Pyramída poznania a vzdelávania

Ale napríklad @Harion sa ma tu pred časom pýtal na knihu Globálna lož.
Tak som si to vyhľadal na nete a zbežne stránku pozrel.
Aj keď pri prvom zbežnom dotazovaní miery pravdivosti “Knihy o globálnej lži” ako celku vyšla miera objektívnej pravdivosti len na cca 50%, čo je v porovnaní s Tolkienovym “Sillmarionom” - obrazom udalostí dôb minulých (vyše 80%) pomerne málo, tak aj napriek tomu tam bolo nutkanie si to prečítať, a musím uznať, že mnoho čriepkov z faktológie ma oslovilo.
Koho zaujíma pravdivejší obraz dej-ín, tak sa tým prelúskajte: https://clanky.info/2022/01/kniha-o-globalnej-lzi-iv/ (toto je časť štvrtá, nájdite si aj predošlé)
PS: Tolkienova Stredozem nemusí byť označenie len horizontálne, ale aj vertikálne. Kto sa prelúska Knihou o globálnej lži, pochopí, čo konkrétne mám na mysli…
 
Koho zaujíma pravdivejší obraz dej-ín, tak sa tým prelúskajte: https://clanky.info/2022/01/kniha-o-globalnej-lzi-iv/ (toto je časť štvrtá, nájdite si aj predošlé)
Konspiracne teorie nie su zrovna v sulade s videnim sveta VPCCCP... rukopisom mi to pripomina LauBerta, taky misung SAV, novej chronologie a pod. Naznaci sa nieco ale nepodlozi sa to ziadnym argumentom, samosebou rozumiaca pravda a kto ju nechape je hlupy mejnstrimovy exoterik... k 50% pravdy to ma za mna velmi daleko. Zase len odvedenie pozornosti od podstatneho akoze skutocnou pravdou, ktoru zial nevieme dokazat... ved politikom neverite ale nam mozete, my sme ti cestni a svetli bojovnici...
 

Hierofant Hermes Trismegistus

To, čo sa deje vo svete je spojené s týmto hierofantom kvôli jeho hermetickej filozofii, z ktorej vzišlo slobodomurárstvo, okultizmus, čierna aristokracia, otroctvo celého ľudstva, numerológia, astrológia, astronómia a celá čierna elita.

Mnohé z jeho diel sú skryté, sú vo Vatikáne a v rukách čiernej aristokracie, v rukách čiernych žrecov – hierofantov. Oni aktívne uplatňujú toto učenie, jeho princípy, jeho hermetickú filozofiu. A tiež Kabala
, z ktorej pochádza slovo kabala. Kabala má dva pôvody. Jedna kabala je prispôsobená pre obyčajných ľudí, aby ľudia ničomu nerozumeli a chápali ho jednoduché učenie. Ale skutočná Kabala je veľmi, veľmi tvrdá voči živým ľuďom. To všetko pochádza práve z učenia Hermesa Trismegista, jeho knihy „Kabalion“.

Egyptský hlavný žrec Imhotep, boh Thoth, žrec Atlantídy Hermes Trismegistus, veľký Merkúr, známy ako Idris, prorok islamu a Enoch, biblický prorok. Hlavný žrec Egypta Imhotep, známy aj ako Tot Hermes Trismegistus, hlavný žrec stratenej Atlantídy, mág, ktorý porazil smrť a prebýva vo večnej blaženosti nesmrteľnosti. Žrec Atlantídy, ktorý žil medzi egyptskými ľuďmi 120 rokov, a potom zmizol bez stopy a všetky jeho diela zmizli s ním. (priložené obrázky)

Niekoľko jeho myšlienok :
Atlantída je dnes už zmiznuté staroveké súostrovie pozostávajúce z dvoch veľkých ostrovov v Atlantickom oceáne neďaleko Stredozemného mora. Žili tam Atlanťania, ktorí tvorili vysoko rozvinutú civilizáciu. Najdôležitejšou črtou Atlantídy však bolo, že tam dlho dominoval systém skutočného filozofického a náboženského poznania, ktorý umožnil mnohým ľuďom rýchlo sa povzniesť vo svojom vývoji k božstvu a tým dokončiť svoju osobnú ľudskú evolúciu. Postupom času však duchovná kultúra v Atlantíde degenerovala v dôsledku toho, že sa k moci v krajine dostali agresívni primitívi, ktorí uprednostňovali čiernu mágiu a brutálnu nadvládu nad ľuďmi pred princípmi skutočného duchovného zdokonaľovania. Potom Boh potopil ostrovy Atlantídy do oceánu. Ale najvyššie duchovné poznanie preniesli Atlanťania, ktorí dosiahli zbožtenie, do Egypta a iných krajín, kde toto poznanie nejaký čas existovalo, tvoriac základ duchovnej kultúry týchto ľudí.
O smaragdových tabuľkách: Na začiatku textu Atlant Tot popisuje príčinu smrti Atlantídy. Ukázalo sa, že tajné znalosti sú majetkom nehodných a tí ich začali využívať na zlo. Začali sa aj krvavé obete a to viedlo k tomu, že sa medzi ľuďmi začali masovo objavovať pekelné stvorenia. Počas ničenia Atlantídy sa dva ostrovy z vyššej vôle striedavo ponárali do oceánu.
Tento Atlant sa prepravil so skupinou Atlanťanov, ktorí dosiahli zbožtenie, do egyptského Khemu na lodi. V tom istom čase Prapôvodný napomínal Tota: „Choď ako učiteľ ľudí, choď, zachovávaj učenie, kým v pravý čas medzi ľuďmi nevzrastie osvietenie. Budete svetlom samotným, skrytým po stáročia, ale stále videný osvietenými. Dávame ti silu pracovať po celej zemi, môžeš ju slobodne rozdávať a brať iným." ... Tot rozpráva o svojom vlastnom duchovnom vzostupe ... Následne sa Tot opäť inkarnoval ako trikrát narodený Hermes Trismegistus.
 

Prílohy

  • 1708343135693.png
    1708343135693.png
    467.4 KB · Zobrazenia: 16
  • 1708343324335.png
    1708343324335.png
    791.6 KB · Zobrazenia: 16
  • 1708343801599.png
    1708343801599.png
    726.5 KB · Zobrazenia: 32
Naposledy upravené:
Konspiracne teorie nie su zrovna v sulade s videnim sveta VPCCCP... rukopisom mi to pripomina LauBerta, taky misung SAV, novej chronologie a pod. Naznaci sa nieco ale nepodlozi sa to ziadnym argumentom, samosebou rozumiaca pravda a kto ju nechape je hlupy mejnstrimovy exoterik... k 50% pravdy to ma za mna velmi daleko. Zase len odvedenie pozornosti od podstatneho akoze skutocnou pravdou, ktoru zial nevieme dokazat... ved politikom neverite ale nam mozete, my sme ti cestni a svetli bojovnici...
Vnímam to podobne, hoci nechcem tu ľuďom brániť vyjadriť aj takýto názor. Hoci s mierou. Prevažovať tu musia overiteľné fakty a nie insajd, domysly a konšpirácie. Preto je pre mňa vloger "zloj ekolog" toxický, a to už dlhodobo (niekoľko rokov). Pre mňa je na úrovni Michala Svatoša. Je na každom, aby zvážil čím sa nechá dobrovoľne kŕmiť.
 

Hierofant Hermes Trismegistus

To, čo sa deje vo svete je spojené s týmto hierofantom kvôli jeho hermetickej filozofii, z ktorej vzišlo slobodomurárstvo, okultizmus, čierna aristokracia, otroctvo celého ľudstva, numerológia, astrológia, astronómia a celá čierna elita.

Mnohé z jeho diel sú skryté, sú vo Vatikáne a v rukách čiernej aristokracie, v rukách čiernych žrecov – hierofantov. Oni aktívne uplatňujú toto učenie, jeho princípy, jeho hermetickú filozofiu. A tiež Kabala
, z ktorej pochádza slovo kabala. Kabala má dva pôvody. Jedna kabala je prispôsobená pre obyčajných ľudí, aby ľudia ničomu nerozumeli a chápali ho jednoduché učenie. Ale skutočná Kabala je veľmi, veľmi tvrdá voči živým ľuďom. To všetko pochádza práve z učenia Hermesa Trismegista, jeho knihy „Kabalion“.

Egyptský hlavný žrec Imhotep, boh Thoth, žrec Atlantídy Hermes Trismegistus, veľký Merkúr, známy ako Idris, prorok islamu a Enoch, biblický prorok. Hlavný žrec Egypta Imhotep, známy aj ako Tot Hermes Trismegistus, hlavný žrec stratenej Atlantídy, mág, ktorý porazil smrť a prebýva vo večnej blaženosti nesmrteľnosti. Žrec Atlantídy, ktorý žil medzi egyptskými ľuďmi 120 rokov, a potom zmizol bez stopy a všetky jeho diela zmizli s ním. (priložené obrázky)

Niekoľko jeho myšlienok :
Atlantída je dnes už zmiznuté staroveké súostrovie pozostávajúce z dvoch veľkých ostrovov v Atlantickom oceáne neďaleko Stredozemného mora. Žili tam Atlanťania, ktorí tvorili vysoko rozvinutú civilizáciu. Najdôležitejšou črtou Atlantídy však bolo, že tam dlho dominoval systém skutočného filozofického a náboženského poznania, ktorý umožnil mnohým ľuďom rýchlo sa povzniesť vo svojom vývoji k božstvu a tým dokončiť svoju osobnú ľudskú evolúciu. Postupom času však duchovná kultúra v Atlantíde degenerovala v dôsledku toho, že sa k moci v krajine dostali agresívni primitívi, ktorí uprednostňovali čiernu mágiu a brutálnu nadvládu nad ľuďmi pred princípmi skutočného duchovného zdokonaľovania. Potom Boh potopil ostrovy Atlantídy do oceánu. Ale najvyššie duchovné poznanie preniesli Atlanťania, ktorí dosiahli zbožtenie, do Egypta a iných krajín, kde toto poznanie nejaký čas existovalo, tvoriac základ duchovnej kultúry týchto ľudí.
O smaragdových tabuľkách: Na začiatku textu Atlant Tot popisuje príčinu smrti Atlantídy. Ukázalo sa, že tajné znalosti sú majetkom nehodných a tí ich začali využívať na zlo. Začali sa aj krvavé obete a to viedlo k tomu, že sa medzi ľuďmi začali masovo objavovať pekelné stvorenia. Počas ničenia Atlantídy sa dva ostrovy z vyššej vôle striedavo ponárali do oceánu.
Tento Atlant sa prepravil so skupinou Atlanťanov, ktorí dosiahli zbožtenie, do egyptského Khemu na lodi. V tom istom čase Prapôvodný napomínal Tota: „Choď ako učiteľ ľudí, choď, zachovávaj učenie, kým v pravý čas medzi ľuďmi nevzrastie osvietenie. Budete svetlom samotným, skrytým po stáročia, ale stále videný osvietenými. Dávame ti silu pracovať po celej zemi, môžeš ju slobodne rozdávať a brať iným." ... Tot rozpráva o svojom vlastnom duchovnom vzostupe ... Následne sa Tot opäť inkarnoval ako trikrát narodený Hermes Trismegistus.
Trismegistos znamená trikrát veľký nie trikrát narodený....rozdiel medzi KABALLAH a KIBALION je dosť veľký.
 
ak by som to mal pocitovo vyjadrit, tak napr. pri citani prac KSB citim harmonizaciu s Vesmirom, pri citani podobnych clankov ako je vyssie citim len egregory vytvorene na chytanie dusi, nemusia byt vyhradne demonicke. Nie je moja salka kavy bavit sa o vesmirnych vojnach ako dobri bohovia Svarog, Perun bojovali proti zlym bohom hierofantov aj ked rozne indicie po svete tomu nahravaju(planina Nazca, staroveke texty a pod...) budem sa drzat toho v com sa citim harmonicky a iste(nie prijemne lebo prave tak posobia egregory - daju ti zlomok energie a 10x tolko cez iny kanal zoberu kde si to nevsimnes)
 
tak napr. pri citani prac KSB citim harmonizaciu s Vesmirom
U mňa to zašlo ešte ďalej. Pri čítaní knihy "Dialektika a materializmus" sa mi roztrasú ruky aj nohy. Dostanem tras. Nechám to prirodzene doznieť. Skončí to do jednej minúty. Jeden známy mi hovoril, že sa takto ladím na Život. Pocitovo mi to príde, akoby niečo učesalo nevedomé úrovne psychiky a robilo potrebné korekcie.
 
Dostanem tras.
Zaujimave, podobne stavy som videl len pri exorcizme alebo intenzivnej masazi, co je tiez forma exorcizmu... na konci masaze som videl z oblasti hlavy unikat mrak(duch).
Zdroj: https://youtu.be/3CGnA9QvPAw?si=bRu0ilHme8Wf5jwh

Poznam pripady, ked maser urezal parazita a cloveku sa zhorsil zdravotny stav lebo boli pevne prepojeni, dolezita je praca samotneho cloveka, liecitel ma proces len nastartovat, ukazat cestu. Tvoj priklad ukazuje tu bezpecnejsiu cestu, mozno nie rychlejsiu ale stabilnejsiu, tie rychlejsie posobia len kratkodobo a ako nahle sa liecitel vzdiali tak sa stav rychlo vrati do povodneho, preto napr. Pustovnici chodili na samotu na dlhe mesiace a roky aby preladili stabilne cely system, podobne aj vsetky klastory typu saolinov atd... nic nejde zo dna na den, jedine ak clearovanie scientologov aj so vsetkymi negaciami s tym spojenymi.
 
Zaujimave, podobne stavy som videl len pri exorcizme

Ten tras je mierny. Zatiaľ som si levitáciu a otočenie hlavy o 180° u seba nevšimol ;)

V podstate ide o to, že v systéme človeka je naakumulovaná energia z nejakého nespracovaného traumatického zážitku. Môžu to však byť aj zážitky našich predkov, ktoré si v sebe nosíme a prenášajú sa transgeneračne v rodových líniach a egregoroch. Tras sa môže spúšťať aj pri otužovaní, ktoré ladí človeka na Život. Dobrý príklad je tu na tomto medveďovi, ktorého odchytávali zoológovia.


Zdroj: https://youtu.be/xDlR-wl7iFI?si=2Eyk8JF2oAu_IxMb&t=71


KSB je veľmi dobré ako terapia Života na algoritmiku psychiky. U mňa to pôsobí podobne ako keď niekto povie náhle niečo a druhého to zasiahne do hĺbky až na krátku chvíľu onemie. Kniha Dialektika a materializmus akoby týchto parazitov (pre mňa energetické zhluky) rozpúšťala.
 
Naposledy upravené:
Kniha Dialektika a materializmus akoby týchto parazitov (pre mňa energetické zhluky) rozpúšťala.
Keď počujem slovo "parazit" v súvislosti s psychikou, vždy mi príde na um to, kto vlastne mnou vládne. To čo ja vidím ako parazita, resp. negatívne prejavy "zhlukov energií", mi silno pripomína negácie = negatívne programy = strachy = ... Otázka je, akú úlohu hrá v celom tomto ľudské vedomie. Vedomý človek, možno povedať "vedomý tvorca" by zrejme asi nemal považovať nejaký druh energií vo vzťahu k sebe samému za vylúčený. Pretože ich negatívny prejav nastáva v momente, keď ich vytesní? T. j. nie je to niečo, čo niekto ku mne dokáže prilepiť zvonka, ak to ja sám nedovolím na niektorej z úrovní mojej osobnosti. A potom ma to vedie k tomu, preskúmať mechanizmus tohoto zákonitého pôsobenia, pretože len skrz túto vedomosť vlastne dokážem veci v sebe upratať.
 
kto vlastne mnou vládne.
Je to široké spektrum rôznych faktorov v neustálej interkacii vonkajšieho a vnútorného sveta jedinca. Kľudne aj zážitky od prapradedka. Alebo šarapatu v psychike rodiny robia tajomstvá. Napríklad sa zvykne tajiť, že niekto spáchal samovraždu. Niečo dokonca môže pochádzať aj čias starovekého Egypta, keď sa ľudia pochovávali v rôznych hrobkách. Fenomenológia a maladaptívne schémy to vysvetľujú tak, že tieto tragické udalosti prechádzajú do bezčasia či mimo času a teda môžu pôsobiť aj tisíce rokov v rôznej miere v rôznych pokoleniach. KSB to vysvetľuje ako egregory. Napríklad egregory koncentračných táborov nás sprevádzajú neustále.

Vymaniť sa z nich dá len zvyšovaním kvality vlastneho Svetonázoru v súlade s objektívnou realitou a zvyšovaním kvality vlastnej mravno-etickej roviny a dôvery Bohu. Tým sa človek stáva slobodný a zvyšuje sa jeho miera samoriadenia. Dokonca sa takto otvárajú Človeku aj mimozmyslové schopnosti.
 
Vymaniť sa z nich dá len zvyšovaním kvality vlastneho Svetonázoru v súlade s objektívnou realitou a zvyšovaním kvality vlastnej mravno-etickej roviny a dôvery Bohu. Tým sa človek stáva slobodný a zvyšuje sa jeho miera samoriadenia.
Súhlas. Skrátene by som to povedal takto:
"Vymaniť sa z nich dá len ich bezpodmienečným prijatím." (nezamieňať so súhlasom, to je úplne niečo iné). Následne naozaj dochádza k oslobodeniu sa a tým priamo k rastu vedomia.
 
Keď si sa pýtal, čo všetko riadi správanie človeka, tak odpoveď v zmysle KSB je tu:
Opakovanie je matka múdrosti. Šlo mi však viac-menej o poukázanie na tému "vedomie/podvedomie/nevedomie", čo v určitej miere koreluje aj s tympi psychiky z hľadiska KSB. Kým typ psychiky človek predstavuje harmonické spojenie týchto troch aspektov, typy psychiky démon, zviera, padlý a biorobot charakterizuje práve ich nesúlad.
 
Skúsim to čo najjednoduchšie, ako tomu rozumiem:

Podvedomie = získané/vytvorené programy/automatizmy psychiky
Nevedomie = neobjavené/neprejavené aspekty psychiky

Výraz "nevedomie" je používaný aj v osobnej aj v kolektívnej rovine, "podvedomie" je spájané skôr s psychikou jednotlivca. Zatiaľ, čo sa tým tak zaoberám, vo vzťahu podvedomia k vedomiu sa dá nájsť určitá forma logického vysvetlenia, kým vo vzťahu nevedomia k vedomiu mám skôr dojem, že ide o vyslovene "paranormálne" (skoro až mystické, resp. akoby neosobné) záležitosti, ktoré pochopiť/vysvetliť môže byť problematické.
 
Podvedomie = získané/vytvorené programy/automatizmy psychiky
pro svoje osobní účely jsem pojem podvědomí zrušil co matoucí a nahradil ho pojmem automaty/automatismy (kam řadím např. aplikace, robotické zařízení, egregory, lidské tělo, instinkty apod...).

Buďto o něčem subjekt ví (mám o tom - vědomí) nebo neví (nevím o tom - nevědomí). Vědomí mohu mít o vnitřních automatismech subjektu (sebe, pod-vědomí) nebo vnějších automatismech (nad-vědomí, fungování světa vně subjektu). Tím i nepřímo popisuji subjekt (život), něco do čeho vstoupilo vědomí, které má většinově tendenci u subjektu růst (ne nutně, svoboda růstu vědomí by se dalo říci, kdo si přeje může upadat, zapomínat).
 
Naposledy upravené:
Skúsim to čo najjednoduchšie, ako tomu rozumiem:

Podvedomie = získané/vytvorené programy/automatizmy psychiky
Nevedomie = neobjavené/neprejavené aspekty psychiky

Výraz "nevedomie" je používaný aj v osobnej aj v kolektívnej rovine, "podvedomie" je spájané skôr s psychikou jednotlivca. Zatiaľ, čo sa tým tak zaoberám, vo vzťahu podvedomia k vedomiu sa dá nájsť určitá forma logického vysvetlenia, kým vo vzťahu nevedomia k vedomiu mám skôr dojem, že ide o vyslovene "paranormálne" (skoro až mystické, resp. akoby neosobné) záležitosti, ktoré pochopiť/vysvetliť môže byť problematické.
Pýtal som sa aj preto, lebo pre toto nemáme žiadnu jednotnú definíciu, a často sa to používa bez predbežného vyjasnenia termínov.

V KSB sa používa termín nevedomie, podľa mňa preto, lebo to súvisí s rozdelením psychiky na dve zložky: vedomú a nevedomú. Vedomá zložka sa spája s vedomím. Nevedomá zložka s nevedomím. Vedomá je charakteristická tým, že si v nej uvedomujeme prebiehajúce procesy: vnímame informácie z jednotlivých zmyslov (zmyslové vnemy). Vnímame emócie a city. Vnímame logické intelektuálne procesy - činnosť umu.

To, čo sa deje v nevedomej zložke, nevnímame. Preto sa to nazýva nevedomie.

Ale správne poukazuješ na to, že nevedomie je širší pojem ako podvedomie. Podvedomie je v povedomí ľudí známejší pojem, a spája sa hlavne so skrytými procesmi jednotlivca.
 
Inak, neviem, či ste si všimli, ale človek má v sebe vlastne dva intelekty.

1. prvý je UM. To je intelekt, ktorý vedome používame pri rozmýšľaní.

2. druhý je ROZUM. To je intelekt, ku ktorému nemáme prístup. Používa ho naše podvedomie pre svoje účely. Výstupom práce podvedomia s rozumom sú emócie, ktorými podvedomie komunikuje s vedomím. Je známe, že podvedomie je mnohonásobne výkonnejšie, než vedomie. A aby mohlo spracovávať informácie, tak tiež potrebuje svoj intelekt ("algoritmicko-logickú jednotku"). A tento vnútorný intelekt sa aj v ruskom svete zvykne nazývať ROZUMOM.

Podvedomie je mnohonásobne výkonnejšie, než vedomie. Ale na rozdiel od vedomia, podvedomie je dôverčivé ako malé dieťa. Všetkému, čo je mu povedané, verí. Ale to iba v prípade, ak nie je aktívne vedomie. Vedomie, so svojim kritickým sedliackym rozumom je niečo ako "dospelý" vedľa dieťaťa, ktorý dáva pozor, aby dieťa nikto neoblboval. Vedomie a jeho kritické postoje sú ako antivirus. Postoje vedomia sú pre podvedomie sväté.

Lenže človek sa aj cez deň v bdelom stave mnohokrát nachádza v stave ľahkého tranzu, keď necháva podvedomie bez dozoru. To sú chvíle, keď sme zamyslení, pohrúžení v myšlienkach, vo vlastnom svete obrazov. Alebo keď sme v emočnom vytržení, rozradostnení, rozčúlení, alebo si vychutnávame skvelé jedlo, výbornú hudbu, keď sme unavení a ospalí. Vtedy je ostražitosť vedomia oslabená, a informácie prenikajú do dôverčivého vedomia bez toho, aby k nim vedomie zaujalo kritický postoj. A tieto informácie sa môžu stať obťažujúcimi psychovírusmi, ktoré môžu ovpyvňovať naše automatizmy správania. Veď človek často ani nevie, prečo sa v nejakej drobnej veci rozhodol tak alebo tak. Skrátka sa mu zachcelo. A to zachcelo, to je práve ten mechanizmus, ktorý vyšiel z podvedomia. Možno sa mu zachcelo preto, lebo nepozorovane do jeho podvedomia prenikol určitý impulz v posledných dňoch.
 
Mimochodom, skrytá hypnóza najčastejšie vyzerá ako priateľský rozhovor zo srdca. A skrytý hypnotizér býva najčastejšie veselý príjemný človek so zmyslom pre humor. Skrytú hypnózu nie je ľahké odhaliť. Veď tento jav sa vyskytuje v biznise, v marketingu, v médiách, a málokto si to aj tak uvedomí. Nikde sa o tom nepíše a nehovorí.

Podstatou skrytej hypnózy je navodiť atmosféru dôvery (bez nej to nebude fungovať). Preto sa dotyčný musí chovať priateľsky a uveriteľne.
Potom je snaha navodiť človeka do stavu ľahkého tranzu (navodiť radosť, vystrašenie, donútiť ho zamyslieť sa a pod., skrátka zamestnať intelekt činnosťou alebo nejakou silnou emóciou).
Počas týchto pár sekúnd tranzu (keď vedomie nevníma) sa bude dotyčný snažiť povedať nejakú "inštrukciu" (návrh vo svoj prospech), ale iba medzi rečou, rozpustiac to v širšej vete, v ďalších slovách. A potom to ešte zahovorí, zahladí stopy, odvedie reč na inú tému.

Toto je jedna mína. Ale takých mín treba do psychiky vložiť viacej. Všetky "nevybuchnú" a dokonce ani nevieme, kedy vybuchnú a koľko. Ale práve tieto míny sa postarajú o to, že človeku sa "zachce" presne tak, ako si to želal dotyčný, ak to nebude v rozpore so svedomím hypnotizovaného.

A napadlo mi, že aj obchodné večere, keď partneri idú dojednávať nejaký kontrakt a robia to pri spoločnom stole počas jedla. Tak zrejme to tiež súvisí s tým, že počas jedla (najmä keď je dobré) je človek častejšie v ľahkom tranze a je ľahšie ho zmanipulovať, prepašovať mu do podvedomia impulzy, aby konal v prospech obchodného partnera. Ale len v prípade, ak obchodný partner ovláda praktiky skrytej hypnózy.

Inak informácie o skrytej hypnóze čerpám zo stránok avernus.ru Majú tam o tom dosť veľa materiálov. Voľných aj spoplatnených.
 
Naspäť
Top Bottom