Informační videa

Putinovec, ďakujem za zaujímavé video,
pán Staněk v ňom o.i. hovorí, že už je za vystúpenie z EU, a tiež spomenul tri dôležité termíny v blízkej dobe [od cca 1:40:00]:
Vystoupení z EU je i mým přáním. Já nebyla ani za vstup, takže vystoupení za současných okolností vidím jako nutnost. Ale myslím si, že nyní jsme jako země v tak obrovském srabu, že důležité priority posunou odchod na pozdější dobu. Proč? Protože i ten odchod je stejně důležitý jako vstup a vyžaduje časově náročnou odbornou práci na dohodách = aby nás neobelstili jak Aničku z 1.A.
 
Vystoupení z EU je i mým přáním. Já nebyla ani za vstup, takže vystoupení za současných okolností vidím jako nutnost. Ale myslím si, že nyní jsme jako země v tak obrovském srabu, že důležité priority posunou odchod na pozdější dobu. Proč? Protože i ten odchod je stejně důležitý jako vstup a vyžaduje časově náročnou odbornou práci na dohodách = aby nás neobelstili jak Aničku z 1.A.
Reálnější je rozpad čtvrté říše , protože v soběstačnosti máme kalhoty i spodky u kotníků . A zbytek smečky by nás s gustem potopil .
Zde má pravdu Vidlák . Na jedné straně je třeba kašlat na fašistická nařízení EU a zároveň posilovat soběstačnost .
S tím souvisí i ignorování dosazené protektorátní špíny a jejich pronásledování na každém kroku . Musí cítit , že jsou v koutě a že si pro ně kdykoliv můžeme hmátnout .
 
Poslouchám nyní vysílání Petra Bureše (to je ten kanál, kde většinou vystupuje pan Skála). Nyní tam mluví pan Ivan Kratochvíl. Moc zajímavé je to. A já se moc omlouvám, že sem takto píšu. Padla tam moc zajímavá informace, která dost věcí vysvětluje.
V zakládacích listinách OSN je přímo ustanovení, že každý člen má přímo povinnost vojensky zasáhnout tam, kde se objeví fašismus, nacismus.
Proto Rusko nemůže být nikterak napadáno či souzeno za vstup na UA, protože pouze plnilo svou povinnost člena OSN! A toto se ví nejen v OSN, ale také na kolektivním západě.
(ještě jednou se omlouvám, zítra sem vložím celý záznam - nyní to nejde, ještě probíhá)
 
Putinovec, ďakujem za zaujímavé video,
pán Staněk v ňom o.i. hovorí, že už je za vystúpenie z EU, a tiež spomenul tri dôležité termíny v blízkej dobe [od cca 1:40:00]:
- 18.máj - dovtedy musí Ukrajina začať protiofenzívu, inak im republikáni zastavia financovanie Ukrajiny
- august - kedy má BRICS schváliť obchodovanie v novej spoločnej mene krytej zlatom a vzácnymi surovinami
- do konca roku 2024 sa má dokončiť budovanie tichooceánskej flotily jadrových ponoriek triedy Belgorod, ktoré vytvoria základnú protiváhu americkému AUKUSu a v spolupráci s čínskou flotilou budú obhospodarovať pacifický región

o.i. tam spomínali aj to, že v Bulharsku najprv bol len nácvik mobilizácie a o mesiac na to už vraj vláda posudzuje (asi) zákon o povinnej mobilizácii - toto bolo niekde skôr vo videjku a už to nejdem prehľadávať, kde presne,
a tiež, že je možné, že termín volieb v SK na september je možný aj preto, lebo dovtedy sa môže u nás zmeniť stav - mohol by byť vyhlásený vojnový stav a teda by žiadne voľby neboli
Zazněla tam ještě jedna zajímavá informace a mluvil o ní Štěpán .
Mírná zima byla mírná z toho důvodu , že si vzhledem k nicotným zásobám plynu , někdo mírnou zimu přál , zapadala tak do jeho koncepce .
Takže ta další může do koncepce zapadat tak , že to bude echt zima , která nažene ovečky tam , kde jí fašistická globální mafie bude potřebovat . Viz akce covid teror , coby ledoborec švábokoncepce .
 
Naposledy upravené:
Zde nesu odkaz na vysílání. Je to někde hodinu a půl, ale info má moc zajímavé. Na začátku je rozebírané ono velké letecké cvičení NATO, které má být příští měsíc.
Mňa zaujalo info, že jeden z dôvodov prečo máme oslabenú (až takmer žiadnu) armádu je obava Anglosasov, že neudržia riadenie v neanglosaských štátoch.
 
Udělám radost všem, kteří rádi poslouchají pana Martina Kollera. Zde další rozhovor s ním:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=xH6pYlX1UdE

O čem mluví tentokrát? Na začátku zdůvodní své obavy o začátku další velké války. Pak mluví hlavně o UA a její "historii", prostě počátky toho, co dneska vidíme v reálu. Nakonec se pánové dotknou situace v ČR a "obilné aféry". A jak říká p. Koller - všichni odmítli, tak se to cpe k nám. A nejde o ukrajinské obilí, ale o americké obilí z UA. Nejen nekvalitní a staré (jak jsme se tu už bavili), ale hlavně geneticky modifikované.
 
Naposledy upravené:
 
Petr Robejšek - "Vězňové datové schránky I."


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Nt08i6ru4do&ab_channel=PetrRobej%C5%A1ek


Esej o proměně role techniky pro svobodu a blahobyt lidí v průběhu moderní historie.
Od "zákazník náš pán" k "zákazník náš zdroj" a "zákazník naše surovina".
Má pokračovat druhým dílem.

P.S.:
Obrazy o kterých mluví, jeden komentující pod videem vypsal, takže si je lze najít na netu a podívat se na ně.
1) J. M. W. Turner - The Fighting Temeraire, 2) J. M. W. Turner - Rain, Steam, and Speed – The Great Western Railway, 3) Edward Hopper - Nighthawks, 4) Edward Hopper - Office in small city.
 
Po dlouhé době jsem si vyposlechla Jefimova. Zajímavá téměř půlhodinka na téma nové rezervní měny.
V srpnu by měl být významný summit zemí BRICS, kde ohlásí novou rezervní měnu, nezávislou na dolaru. jestli jsem pochopila správně, nejde o žádnou národní měnu, se kterou se bude platit ve všech státech BRISC (na úrovni dolaru nebo eura). Je to měna, od které se budou odvíjet přepočty na měny národní. Třeba to bude 1brics. :) Já třeba nakoupím v Brazílii kávu a cenu, vyjádřenou v brazilské měně, mi přepočítají na "brics". Při platbě mi zase přepočítají, kolik musím dát korun, abych zaplatila stanovený počet "brics". V podstatě je to velmi podobné dnešnímu systému, kde je používaný petrodolar.
Možná to motám, ale snažím se o vysvětlení - jak jsem to pochopila.
A podle čeho se bude měřit hodnota 1brics? Podle množství elektrické energie. No a tady už nechápu, tak to nechám na někom vnímavějším, aby to vysvětlil - včetně mě... :)

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=pw6cjmC5zgQ
 
Podle množství elektrické energie.
spomenul to aj v tomto videjku

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=GnNwfniyb-w

ak som dobre pochopil, tak, že 1 brisc = napr. 10kWh elektrickej energie, pričom vôbec nie je dôležité, ako sa elektrická energia vytvorila (solár, atóm, voda, ...), ide len o zavedenie "etalónu", lebo 10kWh ee je predsa rovnako namerateľný aj v Európe aj v Afrike,
porovnal to napr. so zlatom, že ani pri ňom predsa nezáleží, či sa pol kila zlata vyťaží za mesiac preosiatím tony štrku, alebo o pol kilovú hrudu zlata niekto zakopne náhodou,

v tejto hodinovej prednáške je toľko zaujímavých informácií na jednom mieste, že by bolo ideálne, keby to niekto nejako efektívne vedel dostať do textovej podoby :)
 
@Estryd
Díky tobě už chápu část. Ještě ale nevím, jaká EE se myslí. Ta v zemi vyrobená nebo spotřebovaná? To je, myslím, docela zásadní.
Ptám se tak blbě hlavně proto, jak v naší zemí dělají EE úplně nedostupnou a tak moc drahou, že to nemá na světě obdoby. No a tuším, že to může souviset.
PS: to video si vyposlechnu, zatím jsem neměla čas.
 
Naposledy upravené:
@Estryd
Díky tobě už chápu část. Ještě ale nevím, jaká EE se myslí. Ta v zemi vyrobená nebo spotřebovaná? To je, myslím, docela zásadní.
Ptám se tak blbě hlavně proto, jak v naší zemí dělají EE úplně nedostupnou a tak moc drahou, že to nemá na světě obdoby. No a tuším, že to může souviset.
PS: to video si vyposlechnu, zatím jsem neměla čas.
Elekrickú energiu v štátoch si môžeš predstaviť ako krv v cievnom systéme. V tele potrebuješ presne toľko krvi, koľko potrebujú tvoje orgány. Ako telo rastie, tak rastie aj objem krvi.
Podobne v ekonomike. Elektriku spotrebúvajú predovšetkým podniky (domácnosti by som sem vôbec nezaraďoval, iba výrobný sektor a sektor služieb). Podľa tejto spotrebovanej energie vidíš, aké mohutné je tvoje hospodárstvo. Veľkosť spotrebovanej elektriny vo výrobe je cca krytá množstvom tovarov a služieb, a tak by to aj malo byť. Žiadne prázdne bubliny. Len tam naozaj musia vylúčiť domácnosti a nevýrobnú sféru, aby to správne sedelo.

Ak teda stanovia nejaký energetický variant, tak ten bude naozaj priamoúmerný množstvu tovarov a služieb.
A previesť na kW sa dajú aj iné energonosiče použité na výrobnú prácu - ropné produkty, plyn a pod.
 
spomenul to aj v tomto videjku

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=GnNwfniyb-w

ak som dobre pochopil, tak, že 1 brisc = napr. 10kWh elektrickej energie, pričom vôbec nie je dôležité, ako sa elektrická energia vytvorila (solár, atóm, voda, ...), ide len o zavedenie "etalónu", lebo 10kWh ee je predsa rovnako namerateľný aj v Európe aj v Afrike,
porovnal to napr. so zlatom, že ani pri ňom predsa nezáleží, či sa pol kila zlata vyťaží za mesiac preosiatím tony štrku, alebo o pol kilovú hrudu zlata niekto zakopne náhodou,

v tejto hodinovej prednáške je toľko zaujímavých informácií na jednom mieste, že by bolo ideálne, keby to niekto nejako efektívne vedel dostať do textovej podoby :)

Video som zatiaľ nepozrel, ale podľa diskusie ide o energoinvariant tak ako sa o ňom píše v materiáloch ksb, napr v mŕtvej vode.
 
  • Súhlas
Reactions: Lin
Elekrickú energiu v štátoch si môžeš predstaviť ako krv v cievnom systéme. V tele potrebuješ presne toľko krvi, koľko potrebujú tvoje orgány. Ako telo rastie, tak rastie aj objem krvi.
Podobne v ekonomike. Elektriku spotrebúvajú predovšetkým podniky (domácnosti by som sem vôbec nezaraďoval, iba výrobný sektor a sektor služieb). Podľa tejto spotrebovanej energie vidíš, aké mohutné je tvoje hospodárstvo. Veľkosť spotrebovanej elektriny vo výrobe je cca krytá množstvom tovarov a služieb, a tak by to aj malo byť. Žiadne prázdne bubliny. Len tam naozaj musia vylúčiť domácnosti a nevýrobnú sféru, aby to správne sedelo.

Ak teda stanovia nejaký energetický variant, tak ten bude naozaj priamoúmerný množstvu tovarov a služieb.
A previesť na kW sa dajú aj iné energonosiče použité na výrobnú prácu - ropné produkty, plyn a pod.
Jardobe, moc ti děkuju za vysvětlení, Konečně jsem pochopila! A jsem za to ráda.
Takže - čím více odebrané energie - tím větší hodnota 1brics. Chápu správně?
Napadlo mě ale, co když si někdo bude energií plýtvat a tak si zvyšovat odběry?
 
Napadlo mě ale, co když si někdo bude energií plýtvat a tak si zvyšovat odběry?
Nad tím už jsem dříve přemýšlel, opakuji již zde zmíněné: zahrnuje se pouze výroba, ne domácnosti. Takže výroba si musí zajistit zákazníky - pro krev musí být orgány (užitná hodnota) čili spotřebitel používající výsledky výroby - neprodané výrobky se dají zahrnout do nespotřebované energie - brzo to narazí na limity plné sklady, konkurenceschopnost a apod.

Snahy o zneužití budou dokud se nezvýší morálka lidstva, ale dříve bylo zneužívání umožněno ve větším rozsahu za podpory vyššího řízení společnosti - díky korporacím, které v rámci "zisku" tlačí nadměrnou spotřebu - vyrábí se energie zbytečně na výrobky, které se nikdy neprodají ani nerozdají - hold kapitalismus což je jenom jiné slovo pro Satanismus (kdy lidé hladovějí a ničí se sklady jídla, protože není zisk).
 
Naposledy upravené:
Nad tím už jsem dříve přemýšlel, opakuji již zde zmíněné: zahrnuje se pouze výroba, ne domácnosti. Takže výroba si musí zajistit zákazníky - pro krev musí být orgány (užitná hodnota) čili spotřebitel používající výsledky výroby - neprodané výrobky se dají zahrnout do nespotřebované energie - brzo to narazí na limity plné sklady, konkurenceschopnost a apod.
Výborně - a také moc děkuju. Já si právě říkala, že pokud by to nebylo nějak zajištěné, mohly by některé země vyrábět a vyrábět, spotřebovávat zdroje a jejich výrobky by nikdo nechtěl.
 
Naspäť
Top Bottom