Putin navrhol vytvoriť globálny platobný systém, ktorý by obchádzal banky

putin aic.jpg

Prezident uviedol, že medzinárodný systém finančného vyrovnania v súčasnosti kontrolujú monopolisti.

Ruský prezident Vladimír Putin navrhol modernizovať systém hawala - neformálny finančný a zúčtovací systém založený na kompenzácii pohľadávok a záväzkov medzi maklérmi a vytvoriť medzinárodný platobný systém založený na technológiách digitálnej meny a distribučných registroch. Uviedol to na medzinárodnej konferencii Sberbanky o umelej inteligencii a strojovom učení Artificial Intelligence Journey 2022.

"Všetci si dobre uvedomujeme, že čeliac dnešným nezákonným obmedzeniam sú jednou z línií útokov platby. Súčasný systém medzinárodných platieb je drahý, systém jeho korešpondenčných účtov a regulácia sú pod kontrolou úzkeho klubu štátov a finančných skupín. V skutočnosti oni sú pánmi života. Skutočne všetko monopolizujú," - citovala Putina tlačová služba Kremľa.

V tejto súvislosti prezident Ruskej federácie navrhol skombinovať pokročilé technológie s "tisícročnými skúsenosťami ľudstva". Ako príklad uviedol východný systém hawala, ktorý slúžil na finančné vyrovnania dlho pred príchodom západného bankového systému, stále funguje a "naďalej plní funkciu medzinárodného zúčtovania". Putin vysvetlil, že podstatou tohto systému je, že odosielateľ dáva peniaze sprostredkovateľovi vo svojej krajine a príjemca ich okamžite dostane v inej krajine prostredníctvom svojho sprostredkovateľa.

"Makléri sa navzájom vyrovnávajú. Ako by povedali dnes - podľa klíringovej schémy," - povedal prezident.

Hlava štátu zdôraznila, že "na základe technológií digitálnej meny a distribučných registrov" by bolo možné vytvoriť nový systém medzinárodných platieb. Okrem toho by to bolo pre účastníkov oveľa pohodlnejšie a bezpečnejšie, a čo je dôležité, nezávislé od bánk a intervencií tretích krajín.

"Som si istý, že niečo také sa vyvinie. Pretože nikto nemá rád diktát monopolistov a spôsobuje to reálne škody každému, mimochodom aj samotným monopolistom," uzavrel Putin.

Hawala je spôsob, ktorý sa dosť využíva v Iráne, ktorý je už dávno odpojený od systému SWIFT.

Zdroj...

Bližší popis systému Hawala na wikipédii.
 
Veľmi zaujímavé. Na wiki sa píše, že cez systém hawala sa podporujú pašeráci, imigranti, teroristi, obchádza sa platenie daní ... očividne ten úryvok na wiki napísal nejaký bankár, ktorý sa bojí o svoj pohodlný flek, na ktorom môže degenerovať bez toho aby mu niekto do toho kefral.
Páči sa mi, ako Putin reaguje na výzvy západu.
Západ, EÚ vzhlásia Rusko za sponzora terorizmu a Putin na to navrhne celému svetu obchádzať banky :LOL:
Poloopice v EU parlamente na západe sa tešia ako to "natreli" Putinovi a Putin sa len smeje .... pretože satanisti neovládajúci vlastné nedoľudky, chápajúci strategický krok Putina, tí doslova penia. Dosť srandovná scéna.
Vygumované elity sa hrajú na svojom imaginárnom piesočku, tešia sa. Pritom si nevšímajú, že to ich malé pieskovisko o veľkosti 1X1 meter, pomaly do lyžice naberá ruský bager a nakladá ho na tatrovku, ktorá to zdegenerované pieskovisko odvezie na skládku historických brakov. Ale tí čo organizovali pieskovisko vidia, čo sa deje .... lenže oni tatrovku nemajú, bager (koncepciu) tiež nemajú, tak len peniť môžu.

Inak peniaze samotné nie sú výtvorom našej civilizácie. Človek nepotrebuje žiadne peniaze na to aby vytvoril civilizáciu ľudí. Človek má vlastnosti tvorcu, ktoré mu dávajú možnosť spojiť svoje sily a vytvoriť silnú civilizáciu, ktorá mu umožní šíriť život vo vesmíre. Peniaze ako koncept pochádzajú od civilizácie UBAID. Stačí si dať hľadať to slovo do vyhľadávača google, prepnúť na záložku obrázky a tam uvidíte, ktorá civilizácia potrebuje peniaze na to aby bola schopná ako tak ďalej existovať, civilizácia, ktorá sa na toľko odklonila od zámeru, že stratila spojenie s tvorcom a tak musí umelo podporovať vlastnú existenciu pomocou peňazí.
 
Naposledy upravené:
Peniaze ako koncept pochádzajú od civilizácie UBAID. Stačí si dať hľadať to slovo do vyhľadávača google, prepnúť na záložku obrázky a tam uvidíte, ktorá civilizácia potrebuje peniaze na to aby bola schopná ako tak ďalej existovať, civilizácia, ktorá sa na toľko odklonila od zámeru, že stratila spojenie s tvorcom a tak musí umelo podporovať vlastnú existenciu pomocou peňazí.
daj si to aj do súvisu s týmto článkom https://oracle911blog.wordpress.com/2022/07/21/piaty-jazdec-ii/
 
Asijské země samy opustí systém SWIFT
Asijské centrální banky přijmou íránskou alternativu k SWIFT, protože dedolarizace se zrychluje.
Globální nástroje finančních a ekonomických trhů vytvořené Západem byly vytvořeny nejen proto, aby usnadnily fungování liberálního světového řádu, ale také proto, aby byly použity jako nátlakové páky. To bylo jasně vidět v procesu vydírání Ruska odpojením od systému mezibankovní finanční telekomunikace SWIFT.
Vynucené osvobození Ruské federace z této závislosti vlivem sankcí však ukázalo cestu dalším zemím, které, sice ještě nejsou pod sankcemi, ale kvůli své pozici, která se neshoduje s postojem Západu, se mohou kdykoli dostat do zorného pole represivního stroje Washingtonu.
Kromě toho vytvoření nezávislého alternativního systému by mělo být považováno za součást konceptu dedolarizace a deglobalizace, tedy opuštění západních systémů.
Generální tajemník Asijské clearingové unie (zahrnuje Bangladéš, Barmu, Indii, Írán, Nepál, Pákistán a Srí Lanku) Farhad Morsali uvedl, že íránský systém SEPAM nahradí SWIFT v obchodních transakcích v blízké budoucnosti, resp. příští měsíc. Dřívější způsob převodu plateb a finančních informací bude časem zcela opuštěn. 12. června o tom informoval íránský tisk.
Farhad Morsali poukázal na to, že íránský SEPAM byl přijat členy ACU jako interní systém finančních zpráv již dříve. Jinými slovy, byl ověřen v praxi, potvrdil spolehlivost v určitém prostředí.
Podle Morsaliho bude úplné nastavení otevřeného systému trvat šest měsíců, než bude platforma pro zasílání zpráv zcela dokončena. Mezitím by měli členové ACU po dohodě nahradit SWIFT za SEPAM, za což si Írán jako vlastník transakčního serveru bude účtovat poplatek.
Je zřejmé, že finanční aliance zemí, které se připojily k dohodě o řešení nerovnováhy v mezinárodních vyrovnáních, aniž by čekaly na sankce, sama opouští západní sféru.
Bývalý světový řád, finanční a politický, pokračuje ve hroucení, respektive probíhá jeho demontáž. To je ale pohyb do budoucnosti, který se hegemonovi starého světa nemusí líbit.
Například přání Indie stát se finančně nezávislou je pochopitelná. Dovozem obrovských objemů „zakázané“ ruské ropy se Dillí může kdykoli a v každém okamžiku stát objektem útoků Washingtonu. Přání asijských zemí po nezávislosti a snaha sázet na jistotu jsou proto zcela rozumné, přirozené a aktuální.
Krok ACU následuje po rostoucím sortimentu dalších de-dolarizačních iniciativ po celém světě.
Jak katalogizoval Pepe Escobar v The Cradle:
  • Čína a francouzský Total obchodují s kapalným plynem v jüanech
  • Rusko a Čína používají rubl nebo jüan pro více než 70 % svého obchodu
  • Indie a Rusko obchodují s ropou v rupiích
  • Brazilská Banco BBM se stává první latinskoamerickou bankou, která se připojila k čínské alternativě SWIFT – přeshraničnímu mezibankovnímu platebnímu systému (CIPS).
  • 19 zemí žádá o vstup do BRICS, geopolitického soupeře G7, který původně zahrnoval Brazílii, Rusko, Indii, Čínu a Jižní Afriku.

Jak Escobar shrnul přechod, který mění svět:
“Hegemon, který lpí na toxickém koktejlu neoliberalismu, v důsledku sankční demence a rozšiřování hrozeb – krvácí zevnitř. De-dolarizace je nevyhnutelnou reakcí na kolaps systému. Není divu, že rusko-čínské strategické partnerství nevykazuje žádný úmysl rušit nepřítele, když je tak zaneprázdněn porážkou sebe sama.”
 
Naspäť
Top Bottom