Lavrova previezli do nemocnice tvrdí AP. Ruské ministerstvo zahraničia: vrchol fake news

lavrov.jpg

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov dnes poprel správu tlačovej agentúry, o tom že bol prevezený do nemocnice kvôli srdcovej chorobe a vynadal západným novinárom za šírenie nepravdivých správ. Podľa guvernéra ostrova Bali malo ísť len o prehliadku.

Podľa troch nemenovaných zdrojov z indonézskej vlády a zdravotníctva je šéf ruskej diplomacie v miestnej nemocnici. Dva zo zdrojov pritom uviedli, že jeho zdravotné komplikácie súvisia so srdcom. Osoby, ktoré tieto informácie AP poskytli, nechceli byť menované, pretože o tejto záležitosti nemohli oficiálne hovoriť.

Agentúra Associated Press s odvolaním sa na indonézskych predstaviteľov uviedla, že po príchode na summit skupiny veľkých svetových ekonomík G20, ktorý sa koná na indonézskom ostrove Bali bol Lavrov prevezený do nemocnice. Agentúra AP uviedla, že 72-ročný Lavrov bol ošetrený kvôli ochoreniu srdca.

,,Toto je, samozrejme, vrchol fake news,” uviedla hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová. Zacharovová zverejnila video, na ktorom Lavrov, minister zahraničných vecí prezidenta Vladimira Putina od roku 2004, sedí vonku na terase, oblečený v šortkách a tričku a číta dokumenty.

,,Sergej Viktorovič a ja sa pozeráme – a nemôžeme uveriť vlastným očiam, ukazujú, že je hospitalizovaný. Toto je, samozrejme, vysoká pilotáž falzifikátov,” uviedla Zacharová.

,,Je to druh hry, ktorá v politike nie je nová,” povedal Lavrov s ironickým úsmevom. ,,Západní novinári musia byť pravdivejší”

Lavrov, ktorý pricestoval na Bali v nedeľu večer, povedal, že západné médiá bežne podávajú čiastočný pohľad na udalosti a ignorujú pohľad Ruska. Lavrov prišiel na summit G20 zastupovať ruského prezidenta Vladimíra Putina. Indonézia na summit G20 pozvala ruského prezidenta a toto pozvanie odmietla stiahnuť, hoci na to po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu vyzývalo množstvo západných krajín.

Ruský prezident sa summitu nezúčastnil kvôli „možnému pokusu o atentát zo strany tajných služieb Spojených štátov, Británie a Ukrajiny“. Informoval o tom jeho bývalý poradca Sergej Markov na sociálnej sieti.

Guvernér indonézskej provincie Bali Wayan Koster pre Reuters uviedol, že šéf ruskej diplomacie navštívil na ostrove nemocnicu Sanglah, kde absolvoval lekársku prehliadku. ,,Bol zdravý. Po prehliadke hneď odišiel,” uviedol Koster.

VIDEO: Lavrov na hotelovej izbe, v rozhovore s Máriou Zacharovou hovorí, že špekulácie o jeho zdraví sú politickou hrou.


Zdroj: https://youtu.be/dHwa1fKhJ-k

Zdroj...
 
Jen jsem přidám konverzaci vedenou jinde s Bohumilovým svolením:

Bohumil: Já myslím, že jedním (!) z důvodů neúčasti Putina v Indonésii byl (vzhledem k plnohodnotnému průběhu jednání z Ruské strany) signál západním "elitám", že Putinem v Rusku nic nekončí ani nezačíná, že loď pluje již neměnným kurzem, že jeho odstranění nebo zabití by z jejich hlediska nic neřešilo.

Já: No, já to vidím opačně, že tam nejel právě proto, aby ho neodstranili. A jaký signál by mělo západním "elitám" dát, že Rusko jede v nezměněném kurzu také nevím. Protože to doposud neví samo Rusko, respektive to tam nikdo neohlásil. Ta loď se otáčí velmi, velmi pomalu. Za okolností války by měla vytáhnout všechny plachty a vyrazit a ona to nedělá. A nedělá to proto, že si "elita" hodlá udržet své teplé fleky a to prostě není možné. Buď jedno nebo druhé. Aniž se zbaví těch oligarchů, se prostě nikam nepohnou. Mohou zkoušet je obcházet, jak se jim zlíbí, na čas se ty věci mohou i změnit, dokonce zlepšit, ale zůstane-li tam státní ideologií parazitismus, nikam nedojdou.

Bohumil: Já zdaleka nevyhlašuji žádné vítězství ani "netroubím k ústupu" našich aktivit - to je doufám jasné. Jen si myslím, že věci jsou o trochu dál, než se třeba mohou zdát - vezmi např. to včerejší turecké vyhlášení. To je zcela nová situace, byť se jí snaží překrýt mainstream zesíleným štěkáním pudlíků. Že to bude válka až do konce, o tom vůbec nepochybuji. Nemají kam ustoupit.

Já:
Ale určitě, věci se posunují. V Rusku se mluví tak, jak by to ještě před rokem nebylo možné. Což je posun. Jen bohužel není stanoven cíl toho posunu. To je to, nač pořád upozorňuji i na to, kde se to zadrhává. Když není vytyčen cíl, nikdo neví, kam jít. Teď je pro ně otázka Ukrajiny a odpoutání se z dolarových řetězů USA prioritní a nejspíš to nějakým způsobem zvládnou, ale kam půjdou dál? Směrem k carismu? Zatím tam nikdo z předních "lídrů" cestu jinam totiž neprošlapuje a lidi buď nemohou, nebo jsou k tomu lhostejní.

Kriste, včera jsem poslouchala Kazakova, ten mě ale nakrknul. Prý nikde nejde o žádné "dogovorňaky" a prý to kluky bojující na frontě uráží. Ať ten, kdo si to myslí, jde na frontu a tam jim to řekne a dostane na budku. Je pitomej nebo navedenej? Už pro to nemám jiná slova. Sovětský svaz právě potopili na základě "dogovorňaků" a on si myslí, že dnes jim nehrozí? A kdo ty vojáky nahnal do Chersonu? Na to by se ten pitomec měl ptát. A ti kluci bojující na frontě by se na to měli ptát v první řadě! Aby tam neumírali zbytečně, za takové kreatury, jakými jsou Medvěděv, Rogozin a spol.
----
Vedla jsem to trochu ve volnějším stylu vyjadrování, snad mi to prominete. Člověk si někdy musí trochu ulevit.
 
Summit na Bali je "divný" . S divnými lidmi a velmi divnými událostmi - a s ještě divnějšími jednáními. Možná proto se o něm moc neinformuje. Napadá mě termín "přežitý formát".
První divnou věcí je "videoposelství" Zelenského. Všem účastníkům nebylo k jejich poselství pro summit věnováno víc jak 3 minuty - a Zelenský se "zasekl" na víc jak 20 minut. Nikdo z pořadatelů ho nevypnul, mluvil a mluvil - a jak jinak - o "zlém Rusku" ve smyslu "dávejte nám peníze, ať vás od Ruska ochráníme". Vypadla z něj také "historická perla". že se situace ve 2 válce výrazně změnila vyloděním v Normandii. Inu - když chce peníze, musí pět na "západní" notečku.
Primitivem roku by se dal nazvat kanadský Trudó. Ten pán si vydobyl soukromé jednání s jinak velmi vytíženým čínským prezidentem Si. A všechno, o čem beze svědků jednali, poskytl médiím. Si byl z toho velmi rozladěný, proto dnes vyjádřil před Trudó nelibost. Připomněl mu, že čínská strana o ničem neinformovala a dodržela tak předem domluvené podmínky schůzky, Trudó opáčil, že "u nás v Kanadě jsme zvyklí nic netajit a jednat na rovinu". A celé video s dnešním rozhovorem je opět ve zprávách a opět to má na triku kanadská strana. Osobně si myslím, že takto toho Kanada s Čínou mnoho nedojednají.
A na závěr náš dědouch Biden. Trumfl úplně všechno. Spatřil v davu mladého kameramana s velkými bicepsy - a rázem ho přestala zajímat politika. Přetlumočím rozhovor (je též na videu):
Biden: "Podívejte na ty svaly, má je větší než moje hlava. Až mě to děsí. Určitě patří k naší skupině, že?"
Průvodce: "Ne, on je Rus."
 
Naposledy upravené:
Summit na Bali je "divný" . S divnými lidmi a velmi divnými událostmi - a s ještě divnějšími jednáními. Možná proto se o něm moc neinformuje. Napadá mě termín "přežitý formát"...

Výstižne to nazval analytik Boletus na Zlome: "...G20 jako pohřební ceremonie odcházejícího Světa..."

:)
 
Naspäť
Top Bottom