Jura

Člen personálu
Identifikace, analýza a možné způsoby řízení nízkofrekvenčních procesů.

Příklad:
Mezi základní (pro nás známé) nízkofrekvenční procesy patří proces výměny generací s periodou o délce 25 let.
Následuje několik volných citací z tlustých knih:
  • Úspěšné řízení musí být stabilní v procesu výměny generací
  • Cíl KSB: Statistika typu psychiky Člověk blížící se 100% a jeho stabilita v procesu výměny generací.
  • V zednářství platí, že vyšší stupně 34-66 jsou rezervovány pro generacemi prověřené členy rodin. Tím zednářství zajišťuje svým pohlavárům určitou stabilitu v procesu výměny generací.
 
Naposledy upravené:
Co se týká procesu výměny generací, tak jsem v tlustých knihách zaznamenal tuto formulaci (jde o parafrázi, nikoliv přesnou citaci):
90% kostry typu psychiky Člověk se tvoří od předpočetí (tj. min 1 rok před narozením, ale spíše více) do 5 let věku dítěte.

Nedávno jsem byl dokonce konfontován, že horní hranice 5 let je příliš vysoko, kostra většiny fyzických a psychických funkcí organismu je dotvořena ještě dříve (osobnost, poznávání pomocí smyslů, řeč, chůze, jemná motorika rukou, ...).
Ale součástí typu psychiky Člověk je také dialektičnost mysli a schopnosti vstoupit do myšlenkového tandemu. Kostra této schopnosti se tvoří v období kladení otázek (3-5 rok dítěte) typu: "A proč?"
V tlustých knihách je zmínka, že v tomto věku jsou děti převážně v péči matky. Méně významně formování typu psychiky ovlivňuje otec, případně další členové rodiny.
Je evidentní, že v tomto věku nečte tlusté knihy žádné dítě, a podle všeho i velmi málo jejich maminek.
Prostor rodiny a společnosti ke zkvalitnění výchovy nové generace jsou v tom, že matky vychovávají své děti podle panující kultury. (Výběr partnerů, svatba, porod, způsob mluvy na novorozeně, způsob reakce na otázky dítěte, ....).... a v tom je prostor pro konceptuály - jaká kultura bude panovat ve společnosti nebo její části, tak takové děti budou v další generaci vyrůstat.
 
Že bude potřeba tvořit nové a využít stávající.
Já mám takovou představu, že by bylo v hodné na nějakém velkém shromáždění "sehrát scénku" za účasti tří postav z minulosti, tyto tři postavy by spojili tři pruty v jeden svazek. Prostě vytvořit novou matrici, začlenit do ní (já soukromě tomu říkám) "matrici knížete Václava" (děkuji Počtářovi za opravu). Ať do ní lidé ve velkém vloží (vytvoři) nový egregor.
Jestli jsem to pochopil správně, tak je to jeden z možných způsobů bezstrukturního řízení společnosti (nízkofrekvenční proces). Daná matrice již ovlivňuje společnost (aniž by to mnoho členů společnosti, kteří nechápou dané procesy, bylo schopno postřehnout) a následně jí "dobíjejí", příp. z ní "čerpají".
 
Nevím jestli zrovna "matrici knížete Václava", protože tohle byly 3 pruty Svatoplukovy, ale nápad s divadlem je přínosný a myslím na něj již tak 10 let. (Národní obrození bylo převážně o divadlu a my dnes chceme změnit věci podobným způsobem jako tehdejší obrozenci.).
Nemusíme začínat celou divadelní hrou, můžeme začít scénkou.
 
Já myslím spíše na scénku při nějakém velkém shromáždění (máme již prostředky na záznam audio-video). A kníže Václav je bezpodmínečně nutný - je to patron ČR. Jestli to je nebo není syn Svatopluka zde podle mne nehraje žádnou roli. Zde hraje roli to, že je to patron ČR a je veden ve společnosti jako ten, kdo platí kontribuce "západním spojencům". Je potřeba změnit tuto podstatu a začlenit toto do nadřazené matrice.
 
Klidně se budu podílet jako herec, ale je to odbočka od tématu, takže by bylo lepší jí řešit v samostatném tématu. Václav je díky přijetí křtu a platbě kontribuce problematický.
Patronem ČR je v Biblické koncepci, nejsem si v tuto chvíli jist tím, že i my chceme, aby to pokračovalo i v KSB.
 
Naposledy upravené:
je to patron ČR a je veden ve společnosti jako ten, kdo platí kontribuce "západním spojencům". Je potřeba změnit tuto podstatu
Zmenou minulosti meníš prítomnosť i budúcnosť. O tom všetkom boli všelijaké filmy s tématikou cestovania do minulosti, napr. aj česká komédia “Zítra vstanu a opařím se čajem”.
Na zmenu dopadu minulosti na dnešok však stroj času netreba, postačí v prítomnosti zmeniť matricu. Tu konkrétne zinscenovať scénku, v ktorej sv. Václav tie kontribúcie Západu odmietne.
Stručný scenár: sv. Václav sa ocitne v prítomnosti a zo všetkého najviac mu prekáža to poklonkovanie sa českej spoločnosti Západu. Uvedomí si, že je to dôsledok jeho kontribúcií. V momente, ako si to uvedomí, sa ocitne späť vo svojej dobe v momente, kedy sa rozhodoval, či vzoprieť sa alebo podľahnúť. Tentokrát sa vzoprie - tento moment musí byť kľúčový, aby vyvolal v spoločnosti emócie nàrodnej hrdosti, obrody, odhodlania.
Vďaka za inšpiráciu…
 
Sepiš scénář a založ k tomu nové téma.
Nie som znalcom sv. Václava, takže toto, bratia Češi, je vašou úlohou. Ak ju zvládnete, tak vás čaká pokračovanie - musíte zvládnuť matricu objemnejšiu, ktorej dôsledkom je tisícročný príklon veľkej časti českej spoločnosti - západných Slovanov k Nemcom a Nemecku. Po smrti Svätopluka I. sa Česi ako prví trhli z Veľkej Maravy a spolčili sa s Nemcami proti nej v bratovražednej vojne Svätoplukových synov a následne na desaťročia okupovali veľkú časť Slovenska pokiaľ ich odtiaľ nevytlačili Poliaci a neskôr Uhri. Pomaly tisíc rokov trvalo, kým sa Slovensko a Česko ocitlo opätovne v spoločnom štáte bez pomlčky (ČSR), pretože Rakúsko- Uhorsko tú pomlčku malo.
 
Naposledy upravené:
Nebyl by nějaký zdroj o tom "dobrém" Václavovi? Sv. Václava mám ukotveného jako vlastizrádce a šiřitele biblické koncepce "ohněm a mečem", ničitel "pohanských" hájů, nikdy nebyl můj patron. Ale možná se mýlím, nikomu nechci křivdit.
Za důležitější událost považuji bitvu u Lipan, kde Husiti bojovali proti sobě navzájem. Ten boj v podstatě probíhá dodnes.
 
Naposledy upravené:
Vytvoriť matricu naviazanú na minulosť je dosť veľké riziko.
Pretože zo skutočnej histórie vieme prd makový. Všetko bolo poprekrúcané.
Skutočnú históriu vie len GP, resp. jeho periféria, Ruský žreci a Ruská historická spoločnosť, teda aj Putin.
Myslím, že jedine oni si naozaj seriózne môžu dovoliť vytvárať takéto matrice naviazané na minulosť.
 
Zmenou minulosti meníš prítomnosť i budúcnosť. O tom všetkom boli všelijaké filmy s tématikou cestovania do minulosti, napr. aj česká komédia “Zítra vstanu a opařím se čajem”.
Na zmenu dopadu minulosti na dnešok však stroj času netreba, postačí v prítomnosti zmeniť matricu. Tu konkrétne zinscenovať scénku, v ktorej sv. Václav tie kontribúcie Západu odmietne.
Stručný scenár: sv. Václav sa ocitne v prítomnosti a zo všetkého najviac mu prekáža to poklonkovanie sa českej spoločnosti Západu. Uvedomí si, že je to dôsledok jeho kontribúcií. V momente, ako si to uvedomí, sa ocitne späť vo svojej dobe v momente, kedy sa rozhodoval, či vzoprieť sa alebo podľahnúť. Tentokrát sa vzoprie - tento moment musí byť kľúčový, aby vyvolal v spoločnosti emócie nàrodnej hrdosti, obrody, odhodlania.
Vďaka za inšpiráciu…
To je ako v tom filme "Na hromnice o den více", keď sa hlavnému hrdinovi opakuje ten istý deň toľkokrát, až sa z neho stane lepší človek a jeho reakcie začnú byť adekvátne. Aby to nebolo klamstvo, tak tá scénka by mohla byť v tom duchu, že V. prehodnocuje svoju minulosť a tentokrát koná správne.
 
Ono šťastnú matricu sa dá vytvoriť aj na svojej vlastnej pozitívnej skúsenosti.
Napríklad Ruský kozmonauti si vždy pred štartom očúrajú raketu :)
Funguje to? Funguje! Tak prečo to meniť. Proste vznikla z toho kozmonautská tradícia. Nikto sa nad tým nezamýšľa. Je to proste šťastná matrica.
Ono na tej poverčivosti predsa len niečo bude. Naši predkovia to vedeli veľmi dobre.
Prax je kritériom pravdy.
 
Ono šťastnú matricu sa dá vytvoriť aj na svojej vlastnej pozitívnej skúsenosti.
Napríklad Ruský kozmonauti si vždy pred štartom očúrajú raketu :)
Funguje to? Funguje! Tak prečo to meniť. Proste vznikla z toho kozmonautská tradícia. Nikto sa nad tým nezamýšľa. Je to proste šťastná matrica.
Ono na tej poverčivosti predsa len niečo bude. Naši predkovia to vedeli veľmi dobre.
Prax je kritériom pravdy.
Lenže, ak chceš vytvoriť národnú matricu, potrebuješ príbeh, rituál, ktorý silne emočne zapôsobí na väčšinu národa.
 
Napríklad Ruský kozmonauti si vždy pred štartom očúrajú raketu
Dovolím si upřesnit, resp. říct, v jaké podobě se tato informace dostala ke mně.
Když vezli Gagarina autobusem ke startovací rampě, začalo se mu chtít čurat.
Ale vracet se už nemohli, protože budova pro předletovou přípravu je od rampy tak daleko (proto ten autobus), že by byl porušen časový harmonogram.
A tak autobus zastavil a Gagarin se vyčural na kolo autobusu.
A z toho se stala tradice.
 
Stručný scenár: sv. Václav sa ocitne v prítomnosti a zo všetkého najviac mu prekáža to poklonkovanie sa českej spoločnosti Západu. Uvedomí si, že je to dôsledok jeho kontribúcií. V momente, ako si to uvedomí, sa ocitne späť vo svojej dobe v momente, kedy sa rozhodoval, či vzoprieť sa alebo podľahnúť. Tentokrát sa vzoprie - tento moment musí byť kľúčový, aby vyvolal v spoločnosti emócie nàrodnej hrdosti, obrody, odhodlania.
Dovolím si scénář, či spíše námět na scénář, vylepšit:
Kníže Václav se ocitne v přítomnosti. Brzy si všimne, že jsou Češi kolonií Západu a sere ho to. Baví se o tom s lidmi (v hospodě) a lidi mu řeknou, něco jako že “to se diví ten pravý, který sám platil Němcům kontribuce“ a ukážou mu učebnici dějepisu. Václav chvíli listuje, pak knihu zaklapne a prohlásí: “Řeknu vám, jak to bylo doopravdy.”. A řekne.

Ještě poznámka k formátu. Scénka, divadlo obecně, je dobrý a realizovatelný nápad. Ale když bych mohl být fakt rozežraný, tak by se mi líbilo něco jako toto:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=EguCeE9FAgE

Proč tento “rap battle” styl?
O transhumanismu. “Je třeba vstoupit do matrice post-člověka a naplnit ji naším obsahem.” (Zaznobin, 2015)
 
No, možná jsem se nepřesně vyjádřil - "Scénku". Ale co jsem napsal již nevezmu zpět.

Jen to tedy dopřesním s těmi Svatoplukovy pruty. Kdyby to šlo využít někde na větším shromáždění - na pódiu by se sešly 3osobnosti z našich dějin, každá by přečetla krátký projev (projev k národu, vlastenecky zaměřený, nenásilný, nabitý pozitivními smysly v rámci tvořivosti KSB - cca 1xA4) a následně by svázaly 3 rozdělené pruty do jednoho společného svazku. 10-15min. - více ne. Nemusí se hrát žádné divadlo a pod. (i když na to může následně také dojít).
Vytvoriť matricu naviazanú na minulosť je dosť veľké riziko.
Je, asi ano. Jenže Sibilino proroctví proroctví, že český stát zanikne. No a proroctví jsou od toho, aby lidi varovala, aby změnili směr svých kroků.

No a zrovna nedávno byl u nás natočen a uveden do kin film Jan Žižka. Nechci jej vidět a nebudu se na něj ani v TV dívat. Dle mého je to film zaměřený na likvidaci zbytků husitství, které v českém národě ještě zbyly. Dát husitství (Žižkovi) jiný smysl, jiný význam. To co zanechal Otakar Vávra - smekám a klobouk dolů.
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom