První dojmy z poslání prezidenta Ruské federace Vladimira Vladimiroviče Putina Federálnímu shromáždění v roce 2024

Autor: Irena (Kob-forum.eu | RSS odber)

Vladimir Vladimirovič Putin dle mého fakticky vyhlásil šestiletku. Vytyčil hlavní směry jejího rozvoje. Probral podrobně, jaké jsou problémy, především ekonomického charakteru, které je třeba řešit, aby se lidem žilo ve státě stále lépe, ale i ty širší, opírající se o základ státu, kterým je rodina a z toho plynoucí důležitost především školství. Zahraničně politické části věnoval minimum času, tj. dal tím najevo Západu, že pro něj a jeho tým je hlavní práce pro svůj stát, pro svůj lid a ta skutečnost, že jsou nuceni řešit fakticky válečný stav se Západem, je nijak neodvede od jejich hlavního úkolu, kterým je zlepšovat život lidem ve svém státě. Dal jasně najevo, že pokud tam Západ strčí své špinavé prsty, tak přes ně dostane, přičemž tak, jak se o tom jeho předkům v zastoupení například Napoleona či Hitlera (aniž by je jmenoval) ani nesnilo. Zkrátka řečeno, nikdo se s nimi mazat nebude, nejnovější zbraně, kterými Rusko disponuje, mu to umožňují. Pro nás to mimo jiné znamená, že budeme-li dále v čele svého státu trpět kompradorskou rusofobní „elitu“, tak nás dovede přímou cestou do záhuby. Příklady máme před očima.

Zajímalo mne, jakým směrem vytyčí ideologický směr své šestiletky a téměř ke konci jsem se dočkala. „Elita“, která si nahrabala kapitály krádežemi a podvody v devadesátkách není žádnou elitou. Řekl to přímo. Důraz bude kladen na novou elitu, která vzejde z lidí, kteří nyní brání svou vlast se zbraní v ruce a riskují své životy. V daňové oblasti naznačil, že by bylo vhodné vypracovat dlouhodobě platná daňová pravidla, která zkrouhnout příjmy nejvyšším příjmovým skupinám a zvýší je těm nejnižším a budou dlouhodobě čitelná pro snadnější budování ekonomických plánů.

Sází tedy na proces postupné výměny „elit“ i postupného odbourávání sociálních rozdílů. To znamená, že by se ty stávající „elity“ měly chytit za nos a přikročit ke skutečnému budování státu místo plnění svých kapes.

Co se týče například „vlastence“ Medvěděva, jako představitele kompradorské „elity“ a případného kandidáta do čela státu, kdyby došlo na státní převrat, tak jednak se v souvislosti s plánem rozšiřování leteckého provozu zmínil o tom, že nedostatek letadel je přímým důsledkem toho, že se letecký průmysl málo rozvíjel. Jak víme, tak nemalou měrou se na tom podepsal právě „vlastenec“ Medvěděv. Podruhé ho šlehnul tím, že ti, kteří bojují se zbraní v rukou za svou vlast, jsou vesměs lidé skromní, kteří nemají ve zvyku bít se hlučně v prsa jako někteří jiní. Viz nedávný rozhovor poskytnutý Medvěděvem a jeho nepřiměřené komentáře na sociálních sítích.

Co se týče ekonomiky. Tak se mi nelíbí, že nadále bude pokračovat odtok kapitálu do kapes bankám. Ale holt nejde všechno najednou a z čisté vody. Putin na začátku řekl, že především plní přání lidí, tedy jejich požadavky. Pokud většina lidé bude stále považovat tu skutečnost, že úroky jdou do kapes soukromých bank, za normální běh života, tak s tím ani Putin nic nezmůže. Co pro mne bylo velice důležité a sám Putin zdůraznil, že to je důležitá, byla mimo jiné ta skutečnost, že si budou firmy z daní moci odepisovat dvojitou cenu pořízených výrobních prostředků DOMÁCÍ výroby. Jestliže si přečtete tu knihu Ford a Stalin, o tom, jak žít lidsky, tak tam se dočtete, jak moc je důležitá výroba právě výrobních prostředků a jejich neustálá obnova za modernější v průběžné výrobě.

Někteří řeknou, že se Putin věnoval více domácím tématům než těm zahraničně-politickým kvůli nadcházejícím volbám. Já si to nemyslím. Pro něj jsou tato témat dlouhodobě na prvním místě a řeší je v rámci svých možností neustále, a také v rámci možností, jaké okolo něj vytvoří ostatní lidé, kteří by se měli podílet na řízení aktivně společně s ním, viz Koncepce sociální bezpečnosti. Vzal to z gruntu a dotknul se prakticky všech důležitých odvětví počínaje umělou inteligencí a počítači a dopravní infrastrukturou konče.

PS: Někomu to jeho uvádění čísel a statistik může připadat nudné, stejně jako lidem připadali nudné zprávy za socialismu. Ona je to velká nuda, když vám říkají, oč se kde zvýšila například úroda, pro mnohé je zajímavější poslechnout si, jak se nějaká ta „elitka“ zase s někým rozešla a nabrnkla si někoho jiného. Jenže problém je, že právě za touto nudou se skrývá ta skutečná životní úroveň lidí a to pracné řízení, aby takových výsledků bylo dosaženo.

Zdroj článku...
 
Naspäť
Top Bottom