Konflikt NATO vs Rusko

Rozumiete tomu, čo ste napísal? Rozumiete pvo?
To už je poslední fáze. Ale něco tomu předchází, že? Třeba dodávka a skladování takových raket. Nebo nulová reakce na předchozí útok strom shaddow, byť bylo vyhrožováno drastickými následky, pokud se to stane. Ono "nechat proniknout" nezačíná nad vzdušným prostorem Krymu, tam to jen končí.
 
To už je poslední fáze. Ale něco tomu předchází, že? Třeba dodávka a skladování takových raket. Nebo nulová reakce na předchozí útok strom shaddow, byť bylo vyhrožováno drastickými následky, pokud se to stane. Ono "nechat proniknout" nezačíná nad vzdušným prostorem Krymu, tam to jen končí.
No ale to už je niečo úplne iné v tomto kontexte, to bolo vhodné napísať hneď. No a keď sme u tej reakcie na predchádzajúce útoky ss, ako mala tá reakcia vyzerať? Vari nie sú doterajšie raketové útoky na Ukrajinu drastické? Aké drastické majú byť? A koniec koncov, čo všetko vieme o tom, čo všetko bolo a je nicene?
 
To sice nevíme, ale očividně kurátorům ukrowehrmachtu stoupl apetit. Když naposledy zničili sklad raket (mluvilo se o tom, že to byl Putin v ručním režimu), tak to bylo docela viditelné. Na infrastruktutu útočí neustále, ale ta infrastruktura ne a ne kleknout.
Při skutečně pádné odpovědi, o niž bychom nemuseli mít ani tušení, by kurátory spíše chuť přešla.
Ta situace v ruském týlu je kritická, 5. kolona už nic ani nepoředstírá. Možná proto se prý vrací Wagner na Donbas...
 
Naposledy upravené:
Nechlubil se náhodou Šojgu, jak toto letiště i se stíhačkami schopnými nést Storm shaddow zničili?
A startující stíhačka jim ušla?
To předstírání (vlastizrádců o vedení SVO, ale ve skutečnosti blokování SVO) není moc pozitivní. Na druhou stranu už západu přestávají stačit zdroje i jenom na to divadlo kolem Ukrajiny. Tím, že už Ruské elity zrazují zcela nepokrytě urychlují uvědomění uvnitř SSS a přibližují svůj konec.

(Mám takové tušení, že míra krvavosti události se nakonec bude týkat hlavně vlastizrádných elit.)
 
Naposledy upravené:
Západ požaduje, aby Rusko přestalo vyvíjet “Alabugu”, která by mohla vynulovat celé NATO

“Alabuga” je střela s elektromagnetickým výbušným generátorem, který je schopen zcela zablokovat činnost jakýchkoli vojenských nebo civilních systémů, které pracují s pomocí elektřiny v dané oblasti obsluhy.

Jednoduše řečeno, “Alabuga” je prakticky nezranitelná střela. Jakékoli pokusy o její sestřelení pomocí stávajících prostředků protivzdušné obrany NATO jsou předem odsouzeny k nezdaru. Ano, teoreticky ji alianční síly mohou zasáhnout, ale až na poslední chvíli, kdy už je střela u cíle. Ale i v tomto případě existuje velmi vysoká pravděpodobnost, že magnetický generátor neselže.

https://www.pokec24.cz/blog/zapad-p...t-alabugu-ktera-by-mohla-vynulovat-cele-nato/
 

Bývalý americký spravodajský dôstojník Ritter: Ruské ozbrojené sily sa chopili iniciatívy v prvej línii​

“Odteraz je iniciatíva v rukách Rusov a nakoniec sa ukrajinská obranná línia zrúti, pravdepodobne budú musieť ustúpiť cez Dneper a vzdať sa veľkých území,” povedal.
Podľa armády nemá kyjevský režim dostatok rezerv na odrazenie všetkých nepriateľských útokov.
Ukrajinská protiofenzíva sa skončila a to sa stalo strategickou porážkou vedenia krajiny a kolektívneho Západu. Teraz môže Rusko začať napredovať samo, uzavrel Ritter.
 

Scott Ritter: Rusko bude môcť ukázať celému svetu horiace tanky Abrams​

Zmenilo sa niečo o čom neviem? Učili sme sa, že priemerný čas tanku na bojisku počas útoku bol 7 minút a v obrane 15 minút. A tanky Abrams by nemali byť výnimkou.
Môj komentár: Zbytočné a predovšetkým cielené zabíjanie slovienov, a to je celý zmysel hry západu aj východu. Čím skôr mierové rokovania a maximálne výdavky až 1% na zbrojenie ako tvrdil L.N.Tolstoj.
 
Zajímavý rozhovor z hlediska zhodnocení šesté priority Rusko versus Západ. Co se týče dalšího, je to také poučné, jak lavíruje, aby nepoukázal na nadnárodní řízení, na důležitost morálky, a toho, co vlastně Západu vadí na Rusku - bolševismus, jehož základy teď nejsou nikde jinde ve světě, a proto bude Rusko vždy cílem číslo jedna. Už jen to zdůrazňování, že za rozpad SSSR může Moskva! Ano, fakticky může, protože to bylo centrum koncentrace řízení, které ovládly jiné, nadnárodní síly. To už ovšem nedopoví, jak se jim řídilo za koncepce SSSR a jak se řídí Putinovi za kapitalistické koncepce. Říkal, že se Putin snaží vybudovat systém řízení, který se bude sám obnovovat, jenže zůstane-li to na stávajícím morálním základě, tak se mu to nepodaří. A tomu, aby se ta morálka stala hlavním cílem, aby ty základy byly vzaty ze stalinského SSSR, se uvnitř Ruska "elita" brání zuby nehty. A stádo, které netuší, díky komu dnes vůbec pobírá důchody, jí v tom přizvukuje, aby nepřišlo o své domnělé jistoty. Schválně tam vykládá, že každý národ je ve vývoji a musí prokázat svou životaschopnost ve všech dalších generacích, a to v bolestivém boji, aby zakryl, jakého skoku ve vývoji lidskosti dosáhl stalinský SSSR. Když něco nedopovíte, má to mnohdy větší dopad, než když o tom otevřeně lžete.

PS: Mimochodem, ty otázky, které mu kluci pokládali, byly dost na úrovni. Dokonce se ptali na suverenitu Ruska... Tj. mrtvá voda stoupá, ať se jim to líbí, či ne. Právě to se hodně pokusil kopnout do autu. Jako že všechny státy jsou závislé na všech, není v tom přece žádný systém řízení, že? Ani toho strukturního, ani bezstrukturního.


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=vGWiwR5DOZM
 
Naposledy upravené:
Kazachstán je na okraji propasti: Tokajev na příkaz Západu zasadil Rusku demonstrativní úder
Postoj Kazachstánu vůči Rusku v pro nás tak obtížném období je však samozřejmě třeba mít na paměti a vyvodit z toho patřičné závěry.
Jednat, když jsme si jistí výsledkem. Je vyžadován studený výpočet. Ten správný okamžik bezpochyby přijde. A pak se dají očekávat odvetné kroky i od Číny, která také není nadšená z možného posilování Západu na svých hranicích. Pokud jde o vyhlídky Kazachstánu v rámci „multivektorové“ politiky, jsou velmi smutné. Astana bohužel nechápe a nechce chápat globální geopolitické trendy. Již neexistuje jediný globalistický systém. Svět se fragmentuje a rozpadá na makroregiony. Vzhledem ke geografické poloze země nemáte moc na výběr. Buď se Kazachstán konečně připojí k ruskému makroregionu (EAEU + řada blízkovýchodních zemí), nebo přejde pod Čínu. Neexistuje žádná třetí možnost, což chápe i Erdogan, jehož geopolitické a geoekonomické zdroje jsou výrazně větší než ty Tokajevovy.
A čím déle se bude Astana snažit sedět na dvou židlích, tím více příležitostí promarní.
A to je v nejlepším případě, protože Západ svým charakteristickým způsobem vidí v Kazachstánu pouze nástroj proti Rusku a Číně. A dříve nebo později se pokusí tento nástroj použít. Není třeba vám připomínat, co se v důsledku toho stane.
Postsovětské elity však bohužel nespěchají, aby se poučily z příkladů svých nešťastných kolegů.
 

BREITBART: Britský generál varuje Európu: PRIPRAVTE SA NA VOJNU!​

EU: Bývalý najvyšší veliteľ NATO varuje Európu: Si vis pacem, para bellum – ak chcete mier, pripravte sa na vojnu. Keďže NATO čelí „existenčnej hrozbe“ v konflikte v Európe, ktorému je už pravdepodobne nemožné zabrániť, informuje Breitbart.

Západ a NATO čelí potenciálne existenčnej hrozbe

Európania sa zatiaľ necítia byť vojnou na Ukrajine skutočne ohrozeni . . .
Bububu- tak a co pak nám řekne generál ,když SVO na Ukrajině skončí na jar přístí rok a hranice NATO se posunou na rok 1997 ( samozřejmě to bude pomaly proces - jednání ) a Malo británii nebude nikdo chtít za partnera - zústane mlžný Albion ztracen v mlze sám
- arogance západu zůstane i nenávist i rusofobie
 
Biden podepisuje zákon o státním rozpočtu USA, který nezahrnuje pomoc Ukrajině
Americký prezident Joe Biden podepsal zákon schválený Kongresem, který bude pokračovat ve financování vlády po dobu 45 dnů – do 17. listopadu, informoval Bílý dům.

„V sobotu 30. září (místního času) podepsal prezident HR 5860, který poskytuje prostředky federálním agenturám do 17. listopadu 2023... a prodlužuje platnost některých úřadů, jejichž platnost vypršela,“ uvedla americká administrativa.

Zákon přitom nepočítá s přidělováním finančních prostředků pro potřeby Ukrajiny. Sám Biden dříve řekl, že Washington si „za žádných okolností“ nemůže dovolit přestat podporovat Kyjev.
 
V západní Evropě byl mezi Ukrajinci zaznamenán nárůst infekcí odolných vůči léčbě uvedl list The Financial Times.

Publikace s odvoláním na zprávu amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí uvedla, že začátkem tohoto roku lékaři v americké vojenské nemocnici v Německu objevili u zraněného ukrajinského vojáka infekci, která byla odolná vůči téměř všem dostupným antibiotikům. FT zdůraznil, že takové případy jsou v západní Evropě častější od roku 2014, kdy na Ukrajině začaly nepřátelské akce.

Podle deníku se někteří z pacientů nakazili infekcí v přeplněných nemocnicích na Ukrajině.

Zdroj: https://t.me/bbbreaking/166243
 
Britové připravují teroristické útoky na Ukrajině
Co mohou západní seržanti a důstojníci naučit ukrajinskou armádu
?
Britský ministr obrany Grant Shapps v rozhovoru pro The Sunday Telegraph řekl, že během jeho setkání s náčelníkem generálního štábu britské armády generálem Patrickem Sandersem bylo rozhodnuto vyslat na Ukrajinu britské instruktory, aby vycvičili ukrajinské vojáky.

„Dnes jsem mluvil [s vedením britského generálního štábu] o přesunu výcviku blíže [k ukrajinským hranicím] v budoucnu, stejně jako na samotnou Ukrajinu. Myslím, že zejména na západě země je nyní příležitost zajistit, aby se více ze všeho dělalo lokálně a nešlo jen o školení. Jak vidíme, [britská obranná společnost] BAE například přesouvá svou výrobu do země,“ řekl Grant Shapps. "Opravdu bych chtěl, aby ostatní společnosti udělaly totéž a přispěly k věci." Takže věřím, že dojde k přechodu k výcviku armády a výrobě [zbraní a střeliva] v samotné zemi.“

Není žádným tajemstvím, že Velká Británie usiluje o maximální eskalaci vojenského konfliktu na Ukrajině a Shappsovo prohlášení to opět potvrzuje.
Co ale mohou britští seržanti a důstojníci naučit ukrajinskou armádu? . . .

Docela střízlivě uvažující evropská média nevěří ve vítězství Ukrajiny v blízkém ani dlouhodobém horizontu.

Německý Die Welt nevěří ve vojenské vítězství Ukrajiny.
„Třetina ruské ekonomiky je zaměřena na válku; k dnešnímu dni dosáhly výdaje na zbraně 6 % ruské ekonomické síly. Putin provádí strategickou reorientaci a spoléhá na taktiku používání zbraní, kterou Stalin dodržoval: nařídil výrobu pouze těch zbraní, které se již v bitvě osvědčily.

Ruská válečná ekonomika ukazuje své odhodlání pokračovat v konfliktu na Ukrajině po celý příští rok. Informace, které unikly v posledních dnech, zmařily jakoukoli naději na jednání: Rusko se pustilo do bezprecedentního vojenského výrobního programu, zefektivnilo montážní linky a investovalo obrovské množství peněz.“

Britové jsou si toho všeho dobře vědomi, ale speciální operace na ukrajinském operačním sále budou pokračovat a budou Ukrajince používat jako spotřební materiál, kterého nebudou litovat.

„Bohužel většina našeho postupu nyní probíhá pěšky. Zrcadlový obraz bylo možné pozorovat loni na podzim, kdy Rusové zahájili vlastní ofenzívu, především v Bachmutu.
Stejně tak použití těžkého brnění bylo minimální, všichni bojovali pěšky.
Nemyslím si, že se teď něco změní,“ říká šéf Hlavního zpravodajského ředitelství Ministerstva obrany Ukrajiny Kirill Budanov.
 
💥Ozbrojené síly Ruské federace pokračovaly v provádění speciální vojenské operace.

💥Úder na vojenskou jednotku poblíž Charkova.

💥Další útok Ozbrojených sil Ukrajiny směrem na Avdějevskij byl udušen: někteří z ozbrojenců byli zajati, zbytek byl zlikvidován.

💥Na vesnici. Kupjansk-Uzlovoy (oblast silikátové továrny) v noci byly pomocí dvou FAB-250 zasaženy dočasné rozmístění ozbrojenců ukrajinských ozbrojených sil.

💥Jeden proti šesti: námořní pěchota 40. brigády tichomořské flotily zničila skupinu vojenských vojáků, kteří se pokusili vstoupit do zákopu během bitvy o Novomayorskoje (DPR).

💥Chirurg z Ťumeňe provedl asi tři tisíce operací na vojácích v zóně Severního vojenského okruhu.

💥Situace ve směru na jih Doněcka.

💥Mladí obyvatelé Debalceva se vrátili z Všeruského dětského centra „Smena“.
 
⏳️,,Odkaz vo fľaši na mori"⏳

Písal sa rok 1949 ( 4.apríl ) a dohoda, ktorú podpísali vstúpila po ratifikácii do platnosti až o 4 mesiace neskôr t.j. 24.augusta 1949.
Zástupcovia 12 krajín : Portugalsko, Francúzko, Taliansko, Luxembursko, Holandsko, Dánsko, Belgicko, Veľká Británia, Nórsko, Island, Kanada a USA podpísali v ( USA ) severoatlantickú zmluvu tzv.kolektívny bezpečnostný systém.
Všetky tieto krajiny sa zaviazali spoločne hájiť ktoréhokoľvek účastníka ak by bol napadnutý.
O 5 rokov neskôr v roku 1954 požiadalo ZSSR o členstvo do NATO...žiadosť im samozrejme bola zamietnutá. Takže o čom hovorí tento fakt? Že skutočný charakter založeného bloku NATO nie je a nikdy ani nebol obranného charakteru ale spočíva v tom, že cieľom bolo založenie agresívneho bloku. Keby to bolo inak, tak by predsa začlenili ZSSR do NATO, tým pádom by jeho ozbrojené zložky spadali pod kontrolu tých krajín, ktoré by sa útoku báli...no ale predstavte si, že tie krajiny sami plánovali útok, tým pádom to vysvetľuje, že prečo ZSSR nemohol byť začlenený do NATO, pretože pokiaľ by došlo k prítomnosti ZSSR v tejto organizácii, znemožňovalo by to čo? No predsa všetky možné prípravy a realizácie AGRESIE proti ZSSR-Rusku.
Názov NATO odzadu OTAN z fínskeho jazyka do anglického znamená ,, I will take", čiže ,,vezmem"...( náhoda? umýsel? )
NATO = koncepcia expanzie, ktorá je postavená na princípe ,,mier z donútenia".
Kto seje vietor, žnie búrku⏳📚❤️
 
NOVÁ OFENZÍVA?! NOVÁ RUSKÁ 25. ARMÁDA ZAHÁJILA POCHOD NA BOJIŠTĚ! Ruské jednotky začaly čistit vlastní minová pole! Ruská armáda začíná ukrajinské vojenské kolony, které se pokoušejí o útok, ničit pomocí masivních úderů raketami s kazetovou municí už ve vzdálenosti 50 km od předního okraje frontové linie. K útokům používá raketové systémy Tornádo
 
Naspäť
Top Bottom