Neposeremos!

Autor: jox13 (oracle911blog.wordpress.com | RSS odber)

Dnes ctený čitateľ sa Vám prihováram, inak ako básňou. Chcel som do konca roka písať už len básne a aspoň takto prispieť ku tomu, aby sme si v tieto dni pred sviatkom vzniku Slovenskej republiky a príchodom nového roka 2024, oddýchli mentálne.

612664395a40232133447d33247d383337343235323131-3787341174.jpg

Socha kráľa Svätopluka so štítom, zdroj:internet

No potom, ako vidím znova znaky pokusu o puč, štátny prevrat, nazvite si to, ako chcete, ctený čitateľ, musíme si ukázať pár znakov tejto činnosti zahraničných agentov a iných tzv. mimovládnych aktivistov.


1. Téma, ktorá má “zjednotiť” ľudí. Slušnosť = Úrad špeciálnej prokuratúry (ďalej len ÚŠP).​


Už aj Vám ctený čitateľ lezie na nervy, keď počujete z Čaputovej úst slovo slušnosť? A keď to isté verklíkujú Šimečka, Naď, Majerský, Jourová, Tormová a další?

Prebehlo niekoľko protestov. A dôvod? Ja naozaj neviem, údajná deštrukcia právneho štátu, podľa pána Kriššáka, zamestnanca Gerulaty, tzv. fact checkera a admina skupiny Dobre, ktorá robí kyberšikanu, čo bolo ukázané pri viacerých príležitostiach.

img_20231229_161307_501.jpg

zdroj: TG Blog investigatívnej žurnalistiky

Páni Kriššák, alebo Janiga, dostaneme sa k nemu o chvíľku, Sulík, Šimečka, a kde sú témy ako inflácia, ceny potravín, HDP, energie, mier, aby bolo ľuďom ľahšie v pokoji vychovávať deti? Ja viem, u SMERU, Hlasu a SNS… Nevyšlo a protesty utíchli. Jeden kolega mal divokú teóriu o tom, že to súvisí s tragédiou v Prahe. Ja si to nemyslím. Pokiaľ sa naozaj potvrdí 150 EUR za účasť, teda pri účasti 6000 ľudí je to 900 000 EUR, rád by som sa spýtal OČTK, či sa pozreli na to, odkiaľ tieto peniaze prišli a či boli riadne odvedené dane do štátneho rozpočtu.

zdroj: TG Blog investigativnej žurnalistiky

2. Personifikovaná obeť z konkrétnej skupiny, ktorú je možné zradikalizovať.​


V 1989tom to bol študent Šmíd, agent ŠTB, ktorý vypovedal, že po svojej “smrti” mal odísť do zahraničia, no nezvládol to. Svedomie a clivosť za domovom ho pritiahla späť.

A zasa tu máme ÚŠP v hlavnej úlohe. Dekan právnickej fakulty UK pán Burda, ktorý pred rokmi odporúčal Špeciálneho prokurátora Lipšica do úradu, zmenil názor a tvrdí, že to bola chyba a je za zrušenie ÚŠP. Scenáristi nastúpili a vznikla kauza Janiga.

Študenti práva píšu list, v médiách začínajú napádať dekana Burdu

screenshot_20231229_164235_samsunginternet-1.jpg

zdroj: internet

a zároveň sa ho zastal na facebooku premiér Róbert Fico týmto statusom, pre tých, ktorí nemajú facebook.

screenshot_20231229_164410_samsunginternet.jpg

zdroj:internet

následne prichádzajú výzva na “ospravedlnenie” cez denník N od mimovládok ako Aliancia Fair-play, Nadácia Pontis, Slovensko.Digital, Post Bellum, Iniciatíva Inakosť, Nadácia Zastavme korupciu a ďalších aktivistov spätých so šírením jedného demokratického názoru z kongresu spojených štátov priamo dotáciami alebo nepriamo cez tretie strany. Za údajné napadnutie študenta premiérom.

3. Epilóg, nateraz…​


Prosím cteného čitateľa, nech si text premiéra Róberta Fica znova prečíta. Triezvo hodnotí to, že protislovensky zameraný denník N si pozve človeka bez profesných skúseností v téme a bez vzdelania. Bez životných skúseností v téme len preto, aby kritizoval dekana, teda momentálne najvyššieho predstaviteľa pravnej vedy na Slovensku. Je to tak? Odpoveď je jasná.

A začal jakot, krik a vreskot. Ako si dovolil premiér vlády Slovenskej republiky takéto niečo, ako hodnotiť mladíka bez procesných alebo životných skúseností na takej úrovni aby mohol viesť rovnocennú debatu

A môžeme konštatovať že:

– máme tému, ktorá nikoho z ľudí nenadchla, ÚŠP, tak máme “obeť” zlého premiéra ktorá nikoho nenadchla

– máme opozíciu, ktorá chce za každú cenu pád vlády, pretože ich deklarácie mieru a zameriavali sa na ľudí sú protisystémové, voči systému momentálne fungujúceho v EU.

– a máme tu list siedmych rektorov ministrovi Druckerovi, ktorý si má, ak budem parafrázovať, urobiť poriadok s neposlušné premiérom.

List je hore v článku a ja si z neho dovolím vybrať a zacitovať dôležitý odsek:

“aby ste vyzvali premiéra Slovenskej republiky Roberta Fica, nech prestane vo verejnom diskurze používať zastrašujúce a ponižujúce osočovania a vulgárny slovník voči svojim politickým protivníkom, médiám alebo voči občanom, ktorí s ním nesúhlasia. Rovnako Vás žiadame, aby ste mu zdôraznili nezlučiteľnosť jeho funkcie s verejným atakom voči študentovi Právnickej fakulty Univerzity Komenského Marekovi Janigovi, ktorý spolu s vyše 200 študentmi oficiálne oslovili dekana právnickej fakulty, aby im odborne vysvetlil svoj postoj vo veci zrušenia Úradu špeciálnej prokuratúry.

Atakujúce slová z úst ľudí, ktorí majú politickú moc, dokážu odštartovať aj fyzické násilie. Vulgarizmy v médiách a na sociálnych sieťach majú vplyv a dosah aj na našu mládež, ktorú ako pedagógovia vedieme k slušnosti, tolerancii a sebaovládaniu.”


Páni rektori a rektorky, menovite doc. Samuel Abrahám, PhD., rektor Bratislavskej medzinárodnej školy liberálnych štúdií,
prof. PaedDr. René Bílik, CSc., rektor Trnavskej univerzity,
Dr. h. c. prof. Ing. Edita Hekelová, PhD., rektorka Vysokej školy manažmentu,
doc. Mgr. Bohunka Koklesová, PhD., rektorka Vysokej školy výtvarných umení,
prof. PhDr. Egon Krák, ArtD., rektor Hudobnej a umeleckej akadémie Jána Albrechta,
prof. PhDr. Martin Šmatlák, rektor Vysokej školy múzických umení,
Dr. h. c. prof. Ing. Juraj Stern, PhD., rektor Paneurópskej vysokej školy.

Dovoľte mi otázku. Kde v horeuvedenom texte nachádzate zastrašujuce a ponižujúce osočovanie a vulgárny slovník? A ak to nie je k horeuvedenému statusu premiéra Roberta Fica, ale všeobecne, tak ako rektori a rektorky zastávate potom za vaše vysoké školy politický názor? Pretože ak áno, som za okamžite a celoplošné zrušenie akademickej pôdy a jej statusu, minimálne z dôvodu zneužitia pozície rektora na politický nátlak.

Tiež by som sa chcel spýtať, bol Vás text, citujem “Atakujúce slová z úst ľudí, ktorí majú politickú moc, dokážu odštartovať aj fyzické násilie.” mienený ako vyhrážka násilím v uliciach, pokiaľ nebude Vašim požiadavkám účinné za dosť? Verím, že nie, aj keď do hláv Vám nevidím, ctené rektorky a cteni rektori. Viete, do čoho ste sa zaplietli? Viď video dole repostnuté pánom Lukášom Machalom na jeho TG kanáli


Zdroj: https://t.me/lukasmachala/563


No a na záver ctený čitateľ. Môj obľúbený básnik Jalal ed-din Muhammad Rúmí raz povedal, svetlo preniká do tela cez ranu.

Za posledné 3.5 roka sme si zažili 3 hrôzovlady, stratili sme 22 tisíc ľudí navyše, ako sme museli, vznikli v populácii obrovské nárasty samovrážd, kultúra bola na pokraji zániku, no tak, ako počas SNP, aj v tomto čase sme držali spolu.

Rana, ktorá sa otvorila na tele Slovenského národa bola veľká, no odpoveďou bolo svetlo poznania, ktoré vzniklo do národa pomocou aj občianskych médií, ako je aj tento blog a mnohé ďalšie. A výsledkom boli voľby a ich výsledok napriek protitlaku, ktorý bol obrovský.

A preto na záver slová velikána Slovenskej literárnej scény Milana Rúfusa na pohladenie srdca aj Duše.


Modlitba za Slovensko


Viem jedno hniezdo.
Rád ho mám.
V ňom ako v Božej sieti
je mnoho otcov, mnoho mám
a mnoho, mnoho detí.

To hniezdo uvil Stvoriteľ.
A sám aj určil komu:

koho tam pozve prebývať
do človečieho domu,
kto si bude smieť odomknúť
i zamknúť jeho bránu,
kto pluhom krájať ako chlieb
zem, Bohom darovanú.

Viem jedno hniezdo, rád ho mám.
Hreje ma dňom i nocou,
vystlané mäkkou vravou mám
a mozoľmi otcov.
Môj dobrý Bože, vzhliadni naň.
Stráž nám ho neustále.
A aspoň Ty ho, Veľký, chráň,
keď si ho stvoril malé.



Buďte zdraví a blaho želám


Jox

29.12 2023

Zdroj článku...
 
Naposledy upravené moderátorom:
“Neposeremos!” aneb poprvé je to tragédie (kuciakiáda), ale podruhé je to fraška (janigiáda)
“Už aj Vám ctený čitateľ lezie na nervy, keď počujete z úst X slovo slušnosť?” – se mi otvírá kudla v kapse, když slyším jak liberasti udělali ze slušnosti neslušné slovo…
“A začal jakot, krik a vreskot.” – toť rajská hudba pro můj vytříbený zpátečnický sluch
“doc. Samuel Abrahám, PhD., rektor Bratislavskej medzinárodnej školy liberálnych štúdií”
Cože?
Slezte z toho lustru jox13, vidím Vás… ha, konečně jsem Tě dostal: to jméno rektora i jméno školy sis vymyslel, že? Takto dokonalá forma nemůže ve volné přírodě existovat! Přiznej se, je to polehčující okolnost.
:- )
Je tam vyjmenováno 7 rektorů, jako v Sarajevu – ale co to? Ať počítám jak počítám, školu tam vidím jenom jednu! Trnavská univerzita.
 
“Neposeremos!” aneb poprvé je to tragédie (kuciakiáda), ale podruhé je to fraška (janigiáda)
“Už aj Vám ctený čitateľ lezie na nervy, keď počujete z úst X slovo slušnosť?” – se mi otvírá kudla v kapse, když slyším jak liberasti udělali ze slušnosti neslušné slovo…
“A začal jakot, krik a vreskot.” – toť rajská hudba pro můj vytříbený zpátečnický sluch
“doc. Samuel Abrahám, PhD., rektor Bratislavskej medzinárodnej školy liberálnych štúdií”
Cože?
Slezte z toho lustru jox13, vidím Vás… ha, konečně jsem Tě dostal: to jméno rektora i jméno školy sis vymyslel, že? Takto dokonalá forma nemůže ve volné přírodě existovat! Přiznej se, je to polehčující okolnost.
:- )
Je tam vyjmenováno 7 rektorů, jako v Sarajevu – ale co to? Ať počítám jak počítám, školu tam vidím jenom jednu! Trnavská univerzita.
Tō kenkyūjo wa watashi no kuchi o tsūjite owabi mōshiagemasu. Ko no yōna machigai wa 20-nen ni ichido shika okoranai.
Náš ústav sa mojimi ústami ospravedlňuje. Takáto chyba sa stáva len raz, za 20 rokov.


No bohužiaľ to chyba nie je, je to matričné ako tá nová tatra 613 utopena v jazere....

Ako si to myslel s rým Sarajevom? Aj tam písalo 7 rektorov?
 
Tō kenkyūjo wa watashi no kuchi o tsūjite owabi mōshiagemasu. Ko no yōna machigai wa 20-nen ni ichido shika okoranai.
Náš ústav sa mojimi ústami ospravedlňuje. Takáto chyba sa stáva len raz, za 20 rokov.
:- ))
Ako si to myslel s rým Sarajevom? Aj tam písalo 7 rektorov?
Celá operace “Student a 7 rektorů” mi přišla tak bizarní, že jsem se rozhodl reagovat komentářem prošpikovaným parafrázemi citátů z jewrejského humoru.
toť rajská hudba pro můj vytříbený zpátečnický sluch
film “Adéla ještě nevečeřela”, postava “baron Rupert von Kratzmar, mezinárodní zločinec zvaný Zahradník, vlastním jménem Matěj Kráčmera” (hrál Miloš Kopecký)
Slezte z toho lustru jox13, vidím Vás…
film “Jáchyme, hoď ho do stroje”, scéna v kině
Je tam vyjmenováno 7 rektorů, jako v Sarajevu
kniha “Dobrý voják Švejk”, cituji z článku
“Jaroslav Hašek v knize Osudy dobrého vojáka Švejka o řádění policie po atentátu píše: „Podivně si nebožtík Ferdinand zahrál se čtvrtým zatčeným. Vyhýbal se celé dva dny jakékoliv rozmluvě o Ferdinandovi, až večer v kavárně při mariáši, >zabíjeje< žaludského >krále< kulovou sedmou trumfů řekl: Sedm kulí jako v Sarajevu.“ A pro nás to od té doby platí...”

Sarajevo 1 - odstartování 1. světové války
Sarajevo 2 - vnitrostranický puč v ODS proti Václavu Klausovi st., když byl jako premiér na zahraniční cestě v Sarajevě
Sarajevo 3 - operace “Student a 7 rektorů” (v mnou linkovaném článku z blesku o Sarajevském atentátu 1 je sedmička 3x: konvoj měl 7 vozů, atentátníků bylo 7, vystřeleno bylo sice jen 2x, ale díky spisovateli Haškovi se často cituje 7 kulí…)
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom