Sergej Lavrov: Evropa se nestane plnohodnotnou součástí budoucího multipolárního světa

Lavrov.jpg

Ruské ministerstvo zahraničí: EU tančí na melodii Spojených států v rozporu s jejími zájmy.

Evropa se nestane plnohodnotnou součástí budoucího multipolárního světa.

Na mezinárodním fóru “Primakovské čtení” to dnes prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, informuje PolitNavigator.

„Samozřejmě bychom chtěli, aby Evropská unie (a má pro to všechny možnosti) byla jedním z pólů nového multipolárního světa. Ale Indie, Brazílie, země Perského zálivu, regionální sdružení v Africe a Latinské Americe mají více šancí toho dosáhnout než EU. Evropská unie se může rovným dílem účastnit těchto procesů, když pochopí, že nemusí na 100% „poslouchat“ Spojené státy, že má své vlastní zájmy. Mám vlastní zájmy – takové hlasy si razí cestu,“ řekl Lavrov.

Domnívá se, že východoevropské země zcela kontrolované USA brání EU v navázání vztahů s Ruskem a vnucují celému Starému světu „zámořskou agendu“.

„Pochopte mě správně, nesnažím se teď podněcovat nějaké dělicí čáry, vrážet klíny. Ale to, že Evropa má zájmy, které se neslučují se zájmy Spojených států, je zřejmé. Skutečnost, že Evropa nemůže tyto zájmy chránit, je zatím lékařský fakt. Přinejmenším nedostatek výsledků z návštěvy pana Macrona ve Washingtonu můj názor posiluje,“ řekl Lavrov.

Preklad: Janinna
Zdroj...
 
Naspäť
Top Bottom