J.V.Stalin

Vargis

Člen
Ekonomické diskusie v Sovietskom zväze: o kotrmelcoch Stalinových "žiakov a spolupracovníkov"

Na pozadí zložitej ekonomickej situácie Ruska v rámci sankčnej vojny, ktorá mu bola vyhlásená po vypuknutí SVO na Ukrajine, sa v poslednom čase často pripomína "stalinská ekonomika", ktorá umožnila Sovietskemu zväzu nielen odolávať, ale aj poraziť vtedajšiu zjednotenú Európu pod vedením Adolfa Hitlera. Po víťazstve nad nacistickým Nemeckom a militaristickým Japonskom v roku 1945 "antihitlerovská koalícia" netrvala dlho - vtedajší anglosaskí spojenci, Spojené štáty a Veľká Británia, začali spriadať plány na masívny úder proti Sovietskemu zväzu "konvenčnými" aj jadrovými zbraňami.
 

Prílohy

  • Ekonomické diskusie v Sovietskom zväze o kotrmelcoch Stalinových žiakov a spolupracovníkov.pdf
    824.6 KB · Zobrazenia: 25
Smrť Josifa V.Stalina: reakcie v Spojených štátoch a odozva vo východnej Európe
Choroba a smrť Josifa V. Stalina prišli v zložitom čase, keď sa formovali základy zahraničnopolitického kurzu novej americkej administratívy Dwighta Eisenhowera. Už 4. marca 1953 bolo zvolané zasadnutie Rady národnej bezpečnosti, na ktorom sa diskutovalo o krokoch USA po odchode sovietskeho vodcu z politickej scény. V krátkom čase S. D. Jackson, vedúci "Národného výboru pre slobodnú Európu" (1), a Walter Rostow, vedúci projektu "Skúmanie zraniteľnosti ZSSR", pripravili špeciálnu správu, v ktorej analyzovali dôsledky vplyvu Stalinovej smrti na sovietsku zahraničnú politiku a možné konkrétne kroky, ktoré by Biely dom mohol podniknúť, aby túto udalosť využil vo svoj prospech. Tento dokument vychádzal z odporúčaní konferencie, ktorá sa konala na Princetonskej univerzite v máji 1952 a ktorá sa zaoberala otázkami ideologickej a informačnej konfrontácie medzi ZSSR a USA a formami aktivizácie americkej propagandy v zahraničí. У. Rostow navrhoval prudko zintenzívniť ideologickú ofenzívu proti krajinám východného bloku s cieľom zasiať pochybnosti o vzájomnej lojalite kľúčových predstaviteľov sovietskeho vedenia a izolovať ich na medzinárodnej scéne. Autori plánu navrhovali dosiahnuť tieto ciele využitím nacionalistických nálad v najvyššom vedení ZSSR a satelitných krajín a konfrontáciou strany a armády. A nebol to zďaleka jediný dokument tohto druhu. Výsledkom dlhých rokovaní bolo, že Eisenhowerovi spolupracovníci navrhli niekoľko scenárov protiopatrení voči ZSSR - pokračovanie politiky "zadržiavania" ZSSR, boj proti "komunistickému" vplyvu v "tretích" krajinách a " zavrhnutie komunizmu", čo v tejto fáze znamenalo "oslobodenie" predovšetkým krajín východnej Európy.
Celý článok v prílohe:
 

Prílohy

  • Smrť Josifa V Stalina reakcie v Spojených štátoch a odozva vo východnej Európe.pdf
    835.2 KB · Zobrazenia: 18
Stalin, začiatok 50. rokov: šagrénová vrstva izolácie...
Politbyro Ústredného výboru Všezväzovej komunistickej strany boľševikov 28. decembra 1951 predĺžilo na neurčito svoje vlastné rozhodnutie prijaté 16. februára toho istého roku. Podľa tohto rozhodnutia boli všetky bežné záležitosti a vypracovanie uznesení vzhľadom na Stalinov zdravotný stav prenesené na "trojku" vedúcich členov politbyra - Georgija Malenkova, Nikolaja Bulganina a Lavrentija Beriju. S najväčšou pravdepodobnosťou však takéto rozhodnutie Stalin považoval za "začiatok" svojho odstránenia z vedenia. A 24. januára 1952 - bez konzultácie so spomínanou "trojkou", generálny tajomník nariadil zasadnutie Politbyra: oficiálny dôvod - otázka rozšírenia výmery poľnohospodárskej pôdy. Uvedené rozhodnutie "trojky" Stalin nekomentoval.
Celý článok v prílohe:
 

Prílohy

  • Stalin začiatok 50 rokov šagrénová vrstva izolácie.pdf
    823.5 KB · Zobrazenia: 22
⏳️,,Odkaz vo fľaši na mori"⏳

Hitlerovský režim vytvorili predstavitelia nemeckých monopolov s tichým súhlasom vládnych kruhov Anglicka, Francúzka a Spojených štátov amerických. Aby sa Nemecko mohlo pripraviť na vojnu a zabezpečiť si potrebné zbrane, potrebovalo v prvom rade ťažký priemysel a predovšetkým hutnícke a zbrojárske kapacity, ktoré sa nachádzali v Porúrskej oblasti.
Po porážke v prvej svetovej vojne bolo Nemecko príliš pevne spútané okovami Versaillskej dohody a nemohlo v krátkom čase zmobilizovať svoje sily na novú vojnu. Nemecký imperializmus sa však dočkal efektívnej pomoci zo strany Spojených štátov amerických...pre tých, ktorí o tom nevedia, tak americké banky a trusty v súčinnosti s ich vládou v období po Versaillskom mieri napumpovali do nemeckej ekonomiky kredity v objeme miliárd dolárov, ktoré poslúžili na obnovu a rozvoj vojensko-priemyselného Nemecka.
Stalinská brožúra ,,Falzifikátori dejín" odhalila celé zákulisie západnej politickej kuchyne....:
,,Tak tento zlatý dážď amerických dolárov bol životodarnou vzpruhou pre priemysel Hitlerovského Nemecka a zvlášt pre jeho vojenský priemysel. Tieto miliardy amerických dolárov, vložených zaoceánskymi monopolmi do vojnovej výroby v Hitlerovskom Nemecku, pomohli obnoviť nemecký vojnový potenciál a vložili tak do rúk Hitlerovskému režimu zbrane, bez ktorých by jeho agresia nebola možná. V krátkom čase, opierajúc sa na finančnú podporu, predovšetkým zo strany amerických monopolov, Nemecko naštartovalo mohutný vojenský priemysel, schopný vyrábať obrovské množstvo tankov, lietadiel, kanónov, vojenských námorných lodí najnovšieho typu a ďalšie druhy zbraní."
Práve monopoly USA a americký kapitál ukovali ,,Hitlerov meč"...aby nacisti mohli rozpútať vojnu, západné štáty cielene rozbíjali systém kolektívnej bezpečnosti a medzinárodných dohôd.
●krátko po príchode Hitlera k moci z iniciatívy anglickej a francúzskej vlády (1933) bol podpísaný v Ríme ,,pakt štyroch veľmocí" (Veľká Británia-Nemecko-Francúzsko-Taliansko), to znamenalo že anglická a francúzska vláda sa fakticky spriahli s nemeckým a talianským fašizmom v čase, kedy sa už Berlín a Rím netajili agresívnymi plánmi.
●Vzápätí po podpise paktu Anglicko a Franzúzsko pomohli Hitlerovi využiť nepriateľskú pozíciu...Poľska voči ZSSR. Výsledkom čoho bol podpis nemecko-poľského paktu o neútočení (1934). A práve ten bol jeden z najdôležitejších miľníkov v procese príprav nemeckej agresie. Tento pakt Hitler potreboval preto, aby rozbil rady stúpencov kolektívnej bezpečnosti a demonštrovali tak, že Európa nepotrebuje systém kolektívnej bezpečnosti, ale dvojstranné dohody. Berlín sa vďaka tomu mohol sám rozhodnúť s kým a kedy uzavrie dohodu, ale aj koho a kedy vojensky napadne. Nemecko-poľský pakt (1934) bol nesporne prvou serióznou trhlinou v základoch kolektívnej bezpečnosti.
●Do Londýna pricestoval Ribbentrop (1935) aby podpísal anglo-nemeckú námornú dohodu, ktorou Veľká Británia potvrdila svoj súhlas s obnovením nemeckých námorných síl v rozsahu porovnateľnom s francúzskou vojenskou flotilou. Okrem toho Londýn priznal Hitlerovi právo na výstavbu ponoriek s celkovou tonážou v objeme 45% tonáže britských ponoriek. V rovnakom období podniklo Hitlerovské Nemecko viaceré jednostranné kroky zamerané na likvidáciu obmedzení svojích ozbrojených síl podľa Versaillskej dohody, pričom zo strany Anglicka, Francúzska a USA nenarazalilo na žiadny odpor.
Ďalej Stalin v brožúre ,,Falzifikátori dejín" : ,,Už v roku 1937 bolo očividné, že vývoj smeruje k veľkej vojne, ktorú rozpúta Hitler aj vďaka tolerancii zo strany Veľkej Británie a Francúzska.
,,Dňa 12.marca 1938 Hitler obsadil Rakúsko bez akéhokoľvek odporu zo strany Anglicka a Francúzska".
,,Skutočný zmysel Mníchovskej dohody okamžite demaskoval J.V.Stalin, keď vyhlásil, že ,,Nemcom odovzdali časť Československa ako protihodnotu za ich záväzok začať vojnu so Sovietskym zväzom" (stenografický záznam z XVIII.zjazdu VKP(b) 1939).
,,Obetovaním Československa Hitlerovi sa to neskončilo. Vlády Anglicka a Francúzska sa priam pretekali v podpise politických dohôd s Hitlerovským Nemeckom.
30.septembra 1938 Chamberlain a Hitler podpísali v Mníchove anglo-nemeckú deklaráciu, v ktorej sa uvádzalo : ,,Dnes sme v diskusii dospeli k jednomyseľnému presvedčeniu, že otázka nemecko-anglických vzťahov má prioritný význam pre obidve krajiny aj Európu. Dohodu, ktorá bola včera podpísaná, aj nemecko-anglickú námornú dohodu považujeme za symbol túžby oboch našich národov nikdy viac nebojovať medzi sebou navzájom. Sme odhodlaní posúdiť aj ďaľšie otázky, ktoré sa týkajú oboch našich krajín, a prostredníctvom konzultácií sa budeme aj do budúcnosti usilovať o odstránenie akýchkoľvek vzájomných rozporov, aby sme tak pomohli zabezpečiť mier v európe".Bola to deklarácia Anglicka a Nemecka o vzájomnom neútočení" (v Stalinovej brožúre ).
Viete keď ZSSR v auguste 1939 podpísal dohodu s Nemeckom o neútočení, tak Stalin je ,,vinný" akože z rozpútania vojny, a to že Anglicko už oveľa skôr podpísalo analogickú dohodu s Hitlerom, tak to bol zdá sa len prejav snahy o dosiahnutie ,,mieru" a Londýn je čistý ako slza bábätka...a hneď za angličanmi podpísali dohodu s Hitlerom aj francúzi.
,,Dňa 6.decembra 1938 bola podpísaná francúzsko-nemecká deklarácia Bonnet-Ribbentrop o neútočení a priateľských vzťahoch, ktorá kopírovala obsah anglo-nemeckej deklarácie...Obe strany dospeli k jednomyseľnému presvedčeniu, že mierové a priateľské vzťahy medzi Nemeckom a Francúzskom sú jedným z dôležitých predpokladov konsolidácie vzťahov v európe a zachovania všeobecného mieru, kvôli čomu obe vlády vynaložia maximálne úsilie v záujme zachovania takých vzťahov medzi svojimi krajinami. V deklarácii sa konštatovalo, že medzi Francúzskom a Nemeckom neexistujú žiadne ďaľšie sporné otázky teritoriálneho charakteru a existujúca hranica medzi ich krajinami je definitívna. V závere deklarácie sa zdôrazňovalo odhodlanie oboch vlád, nazávisle od ich vzťahov s tretími krajinami, udržiavať vzájomné kontakty a konzultovať všetky otázky, ktoré by mohli skomplikovať medzinárodnú situáciu. Bola to deklarácia Francúzska a Nemecka o vzájomnom neútočení".
Viete brožúra Stalina ,,Falzifikátori dejín" (1948) bola geniálna reakcia na zborník materiálov z denníkov Hitlerovských diplomatov pod názvom ,,nacisticko-sovietske vzťahy v rokoch 1939-1941, ktorú koncom januára 1948 vydal štátny department USA v spolupráci s ministerstvami zahraničných vecí Veľkej Británie a Francúzska...inými slovami ich kampaň, ktorá mala za cieľ zfalšovať dejiny druhej svetovej vojny....Stalin im prostredníctvom brožúry do toho hodil rebelské vydly, jeho obsah je jasne a zrozumiteľne sformulovaný...proste po stalinsky.
,,Žiadnym falzifikátorom sa nepodarí vymazať z histórie a z vedomia národov ten fakt, že v existujúcich podmienkach mal Sovietsky zväz na výber z dvoch možností:
● buď prijať v záujme sebaobrany ponuku Nemecka na uzavretie dohody o neútočení a zabezpečiť tak Sovietskemu zväzu dodatočný čas mieru, ktorú mohol sovietsky štát využiť na lepšiu prípravu k odrazeniu potencionálneho útoku agresora, alebo:
● odmietnúť ponuku Nemecka ohľadne paktu o neútočení a tým pádom dovoliť vojnovým provokatérom z tábora západných mocností okamžite zatiahnúť Sovietsky zväz do ozbrojeného konfliktu s Nemeckom v situácii krajne nevýhodnej pre Sovietsky zväz a v podmienkach jeho úplnej izolácie.
Sovietska vláda bola prinútená učiniť svoju voľbu a uzavrieť s Nemeckom pakt o neútočení...
A ozaj ,,len tak", prečo Poľsko, ktoré malo za sebou anglických a francúzskych spojencov, mohlo v roku 1934 uzavrieť s nemcami pakt o neútočení, zatiaľ čo Sovietsky zväz, za oveľa menej priaznivých podmienok nesmel v 1939 pristúpiť na uzavretie rovnakého paktu?
A prečo Anglicko a Francúzsko, najsilnejšie štáty európy, mohli v 1938 podpísať s nemcami deklarácie o neútočení, no Sovietsky zväz, izolovaný v dôsledku nepriateľskej politiky Anglicka a Francúzska, nesmel uzavrieť s nemcami pakt o neútočení?
,,Nie je vari očividný fakt, že zo všetkých neagresívnych veľkých štátov Európy bol Sovietsky zväz posledným štátom, ktorý pristúpil k uzavretiu paktu s nemcami?" ( v Stalinovej brožúre )
29.-30.septembra bola v bavorskej metropole podpísaná Mníchovská zmluva, odovzdanie (Sudety) nemcom. Podpísali ju Hitler, Chamberlain, Mussolini a Daladier. Českí zástupcovia na rokovaní týchto ,,bytostí" neboli vôbec pozvaní a počkali si vo vedľajšej miestnosti. Až po skončení všetkých rokovaní a po podpisoch im oznámili, čo sa stane teraz s ich krajinou.
P.S.1: Vedeli ste, že na podpisoch mníchovskej ,,dohody" sa tak ponáhľalo, že sa ukázolo, že v miestnosti kde sa tvorila svetová politika akosi chýbal vo fľaštičkách atrament....čo tam po atramente že? Veď všetko už bolo jasné pred rokovaniami a podpisovaním... a to je potom len naozaj ako sa povie už len formalita...

P.S.2:
,,Rozdelenie Československa bolo mimoriadne kruté a cynické. V skutočnosti to bola lúpež. Preto môžeme jednoznačne povedať, že mníchovské sprisahanie bolo zlomom v histórii. Po ňom už bola 2.svetová vojna nevyhnutnosťou."

20.12.2019, Vladimir Vladimirovič Putin
 
Naposledy upravené:
Podrobnejšie viď Nikolaj Starikov kniha ,,Kto prinútil Hitlera prepadnúť Stalina", ďalej ,,Falzifikátori dejín", M.: OGIZ; Gospolitizdat, 1948, str.4,7,13-15, 22,23, 25,26,55,56, a stenografický záznam z XVIII.zjazdu VKP(b). OGIZ, 1939.s.13
 
⏳️,,Odkaz vo fľaši na mori"⏳

Niečo na odľahčenie, z perličiek Stalinovho života.
Raz na jeseň, bolo to v roku 1936 a na západe sa objavovali ,,príbehy zo záhrobia" typu, že J.V.Stalin zomrel na nejakú ťažkú chorobu...Istý Ch.Nitter (dopisovateľ Assiociated Press) sa rozhodol, že získa správičku z takého jedného zdroja. Došiel do Kremľa a odovzdal dopis pre Stalina. V tom dopise žiadal potvrdiť, alebo vyvrátiť správu o ,,úmrtí" ( príbehoch zo záhrobia ).
Stalinova odpoveď bola takmer okamžitá:
,,Vážený pán! Nakoľko mi je známe zo správ zahraničnej tlače, už dávno som opustil tento hriešny všehomier a premiestnil sa na onen svet. Pokiaľ nechcete byť vyškrtnutý zo zoznamu civilizovaných ľudí, nemôžete nedôverovať zahraničnej tlači, a preto Vás prosím aby ste týmto správam veril a nerušil moju izbu v záhrobnom pokoji." 26.októbra 1936. S úctou Stalin⏳📚❤️
 
⏳️,,Odkaz Vo fľaši na mori"⏳

Písal sa rok 1945, blížil sa koniec vojny a rokovalo sa o povojnovom rozdelení hraníc v Európe (Stalin, Churchill a Roosvelt).
Stalin dostal návrh od Churchilla a Roosvelta :,, Josif Vissarionovič! Daj nám Krym a my ti za to dáme rovnako veľký kúsok Nemecka."
Po chvíľkovom zamyslení J.V.Stalin so svojím typickým akcentom im hovorí:,, Ak uhádnete moju hádanku, tak vám Krym dám." Ukazujúc Churchillovi a Roosveltovi 3 prsty ľavej ruky: palec, ukazovák, prostredník a spýtal sa ich:,, Ktorý z týchto prstov je prostredný?"
Churchill udivený jednoduchou otázkou sa dotkol ukazováka:,, Tento je prostredný!"
Stalin odpovedal:,, Nie, neuhádol si."
Roosvelt si myslel, že Stalin chytráči a treba si vybrať zo všetkých 5 prstov ruky, a tak ukázal na prostredník.
Stalin odpovedal:,, Nie, ani ty si neuhádol."
Stalin strčil palec medzi ukazovák a prostredník a im obom ukázal ,,figu borovú":,, Tento je prostredný, tu je váš Krym!"
O 46 rokov neskôr ,,demokraticky zvolenému" Jeľcinovi na ľavej ruke chýbali dva prsty (palec a ukazovák). Symbol toho, že RF od roku 1991 nemalo vlastnú konceptuálnu a ani ideologickú moc.
Do roku 1991 v ZSSR bola hoc aj nie vlastná svojbytná, ale aj tak funkčná ideologická moc marxizmu. V rádiu im každodenne hrala pieseň (Strana je náš kormidelník). Je potrebné si uvedomiť, že ,,kormidelník" je len námorník na lodi plniaci rozkazy ,,kapitána" lode (kormidlo do prava! Kormidlo do ľava!) No a ,,kapitán" zas vedie loď podľa kurzu určujúceho od ,,navigátora".
Po ,,smrti" Stalina Komunistická strana Sovietskeho zväzu disponovala už len ideologickou mocou, nemala svoju (vlastnú svojvôľu). Zahraničný ,,navigátor" (,,svetové zákulisie) viedol ZSSR podľa kurzu k rozpadu.
Demokratizátori (august 1991) povedali:,,Strana, pusti nás ku kormidlu!" Odlomujúc tak z ruky ukazovák ideologickej moci, avšak svoje prsty (ani palec, ani ukazovák) naukázali. Z tohto dôsledku Kremeľ v podstate dodnes vedie Rusko podľa kurzu, určený zo zahraničia, tak aby sa krajina rozpadla. Toto si uvedomuje a začína chápať čoraz viac ľudí. V RF sa nič nezmení, kým neprestane žiť podľa ukazovania západného ukazováka ideologickej moci (ich ,,hodnoty" a požiadavky).
Je potrebné ukázať všetkým ľudom ako v RF tak aj v celom svete SVOJE dva prsty (palec = koncepciu, vlastnú svojvôľu a ukazovák = vlastnú spravodlivú ideológiu, vlastný princíp riadenia podľa princípu ,,zjednocuj a tvor".
Dívate sa pozorne? Pretože ono sa to už nejaký ten čas deje⏳📚❤️
 
⏳️,,Odkaz vo fľaši na mori"⏳

Ten, kto sa dnes snaží prirovnávať Stalina k Hitlerovi nielenže nemá svedomie, ale zatvára oči pred jasnými skutočnosťami.
Viete, súčasní západní propagandisti a liberálni činitelia, sa vám snažia zo všetkých síl vsugerovať, že Stalin a Hitler je jedno a to isté. Ten kto chce prirovnávať zločinca k obeti sa snaží uviesť veci do omylu. Tak to je v kriminalistike. V histórii sa polemizuje o tom, že ZSSR si sám môže za vojnu, že Stalin údajne stvoril Hitlera, ďalej o ,,rovností režimov", ktoré boli vytvorené tak, aby skrývali skutočných organizátorov a podnecovateľov ohavných zločinov...
Historickou pravdou je, že Hitlerova agresia bola možná, po prvé:
v dôsledku toho, že Spojené štáty americké pomohli vytvoriť Nemcom v krátkom čase vojensko-ekonimický základ pre nemeckú agresiu. Po druhé preto, lebo odmietnutie kolektívnej bezpečnosti anglofrancúzskymi vládnucimi kruhmi, rozbilo rady mierumilovných krajín, rozložilo jednotný front týchto krajín proti agresii, uvoľnilo cestu pre nemeckú agresiu a pomohlo Hitlerovi rozpútať Druhú svetovú vojnu...
Ako je možné, že aj v súčasnosti sa v mnohých krajinách vyskytuje prepísaná pravda?
Viete, je to výsledok informačnej vojny, tá má svoju logiku, svoje pravidlá a svoje idoly.
Nenávisť a klamstvo idú vždy ruka v ruke. Títo dvaja ,,súrodenci" majú ďaľších dvoch ,,príbuzných". Viete ktorých?
Predsa zamlčiavanie a falzifikáciu. No a takáto potom ,,veselá rodinka" vám vytvára inú realitu, prekrúca, tají a úmyselne formuje nikdy neexistujúcu minulosť⏳📚❤️
 
⏳️,,Odkaz vo fľaši na mori"⏳

Kontinuita moci (nadväznosť) tá zvykne byť štruktúrna a bezštruktúrna, nadväznosť sa nachádza predovšetkým v medziach určitej koncepcie riadenia. N.Chruščov ( psychický trockista) nebol následníkom moci v koncepcií boľševizmu po ktorej kráčal J.V.Stalin. Viete kedy bol preseknutý rozvoj boľševizmu? No predsa vraždou J.V.Stalina, lenže kontinuita moci boľševizmu ( jeho zavraždením ) bola aj tak zabezpečená-ideologicky-bezštruktúrne. Preto sa obrazne hovorí : ,,Stalin neodišiel do minulosti, on sa rozplynul v našej budúcnosti" (výstižný aforizmus Pierra Courtada, ktorý si Edgar Morin vybral ako epigram do svojej knihy ,,O povahe ZSSR...")
Nad jeho rozplynutím sa do budúcnosti si láme hlavičku veľa ,,politológov". To znamená, že za určitých podmienok je Stalin prítomný v súčasnosti a dielo, ktoré započal pokračuje.
Svoju účelnú činnosť bol nútený prikrývať marxistickou frazeológiou. Bolo to z toho dôvodu, že chápal protiľudský charakter, cynizmus a krutosť sociálno-politického prostredia, ktoré ho obklopovalo. Takéto správanie zabránilo šéfom marxistického projektu (realizácie otrokárstva pod rúškom imitácie socializmu a komunizmu) zavčasu v ňom rozpoznať svojho politického a náboženského protivníka, preto bol zavraždený až začiatkom jeho staroby, keď už splnil svoju misiu zahatať cestu marxizmu a jeho šéfom do budúcnosti. Napriek tomu príslušnú riadiacu kádrovú zostavu už sformovať nedokázal, pretože v tej dobe nebolo možné oficiálne ohlásiť pravú komunistickú sociológiu bez defektov vtedy prevládajúceho biblického kresťanstva a marxistického pseudokomunizmu.
Pre adekvátne chápanie Stalina je potrebné kategoricky vylúčiť z analýzy názory o ňom tretích osôb. Pre pochopenie pravdy treba prijímať do úvahy len známe fakty a iba priamu reč Stalina. Súvisí to aj s tým, že otázka Stalina sa týka druhej najdôležitejšej priority zovšeobecných prostriedkov riadenia ( dejinno-algoritmickej ). Biblická koncepcia sa drží, ako je známe, úmyselného rozhojdávania kyvadla spoločenského nedorozumenia medzi jednou lžou a druhou lžou, nemenej odpornou.
Stalin rozsieval kvalitnú budúcnosť, trockista Chruščov zasieval budúce problémy.
Potom, čo si Stalin urobil jasno vo fungovaní kreditno-finančného systému a zdrojoch inflácie, tak zabezpečil prvoradé uspokojovanie demograficky podmienených potrieb obyvateľstva. Preto sa od roku 1947 po rok 1953 každoročne znižovali ceny tovarov a masového dopytu, vďaka čomu drvivá väčšina obyvateľstva verila v zajtrajšok a bola pripravená zvyšovať svoju pracovnú kvalifikáciu v zamestnaní, a nehnala sa za vidinami ľahkého vysokého zárobku.
Za 12 rokov odo dňa Víťazstva bolo vďaka prácam a výskumom, ktoré inicioval Stalin, zaistené líderstvo krajiny v kozme, bola vypustená prvá družica na svete.
Stalin pracoval pre väčšinu, nie pre seba samého. Z jeho osobného majetku ostali v pamäti ľudu len obnosené čižmy a uniforma s výložkami vnútenej mu hodnosti generalisimus ZSSR.
Stalin bol rozsievačom, ktorý vkladal zárodky budúceho rozvoja civilizácie. Stalin sňal viazanku, ako symbol úžerníckej škrtiacej slučky, nielen zo svojho krku, ale aj z krku vlastného ľudu.
Západná, ale aj ruská demokratická ,,elita" sú vlastne vystrašení-ustarostení...prečo? Pretože im chýba chápanie toho, že koncepcia spoločenského zriadenia bola presne definovaná už v tom čase a zároveň stelesnená v osobnosti Stalina v celej svojej podobe.
Odsudzujú ho väčšinou tí, čo sú vo svojej psychike presvedčenými otrokármi, a ich posluhovačmi zbavenými rozlíšenia. Vzťah k osobe J.V. Stalina bol, je a bude tým mravným testom, na ktorom sa preveruje úroveň chápania sveta a mravné základy človeka.
A nechápu ani to, že Stalin ako osobnosť stelesneňujúci v sebe koncepciu, je akože náhodná-nečakaná-podmienená historickou konkrétnosťou. Dávajú si to pod štatistiku....Samotná koncepcia nie je ani náhodná a už vôbec nie zbytočná a bezdôvodná.
Proti 22 znacharským klanom, realizujúcim prostredníctvom USA globalizáciu na americký spôsob a demokratizáciu na iracký spôsob, Stalin postavil svojich 22 suvorovských učilíšť, čím nastavil egregiorálno-matričné obrysy budúcnosti. Práve táto škola, vytvorená Stalinom, vypracovala projekt Koncepcie spoločenskej bezbečnosti, a elitárne projekty Koncepcie národnej bezpečnosti vyhodnotila ako nezmyselnú činnosť pre svoj ľud kôli jeho mnohonárodnosti. Aj kôli tomu na mysticko-symbolickej úrovni skratka Koncepcie ,,obščestvennoj" (spoločenskej) bezpečnosti (KOB) znie rovnako ako zdanlivo náhodný Stalinov pseudonym (KOBA).
Dnešná svetová aj ruská elita Stalina nenávidí, pretože to práve on zablokoval scénar formovania nového svetového poriadku predpísaného jednodolárovou bankovkou, jednotnou pre planétu dolárového impéria, ktoré malo začať vládnuť svetu už na základe výsledkov 2. svetovej vojny.
V júli 1947 Stalin definitívne odmietol vstup krajiny do dolárovej pyramídy v rámci Marshallovho plánu. Až vtedy, keď bola stratená posledná nádej odobrať Stanila takticky, uškrtiac Sovietsky Zväz v objatí všemohúceho dolára, bola v USA v roku 1948 prijatá direktíva Rady národnej bezpečnosti 20/1. Na vykonaní tejto direktívy zapracovali najvýraznejší predstavitelia globálnej elity-trockisti N.Chruščov a M.Gorbačov.
Stalin dobre chápal misiu parlamentov západného leberálno-demokratického modelu politického usporiadania ako propagátorov záujmov plutokracie (moci bohatých). Stalin nebol stúpencom parlamentarizmu, a nebolo si ho možné kúpiť za prísľub rovnoprávneho partnerstva v budúcom svete šťastia pre všetky krajiny a národy.
Vďaka Stalinovmu chápaniu krajina v povojnových rokoch nezapadala, a preto ani nebola začlenená do plánov globalizátorov na americký spôsob, do jednotného unifikovaného systému.
Všetci tí, ktorí sa boja zopakovania stalinizmu sa pokúšajú zdiskreditovať každého v kom len uvidia ,,nového Stalina"⏳📚❤️
 
⏳️,,Odkaz vo fľaši na mori"⏳

J.V.Stalin o právach a slobodách človeka v jednom interview prehovoril takto:
„Je pre mňa ťažké si predstaviť, akú môže mať „osobnú slobodu“ nezamestnaný, ktorý chodí hladný a nenachádza možnosť uplatnenia svojej práce. Skutočná sloboda je len tam, kde je zlikvidované vykorisťovanie, kde neexistuje utláčanie jedných ľudí druhými, kde nie je nezamestnanosť a chudoba, kde sa človek nebojí že zajtra môže prísť o prácu, bývanie alebo jedlo. Len v takej spoločnosti je možno skutočná, a nie papierová, osobná a akákoľvek iná sloboda.“ (z besedy s Royom Howardom, 1. marca 1936)
Ako bolo ukázané vyššie, vysoká úroveň sociálnej zaistenosti človeka v spoločnosti, vrátane garancií ekonomických – v ich podstate tvorivých a spotrebiteľských – práv a slobôd, vyžaduje riadenie – demograficky podmienené kladenie cieľov a zmysluplnú reguláciu mnohoodvetvového výrobno-spotrebného systému, z ktorého spoločnosť získava drvivú väčšinu spotrebovávaných statkov⏳📚❤️
 
⏳️,,Odkaz vo fľaši na mori"⏳

J.V..Stalin predstavil v diele ,,Ekonomické problémy socializmu v ZSSR" iné chápanie socializmu a dal direktívu sovietskej ekonomickej vede ( predovšetkým sa zrieknuť pojmového a terminologického aparátu v politekonómii marxizmu )
Učinil tak ozsudok smrti ,,železnej opone" marxizmu ako takého ( za ňou sa skrývala reálna globálna moc, či už nad národmi alebo spoločenstvami ).
Stalin poukázal na nevyhnutnosť vzdania sa dvoch aparátov ( pojmového a terminologického ) čo to znamenalo? Ak sa v procese skutočnej revízie marxizmu rozvýja svetonázor ( iný ), tým aj ekonomická veda na merateľných ( prakticky ) kategóriach, tak spoločnosť získa čo? No predsa reálnu nezávyslosť...voči ,,bohom" ( pánom ) prastarého psychického trockizmu ( marxistickej modifikácie )-( Charakteristickou vlastnosťou trockizmu v komunistickom hnutí 20.storočia bola totálna hluchota k obsahu kritiky smerovanej na ich adresu spoločne s oddanosťou princípu potlačovania /systému otajovania/ deklarácií vyhlásených trockistami, na základe ktorých oni reálne fungujú /zjednotení v kolektívnom podvedomí/
Inými slovami trockisti sa vždy chovali tak, akoby na ich adresu nikdy žiadna adekvátna kritika ani nešla a oni sa stretávali iba s nechápaním správnosti ich názorov, ktoré predstavovali absolútnu pravdu )

P.S.: predstavitelia reálneho psychického trockizmu a biblickej doktríny, ktorú mal marxizmus realizovať v nových historických podmienkach nedokážu Stalinovi odpustiť rozsudok smrti marxizmu a definíciu sionizmu ako doktríny mocnej židovskej buržoázie ( utláčajúca nie len samotných židov ale aj všetky národy )⏳❤️⏳
 
⏳️,,Odkaz vo fľaši na mori"⏳

Dialektický materializmus marxizmu bol od začiatku vnímaný spoločnosťou ako metodologická filozofia, preto sa začiatkom 20.storočia opozícia neschopnej cárskej rodiny Romanovcov ľahko zbavila citátno-dogmatickej filozofie cirkví a bývalých vládnucich tried. A hoci dialektický materializmus obsahoval aj množstvo chybných tvrdení, napriek tomu to bola prvá (historicky) metodologická filozofia, ktorá bola v spoločnosti propagovaná ako základ celej kultúry videnia a chápania zradne zmenená na mŕtvu dogmu...
Až J.V.Stalin, ktorý nebol dogmatikom, ale tvorivou osobnosťou, priviedol marxizmus k sebazapreniu, no nebol pochopený davom spolustraníkov. Celkovo 3 pokolenia ľudí v ZSSR-RF boli zoznamené s touto metodologickou filozofiou, a nie všetci ju brali ako dogmu. Ale takých bola menšina.
Preto staroegyptské žrectvo, ktoré chcelo stabilne riadiť celé ľudstvo, krajiny a národy, urobilo ,,geniálnu" vec (jednoduchú). Dalo ľuďom nesprávnu predstavu o okolitom svete, a samo si prisvojilo a naveky utajilo (hermetizovalo) správnu predstavu o svete.
,,Kaleidoskop" a ,,mozaika". Predstavte si všetky znalosti ako farebné sklíčka. Teraz si predstavte, že ste otrokári. Aby sa vám (otrokárom) dobre žilo, tak budete potrebovať, aby otroci efektívne pracovali. K tomu je však potrebné dať otrokom nevyhnutné znalosti. Lenže ak otroci budú poznať a chápať veci tak dobre ako vy (otrokári), tak potom ich prirodzene nebudete vedieť udržať v otroctve.
Predstavte si dve tabule, na ktorých sa dá vyskladať ,,obraz sveta", zo znalostí (farebných sklíčok) môžete vytvoriť ,,mozaikový" obraz, v ktorom každé sklíčko bude mať svoje presné miesto a logické väzby na ostatné sklíčka, ak by vám v tomto prípade aj nejaké znalosti (sklíčka) chýbali, môžete si ich do celkového obrazu doplniť aj neskôr.
Existuje aj druhá možnosť, a to taká, že všetky znalosti (sklíčka) vyskladáte ako ,,kaleidoskop". Zatriasete s ním raz, vznikne jeden obrázok (niečo hurá...), zatriasete s ním druhýkrát a vznikne iný obrázok (niečo iné hurá...)
Takže v prvom prípade (mozaika) človek vidí a chápe vzájomnú prepojenosť znalostí (napr.že nábožonstvo je len nástroj na riadenie ľudí, že ekonomika je závislá od politiky, že existuje globálna politika atď...), no a v druhom prípade (kaleidoskop) bude mať človek v hlave úplnu ,,kašu" a tým pádom nebude dokázať pochopiť, že svetový kreditno-finančný systém je len nástroj na riadenie krajín a národov, že jeho výplata a ceny v obchodoch závisia napr od vojny na Ukrajine atď.
Takže opäť naspäť, na názornom príklade-predstave, že ste otrokári, aké znalosti budete dávať otrokom? Budete im jednoducho dávať roztrieštené ,,kaleidoskopické znalosti" a formovať z nich tak ,,kaleidoskopický idiotizmus". No a takýto spôsob odovzdávania znalostí sa na našej planéte Zem realizuje už cez predškolské, základné povinné, stredoškolské, vysokoškolské a samozrejme, že aj akademické vzdelávanie.

P.S.: nenapadlo vám niekedy, že prečo sa v kostoloch počas omše čítajú úryvky zo 4 ,,evanjelií" v inej postupnosti, než ako je to v samotnom ,,evanjeliu" a na miesto toho čítajú ,,krížom-krážom"? Veď takéto kaleidoskopické čítanie ,,evanjelia" odporúčajú aj rôzne príručky a pravoslávne kalendáre. Práve takéto čítanie v náhodne ,,útržkovitom" režime dokáže zabrániť vzniku mnohých otázok, ktoré by prirodzene vznikli pri postupnom a celistvom chápaní textu. Ale veď ,,svätá kniha" obsahuje množstvo protirečení. Pohlavári, hierarchovia si to veľmi dobre uvedomujú, predsa by vzinkli mnohé otázky, však? Preto odporúčajú ,,kaleidoskopické čítanie".

,,Z malých príčin bývajú veľmi vážne následky" (Kozma Prutkov) ⏳📚❤️
 
Pprojev doktora historických věd profesora Vjačeslava Petroviče Zimonina
v rámci přípravy na první kongres-konferenci historiků Ruska.
Konference se bude konat v Moskvě 23. listopadu 2023.

Blitzkrieg SSSR na Dálném východě vedl koalici k vítězství a konci druhé světové války

Musíme se vzdálit od starého data začátku druhé světové války. Datum 1. září 1939 vymysleli anglosaští politici, aby přilákali SSSR k invazi do Polska. Ve skutečnosti druhá světová válka začala 18. září 1931 a vedla se nepřetržitě po dobu 14 let na rozlehlých územích Číny a asijsko-pacifické oblasti.

V roce 1943 v Teheránu Stalin, Roosevelt a Churchill diskutovali o možnosti,
že by Sovětský svaz byl připraven pomoci spojencům, kdyby otevřeli druhou frontu.
V Jaltě Stalin slíbil, že 2-3 měsíce po vítězství nad Německem vstoupí SSSR
do války proti Japonsku, za což budou Kurilské ostrovy a Jižní Sachalin vráceny SSSR.

V Postupimi přijali spojenci prohlášení požadující bezpodmínečnou kapitulaci Japonska. Japonsko tento návrh ignorovalo a pokračovalo v nepřátelství.

9. srpna 1945 vstoupil SSSR do války s Japonskem a zahájil Mandžuskou strategickou operaci. Rychlý postup naší 1,7milionové skupiny pod velením maršála A.M. Vasilevskij vedl k obklíčení Kwantungské armády a ukončení odporu.

Na rozdíl od legendy o rozhodující roli Spojených států Japonci na útoky na Hirošimu a Nagasaki nereagovali. Když ale SSSR vstoupil do války, byl císař nucen vyhlásit kapitulaci.

Během vojenských operací byly osvobozeny Severní Korea, Jižní Sachalin a Kurilské ostrovy.

Válka, kterou američtí generálové plánovali vést bez pomoci SSSR minimálně rok a půl, skončila za 2 týdny. Naše jednotky pod vedením maršála Vasilevského dosáhly vítězství nejen ve válce s Japonskem, ale i ve druhé světové válce. 2. září 1945 byl podepsán akt kapitulace

Zdroj: https://t.me/fvuchannal/1236
 
„Vzpomínám si na jeden případ ze Sibiře, kde jsem byl svého času ve vyhnanství. Stalo se to na jaře, během povodně. Asi třicet lidí odešlo na řeku lovit dřevo unášené rozbouřenou velkou vodou. Večer se vrátili do vesnice, ale bez jednoho soudruha. Na otázku, kde je ten třicátý, lhostejně odpověděli, že třicátý „zůstal tam“. Já se zeptal: „Jak to „zůstal“? A oni stejně lhostejně řekli: „Co se tak ptáš, nejspíš se musel utopit, ne?“ A najednou se jeden z nich začal ve spěchu zvedat se zvoláním: „Je přece třeba ještě napojit kobylu!“ Na moji výtku, že o koně se starají víc než o lidi, jeden z nich za všeobecného přikyvování odpověděl: „Co bysme se starali o lidi? Lidí můžem vždycky nadělat, a co kobylu? Zkus udělat kobylu.“ To je ale povahový rys, co? Možná ne až tak významný, zato velmi charakteristický. Zdá se mi, že lhostejný vztah některých našich vedoucích činitelů k lidem, ke kádrům a neschopnost vážit si lidí je přežitkem tohoto podivného vztahu lidí k lidem, který se projevil v této historce z daleké Sibiře.
JE ZAPOTŘEBÍ SI KONEČNĚ UVĚDOMIT, ŽE ZE VŠECH CENNÝCH KAPITÁLŮ, CO JICH NA SVĚTĚ JE, TÍM NEJCENNĚJŠÍM A NEJDŮLEŽITĚJŠÍM KAPITÁLEM JSOU LIDÉ, KÁDRY. JE ZAPOTŘEBÍ SI UVĚDOMIT, ŽE V NAŠICH SOUČASNÝCH PODMÍNKÁCH „KÁDRY ŘEŠÍ VŠE...“ (z vystoupení J. V. Stalina, 04. května 1934 před absolventy vojenských akademií)
 
Stalinova ústava: spoločnosť tvorby a skutočnej demokracie
Dňa 5. decembra 1936 bola prijatá druhá ústava ZSSR, ktorá vošla do dejín ako "Stalinova
ústava". Základný zákon bol prijatý na VIII. mimoriadnom Všezväzovom zjazde sovietov a platil
(so zmenami a doplnkami) až do roku 1977. Nová ústava bola oficiálne zverejnená 6. decembra v
Izvestiach ÚV KSSZ a VTsIK (č. 283).
Dňa 7. februára 1935 ÚV KSSZ vytvoril Ústavnú komisiu, ktorej predsedal tajomník Ústredného
výboru Všezväzovej komunistickej strany boľševikov (VKSB) I. V. Stalin, a 12 subkomisií. Podľa
plánu autorov mala nová ústava odrážať dôležitú etapu v dejinách sovietskeho štátu - výstavbu
socializmu. Návrh ústavy bol zverejnený 12. júna 1936 a počas nasledujúcich šiestich mesiacov
sa o ňom diskutovalo na všetkých úrovniach. Vykonalo sa obrovské množstvo práce. Na diskusii
o novom základnom zákone sa tak zúčastnilo 75 miliónov ľudí, bolo podaných 1,5 milióna
návrhov, doplnení a zmien, ktoré boli uverejnené v periodickej tlači.
Stalin poznamenal: "Podľa môjho názoru je prípad s Ústavou Zväzu sovietskych socialistických
republík oveľa komplikovanejší, než sa na prvý pohľad môže zdať. Po prvé, volebný systém treba
zmeniť nielen v zmysle zničenia jeho viacstupňového charakteru. Musí sa zmeniť aj v zmysle
nahradenia otvoreného hlasovania uzavretým (tajným) hlasovaním. Môžeme a musíme ísť až do
konca, nezastaviť sa na polceste. Situácia a pomer síl v našej krajine sú v súčasnosti také, že v
tejto veci môžeme vyhrať len politicky.
Celý článok v prílohe:
 

Prílohy

  • Stalinova ústava spoločnosť tvorby a skutočnej demokracie.pdf
    55.5 KB · Zobrazenia: 12
Naposledy upravené:
Stalinov slovanský projekt

Málokto vie, že v rokoch 1953 - 1954 sa plánovalo vytvorenie medzinárodného konfederatívneho
celku s názvom "Slovanský zväzový konfederatívny štát" (SZKS), ktorý by tvorili ZSSR, Poľsko,
Československo, Bulharsko, Juhoslávia alebo (druhý variant projektu) - Ukrajina, Bielorusko a
vyššie uvedené štáty. S hlavným mestom v Belehrade, Minsku, Sofii alebo Varšave.
Proti tomuto strategickému projektu sa však postavil nielen Západ, ale aj niektorí zdanliví
spojenci ZSSR. A v najvyššom sovietskom vedení bolo veľa odporcov slovanskej medzištátnej
konfederácie.
Ako je známe, počas Veľkej vlasteneckej vojny sovietske vedenie presadzovalo líniu posilnenia
predovšetkým vojensko-politického zväzku slovanských národov a po skončení vojny ich
politicko-ekonomického zväzku. Spočiatku, v rokoch 1946 - 1947, projekt konfederatívneho
štátu aktívne podporoval I. B. Tito a ďalší vedúci predstavitelia Juhoslávie. Tito navyše navrhol za
hlavné mesto nového štátu Belehrad, proti čomu ZSSR nenamietal, keďže sa nechcel oficiálne
postaviť do pozície "vodcu".
Celý článok v prílohe:
 

Prílohy

  • Stalinov slovanský projekt.pdf
    58.9 KB · Zobrazenia: 13
Prečo Stalin oživil cirkev?

Ruská pravoslávna cirkev, RPC, má tento názov len od roku 1943. Pred revolúciou sa nazývala inak: Pravoslávna gréckokatolícka ruská cirkev. Názov bol zmenený zrejme preto, aby sa zaznamenal rozdiel medzi novou cirkvou a predrevolučnou cirkvou. Iniciátorom obnovy cirkvi a jej premenovania na Ruskú pravoslávnu cirkev v roku 1943 bol Stalin. Existuje názor, že dôvodom bola snaha získať podporu veriacich počas vojny s nacistickým Nemeckom. Tento názor je pravdivý len čiastočne, pretože v roku 1943 už vojna dosiahla zlomový bod. Čo bolo hlavným dôvodom legalizácie pravoslávnej cirkvi v ZSSR?

Tento krok bol nepochybne súčasťou geopolitického sprisahania. Na stretnutí s hierarchami v roku 1943 Stalin hovoril nemenej o vytvorení "svojho Vatikánu" na báze moskovského patriarchátu; jeho plány zahŕňali zjednotenie pravoslávneho sveta pod záštitou RPC, ktorá by bola protiváhou pseudonáboženskej politickej štruktúry - Vatikánu a blokovala jeho nároky na svetovú duchovnú nadvládu. Už po víťazstve v druhej svetovej vojne plánoval Stalin zvolať Všepravoslávny koncil -svetovú konferenciu; realizácii plánu zabránila sabotáž gréckych hierarchov a koncil sa zredukoval na status stretnutia autokefálnych pravoslávnych cirkví, ktoré sa konalo v Moskve v roku 1948.
Celý článok v prílohe:
 

Prílohy

  • Prečo Stalin oživil cirkev.pdf
    813.1 KB · Zobrazenia: 7
Naspäť
Top Bottom