KSB cvičenie Obrázok, voči akým cieľom v spoločnosti stojíme a máme povinne nasledovať. Aké ciele by ste považovali za hodné nasledovania vy?

Obrázok je možné rozkliknúť, otvoriť si v mobile google translator a anglické slová si preložiť.
 
Hodím tu svoj pohľad.
Taxation - zdaňovanie .... je stále výsledkom zlého riadenia. Ako proces má stále negatívny vplyv na všetko.
Artificial intelligence - umelá inteligencia .... a to je nám načo? Jedine, žeby sme pod ňou mysleli štatistiku a štatistické modely. V tom prípade by sme vedeli použiť túto umelú inteligenciu na skenovanie dejín a výsledné necenzúrované názory typu - "Anglosasi sa snažia 300 rokov zabíjať Slovanov. " lebo umelá inteligencia klamať nevie. Ale nejaký rozvoj v tejto sfére nevidím ako prínosný pre spoločnosť.
Drones - totálna hlúposť. Ľudia nevedia ani autá ovládať, kde to ešte drony. V armáde začali používať drony - prinieslo to ďalších niekoľko tisíc mŕtvych.
Quantum computing .... možno na výpočet vesmírnych letov by to bolo dobré.
Vaccination - tu jednoznačne treba spraviť bod ANTIVACCINATION. Vakcina ma byť posledná možnosť keď už človek nedokázal posilniť imunitu všetkými možnými spôsobmi ako je zmena stravy, cvičenie a podobne. Tiež na vakcíny je potrebné uviesť zákaz predaja a nákupu. Vakcína sa nesmie stať tovarom, lebo v tej chvíli zisk zvíťazí nad užitočnosťou pre človeka a začnú do vakcín tlačiť hnoj. Vakcína proti malárii je dobrá, keď človek cestuje z oblasti kde sa malária nevyskytuje, do oblasti kde je častá. Ale aj tú vakcínu musí vyrábať štát a niesť za ňu plnú zodpovednosť. Každá vakcína musí mať niekoľko ročné testy, nie ako ten odpad proti kovidu.
Future of computing - neviem čo pod tým myslia. Vo všeobesnoti, čím inteligentnejší stroj, tým hlúpejší človek sa stáva.
Digital transformation of busnisies - vedel by som si predstaviť nejaké odbremenenie od byrokracie. Ak ale pod tým myslia, že celý biznis sa premení na virtuálne jednotky a nuly ako je tomu dneska na burzách, tak nech sa s tým spakujú preč na inú planétu.
Internet governance - ak tým myslia cenzúru internetu, tak nech sa spakujú kade ľahšie. Jediná vec čo je potrebné zakázať na internete je REKLAMA.
 
Future of media, entertaiment and culture - (budúcnosť médií, zábavy a kultúry) toto je dosť podstatný bod. Na tom by sa dalo niečo stavať. Napríklad zaviesť hmotnú zodpovednosť za informácie šírené na verejnosti. Keď niekto klamal aby si to pekne vyžral. Tiež je potrebné očistiť informačný priestor a kultúru od škodlivín ako je porno. Tiež posvietiť si na mainstreamové médiá a šírenie informácií. Tento bod by mohol byť prínosný pre spoločnosť ak sapravia správne kroky.
Digital economy a new value creation - neviem čo myslia pod pojomom ekonomy - ak pod tým myslia moloch parazitujúci na spoločnosti, tak takéto niečo nepotrebujeme. Ak tým myslia nástroj pre zlepšenie možností pre vývoj jedlotlivca a spoločnosti, tak to by sa aj dalo s tým niečo robiť. Vlastne potrebujeme celú ekonomiku presmerovať z cieľa "Čím väčší zisk pre jednotlivca a obrat" na cieľ "Čím väčší prínos pre spoločnosť".

5G - úplná somarina.
Blockchain - dobrá vec pred falšovaním dejín, či už štátnych firemných alebo rodinných.
Digital identity - hlúposť. Najlepším overovateľom tvojej identity má byť okolie a nie nejaká digitálna známka. Príliš veľká možnosť zneužitia. Tisícky strán nedokážu opísať človeka lepšie ako jedno posedenie niekde vonku.
Banking a capital markets - to všetko by malo prejsť do rúk štátu. Žiadne MMF, ktoré kradne zdroje po planéte. Nevidím jediný prínos banky pre štát a spoločnosť.
Covid 19 - biologické zbrane by mali byť zakázané a ich akékoľvek šírenie a výroba by mala byť trestaná všetkými štátmi sveta.
Future of health and healtcare - budúcnosť zdravotníctva a ochrany zdravia. Tu je potrebný tiež podobný zákon ako u vakcinácie - zákaz zisku zo zdravotníctva a ochrany zdravia. Zákaz kupovania si lekárov, liekov, zdravia. Zákaz zdravotných poisťovní. Peniaze nemajú čo hľadať v spojení so zdravím a ochranou zdravia. Lieky tiež nesmú vyrábať korporácie. Takže dajú sa tu spraviť určité kroky smerom k zlepšeniu stavu. Ale určite by sa nepáčili tomu čo to koleso navrhol.
 
Climate change - tu je ťažko dačo hovoriť, keďže vedci ignorujú dejiny planéty .... nepozerajú na to, že niekedy bola sahara zelená. Vo všeobecnosti by som tento bod využil na obmedzenie transkontinetálnej dopravy typu - pero si objednám z číny, lebo je o 50 centov lacnejšie. A vlastne všetky takéto nezmyselné prepravy tovaru z kontinentu na kontinent za cieľom dumpingu. Podobne aj nezmyselné lietanie kade tade len preto, že si niekto chce "užiť svet". Dačo by sa tu dalo spraviť, ale určite nie takým štýlom, že ideme zabíjať kravy, lebo veľa prdia. Biodiverzita - tu vidím veľké možnosti. Hlavne v mestách je potrebné zredukovať množstvo betónu. Vlastne keď tak rozmýšľam, tak stačí presunúť ľudí z miest do dedín. Po presune už nebudú existovať mimoriadne veľké nároky na zdroje pre mestá. A práve mimoriadne veľká náročnosť na zdroje likviduje biodiverzitu, pretože korporáty potom začínajú masovo drancovať prírodné zdroje na jednom mieste. V dedine človek nikdy toľko zdrojov nedokáže vydrancovať a tiež uberá z prírody len potrebné množstvo a to na oveľa väčšom území. Takže výsledný zásah do prírody je menší. Tiež tu by som jednoznačne spomenul projekt zalesňovania púští, ktorý sa mal začať už pár stoviek rokov dozadu, na ktorom malo ľudstvo míňať kolosálne množstvo zdrojov, ktoré boli tupo použité vo vojnách.
Verejné financovanie a sociálna ochrana - problémom verejného financovania je, že stále sa tam kdesi peniaze strácajú. Slabá kontrola verejných financií. Tiež ziskuchtivosť korporátov ničomu nepomáha. Chce to iný model fungovania verejných financií, kedy každý ochotný človek bude môcť vykonať kontrolu. Starosta v obci o 1000 obyvateľoch sa kradnúť neopováži, lebo by o tom každý vedel. Na tom by som tie financie zrejme postavil - rozdeliť do menších celkov, ktoré sa dajú jednoducho dosledovať.
Sociálna ochrana - to je taký všeobecný pojem. Tu by sa hodila KSB ako podklad k tomu ako vytvoriť spoločenskú bezpečnosť.
Development finance, international trade and investment - to budú zrejme nejake taktiky o tom ako ovládnuť trhy a zdroje satelitov a kolónií. Reálne by sa malo sústrediť na samostatnosť každej krajiny. Za Holandské jogurty na naších pultoch by mali by pokuty v stámiliónoch. Pretože ak krajina dokáže vyrábať jogurt, tak nechápem prečo ma iný jogurt dovážať tisíce kilometrov. A už to zavonia dumpingom a likvidáciou trhu.
Aviation travel and turism -
toto sa nejako príliš rozšírilo po svete. Mal som kamaráta čo všetko čo zarobil precestoval. Čo to je za zmysel života? Je potrebné znova zaviesť mieru v tomto, lebo tie tony letov čo ľudia začali produkovať nemá nič spoločné so zdravým rozumom. Treba masovo zadotovať lokálny turizmus, alebo ešte lepšie presunúť ľudí na vidiek a ani im žiaden turizmus nebude potrebný, keď budú mať blízko prírodu.
Sustainable development and cities urbanisation - ako som už veľa krát spomenul, mestá su preplnené ľuďmi. Je potrebné presunúť podniky bližšie k ľuďom na vidiek. Ako prvý krok - dotácie pre každú firmu ktorá sa odsťahuje na vidiek. Komunisti neboli somári, keď stavali JRD a závody čím bližšie k dedinám. Dneska to korporáty robia opačne .... všetky pijavice chcú byť bližšie pri koryte, chcú štátne zákazky, z ktorých budú bohatnúť. Akoby chýbalo riadenie toho, kde sa peniaze míňajú. A potom sa čudujú, že dediny vymierajú a v mestách rastie kriminalita.
 
Forth industrial revolution - my nepotrebujeme ďalšiu industriálnu revolúciu. Máme dostatočné množstvo techniky. My potrebujeme sociálnu evolúciu.
Systematic rasizm - súhlasím, poďme konečne riešiť celosvetový rasizmus voči Rusom a Slovanskej kultúre. Tiež poďme konečne vyriešiť problém rasizmu v náboženstvách ako je judaizmus.
Peace and resilience - súhlasím poďme riešiť otázku kolektívnej bezpečnosti v jewrópe, kedy každý štát bude aktívne vystupovať proti vojne. Proti Rusom už natrepali milión sankcií, tak očakávam milión sankcií proti Ukrajincom.
Inclusive design, Gender parity, LGBT inclusion. - toto sú bezvýznamné tliachy, vymyslené hlúposti.
Human rights, Justice and Law - v tejto oblasti nie je schopná západná koncepcia spraviť ani krôčik dopredu. Jednoducho nemá na to. Ľudské práva ako aj právo a spravodlivosť používajú výhradne vo svoj prospech. Len multipolárny svet dokáže spraviť pokrok v tejto oblasti.
 
Ostatné veci v tom kolese ako napríklad oceány, lesy a podobne sú druhoradé.
Chcel by som uviesť veci, ktoré v tom kolese chýbajú.
Religional evolution - všetky náboženstvá upadli. Ľudia nemajú odkiaľ čerpať morálne vzory. Nemajú odkiaľ čerpať myšlienky, ktoré ich budú posúvať dopredu. Potrebujeme spraviť revíziu všetkých náboženstiev a jednoznačne povedať, ktoré z nich vedú ľudí k intolernacii, neznášanlivosti, tuposti, robotizácii, poniženosti, vojnám .... namiesto toho je potrebné zriadiť kultúrne centrá, ktoré budú dávať človekom potrebné infrmácie o stavbe sveta. Napríklad informáciu o tom, že práve láska, ľúbosť je hnací motor evolúcie.
Intolerancia klamstva - klamstvo je jeden veľký problém, ktorý aktuálne brzdí vývoj človeka na našej planéte. Je potrebné jednoznačne odsudzovať akékoľvek klamstvo a odstraňovať ho z verejného života. Nie je možné aby sa lži beztrestne šírili v informačnom priestore. Dneska máme jasné vysvetlenia pre veľa vecí a aj napriek tomu sa médiami šíria lži.
Revízia kapitalizmu - toto potrebujeme ako soľ. Jednoznačne porovnať stav republiky pred rokom 89 a teraz. Zmeny po materiálnej stránke ale hlavne po stránke mravnej a spoločenskej. Čo nám kapitalizmus dal a čo vzal. Následne spraviť korekciu vo všetkých učebniciach, aby sa deti učili, že kapitalizmus je hlavne na to aby sa dali vykorisťovať kolónie. Druhotná funkcia kapitalizmu je kolaps spoločnosti ako celku.
Peniaze a ich funkcia v spoločnosti - toto je tiež veľmi podstatný bod. Peniaze akoby stratili svoju funkciu výmenného prostriedku a nadobudli funkciu božstva. Ľudia sa im klaňajú, túžia po nich, sú ochotní predať svoj život za peniaze. Potrebujeme peniaze postaviť na svoje miesto. Peniaze nesmú byť hnacím motorom spoločnosti, lebo ju zabijú. Peniaze a zisk nesmú byť sieľom akejkoľvek činnosti. Neskôr by tento bod pokračoval v zákaze privátnych bánk, úroku, búrz, cenných papierov a podobných schémach obohacovania sa na práci iných ľudí.
Rozdelenie potrieb na degeneračné a evolučné - toto v našej spoločnosti ani neexistuje. Pritom to by mal byť základ každého štátu. Napríklad fajčenie, pitie alkoholu, užívanie drog ... ničí človeka. Po rozdelení sa jednoznačne príme legislatíva podporujúca evolučné potreby. Tu by som aj spomenul veci ako drogy, porno, ktoré nemajú jeden pozitívny vplyv na človeka a mali byť okamžite zakázané a ich výroba by mala byť trestaná desiatkami rokov. Naopak potreby také ako knižnice, vzdelávanie, štúdium, by mali byť poriadne dotované spoločnosťou aby sa jednoznačne spoločnosť začala uberať týmto smerom.
Pomenovanie a rozdelenie charakterových čŕt človeka - toto tiež chýba v našej spoločnosti. Aktuálne každý jedinec má určité množstvo negatívnych charakterových čŕt a on ani nevie, ktoré to sú. Preto nevie čo má na sebe opraviť. A tak žije v pekle na zemi a nevie čo so sebou. Tomuto bodu sa niekedy venovali náboženstvá ale teraz to úplne zanevreli. Ak každý človek začne pracovať na svojich negatívnych charakterových črtách, tak časom sa celá spoločnosť stane lepšou. Tu by sa mohli uplatniť aj určité pravidlá typu - nositeľ takejto charakterovej črty (klamár) sa nikdy nesmie stať politkom.
 
Neviem, či je to zámer alebo náhoda, ale obrázok mi pripomína koncepciu riadenia súčasných globálnych elít - témy (vonkajší kruh) symbolizujúce vektory riadenia sú spájané s umelo vytvoreným kategóriami (vnútorný kruh) a vytvárajú ľúbivý kaleidoskop na infikovanie informačného poľa davu.

Najvyššie priority riadenia sú zamlčané a skryté v červenom strede s nápisom "reštart" a evokujú dojem, že koncepcia, chronológia a ideológia fungujú dynamicky vďaka možnému viacnásobnému reštartu. Kategórie dotýkajúce sa červeného kruhu môžu byť ľubovoľne obmenené, tém evokujúcich vektory riadenia je veľký počet a v dlhšom časovom horizonte budú prechádzať všetkými kategóriami podľa potreby. Je to taký pomyselný otočný ovládač na generovanie kaleidoskopického efektu v zobrazovaní reality davu. A keď sa dostaneme do slepej uličky, tak urobíme reštart a poskladáme to nanovo.

To farebné odlíšenie je prakticky zbytočné, len vytvára nepodstatné odpútanie pozornosti od detailov a podsúva spájanie súvislostí problémov či riešení tam, kde vôbec nie sú. V praxi je takéto zmýšľanie vidieť dnes na téme klimatickej krízy, pod ktorú sa dá schovať veľmi veľa a v čase jej obsah obmieňať, dav si pamätá dva týždne, ale informačný modul sa môže vyvíjať celé desaťročia podľa potreby, ako je to v tomto prípade. Ak pripustíme, že sa ľudstvo nachádza na hrane katastrofy, tak ponúkaný prístup je v podstate len zrýchlenou cestou k nej, lebo vytvára ilúziu riadenia.
 
Naposledy upravené:
Neviem, či je to zámer alebo náhoda, ale obrázok mi pripomína koncepciu riadenia súčasných globálnych elít - témy (vonkajší kruh) symbolizujúce vektory riadenia sú spájané s umelo vytvoreným kategóriami (vnútorný kruh) a vytvárajú ľúbivý kaleidoskop na infikovanie informačného poľa davu.
Tiež to tak vnímam. Tie kategórie sú nekonzistentné. Sú to len nejaké kľúčové slová pre ľudí negramotných ako pročko alebo matelko. Potom idú nám servírovať také sprostosti ako inklúzia LGBT pritom my sme ešte aj LGBT odmietli, kde to ešte nejaká inklúzia. Reálne naša spoločnosť má problém s koncepciou, tú potrebujeme meniť. Ale zmenu koncepcie ten kruh neobsahuje.
 
Jáj, netušil som že obrázok bude robiť problémy. Pre tých čo nieste v obraze, autorom je Klaus Schwab, a je to v podstate agenta WEF, a aj OSN (len v inej podobe...) Asi vidíte že sme kvôli tomu v pekných *****, nieje náhoda to čo sa deje.

Dal som obrázok ako príklad. Tu nešlo o to rozpitvávať Klausa Schwaba a jeho zvrátenú agendu, ktorú vnucujú svetu. Je tam Blahynka, hovoril o lokálnom reste, čo znamená "znovu nastaviť" ciele spoločnosti a budovať spoločnosť v rámci nich. Ale nič konkrétne, žiadna konrétna predstava, z ktorej by vychádzal, všetko len sny.

Tu išlo o to dať príklad, ukážku, a skúsiť popremýšľať alebo navhrnúť vlastné ciele, konkrétne body v rámci komunít/obcí/oblastí ktoré považujete za vhodné urobiť. Ak chcem lokálny reset (a to je jedno či reset, jednoducho znova rozbehnúť "štát"), musíme mať nejakú predstavu (resp postup informácia -> miera-> matéria).

Jedným z bodov by mohol byť napríklad obnova pôdy, češi zistili že keď na nejakom území nechajú volne pasúce sa kravy a zubre, pôda sa po nejakom čase obnoví.... Tu pekne vidíme, že páni budú mať plné ústa rečí o ekológii, ale aby obnovili pôdu, ktorá je životne dôležitá, to asi nenapadne z takýchto zbohatlíkov nikoho. Kto z nich by chcel mať pre otrokov dostupnú úrodnú pôdu? Asi nikto.

Jedným z bodov pre náš lokálny reset by mohla byť napríklad obnova pôdy pomocou chodu volne žijúcich kráv.

Druhým bodom - odstránenie tažkých kovov z pôdy. To sa dá výsatbou konope, napríklad.

Atď...
 
Návrat práce na vidiek - obnoviť to, čo sa tam vybudovalo do 1989.
Vláda tvrdí, že sebestačnosť v potravinách je prioritou. Nie je ani tak problém, kto, ale kde.
Tí, čo by chceli, nemajú kde, a tí, čo majú kde, nechcú. Rozprávam o prázdnych poľnohospodárskych objektoch po celom vidieku Slovenska.
1. zákaz ich prebudovávania na inú než poľnohospodársku činnosť.
2. ich majitelia musia obnoviť v nich poľnohospodársku činnosť.
3. tí majitelia, ktorí to chcú obnoviť - podpora od štátu.
4. tí, ktorí to nechcú obnoviť, budú vyvlastnení.
5. zabezpečenie pre dané subjekty primeranej rozlohy poľn. pôdy v okolí ich strediska prenájmom od vlastníkov za primeranú cenu.
6. zabezpečenie odbytu produkcie na ďalšie spracovanie, či predaj.
 
Návrat práce na vidiek - obnoviť to, čo sa tam vybudovalo do 1989.
Vláda tvrdí, že sebestačnosť v potravinách je prioritou. Nie je ani tak problém, kto, ale kde.
Tí, čo by chceli, nemajú kde, a tí, čo majú kde, nechcú. Rozprávam o prázdnych poľnohospodárskych objektoch po celom vidieku Slovenska.
1. zákaz ich prebudovávania na inú než poľnohospodársku činnosť.
2. ich majitelia musia obnoviť v nich poľnohospodársku činnosť.
3. tí majitelia, ktorí to chcú obnoviť - podpora od štátu.
4. tí, ktorí to nechcú obnoviť, budú vyvlastnení.
5. zabezpečenie pre dané subjekty primeranej rozlohy poľn. pôdy v okolí ich strediska prenájmom od vlastníkov za primeranú cenu.
6. zabezpečenie odbytu produkcie na ďalšie spracovanie, či predaj.
Neviem akým spôsobom mám odpovedať druhému bez toho aby som citoval.

V Great Reset nieje zákaz. Sú iba ciele, ktoré orientujú ľudí.

- Sebestačnosť sa môže riešiť, ale ako. Vzhľadom na čo? Vzhľadom na jednodlivca, mesto, skupinu? ALebo sebesetačnosť z hľadiska nejakého časového obdobia?

- Obnovenie hospodárskej činnosti - ako? Čo znamná obnoviť poľnohospodársku činnosť?

- zabezpečenie odbytu produkcie - ako? však odbyt produkcie je, všade.
 
V
- Sebestačnosť sa môže riešiť, ale ako. Vzhľadom na čo? Vzhľadom na jednodlivca, mesto, skupinu?
Uff… toto je na riadny elaborát.
Konečným cieľom je sebestačnosť vzhľadom na celý štát. Avšak pekne od spodu od jednotlivca. Tu musíš rozšpecifikovať, akú sebestačnosť očakávaš od jednotlivca a od akého jednotlivca.
Absolútnu sebestačnosť vo všetkom je nezmyselné očakávať od jednotlivca, pretože je tu aj potreba a náročnosť spracovania poľnohospodárskej produkcie, napr. olejnín na olej (je nezmyslom, aby si jedinec lisoval pre vlastné potreby ešte aj olej).
Na úrovni jednotlivca majúceho k dispozícii aspoň záhradku minimálne sezónne samozásobenie zeleninou a ovocím, lepšie celoročné a ideálne aj s prebytkami na predaj. Rozvinúť predaj z dvora, miestne tržnice bez zbytočnej byrokracie a spoplatňovania. Podobne drobnochov. Netreba nič nové vymýšľať, to už tu bolo za socíku. Skoro pri každom rodinnom dome, aj v mestách, boli ovocné stromy, zeleninové záhony, králiky, sliepky, prasa… Vidiek navyše husi, kačky, ovce, kozy, kravy… Štát realizoval aj tzv. zmluvný výkrm u drobnochovateľov. Firmy spracuvajúce ovocie a zeleninu organizovali aj výkup týchto výpestkov od drobných pestovateľov.
Sebestačnosť na úrovni komunity - obce. V prvom rade umožniť predaj z dvora a miestne tržnice (eśte z čias socíku si z jednej obce v Maďarsku pamätám toto: každý, čo niečo pestoval nad rámec vlastných potrieb mal na bráničke vyvesené: to a to na predaj. Čo sa týka bravčoviny a hovädziny: ak niekto zabíjal, tak to dal vyhlásiť rozhlasom. Pre seba nechal a zbytok rozpredal. Nepchal celé prasa do mrazáku, ale rozpredal čerstvé. Takto v obci bola vždy čerstvá bravčovina zo sebazásobenia - každý týždeň niekto zabíjal.
A takto môźme pokračovať od menších celkov - komunít k väčším. Jednotlivec - obec - stredisková obec, mesto a priľahlý vidiek, okres… štát. To sa týka dopestovania a chovu.
A podobne by to malo byť aj so spracovaním. Je v obci poľnohospodársky podnik? Mal by mať aj kravy na mlieko. Má mlieko? Mal by prevådzkovať v obci a v okolí aj mliečne automaty na predaj čerstvého mlieka. Pestuje zrniny? Mal by ich aj mlieť pre potreby drobnochovateľov v okolí…
Atď.
 
- Obnovenie hospodárskej činnosti - ako? Čo znamná obnoviť poľnohospodársku činnosť?

- zabezpečenie odbytu produkcie - ako? však odbyt produkcie je, všade.
Na obe tieto otázky existuje jednoduché vysvetlenie a riešenie.
Na to aby sme doma obnovili výrobu, je potrebné zvýšiť dopyt po domácich produktoch. Dneska sa to snažia spraviť reklamami tzpu "Kupujte len Slovenské". Ale veľa ľudí nepozerá čo je a čo nei je Slovenské. Tu musí do procesu vstúpiť vyššie riadenie - Štát a pomôcť procesu tým, že nastaví správne potravinárske normy, ktoré bude musieť spĺňať každý produkt privezený spoza hraníc. Stačí pár nových noriem
1. "Jogurt musí mať v sebe toľko živých kultúr aby sa v teple skazil do týždňa." To ihneď vytlačí z trhu produkty typu holandské jogurty a podobne. Jenoducho nie je možné priviesť jogurt tisíce kilometrov bez toho aby v ňom boli všetky živé kultúry čo tam majú byť. Táto norma sa bude aplikovať na akékoľvek mliekarenske výrobky. Dokonca nebude možné ani transportovať mliekarenské výrobky po republike. Každý kraj bude musieť mať vlastnú mlieráreň a výrobu, tak ako to má byť. Odrazu z regálov zmiznú mliekarenské výrobky, vznikne dopyt po lokálnych produktoch. Toho dopytu sa isto niekto chytí.
2. Na iné produkty sa uvedie norma kilometrová. To znamená, produkt od výrobcu ku spotrebiteľovi môže precestovať maximálne XY kilometrov po štáte. Napríklad mäsové výrobky by spadali pod túto normu. Žiadne také, že budeme dovážať mäso z holandska.
3. Norma na porovnávanie potravín z dovozu hovoriaca o tom, že dovezený produkt musí byť lepší ako najlepší produkt, ktorý sa dá kúpiť na Slovensku. Ak najlepšia klobása na Slovensku bude mať 80 % mäsa, tak každá dovezená bude musieť mať viac ako 80 % mäsa.
4. Normy na obsah cukru v jedle a podobne. Návrat k ČeskoSlovenským normám.

Jednoducho normy budú o tom, že obmedzia dovoz jedla zo zahraničia. Podľa mňa to ani nebude nič nové pod slnkom, lebo celý proces globalizácie k tomu bude aj tak smerovať.
V prípade, že by sa niekto na to sťažoval, tak ihneď by sme na neho poslali grétu, ktorá by mu začala nakladať za to, koľko nafty musí spáliť kamión prevážajúci holandský jogurt z holandska až k nám na Slovensko. By sme využili tie ich bludy o klíme a podobne v náš prospech. Všetko spomenuté treba robiť potichu. Jeden mesiac nová norma na mliekarenské výrobky. Iný mesiac nová norma na mäsové výrobky. Samozrejme pred tým bude aj kontrola u naších výrobcov, prípadne štátna dotácia ako príprava na nové normy. Zahraničné subjekty by žiadne dotácie nedostali, len by im bolo oznámené, že "Od zajtra vaše produkty neprejdú cez naše normy." V prípade pokusov o podvod štýlom - budeme predávať jogurty pod názvom "Jogut" aby sme obišli normu, dostant dodávateľ ako aj producent zákaz predaja produktov na našom území na 10 rokov.

Stále si treba pamätať ako jeden bývalý funkcionár na Slovnesku povedal - za čias komunizmu boli Košice takmer Štát v štáte - takú veľkú zdrojovú suverenitu mali. Vyrábali všetko - od jogurtov po železo. Po páde komunizmu bol cieľ západu - zlikvidovať náš trh dovozom hnoja zo zahraničia. A to sa aj stalo, lebo u nás na Slovensku neexistuje konceptuálne tieňové riadenie. Už len samotný pojem čo som počul napríklad z Agro Milk - "musíme znížiť výrobu, lebo nie je odbyt" - ta jak že nie je odbyt???? Veď lokálne musí mať mliekáreň tisíce ľudí, čo spotrebúvajú jej produkty. Čo tí ľudia žerú? Kameny? Nie nie, oni žerú ten hnoj danone a holandské jogurty. A na to si musíme posvietiť.
 
Na obe tieto otázky existuje jednoduché vysvetlenie a riešenie.
Na to aby sme doma obnovili výrobu, je potrebné zvýšiť dopyt po domácich produktoch. Dneska sa to snažia spraviť reklamami tzpu "Kupujte len Slovenské". Ale veľa ľudí nepozerá čo je a čo nei je Slovenské. Tu musí do procesu vstúpiť vyššie riadenie - Štát a pomôcť procesu tým, že nastaví správne potravinárske normy, ktoré bude musieť spĺňať každý produkt privezený spoza hraníc. Stačí pár nových noriem
1. "Jogurt musí mať v sebe toľko živých kultúr aby sa v teple skazil do týždňa." To ihneď vytlačí z trhu produkty typu holandské jogurty a podobne. Jenoducho nie je možné priviesť jogurt tisíce kilometrov bez toho aby v ňom boli všetky živé kultúry čo tam majú byť. Táto norma sa bude aplikovať na akékoľvek mliekarenske výrobky. Dokonca nebude možné ani transportovať mliekarenské výrobky po republike. Každý kraj bude musieť mať vlastnú mlieráreň a výrobu, tak ako to má byť. Odrazu z regálov zmiznú mliekarenské výrobky, vznikne dopyt po lokálnych produktoch. Toho dopytu sa isto niekto chytí.
2. Na iné produkty sa uvedie norma kilometrová. To znamená, produkt od výrobcu ku spotrebiteľovi môže precestovať maximálne XY kilometrov po štáte. Napríklad mäsové výrobky by spadali pod túto normu. Žiadne také, že budeme dovážať mäso z holandska.
3. Norma na porovnávanie potravín z dovozu hovoriaca o tom, že dovezený produkt musí byť lepší ako najlepší produkt, ktorý sa dá kúpiť na Slovensku. Ak najlepšia klobása na Slovensku bude mať 80 % mäsa, tak každá dovezená bude musieť mať viac ako 80 % mäsa.
4. Normy na obsah cukru v jedle a podobne. Návrat k ČeskoSlovenským normám.

Jednoducho normy budú o tom, že obmedzia dovoz jedla zo zahraničia. Podľa mňa to ani nebude nič nové pod slnkom, lebo celý proces globalizácie k tomu bude aj tak smerovať.
V prípade, že by sa niekto na to sťažoval, tak ihneď by sme na neho poslali grétu, ktorá by mu začala nakladať za to, koľko nafty musí spáliť kamión prevážajúci holandský jogurt z holandska až k nám na Slovensko. By sme využili tie ich bludy o klíme a podobne v náš prospech. Všetko spomenuté treba robiť potichu. Jeden mesiac nová norma na mliekarenské výrobky. Iný mesiac nová norma na mäsové výrobky. Samozrejme pred tým bude aj kontrola u naších výrobcov, prípadne štátna dotácia ako príprava na nové normy. Zahraničné subjekty by žiadne dotácie nedostali, len by im bolo oznámené, že "Od zajtra vaše produkty neprejdú cez naše normy." V prípade pokusov o podvod štýlom - budeme predávať jogurty pod názvom "Jogut" aby sme obišli normu, dostant dodávateľ ako aj producent zákaz predaja produktov na našom území na 10 rokov.

Stále si treba pamätať ako jeden bývalý funkcionár na Slovnesku povedal - za čias komunizmu boli Košice takmer Štát v štáte - takú veľkú zdrojovú suverenitu mali. Vyrábali všetko - od jogurtov po železo. Po páde komunizmu bol cieľ západu - zlikvidovať náš trh dovozom hnoja zo zahraničia. A to sa aj stalo, lebo u nás na Slovensku neexistuje konceptuálne tieňové riadenie. Už len samotný pojem čo som počul napríklad z Agro Milk - "musíme znížiť výrobu, lebo nie je odbyt" - ta jak že nie je odbyt???? Veď lokálne musí mať mliekáreň tisíce ľudí, čo spotrebúvajú jej produkty. Čo tí ľudia žerú? Kameny? Nie nie, oni žerú ten hnoj danone a holandské jogurty. A na to si musíme posvietiť.
Ja by som išiel na to cestou menšieho odporu. Zahraničie tu má sieť médií, čo sú ich mediálni žoldáci, ktorí bojujú na informačnom fronte. Ak by si začal vydávať nejaké zákazy a obmedzenia, bolo by z toho veľa kriku, ktorí by si hneď všimli aj v zahraničí a hneď by robili protiopatrenia, aby potrestali Slovensko.

Čo sa týka sprísňovania hygienických a nutričných noriem potravín, to áno. Ale skôr by som domácu potravinársku výrobu podporil tým, že by som ako štát viac začal dotovať domáci obchodný reťazec. Nie som si celkom istý, ale myslím, že Coop Jednota je stále slovenská. Je to sieť výrobných družstiev po celom Slovensku. Majú najväčší sortiment slovenských výrobkov zo všetkých supermarketov. Ich prácu by som ako štát všemožne podporoval, aby mali výhody pred zahraničnými reťazcami. Lebo ľudia sa najviac štatisticky riadia cenou. Ak budú potraviny v Coope lacnejšie, budú chodiť tam.

A tým, že ich ako štát dotuješ, môžeš si klásť strategické podmienky, na ktoré sa majú zamerať. Môžeš ich riadiť, usmerňovať.
 
Ale skôr by som domácu potravinársku výrobu podporil tým, že by som ako štát viac začal dotovať domáci obchodný reťazec.
Celý západ toto robí, preto si môžu dovoliť dovážať ten ich hnoj k nám a ešte pritom ich výrobcovia neskrachujú. Len neviem či by západní partňori schválili peniaze zo EU rozpočtu na to aby sme im kazili ich domácu podporu ich výroby. Jednoduchšie by asi bolo keby na nás uvalili sankcie tak ako na rusko - žiadne potraviny, žiadne súčiastky. Potom my by sme si zvolili čo budeme dovážať cez tretie krajiny. Rusko tak cez kazachstan dováža všetko čo potrebuje z európy.
 
Cieľom predsa nieje písať elaboráty. Cieľom je násť zmysluplné ciele, do ktorých sa vie človek sám alebo v skupine zapojiť, v rámci nejakého lokálneho resetu alebo obnovy žitia v štáte.

Máme KSB, a chceme si v duchu KSB napísať jednoduché ciele ako si ich napísali ľudia od Klausa Schwaba alebo z tvorivej spoločnosti.
 
Celý západ toto robí, preto si môžu dovoliť dovážať ten ich hnoj k nám a ešte pritom ich výrobcovia neskrachujú. Len neviem či by západní partňori schválili peniaze zo EU rozpočtu na to aby sme im kazili ich domácu podporu ich výroby. Jednoduchšie by asi bolo keby na nás uvalili sankcie tak ako na rusko - žiadne potraviny, žiadne súčiastky. Potom my by sme si zvolili čo budeme dovážať cez tretie krajiny. Rusko tak cez kazachstan dováža všetko čo potrebuje z európy.
Prečo teda neformuluješ jednoduchý cieľ?
- orientácia na nákup domácich výrobkov a produktov

My si už teraz môžme voliť, dovoz v skutočnosti je možný aj teraz, bez ohľadu na situáciu. Všetko, čo potrebujeme, je k dispozícii. Ale to by vyžadovalo postupne obnovovať všetko, čo tu rozbili. Vlastnými silami. Budovať.

Vzľadom na KSB už bol aj prezentovaný ekonomický model, ktorý by to vedel ošéfovať (výpočet tokov v ekonomike cez Kirhoffove zákony), je to otázka na programátorov, ekonómov ktorí by popísali potrebné parametre, a ochoty firiem sa zapojiť. Bol by z toho veľmi pekný a užitočný projekt.

Čiže ďalší bod by bol:
- integrácia firiem do funkčného systému celonárodného plánovania
 
takže ako ukážka niekoľko zmyslupných bodov lokálneho resetu:

(oblasť revitalizácia prírody)
- obnovovanie pôdy chovom zvierat vo voľnom výbehu
- odstraňovanie tažkých kovov
- odstraňovanie odpadu z prírody
- zavedenie strojov pre úplnú recykláciu plastu v každom kraji
- programy pre výchovu detí v duchu ekológie
- obnova znečistených vôd

- orientácia na nákup domácich výrobkov
- integrácia firiem do funkčného celonárodného plánovania
- znižovanie závislosti na elektrine (napr. výroba malých parných strojov pre roľníkov...)
 
Naspäť
Top Bottom