvislosti ?:
"A ako súvisí toto všetko so Slovenskom? Zasa jeden krát sa mi rozšíril obzor v poznaní toho, prečo je tak dóležité chápať v súvislostiach horeuvedený príbeh Avalokiteshvaru Chenreziga"
Možná že mi něco uniklo...... Koniec citácie

Na to som Vam odporucal si precitat aj diskusiu, kde sa o tomto diskutovali.

A ak po tomto hovoríte, ze takto sa nieco nerobi tak sa vas pytam, ako sa to robi?
Dostal som jasnu odpoveď zhora, ako by to mohlo vyzerat inde s davo-elitarnou spolocnosťou, kde moje rozlisenie dostalo novy rozmer, kedze naozaj plašt, hodeny a aj obrana kulturnych egregorov u nas, zatial zabranuje tomuto scenaru...

A toto som pouzil na to, aby som Vam povedal, ze mate obaja pravdu z vasho uhla pohladu, kde kriteriom pravdy, tej objektivnej, je prax.

Ku videám sa nevyjadrujem, každá moznost ozvučovať ksb je skvelá. Ono to ma len jedno uskalie, ale hodne veľké. A to, že sa potom ide podľa urovne rozlišenia toho, kto robí rozhovor. A tam je ten uzol, ktorý ste sa Vy, aj my s chalanmi rozhodli rozťať tak, ze kazdy robi tu svoju cast, ze sice ozvucujeme ale vždy vyzývame, aby ľudia citali hrube knihy a makali na sebe.
Pretože len tým, ked človek ziska rozlišenie tym, ze sa zmeni sám, dokáže (teoriou a praxou MIM a ich zvladnutím) menit svet okolo seba.

Budte zdravy a blaho želám...
 
Naspäť
Top Bottom