Praktická ukázka bezstrukturního řízení od A do Z

Putinovec

Člen
Zde můžete sledovat proces řízení bezstrukturním způsobem .
Vidíte Majitele řízení , jím vybraný nástroj řízení , způsob jakým se proces jakoby sám od sebe zpopularizuje pro dav , přechod od bezstrukturního řízení po samovolné vytvoření strukturního řízení , dokončení řídícího procesu až po naplnění zadaného cíle , odstranění už nepotřebné řídící struktury .
Majitel řízení je zde všem plně na očích a přesto ho nikdo nevidí . Přesně dle sloganu Petrova - máslo se samo zdražilo .


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=8NmQ0GhNFyY
 
(Z nedostatku lepšího nápadu dávám příspěvek sem, nové téma jsem zakládat nechtěl.)
27.10.2023
Tentokrát jsem udělal výjimku a zkusil jsem být spíše Pocitářem než Počtářem.
Co mne v článku zaujalo?

“„Družstvo po roce 1989 potřebovalo osekat náklady, aby přežilo. Dostali jsme nůž na krk. V podstatě nás postavili ke zdi. Řekl jsem si proto, že se o své chlapy postarám, a samozřejmě tím i o sebe, a založil jsem s jedním kolegou a dalšími dvěma partnery z nedalekého Zábřehu firmu,“ vrací se k úplným začátkům nynější majitel ZLKL.”

“Postupem času se ale podnik přece jen začal rozrůstat. „Losovali jsme však s kolegou, kdo z nás dá zástavu do banky v podobě domků, co jsme si postavili, a soustředili se na filozofii subdodavatele. Tím, že jsme neměli finální výrobek, to byla nejrychlejší cesta, jak se dostat k zakázce,“ vysvětluje podnikatel.”

“Dodává především do nadnárodních koncernů, jako je například Emerson, Siemens, Mielle, Daimler. Přibližně 60 procent výroby jde na export, hlavním odbytištěm je po České republice Francie a Německo. ”

”„S některými zákazníky jsme v dlouhodobém vztahu a podílíme se i na vývoji produktu. Platí to třeba o krytu pro hydraulický měnič do mercedesů, kterých ročně vyrábíme 300 tisíc kusů,“ podotkl Brázdil.”

Pokusil se i o vlastní finální výrobek, a to vozidlo pro tělesně poškozené. Vyrábět ho však nebude. „Tento projekt neskutečně zatížil firmu. Museli jsme budovat konstruktérskou kancelář, marketing. Dali jsme na to nejlepší lidi. Na veletrzích byl o to zájem. Představovali jsme si, že ho budeme vyrábět po tisících. Za jedenáct let jsme se ale dopracovali jen k prototypové sérii, prodeji několika desítek kusů. I proto byla cena vysoká,“ říká.
Klíčový v tomto směru byl podle něj zásah finančního úřadu, který v roce 2017 neuznal dotační projekt. „Museli jsme vrátit sedm milionů a byli i sankcionováni. Vše skončilo u soudu. Sice jsme ho vyhráli a peníze dostali zpátky, ale měli jsme všeho dost a řekli jsme si, že s tím končíme,“ uvedl Brázdil. Jedno vozidlo ve verzi elektro ale přece jen prodal. „Dodnes jezdí, má najeto asi 18 tisíc kilometrů. Nyní hledáme zájemce o tento projekt. Zatím máme dva, z Polska a Švýcarska, a vypadá to, že ho do zahraničí přesuneme. ”

”Koncepci firmy jsem … začal směrovat k tomu, že budu mít následníky, a ne, že to dotáhnu do nějaké úrovně a pak to prodám,“ uvedl s tím, že v podniku pracují už i obě snachy.”

Mám pocit, jako by zde byla popsána jedna z “bezstrukturních” šablon, s pomocí kterých se z ČR po převratu postupně vyrobila subdodavatelská “exportní“ koloniální ekonomika montoven.
 
že to dotáhnu do nějaké úrovně a pak to prodám
Tahle věta je klíčová.
Sice jsme ho vyhráli a peníze dostali zpátky, ale měli jsme všeho dost a řekli jsme si, že s tím končíme
A tohle bude typický "šťastný konecˇ" - přijetí nabídky, kterou nešlo odmítnout. V opačném případě by patrně následovala dluhová past, konkurz a nekonečné souzení.
 
”Koncepci firmy jsem … začal směrovat k tomu, že budu mít následníky, a ne, že to dotáhnu do nějaké úrovně a pak to prodám,“ uvedl s tím, že v podniku pracují už i obě snachy.”
Davo-elitarismus - dědičné elity, ale je to lepší než nepokrytí zločinci, ve stylu po nás potopa. Jeho úspěch je, ale založen na občinném fungování, v počátku se obešli bez korporací a cizích vlivů bojovali tam kde stáli a velmi dobře. Mám několik příkladů jak jsme drženi pod krkem. Firma je zpočátku malá a má kvalitní kolektiv a jak začne růst, po úspěchu přijdou mladí "manažeři" a postupně vyštípou staré schopné zakládající kádry (kteří jsou ceněni, protože klidně jdou do dílny řešit problém i přímo k soustruhu). Bohužel majitel své bývalé zakládající spolubojovníky nepodrží, je to nad jeho schopnosti řízení (Hitler byl taky takový, "brečel" když musel obětovat své dřívější spolubojovníky, ale z pohledu jeho omezeného vědomí neměl jinou možnost).

Tito lidé, kteří zpočátku společnosti velmi prospívají je potřeba učinit konceptuálně mocnými (předáním znalostí, což se pomalu děje šířením KSB), aby se naučili svůj poctivě vydobytý úspěch zužitkovat ve prospěch všech a ne nacpat těžce získané zdroje "Satanovi do chřtánu".
 
Naposledy upravené:
man-a-žer ~ ten, který “požírá” (parazituje) lidi (man-y); eventuálně požírá/žere (tj. pojídá/spotřebovává bez ohledu na ostatní) “manu”, zde chápu jako někým jiným vytvořený zdroj obživy
manna-žer. Požierač manny. Pasú ho tí od Hora ako dozorcu v lágri, ako egyptskí kňazi pásli židov v púšti, cvičili, školili, vymieľali na globálnu teroristickú misiu. Re-formovali ich kmeňovo-klanové stereotypy. Šili im ich na mieru kmeňových príbehov, povestí a postupne zabudovávali do nich - viď Pentateuch a celá Tanach. To rozhodne nevyzerá ako výmysel negramotných púštnych kočovníkov, ale ako profeSionálna robota. V konečnom dôsledku - staroveká eugenika v praxi
 
Naposledy upravené:
Ale veď všetko o tej firme zapadá do kategorizácie štátov, ako to uviedol Blahynka. Proste Českej republike a rýdzo českému majiteľovi nie je dovolené predávať vlastný finálny výrobok s vyššou pridanou hodnotou. Vyvinúť, vyrobiť môžeš, ale predajnú značku tomu dá zabehnutý nadnárodný koncern, a samozrejme, zoberie aj najväčší podiel na zisku.
 
(Z nedostatku lepšího nápadu dávám příspěvek sem, nové téma jsem zakládat nechtěl.)
27.10.2023
Tentokrát jsem udělal výjimku a zkusil jsem být spíše Pocitářem než Počtářem.
Co mne v článku zaujalo?

“„Družstvo po roce 1989 potřebovalo osekat náklady, aby přežilo. Dostali jsme nůž na krk. V podstatě nás postavili ke zdi. Řekl jsem si proto, že se o své chlapy postarám, a samozřejmě tím i o sebe, a založil jsem s jedním kolegou a dalšími dvěma partnery z nedalekého Zábřehu firmu,“ vrací se k úplným začátkům nynější majitel ZLKL.”

“Postupem času se ale podnik přece jen začal rozrůstat. „Losovali jsme však s kolegou, kdo z nás dá zástavu do banky v podobě domků, co jsme si postavili, a soustředili se na filozofii subdodavatele. Tím, že jsme neměli finální výrobek, to byla nejrychlejší cesta, jak se dostat k zakázce,“ vysvětluje podnikatel.”

“Dodává především do nadnárodních koncernů, jako je například Emerson, Siemens, Mielle, Daimler. Přibližně 60 procent výroby jde na export, hlavním odbytištěm je po České republice Francie a Německo. ”

”„S některými zákazníky jsme v dlouhodobém vztahu a podílíme se i na vývoji produktu. Platí to třeba o krytu pro hydraulický měnič do mercedesů, kterých ročně vyrábíme 300 tisíc kusů,“ podotkl Brázdil.”

Pokusil se i o vlastní finální výrobek, a to vozidlo pro tělesně poškozené. Vyrábět ho však nebude. „Tento projekt neskutečně zatížil firmu. Museli jsme budovat konstruktérskou kancelář, marketing. Dali jsme na to nejlepší lidi. Na veletrzích byl o to zájem. Představovali jsme si, že ho budeme vyrábět po tisících. Za jedenáct let jsme se ale dopracovali jen k prototypové sérii, prodeji několika desítek kusů. I proto byla cena vysoká,“ říká.
Klíčový v tomto směru byl podle něj zásah finančního úřadu, který v roce 2017 neuznal dotační projekt. „Museli jsme vrátit sedm milionů a byli i sankcionováni. Vše skončilo u soudu. Sice jsme ho vyhráli a peníze dostali zpátky, ale měli jsme všeho dost a řekli jsme si, že s tím končíme,“ uvedl Brázdil. Jedno vozidlo ve verzi elektro ale přece jen prodal. „Dodnes jezdí, má najeto asi 18 tisíc kilometrů. Nyní hledáme zájemce o tento projekt. Zatím máme dva, z Polska a Švýcarska, a vypadá to, že ho do zahraničí přesuneme. ”

”Koncepci firmy jsem … začal směrovat k tomu, že budu mít následníky, a ne, že to dotáhnu do nějaké úrovně a pak to prodám,“ uvedl s tím, že v podniku pracují už i obě snachy.”

Mám pocit, jako by zde byla popsána jedna z “bezstrukturních” šablon, s pomocí kterých se z ČR po převratu postupně vyrobila subdodavatelská “exportní“ koloniální ekonomika montoven.
Toto poznám veľmi dobre z mnohých ďalśích podobných konkrétnych "akoby-náhodných" prípadov z rozhovorov s hodne blízkou pani, ktorá dlhé roky robila v pomerne vysokej riadiacej funkcii na daňovom úrade v hlavnom meste.
Citujem:
"Často prichádzali zhora čisto politické rozkazy, čo a ako robiť s konkrétnou firmou. Úradník, ktorý to nevykonal, letel von, alebo bol degradovaný".

Deje sa to aj v iných podobných úradoch a štátnych organizáciách.
V kolónii.
Treba si uvedomiť, že v prípade, ak nemáte ako spoloČnosť (národ a štát) dostatočnú suverenitu (priemernú gramotnosť populácie oľadom vedenia-riadenia), je štátny aparát v
1. rade nástrojom nadnárodných záujmov kolonizátora a
2. nástrojom lokálnych kolaborantských klanovo-korporátnych jelít a
3. až potom má dovolené riešiť nejaké záujmy lokálnej populácie - tie sú až na poslednom mieste. Ak vôbec

Ako Himmler povedal (zhrnutie):
"Osud otrokov, osud Slovanov nás zaujíma len do tej miery, dokiaľ vykonajú prácu, ktorú majú. S čo najmenšou spotrebou zdrojov. Aj keby ich to malo stáť život"
Viď Generalplan Ost.
Slovo "Slovan" znamená vo väčšine západných jazykov doslovne "otrok".
Je to nielen synonymum (dokonca až zo starej gréčtiny, z helénizmu), ale pojem, terminus technikus pre fenomén otroctva ako taký.

H. Himmler:
"Wie es den Russen geht, wie es den Tschechen geht, ist mir total gleichgültig. Das, was in den Völkern an gutem Blut unserer Art vorhanden ist, werden wir uns holen, indem wir ihnen, wenn notwendig, die Kinder rauben und sie bei uns großziehen. Ob die anderen Völker in Wohlstand leben oder ob sie verrecken vor Hunger, das interessiert mich nur soweit, als wir sie als Sklaven für unsere Kultur brauchen, anders interessiert mich das nicht. Ob bei dem Bau eines Panzergrabens 10.000 russische Weiber an Entkräftung umfallen oder nicht, interessiert mich nur insoweit, als der Panzergraben für Deutschland fertig wird. Wir werden niemals roh und herzlos sein, wo es nicht sein muss; das ist klar. Wir Deutsche, die wir als einzige auf der Welt eine anständige Einstellung zum Tier haben, werden ja auch zu diesen Menschentieren eine anständige Einstellung einnehmen, aber es ist ein Verbrechen gegen unser eigenes Blut, uns um sie Sorge zu machen und ihnen Ideale zu bringen, damit unsere Söhne und Enkel es noch schwerer haben mit ihnen. Wenn mir einer kommt und sagt: "Ich kann mit den Kindern oder den Frauen den Panzergraben nicht bauen. Das ist unmenschlich, denn dann sterben sie daran", – dann muss ich sagen: "Du bist ein Mörder an Deinem eigenen Blut, denn, wenn der Panzergraben nicht gebaut wird, dann sterben deutsche Soldaten, und das sind Söhne deutscher Mütter. Das ist unser Blut." Das ist das, was ich dieser SS einimpfen möchte und – wie ich glaube – eingeimpft habe, als eines der heiligsten Gesetze der Zukunft: Unsere Sorge, unsere Pflicht, ist unser Volk und unser Blut; Dafür haben wir zu sorgen und zu denken, zu arbeiten und zu kämpfen, und für nichts anderes. Alles andere kann uns gleichgültig sein. Ich wünsche, dass die SS mit dieser Einstellung dem Problem aller fremden, nicht germanischen Völker gegenübertritt, vor allem den Russen. Alles andere ist Seifenschaum, ist Betrug an unserem eigenen Volk und ist ein Hemmnis zu einer früheren Gewinnung des Krieges."

A ako vidíme, politika EÚ, ako 4.ríše, ako naplnenie ideí ríšskeho komisariátu,
sa ani v tomto nezmenila.
Vodcovia EÚ ideje Hitlera len optimalizovali.
Hlavne formy ich aplikácie.
O USA a ich hlboko nacistickému presvedčeniu o výnimočnosti mýtického amerického národa, ktorý "má vládnuť svetu" (tzv. Pax Americana.. Pax Romana) ani nehovoriac.
(Porovnateľný snáď len s "tradićným" nacizmom židovským.)
Otvorený nacizmus USA je tvrdší ako ten hitlerovský.
Hitlerovské svinstvo totiž nebolo zamerané na globálnu nacistickú dominanciu "vyvoleného národa" (Nemcov), ale na dominanciu "len" v rámci tzv. Lebensraumu (t.j., Východnej Európy), na likvidáciu v 1. rade Slovanov a v 2.rade konkurenčnej nacistickej ideológie - židovstva a sionizmu.
 
Naposledy upravené:
Ale veď všetko o tej firme zapadá do kategorizácie štátov, ako to uviedol Blahynka. Proste Českej republike a rýdzo českému majiteľovi nie je dovolené predávať vlastný finálny výrobok s vyššou pridanou hodnotou. Vyvinúť, vyrobiť môžeš, ale predajnú značku tomu dá zabehnutý nadnárodný koncern, a samozrejme, zoberie aj najväčší podiel na zisku.
Blahynka tam nepovedal žiadnu prelomovú vec.
Učí sa to bežne na školách.
Eufemisticky aj ako "politika diverzifikácie dodavateľského reťazca" apod.
(a.k.a. politika vytvorenia závislosti dodávateľov na materskej firme za každú cenu a ich vydieranie - na vyššom strategickom manažmente platí aj pre celé štáty a kultúry) :)
To sa robilo už za Hitlera.
A ten to prebral z Britského impéria, atď..
Viď aj politika holandskej tzv. Východoindickej spoločnosť,
portugalských kompradorských modelov.. až po Rím a ideológiu Hellénizmu,
či Nabuchodonozorovu a Staroegyptskú imperiálnu politiku.
 
Naposledy upravené:
…politika vytvorenia závislosti dodávateľov na materskej firme za každú cenu a ich vydieranie…
Za “vzorový” (a dnes už i hodně zviditelňovaný) příklad této závislosti je vydírání v situaci “domácí zemědělec/výrobce potravin“ vs “zahraniční obchodní řetězec s maržemi 100 a více procent”.
Je příznačné, že v ČR po převratu první zahraniční obchodní řetězec se jmenoval “Mana” :- )

Seznam obchodních řetězců působících v ČR

Zoznam obchodných reťazcov pôsobiacich v SR
 
Naspäť
Top Bottom