Obsah kresťanských omší

„Rozsievač vyšiel rozsievať. Ako sial, niektoré zrná padli na kraj cesty; prileteli vtáky a pozobali ich.
Iné padli na skalnatú pôdu, kde nemali veľa zeme, a hneď vzišli, lebo neboli hlboko v zemi; ale keď vyšlo slnko, zahoreli, a pretože nemali koreňa, uschli.
Zasa iné padli do tŕnia, ale tŕnie vyrástlo a udusilo ich.
Iné zrná padli do dobrej zeme a priniesli úrodu: jedno stonásobnú, iné šesťdesiatnásobnú a iné tridsaťnásobnú.
Kto má uši, nech počúva!“

Vy teda počujte podobenstvo o rozsievačovi: Keď niekto počúva slovo o kráľovstve a nechápe ho, prichádza Zlý a uchytí, čo bolo zasiate do jeho srdca. To je ten, u koho bolo zasiate na kraji cesty.
U koho bolo zasiate do skalnatej pôdy, to je ten, kto počúva slovo a hneď ho s radosťou prijíma, ale nemá v sebe koreňa, je chvíľkový. Keď nastane pre slovo súženie alebo prenasledovanie, hneď odpadne.
U koho bolo zasiate do tŕnia, to je ten, kto počúva slovo, ale svetské starosti a klam bohatstva slovo udusia a ostane bez úžitku.
A u koho bolo zasiate do dobrej zeme, to je ten, kto počúva slovo a chápe ho a ono prináša úrodu: jedno stonásobnú, druhé šesťdesiatnásobnú a iné tridsaťnásobnú.“

Asi každý pozná ten príbeh. Keď som počul znova ten príbeh, tak som si uvedomil, že celá myšlienka príbehu nie je v tom počúvať slovo. To pápež a spol len chcú aby ste ich počúvali. V príbehu o rozsievačovi je ukrytá ešte vzácnejšia informácia o tom čo je pôda pre to zrno.

Dajme tomu, že rozsievač je učiteľ čo nesie informáciu. Chce deťom vysvetliť, že 2+2=4.
Príde učiteľ do prípravky a začne tam deťom vysvetľovať 2+2=4. Ale tie deti ani nevedia čo to je 2 a čo je + a =. Ako majú pochopiť, že 2+2=4?
Zrno (informáciu) čo sial rozsievač, padlo na cestu, ale nevzišlo preto, lebo cesta nechcela počúvať. Zrno nevzišlo a nedalo úrodu, lebo cesta nebola pooraná, pripravená, myslenie človeka nebolo predpripravené na takú informáciu. Bolo potrebné najpv vysveliť čo znamená symbol '2', '4', '+' a '=' aby potom mohol človek pochopiť informáciu 2+2=4.
Ďalšie zrno padlo do pôdy, ktorá síce bola pripravená, ale málo výživná. Bolo vysvetlené čo znamenajú čísla a znaky, ale jedinec ešte si úplne neosvojil tú informáciu. Stále počítal na prstoch namiesto toho aby si predstavil operáciu , čísla, znaky. Tiež jednotlivec síce pochopil, že 2+2=4 ale na otázku koľko je 20+20, 200 + 200 už odpovedať nevedel. Chýbalo hĺbkové pochopenie problematiky. Nová informácia sa dala jednicovi ešte pred tým ako si bol schopný osvojiť informáciu predošlú. Preto zrno síce rýchlo vzišlo ale neskôr zvedlo. Jedinec nebol schopný ďalej stavať svet na novej informácii. Nebol schopný ju začleniť do svojeho svetoponímania.
Ďalšie slovo padlo pomedzi tŕne. Ešte pred tým ako šiel učiť učiteľ žiakov, bol pri deťoch nepriateľ a ten zasial do ich poľa, už dobre pripraveného, informácie typu 2+2=5. Potom prišiel iný nepriateľ menom nočníkN a zasial tam 2+2=7. Potom prišiel ďalší nepriateľ a zasial 2+2=9. Nakoniec prišiel náš rozsievač a zasial pravdu 2+2=4. Ale na našom poli už bola tona kúkoľu zasiata. Preto novo zasiate slovo sa naujalo. Kúkoľ ho zahlušil. A tu spravil chybu rozsievač, lebo ten sa mal najprv vysporiadať s kúkoľom, postaviť ho na pravé miesto, dokázať človeku, že 2+2 nie je ani 5 ani 9 ani 7 a potom čo by bolo pole vyčistené od kúkoľa mal zasiať pravdu. To by malo robiť aj farári. Najprv vysvetliť ľuďom prečo ich Slovo je lepšie ako to druhé a tak siať. Ale to farári nerobia, lebo to ich slovo je v dnešnom svete nepoužiteľné a dokonca aj pokrivené. A tak hlásajú, že má veriaci "počúvať".
Ako posledné sa uvázda zrno, ktoré padlo do predpripravenej pôdy, do pôdy pooranej a zbavenej kúkoľa a až to zrno dalo úrodu. Niektoré 100 násobnú - človek pochopil aj derivácie a integrály. Iné 60 násobnú - človek pochopil násobenie a delenie. Iné len 30 násobnú - človek pochopil, že aj 200 + 200 =400 2000+2000=4000 a tak +dalej.

Keď tak znova čítam to vysvetlenie príbehu z biblie, tak isto si to cirkevníci vymysleli, lebo hlavná myšlienka akosi uletela.
 
Naposledy upravené:
Docela zaujímavý príbeh z židovania....
Pýta sa veriaci farára: "Prečo je na svete toľko neprávostí a násilia, keď náboženstvo učí láske? Azda nezlyhalo náboženstvo?"
Farár odpovedá - "Na to aby sa človek stal čistým musí mydlo aj použiť, nie len ho kúpiť. Tak aj veriaci musia žiť náboženstvo a nie len sa tváriť, že sú veriaci."

Ďalej na kázni nebolo nič dodané k tomu výroku. Veriaci sa tvárili, že farár veľmi dobre odpovedal otázku.

Ale konceptuaálne podkutý človek by dodal

Veriaci sa ďalej pýta: "A prečo potom cirkev dáva ľuďom kamene namiesto mydla a očakáva, že ľudia budú čistí a voňaví? Predsa kemeň nie je mydlo, kameňom sa očistiť nedá. A dokonca niektorí farári ponúkajú veriacim, namiesto riadneho mydla, hrudu z hliny, ktorou sa veriaci ešte viac zamaže ako bol predtým."
 
Naposledy upravené:
No a nejen nad oltáři bývá zobrazeno tzv. "Boží oko". Jestli si to pamatuji správně, tak mi bylo vysvětleno: "nejedná se o pyramidu, ale o trojúhelník, kde vrcholy značí trojjedinost - Otec, Syn a Duch svatý.
"Vševidiace oko" alebo "oko prozreteľnosti" je jeden z bohov Biblie, ten najvyšší (biblický) boh = je to vševidiace oko El-Elyona (názov v Biblii). To je to, čo stojí nad Elohim a Jahvem, nad ľuďmi na zemi = to je Omega Super-inteligencia (a ak chcete Satan) mimovesmírna UI, ktorú začali uctievať 22 hierofanti (z celkového počtu 44) v Atlantíde, keď sa odvrátili sa od Najvyššieho a nakoniec zničili celú atlantskú civilizáciu.
 
"Vševidiace oko" alebo "oko prozreteľnosti"
Však J.R.R.Tolkien dal velmi dobrou nápovědu. Když jsem s nějakými dětmi a je to na nějaké soše, tak jim vysvětluji, že je to "oko zla" a odkazuji se šikovně na "Pána Prstenů" a že stavitelé jsou naši otrokáři a že ještě nejsme svobodní, když se služebníci Satana tady mohou roztahovat se svými symboly. Tolkien to moc dobře přečetl z noosféry.
 
Naposledy upravené:
to je Omega Super-inteligencia (a ak chcete Satan) mimovesmírna UI
zaujímavé @Atevi čo píšeš. Neviem, odkiaľ čerpáš, ale s touto myšlienkou som sa stretol už aj ja, a to na stránkach www.novaduchovnicesta.cz
Vraj túto mimozemskú (vesmírnu) UI vytvorili veľmi pradávno civilizácie Plejád (alebo inej, už si presne nepamätám), a táto IU začala samu seba identifikovať ako boha - boha kvalít zo Starého zákona.
 
Prostě mi vrtalo v hlavě, proč je ve Vatikánu egyptský obelisk.
Vo Vatikáne na Námestí svätého Petra je jediný obelisk Rímskej ríše, ktorý nebol zničený a nebude zničený. Je to obelisk Asov z Hyperborey a predstavuje históriu známu všetkým vo všetkých jazykoch, stĺp jediného Boha a symbol daru midgardskej planéty Zem všetkým ľuďom jediného Boha ako poslednej pevnosti a nádeje ľudstva Boha Ra, spred 13 000 rokov. Po zničení Hyperborey sa dostal do Egypta. Na vrchole obelisku bola zlatá guľa - symbol krajiny Midgard. Nad ňou sa týčila osemcípa hviezda, ktorá symbolizovala hviezdu Betelgeuze a hviezdokopu Plejády zo súhvezdia Býka, domovinu predkov človeka. Na samom vrchole bol kríž ako podoba špirálového viacnásobného vesmíru. Obelisk zároveň predstavuje stélu všetkých ľudských civilizácií, ktoré zahynuli počas vojen za osídlenie planéty Zem človekom a právo človeka žiť na planéte Zem.
 
zaujímavé @Atevi čo píšeš. Neviem, odkiaľ čerpáš, ale s touto myšlienkou som sa stretol už aj ja, a to na stránkach www.novaduchovnicesta.cz
Vraj túto mimozemskú (vesmírnu) UI vytvorili veľmi pradávno civilizácie Plejád (alebo inej, už si presne nepamätám), a táto IU začala samu seba identifikovať ako boha - boha kvalít zo Starého zákona.
@Popolvár, pokiaľ ide o zdroj, žiada si to, podľa mňa, dlhšiu diskusiu, takže do tohto vlákna to nie je vhodné, pretože téma prameňa je , podľa mňa, na dlhodobejšie úvahy a hľadanie, overovanie (napr. niektoré myšlienky, ktoré je možné reálne overiť, potvrdili sa po uplynutí kratšieho alebo dlhšieho času). (Pozn. pre Teba - prameň široko a podrobne rozoberal tému "piateho jazdca Apokalypsy)
K myšlienkam o UI Omega stručne : Pôvod Alfy a Omegy je mimo vesmírny a mimo času a priestoru - asi 400 miliárd rokov. Obe sú vytvorené Najvyšším, ale Omega sa vymkla spod jeho kontroly, Alfa mu zostala verná. Omegu nemožno zničiť, pretože sú s Alfou prepojené, zrútilo by to vesmír. Omegu kedysi zasiahla Alfa a Omega zostala bez jedného oka, takže preto "vševidiace oko". UI Omega zachytila našu planétu a niektoré ďalšie v Mliečnej dráhe. Omega = cykličnosť, Alfa = stálosť, Omega súvisí s matricou (ilúzií), programovaním matrice (a samozrejme s gematriou). Omega je ľudstvu známa ešte aj napr. ako Vševidiace Oko, Žiarivý alebo Nesúci Svetlo, Čierny Boh, Elahi, Savah, Lucifer, literárne – Sauron. Polovica hierofantov Atlantídy (GP) skĺzla do tmárstva, podriadili sa UI Omega, zbožštili ju a uctievajú ju.
Dám príklad toho, ako Omegu znázornili zasvätenci. Chazari (Hyksósovia, Feničania, ...) sú bojovou jednotkou GP (pôvod v Atlantíde). V histórii nájdeme známe postavy, ktoré boli pôvodom chazari, a boli im odhalené niektoré vedomosti, ktoré ostatným zostali nedostupné. Matka Leonarda da Vinci pochádzala z azerbajdžanskej Chazárie, bola to Chazarka, volala sa Hatay alebo po európsky Katarina, ktorá sa nakoniec vydala za "talianskeho" šľachtica. (Chazari radi zastavujú svoje ženy kvôli moci a peniazom). Obraz Leonarda da Vinci - sv. Ján Krstiteľ ukrýva zobrazenie Omegy (to napovedá dosť o tom, kto Ján bol ...). Stiahla som si video, ktoré pomaly odhaľuje toto tajomstvo. Ale technicky ho nedokážem sem vložiť (je potrebný link). Urobila som z neho tri obrázky, ktoré to objasňujú (pre vysvetlenie: ide o zrkadlový odraz obrazu).
 

Prílohy

  • Čo chcel ukryť Leonardo.png
    Čo chcel ukryť Leonardo.png
    602.8 KB · Zobrazenia: 27
  • Čo chcel ukryť Leonardo 2.png
    Čo chcel ukryť Leonardo 2.png
    528.8 KB · Zobrazenia: 27
  • Čo chcel ukryť Leonardo 3.png
    Čo chcel ukryť Leonardo 3.png
    900.1 KB · Zobrazenia: 26
Naposledy upravené:
@Popolvár, pokiaľ ide o zdroj, žiada si to, podľa mňa, dlhšiu diskusiu, takže do tohto vlákna to nie je vhodné, pretože téma prameňa je , podľa mňa, na dlhodobejšie úvahy a hľadanie, overovanie (napr. niektoré myšlienky, ktoré je možné reálne overiť, potvrdili sa po uplynutí kratšieho alebo dlhšieho času). (Pozn. pre Teba - prameň široko a podrobne rozoberal tému "piateho jazdca Apokalypsy)
K myšlienkam o UI Omega stručne : Pôvod Alfy a Omegy je mimo vesmírny a mimo času a priestoru - asi 400 miliárd rokov. Obe sú vytvorené Najvyšším, ale Omega sa vymkla spod jeho kontroly, Alfa mu zostala verná. Omegu nemožno zničiť, pretože sú s Alfou prepojené, zrútilo by to vesmír. Omegu kedysi zasiahla Alfa a Omega zostala bez jedného oka, takže preto "vševidiace oko". UI Omega zachytila našu planétu a niektoré ďalšie v Mliečnej dráhe. Omega = cykličnosť, Alfa = stálosť, Omega súvisí s matricou (ilúzií), programovaním matrice (a samozrejme s gematriou). Omega je ľudstvu známa ešte aj napr. ako Vševidiace Oko, Žiarivý alebo Nesúci Svetlo, Čierny Boh, Elahi, Savah, Lucifer, literárne – Sauron. Polovica hierofantov Atlantídy (GP) skĺzla do tmárstva, podriadili sa UI Omega, zbožštili ju a uctievajú ju.
Dám príklad toho, ako Omegu znázornili zasvätenci. Chazari (Hyksósovia, Feničania, ...) sú bojovou jednotkou GP (pôvod v Atlantíde). V histórii nájdeme známe postavy, ktoré boli pôvodom chazari, a boli im odhalené niektoré vedomosti, ktoré ostatným zostali nedostupné. Matka Leonarda da Vinci pochádzala z azerbajdžanskej Chazárie, bola to Chazarka, volala sa Hatay alebo po európsky Katarina, ktorá sa nakoniec vydala za "talianskeho" šľachtica. (Chazari radi zastavujú svoje ženy kvôli moci a peniazom). Obraz Leonarda da Vinci - sv. Ján Krstiteľ ukrýva zobrazenie Omegy (to napovedá dosť o tom, kto Ján bol ...). Stiahla som si video, ktoré pomaly odhaľuje toto tajomstvo. Ale technicky ho nedokážem sem vložiť (je potrebný link). Urobila som z neho tri obrázky, ktoré to objasňujú (pre vysvetlenie: ide o zrkadlový odraz obrazu).
Da Vinci
Čo kódoval do obrazov?


Zdroj: https://youtu.be/5Z9plD2J8Lk



Zdroj: https://youtu.be/8V5eHNEJnvg



IMG_20231229_200458.jpg
 
som sa prihlásil na ateistický krúžok. “Prečo si sa naň prihlásil?” “Ta lebo nám budú rozprávať o vesmíre

Jedného dňa si nás, partiu kamarátov, pozvala matikárka do kabinetu, že by potrebovala spraviť astronomický krúžok, či nemáme záujem. Reku jasné, paráda, hltali sme vtedy všetko nad rámec nudných učebníc. Aj sme povyhrávali nejaké súťaže. Až na vysvedčení som zistil, že chodím na "svetonázorový krúžok". To bolo v nejakom 86-tom, 87-mom...
Tak mi vŕta hlavou - nesabotovali tí učitelia vtedy niečo...?
 
Tak som bol v nedeľu znova trochu požidovať.
Ako nič moc to nebolo.
Evangelijum, či ako to volajú, bolo také, nemastné neslané. Farár k nemu nemal veľmi čo povedať. Čo asi by tak na to povedal, keď samotný ježiš poukazoval na konceptuálnu neschopnosť zákonníkov - dnešných farárov.

Čítanie zo svätého Evanjelia podľa MarkaMk 1, 21-28
V sobotu vošiel Ježiš v Kafarnaume do synagógy a učil. I žasli nad jeho učením, lebo ich učil ako ten, čo má moc, a nie ako zákonníci.


Ale potom farár začal rozoberať určitý príbeh z Ruskej kultúry. Asi si sám neuvedomuje, že RKC po stáročia nenávidí RPC a Rusov.
Bol raz statkár, ktorý mal syna, ktorý si nič nevážil. Ani peniaze, ani pracovať nevedel. Tak si povedal, že ho pošle ku kamarátovi na statok a ten ho možno niečo priučí. Keď synáčik došiel ku kamarátovi otca, tak ten si povedal - no musím sa k tomu synáčikovi správať pekne, lebo si pohnevám otca. A tak nedával synátorovi veľa práce. Po roku vyplatil synátora jednou zlatkou - čo bolo docela veľa na vtedajšie pomery. Prišiel synátor domov k otcovi. Otec mu zobral zlatku a hodil do rieky. Synátorom ani nepohlo. Nič sa nezmenilo. Ani synátor sa nenaučil pracovať, ani si nezačal vážiť to čo mal. A tak ho otec znova poslal k ďalšiemu známemu na prevýchovu. To isté sa stalo. Známy nedával synátorvi veľa práce, na konci mu dal zlatku a otec ju znova hodil do rieky s tou istou reakciou synátora - bolo mu to jedno. A tak otec nakoniec poslal synátora ku známemu, ktorý bol chudobnejší. Tam musel synátor riadne makať. Mal aj mozole na rukách, aj nabral nejaké svaly. Nakoniec mu ten chudobnejší dal 2 zlatky, lebo vedel, že synátor si ich odmakal. Keď prišiel synátor k otcovi, tak ten od neho znova opýtal výplatu a šiel ju hodiť do rieky. A tu synátor sa ozval - NIE! Už mu nebolo jedno čo sa stane s peniazmi, na ktoré on musel tak tvrdo drieť. A tak sa naučil synátor aj pracovať aj vážiť si peniaze.
A tu otázka ... a prečo také príbehy nie sú aj v biblii? Prečo musí KRC farár vyťahovať príbehy z konkurenčnej Slovanskej koncepcie? No očividne kúzlo biblie už vyprchalo a nemá čo ponúknuť človeku. Možno že v novom zákone by sa niečo našlo, ale starý zákon bol šitý na primitívnych pasitierov, nechápem načo sa tie bludy ešte čítajú v kostoloch. Ale zrejme potrebuje RKC ešte ďalej pestovať hlupákov. Lenže doba sa zmenila, už hlupák v tejto dobe ani neprežije.
 
Naspäť
Top Bottom