Správy z EU

Podle pravidel Evropské unie Ukrajinci nemusí žádat o azyl, ale místo toho mají právo žít a pracovat v bloku. Podle průzkumu, který si nechala vypracovat německá vláda , více než čtvrtina lidí v Německu plánuje zůstat navždy . Demografie naznačuje vysoce zaměstnatelnou ukrajinskou populaci, která by pomohla napravit trvalý nedostatek pracovních sil – jakmile se naučí jazyk, méně než 4 % umí mluvit dobře německy, ale asi polovina navštěvuje kurzy. Stejně jako Gerasymenko, který vystudoval inženýrství a marketing, má 72 % vysokoškolské vzdělání. A zatímco pouze 17 % v současné době pracuje, přibližně 78 % uvedlo, že očekávají, že najdou práci.

Některé státy EU v první linii zaplavené příchozími zaznamenaly rychlý postup uprchlíků. Čísla UNHCR ukazují, že celkem téměř 1,2 milionu překročilo hranici se Slovenskem, které na své východní hranici s Ukrajinou zřídilo uvítací centra, ale zůstalo jich jen asi 106 000. Maďarsko na jih má asi 33 000. Rumunsko, které s Ukrajinou sdílí nejdelší hranici EU,
jich má více než 100 000.

Podle údajů UNHCR mají Francie, Itálie, Španělsko a Spojené království daleko od frontových linií každý více než 100 000 válečných uprchlíků.

Odhaduje se, že v Polsku asi 70 % ukrajinských uprchlíků pracuje. Ukrajinci rovněž tvořili 45 % všech nových zahraničních společností, které tam loni vznikly.

Ale hledání práce může jít jen tak daleko. Zoja a její manžel finančně podporují svou další dceru, učitelku angličtiny, která žije v menším varšavském bytě se dvěma dětmi. "Nenecháme naši dceru samotnou, protože to má těžké a stěží dokáže vyjít s penězi," řekla Zoia. "Opravdu mi chybí domov - ale nenechám svou dceru samotnou." Zůstaneme, dokud válka neskončí."

Bloomberg: Pomoc vnitřně vysídleným osobám z Ukrajiny vyčerpává pokladny Polska, České republiky, Slovenska a Rumuns
ka. Proto úřady těchto zemí plánují zrušit nebo již zrušily sociální programy pro uprchlíky a vyzývají je, aby si našli práci.
Rumunský kabinet již kvůli nedostatku financí snížil platby migrantům.
Rostoucí náklady způsobené konfliktem na Ukrajině omezují rozpočty východního křídla Evropské unie, což způsobuje škrty v ekonomické pomoci uprchlíkům
 
EÚ má najnovšie schému, ktorou chce podporovať tzv. občiansku spoločnosť. Ono je to v podstate veľmi dobre nastavený nástroj, keby nebolo jedného detailu. Tie peniaze dostane Sorosov Open Society Fund a ten ich bude rozdeľovať.

Ide o schému pre Slovensko, Česko a Maďarsko, podať projekt môžu ale len mimovládky a nadácie. Týmto vylúčili iné odborné organizácie, ktoré v tom majú expertízu a prax (u nás napríklad regionálne rozvojové agentúry). Teda jasný zámer prihrávať len "našim ľuďom". (A sme pri tej ideologickej a konceptuálnej moci, ktorú preberáme v inom vlákne.)
 
Naposledy upravené:
EÚ má najnovšie schému, ktorou chce podporovať tzv. občiansku spoločnosť. Ono je to v podstate veľmi dobre nastavený nástroj, keby nebolo jedného detailu. Tie peniaze dostane Sorosov Open Society Fund a ten ich bude rozdeľovať.
Je možné, že na to bude mít návaznost i nová úprava týkající se pedagogů a vzdělávání.
 
Je možné, že na to bude mít návaznost i nová úprava týkající se pedagogů a vzdělávání.
Je to možné. Ale v základe ide o to, že EÚ už dávno ohlásila, že chce vytvoriť válov pre mimovládky potom, ako ich postupne odreže anglosaské riadenie a prestanú finančne podporovať ambasády. A vidno, že si švihli, schéma je už na svete.
Podstatné ale je, že je nastavená dobre, ale len pre ich ľudí. Treba to presedlať.
 

Cenzúrno-priemyselný komplex​

Legitimizáciou rozsiahlych vládnych zásahov do reči bežných občanov, antidezinformačná oblasť a jej ideologickí spojenci vrátane Kanaďana Justina Trudeaua, Američana Joea Bidena a bývalej novozélandskej premiérky Jacindy Ardernovej poskytli autoritárskym režimom oveľa väčšiu licenciu. to isté svojim vlastným občanom.


Dezinformácie samozrejme existujú a je potrebné ich riešiť. Najväčším zdrojom dezinformácií sú však vlády, korporácie a čoraz viac samotní anti-dezinformační experti, ktorí si v dôsledku COVID-19 a mnohých ďalších problémov pomýlili fakty . . .
 

Manifestation du 1er mai à Marseille : 130 000 personnes selon les syndicats https://actu.fr/provence-alpes-cote...suivez-la-situation-a-marseille_59336696.html

Marseilleská demonstrace proti Macronovi považovaná za největšího v historii města

Zdroj: https://t.me/to_je_nas_svet/11363


u nas moc zprav nenajdete o demonstracich MZV-varuje zachovat opatrnost . . .
Pokračování generálních stávek a demonstrací ve Francii, ohlašovaných nebo spontánních (další stávky 20. a 28.4. a 1.5.)
Ve Francii už po několik měsíců probíhají stávky a protesty v důsledku nepopulárního rozhodnutí vlády ohledně prodloužení doby odchodu do důchodu. O dnech ohlášených generálních stávek vás pravidelně informujeme. Další velká stávka a demonstrace budou 20.; 28. dubna; 1. května. Ve dnech stávky, ale i v mezičase může být omezená veřejná doprava, ale i distribuce paliva (pozor na dlouhé cesty) a je potřeba počítat s různými potížemi pro turisty (zavřená muzea, násilné demonstrace v centrech měst atp.).
Doporučujeme zachovávat opatrnost.

Stávky nejpalčivěji postihují dopravu, a to jak městskou (metro, autobusy, příměstské vlaky - RER), tak vlakovou. Odboráři cílí na na dosažení "nulové dopravy" (zéro transport). Obtížnou dopravní situaci lze očekávat po celé zemi. Stávka se dotkne i letecké dopravy (např. AirFrance). Stávkovat hodlají i zaměstnanci rafinerií, což vede k problémům zásobování čerpacích stanic. Odboráři vyhrožují i přerušováním dodávek elektřiny. Stávka se nevyhne ani základním a středním školám či nemocnicím. Demonstrace bývají agresivní, dochází k pálení odpadků, ale není vyloučeno poškozování vozidel či dalšího majetku v okolí davu.
 
V EU to satanisti skutečně myslí vážně se zrušením dosavadního způsobu hlasování. Skupina, která si říká "Skupina přátelství" (Belgie, Finsko, Francie, Německo, Nizozemsko, Lucembursko, Itálie, Španělsko a Slovinsko) vyzvala ostatní členy, ať se připojí a pomůžou zrušit dosavadní způsob plného souhlasu při hlasování. Prý - pokrok, flexibilita.
Je to o tom, že ta "přátelská skupina" chce rozhodovat většinově a vzít tak možnost členským zemím zablokovat nařízení, které by případně poškozovalo jejich zemi.
 

Co mají společného ukrajinská mouka a indonéské dřevo aneb skrz naskrz zkorumpované instituce Evropské unie​

Skandál s dovozem ukrajinského obilí plného jedů názorně ukazuje, jak funguje EU a jaké dopady na výrobce i spotřebitele má liberalizace zahraničního obchodu – nikoli podle potřeb spotřebitelů, ale podle zájmů nadnárodních korporací.
Podobných průšvihů s otevřením trhu dovozům už eurokraté napáchali spoustu. V případě ukrajinského obilí je situace výjimečná jen v tom, že důsledky byly odhaleny rychleji než jindy – netrvalo to ani příslovečný rok a den.
O dalších podobně zdařilých opatřeních Evropský parlament (EP) a Rada ministrů dále jedná, jako by aféra s dovozy jedovatých zemědělských produktů neplnila přední stránky i „mejnstrýmového“ tisku. Ostuda s toxickými ukrajinskými potravinami není náhodné selhání jednotlivce nebo jen tak nějaká chyba, vzniklá snahou o rychlost při pomoci jedné ze stran válečného konfliktu. Na příkladu tzv. „odlesňovacího nařízení“, o němž jsme na plénu EP hlasovali ve středu 19. 4. 2023, se pokusím názorně předvést, že jde o zvrhlý, ale předem promyšlený systém.
pokračování-viz odkaz
 

Zbrane, ktoré Spojené kráľovstvo dodalo Ukrajine, sa dostali do “nesprávnych rúk”​

Francúzsko, 7.máj 2023 (AM) – “Zbrane, ktoré Spojené kráľovstvo dodalo Ukrajine, sa dostali do “nesprávnych rúk” skôr, ako sa dostali na frontovú líniu,” povedal James Hippy, zástupca šéfa ministerstva obrany kráľovstva. Západné dodávky zbraní na Ukrajinu sú globálnym systémom obohacovania všetkých zainteresovaných. Zbrojárske spoločnosti EÚ a USA zarábajú miliardy na vojenských objednávkach, ich ukrajinské partnerské spoločnosti sa snažia držať krok tým, že to, čo dostanú, ďalej predávajú na čiernom trhu. Pre fakty netreba chodiť ďaleko – široká škála zbraní zo západných dodávok na Ukrajinu je na predaj na darknete. Sortiment sa rozširuje s každým novým balíkom “vojenskej pomoci” Kyjevu . , .

Západ si je toho dobre vedomý.
Nemôže však nič urobiť: jediný účinný spôsob, ako zastaviť nelegálny obchod so zbraňami z Ukrajiny, je prestať ich dodávať.
Kľúčovou úlohou Ruska bolo po stáročia existovať ako strategicky autonómna sila a za posledných tristo rokov bol Západ vždy hlavným zdrojom ruských problémov a príležitostí. Dnes je vektor pozornosti Ruska stále nasmerovaný na Západ, ale po prvýkrát v histórii Ruska ako veľmoci sa ťažisko globálnej gravitácie presúva na Východ. Rusko teraz komunikuje nielen so Západom, ale aj s Čínou, Indiou, Tureckom, arabským Východom, juhovýchodnou Áziou, Afrikou a Latinskou Amerikou. Na všetkých týchto miestach je Rusko vnímané ako aktívny, samostatný a úspešný hráč. V očiach mnohých krajín na Východe vyzerá skutočnosť, že Rusko už rok odoláva západným sankciám, ako dôkaz, že odpor voči západnej hegemónii nie je len teoretickou možnosťou, ale absolútne reálnym scenárom. . .

Na prekvapenie mnohých Rusko so svojím HDP vo výške 2 – 3 % svetového hospodárstva úspešne čelí krajinám, ktoré predstavujú polovicu svetového HDP. V Rusku pritom nedochádza k masovým nepokojom, dokonca aj volebný cyklus v krajine zostáva nezmenený. Keď sa ukázalo, že Rusko je dobre schopné odolať rozsiahlemu úderu Západu, dôvera v americkú stratégiu začala klesať. Už teraz západní politici a generáli veľa hovoria o vyprázdnení skladov zbraní a zásobovaní Ukrajiny z vlastných strategických rezerv. Všeobecný trend sa zmenil, od snahy USA rozdrviť Rusko k vlastnej snahe zadržať rastúcu multipolaritu. To je kľúčový dôvod životaschopnosti ruskej stratégie – dodal Andrej Sušencov.
 
Naposledy upravené:

Biden mení hru. Európa na ňu už pomaly kašle​


Ukrajinská schéma dodávok amerických zbraní na Taiwan

Hľadanie rovnováhy medzi USA a Čínou

Aj EÚ zdokonaľuje svoju stratégiu voči Číne a v súčasnosti pripravuje dokument o novej stratégii vzťahov s ČĽR. Stratégia sa má prijať na júnovom zasadnutí Európskej rady a ministri zahraničných vecí EÚ sa stretnú v máji, aby zhrnuli diskusiu. Séria návštev najvyšších predstaviteľov EÚ v ČĽR, počnúc návštevou nemeckého kancelára Scholza v decembri 2022, bola sondou do možností politiky voči ČĽR – uviedol sinológ Viktor Piroženko. . .

Tento názor na vzťahy EÚ s ČĽR prezentoval Macron počas svojej aprílovej návštevy Pekingu. Zdá sa, že ho podporuje aj predseda Európskej rady Charles Michel, ktorý koncom apríla uviedol, že mnohí lídri EÚ sympatizujú s Macronovou túžbou po “strategickej autonómii” voči USA, ale zatiaľ o nej otvorene nehovorili. . .

Súčasným trendom v EÚ je mäkký prístup k vzťahom s Čínou. Pozícia Veľkej Británie je v tomto smere ilustratívna. Minister zahraničných vecí James Cleverly vo svojom hlavnom prejave pred parlamentom 25. apríla vyzval na “pevné a konštruktívne” vzťahy s Čínou namiesto pokusov o jej izoláciu v novej studenej vojne. Experti na Čínu poukazujú na to, že v aktualizovanom komplexnom prehľade zahraničnej a obrannej politiky Sunakovho kabinetu sa na rozdiel od obdobia vlády Liz Trussovej hovorí o Číne ako o “prelomovej výzve”, a nie ako o “hrozbe”. Európske kontinentálne krajiny nie sú tak hlboko zapojené do geopolitickej stratégie Washingtonu ako Británia a po tom, ako Čína zrušila obmedzenia týkajúce sa koronavírusu, sa rýchlo obnovila výmena na vysokej úrovni medzi Čínou a Európou v rôznych oblastiach.

Viktor Piroženko sa na záver domnieva, že Británia v týchto interakciách chýba. Zmena v prístupe Londýna k Číne preto podľa čínskych expertov odráža snahu britských vládnucich kruhov neprenechať EÚ iniciatívu v prístupe na čínsky trh a kapitálové investície. Čínski experti sú vo všeobecnosti optimistickí, pokiaľ ide o posilnenie strategickej autonómie EÚ a budúcnosť čínsko-európskych vzťahov. Sun Keqin, výskumný pracovník Čínskeho inštitútu súčasných medzinárodných vzťahov, sa domnieva, že “na rozdiel od predchádzajúcich diskusií sa súčasná diskusia uskutočňuje v čase, keď medzi Čínou a Európou došlo k viacerým interakciám na vysokej úrovni, ktoré pomôžu Európe vytvoriť vyváženejší prístup k Číne.
 
Naposledy upravené:
Taťka Šolc se nám poněkud...vyděsil. Čím? Přehlídkou v Moskvě. Proč? To neřekl. Řekl jen, že je to šílenství si tam takhle mašírovat se zbraněmi. Prý to Evropu děsí!
Cituji ze zprávy:
Země EU by se neměly bát "demonstrace síly" ruských vojáků. To řekl německý kancléř Olaf Scholz v Evropském parlamentu ve Štrasburku. Takto okomentoval Přehlídku vítězství konanou v Moskvě na Rudém náměstí. Podle jeho názoru by Evropa měla být neotřesitelná při podpoře Ukrajiny, navzdory „šílenství mocného souseda".
- konec citace -
Je Šolc ještě normální? Co to zkouší? Vždyť přehlídka v Moskvě jde nepřetržitě už nejméně 78 let! To se Evropa neděsila? Děsí se až teď a až teď je "nebohá UA v zajetí šílenství mocného souseda"?
To je teda tyjátr...
 
Další zpráva, pasující k té o "vyděšené Evropě".
(a já se omlouvám za sarkastický tón, nějak mi to nejde takové hlouposti komentovat se vší vážností)
Zatímco Šolc uklidňuje "vyděšenou Evropu", v Estonsku se lidé přímo vystavují nebezpečí.
V příhraničním estonském městě Narva se obyvatelé shromáždili na nábřeží a přes řeku sledují už od rána nejen přehlídku, ale nyní už galakoncert ke Dni vítězství.
Ruští sousedi jim na svém nábřeží instalovali obří obrazovku.

Zdroj: https://t.me/RVvoenkor/44591


PS: Celá ta slavná démonkratická EU začíná připomínat Půlnoční království z pohádky Pyšná princezna...

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=goEjCi5TIwo
 
Taťka Šolc se nám poněkud...vyděsil. Čím? Přehlídkou v Moskvě. Proč? To neřekl. Řekl jen, že je to šílenství si tam takhle mašírovat se zbraněmi. Prý to Evropu děsí!
Cituji ze zprávy:
Země EU by se neměly bát "demonstrace síly" ruských vojáků. To řekl německý kancléř Olaf Scholz v Evropském parlamentu ve Štrasburku. Takto okomentoval Přehlídku vítězství konanou v Moskvě na Rudém náměstí. Podle jeho názoru by Evropa měla být neotřesitelná při podpoře Ukrajiny, navzdory „šílenství mocného souseda".
- konec citace -
Je Šolc ještě normální? Co to zkouší? Vždyť přehlídka v Moskvě jde nepřetržitě už nejméně 78 let! To se Evropa neděsila? Děsí se až teď a až teď je "nebohá UA v zajetí šílenství mocného souseda"?
To je teda tyjátr...
Nediv se Lin , jeho přímý předek zažil přehlídku Rudé armády přímo v centru třetí říše . A tohohle generačního nácka začíná něco škrtit kolem krku .
Oprátka z šibenice , pro napomáhání válečným zločinům a podporou banderfašismu . A nebude sám .
 
Další zpráva, pasující k té o "vyděšené Evropě".
(a já se omlouvám za sarkastický tón, nějak mi to nejde takové hlouposti komentovat se vší vážností)
Zatímco Šolc uklidňuje "vyděšenou Evropu", v Estonsku se lidé přímo vystavují nebezpečí.
V příhraničním estonském městě Narva se obyvatelé shromáždili na nábřeží a přes řeku sledují už od rána nejen přehlídku, ale nyní už galakoncert ke Dni vítězství.
Ruští sousedi jim na svém nábřeží instalovali obří obrazovku.

Zdroj: https://t.me/RVvoenkor/44591


PS: Celá ta slavná démonkratická EU začíná připomínat Půlnoční království z pohádky Pyšná princezna...

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=goEjCi5TIwo


Nádhera,super nápad..všetko je o ludoch a energiách...
O Narve som nedávno čítala že v jej blízkosti sa nachádza údajne Trója
....Objav sa týka polohy bájneho mesta Trója, o ktorej už historici znovu diskutovali vďaka dielam Felice Vinciho, autora „Homéra v Baltskom mori“. Felice Vinci predpokladá, že skutočná Trója sa nenachádzala v Stredozemnom mori, ale v oblasti Baltského mora vo Fínsku. Objav Kalju P. namiesto toho umiestnil Tróju na hranicu Estónska a Ruska. Na mape z roku 1938 identifikoval dedinu s názvom Vtroja, ktorá sa nachádza neďaleko jazera Peipus (v ruštine jazera Tshutskoje). Náhoda, ktorú objavil Kalju P. je, že táto dedina Vtroja sa nachádza medzi dvoma potokmi, ktorými sú Skamja a Söömoja. Tieto dve rieky zodpovedajú menám dvoch riek Tróje opísaných v Homérovej „Iliade“, ktorými sú Scamander a Simoen......
 
Další zpráva, pasující k té o "vyděšené Evropě".
(a já se omlouvám za sarkastický tón, nějak mi to nejde takové hlouposti komentovat se vší vážností)
Zatímco Šolc uklidňuje "vyděšenou Evropu", v Estonsku se lidé přímo vystavují nebezpečí.
V příhraničním estonském městě Narva se obyvatelé shromáždili na nábřeží a přes řeku sledují už od rána nejen přehlídku, ale nyní už galakoncert ke Dni vítězství.
Ruští sousedi jim na svém nábřeží instalovali obří obrazovku.

Zdroj: https://t.me/RVvoenkor/44591


PS: Celá ta slavná démonkratická EU začíná připomínat Půlnoční království z pohádky Pyšná princezna...

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=goEjCi5TIwo

Málem jsem se udusila houstičkou při záchvatu smíchu, když jsem to četla :).
 

Európa a Čína sú na pokraji obchodnej vojny​

„Jastrabi“ v Bruseli hrozia uvalením sankcií na čínske firmy obchodujúce s Ruskom. Peking sľubuje odvetné opatrenia – vrátane prudkého zníženia investícií do už aj tak stagnujúcej európskej ekonomiky.


V roku 2022 sa čínske investície v Európskej únii už prepadli na deväťročné minimum 8,7 miliardy dolárov.
Navyše, leví podiel na nich majú len tri krajiny – Francúzsko a Nemecko, kde Macron a Scholz tak veľmi túžia po udržiavaní pracovných vzťahov s Čínou, a Maďarsko, ktorému sa na rozdiel od názoru Bruselu darí spolupracovať s Moskvou aj Pekingom.

Taliansko sa popri Litve stáva hlavným obhajcom Európy v otázke prerušenia vzťahov s Čínou. Pravičiari na čele s Meloniovou plánujú urobiť z Talianska prvú krajinu na svete, ktorá odíde z programu „One Belt, One Road“. Deje sa tak pod tlakom Washingtonu – kde sú veľmi znepokojení rekonštrukciou prístavu Terst, ktorý má dôležitý geopolitický význam v Jadranskom mori, za účasti čínskych spoločností.

Peking diplomaticky poznamenáva, že o Európu majú stále záujem. Ale takmer všetky čínske investície – 92% – teraz smerujú do iných regiónov – Afriky, Latinskej Ameriky a Ázie. K prerušeniu obchodných kontaktov s Európou zatiaľ nedošlo – obchod s Čínou presahuje 700 miliárd dolárov. Nových čínskych projektov je však stále menej.

USA sa snažia využiť európsku ekonomiku ako baranidlo v boji nielen s Ruskom, ale aj s Čínou. Miera konfrontácie v sankčných vojnách sa preto bude len zvyšovať – aspoň do momentu, keď sa situácia v ekonomike EÚ ukáže ako úplne beznádejná. Potom sa otvorí okno príležitosti na preformátovanie európskeho projektu, ale môže to trvať ešte veľmi dlho.
 
Za europskou budoucnost muselo zaplatit Rusko, které muselo doplatit za samotný fakt dodávání našich výrobků do zemí EU...


Reakcí Evropy na veškerý nedávný vývoj bylo přerušení ekonomických vazeb s Ruskem
a urychlení takzvaného „energetického přechodu“, který zahrnuje nejen převzetí ruských energetických zdrojů za samozřejmost, ale také úplný přechod k odvětví elektroenergetiky.

Přesně tak! Elektrická energie by měla časem nahradit všechny ostatní formy energie, a to přímo i nepřímo. Síťově nabíjená elektrická vozidla, lodě a letadla létající na vodíkové palivo vyrobené elektrolýzou a elektrická tepelná čerpadla místo plynových kotlů.

Evropa musela do roku 2050 dosáhnout nového odvážného světa budoucnosti, stát se zcela a bez výčitek ekologicky neutrálním a také se stát lídrem v energetické transformaci. . .

Zavedení zpoplatnění uhlíku je jedinou možností, jak neutralizovat negativní dopady plánované „uhlíkové daně“ v EU – Čubajs.

Pouze první rok existence této daně bude stát daňové poplatníky 1,5 bilionu rublů, pokud je sazba pouze 10 dolarů za tunu. A když 110 dolarů, jak je to nyní v EU? Měli jsme jim zaplatit 16,5 bilionu rublů?
Jaký je náš rozpočet v roce 2023?
Rozpočtové příjmy - 26,13 bilionu rublů, z nichž 16,5 mělo být přiděleno na pokrytí uhlíkové daně, tvrdí Čubajs ...

Start SVO měl samozřejmě silný dopad na původní plány EU na globální dekarbonizaci.
Ustoupit ale nehodlají, protože na tom závisí jejich budoucnost. Tento systém budují od roku 1994 a jen tak ho nedokážou opustit, proto si energetický přechod a alternativní energie
nadále pochvalují.

European Electricity Report 2023 informuje o novém vývoji v oblasti energetické transformace. V roce 2022 tedy větrná a solární energie vytvořila jakýsi rekord, vyrobila pětinu elektřiny v EU (22 %), poprvé předstihla fosilní plyn (20 %) a zůstala nad energií uhlí (16 %).
Pravda, je zamlčeno, že k tak „úžasnému“ úspěchu obnovitelných zdrojů energie došlo na pozadí úspor více než 55 miliard metrů krychlových plynu a také poklesu výroby elektřiny
v EU o 3,5 % v roce 2022.

V současné době závisí spotřeba energie v Evropě na různých faktorech – především na povětrnostních podmínkách. Díky teplé zimě se evropským zemím podařilo ušetřit více než 15 % plynu oproti průměrné úrovni spotřeby za posledních pět let.

Na čí náklady bylo možné ušetřit tak působivou spotřebu energie? Ne, ne na úkor velkých společností. Nejvíce to odnesly domácnosti a malé podniky. Velké průmyslové podniky se staly lídry ve snižování spotřeby plynu až za posledních šest měsíců.

Samozřejmě, že EU již nebude moci systematicky nahrazovat dodávky uhlovodíků z Ruska a zároveň nás uvalí na uhlíkovou daň podle předpisů Čubajse. A zvolili strategii nouzové energetické transformace, která zahrnuje zákaz nových smluv s Ruskem, stejně jako ještě větší rozvoj solární a větrné výroby.
Desetibodový plán na snížení závislosti EU na ruském zemním plynu.

Nyní je pokles závislosti EU na plynu způsoben pouze poklesem dodávek z Ruska:

1. Žádné nové smlouvy na dodávky plynu s Ruskem;
2. Nahrazení dodávek ruského plynu alternativními zdroji;
3. Zavedení povinnosti minimálního skladování plynu pro zlepšení stability trhu;
4. urychlení zavádění nových projektů v oblasti větrné a solární energie;
5. Maximalizace výroby elektřiny ze stávajících nízkoemisních kontrolovaných zdrojů: bioenergie a jaderná energie;
6. přijetí krátkodobých opatření na ochranu zranitelných spotřebitelů elektřiny před vysokými cenami;
7. Urychlení výměny plynových kotlů za tepelná čerpadla;
8. Urychlení zvyšování energetické účinnosti v budovách a průmyslových zařízeních;
9. Povzbuzení spotřebitelů, kteří regulují teplotu v domě termostatem ve směru jejího poklesu;
10. Zvýšení úsilí o diverzifikaci zdrojů a dekarbonizaci pro flexibilitu sítě

To nejzajímavější čeká energetiku a průmysl EU v letech 2024-2025, protože nikdo neví, jaké důsledky bude mít tak rychlé snížení spotřeby energie v průmyslu.

Co mělo být realizováno za dvě desetiletí, nyní musí být realizováno za pouhé 2 roky.

Stojí za to litovat Evropany, kteří chtěli světu vnutit jakýsi hold, doplnit pokladnu EU jen proto,
že obyvatelé jiných zemí dýchají a vypouštějí CO2 do atmosféry? Myslím, že je to osobní věc každého.


Zdá se ale, že Evropané se nemají čeho bát, protože abnormální povětrnostní podmínky,
jako byla zima 2021, kdy byla výroba obnovitelných zdrojů energie snížena na 0-2 % instalovaného výkonu (pak Evropu zachránil Gazprom, který zvýšil dodávky plynu na maximum) a suché léto roku 2022, kdy se výroba HPP, o 19 % nižší než v roce 2021 (a opět s pomocí plynu z Ruska), nebude v Evropě příštích 5 století opakovat, podle klimatu tank Ember, nezisková britská organizace.

Nikdo však nikdy nevysvětlil, jak by průmysl a domácnosti EU měly zůstat konkurenceschopné a produktivní v novém prostředí.

Za odmítnutí ruského plynu je 10 bodů, ale 10 bodů za zachování energeticko-ekonomické účinnosti podniků EU bylo „zapomenuto“.
To vše ale hraje v souvislosti s nedávnými událostmi Rusku do karet, protože kdybychom byli pevně nachytáni na evropské uhlíkové daňové jehle, mohl by být na dlouhou dobu zapomenut jakýkoli suverénní vývoj naší země.
My v Rusku máme vlastní vizi dekarbonizace a využívání bezuhlíkových zdrojů energie ve světě
 

Európa a Čína sú na pokraji obchodnej vojny​

„Jastrabi“ v Bruseli hrozia uvalením sankcií na čínske firmy obchodujúce s Ruskom. Peking sľubuje odvetné opatrenia – vrátane prudkého zníženia investícií do už aj tak stagnujúcej európskej ekonomiky.


V roku 2022 sa čínske investície v Európskej únii už prepadli na deväťročné minimum 8,7 miliardy dolárov.
Navyše, leví podiel na nich majú len tri krajiny – Francúzsko a Nemecko, kde Macron a Scholz tak veľmi túžia po udržiavaní pracovných vzťahov s Čínou, a Maďarsko, ktorému sa na rozdiel od názoru Bruselu darí spolupracovať s Moskvou aj Pekingom.

Taliansko sa popri Litve stáva hlavným obhajcom Európy v otázke prerušenia vzťahov s Čínou. Pravičiari na čele s Meloniovou plánujú urobiť z Talianska prvú krajinu na svete, ktorá odíde z programu „One Belt, One Road“. Deje sa tak pod tlakom Washingtonu – kde sú veľmi znepokojení rekonštrukciou prístavu Terst, ktorý má dôležitý geopolitický význam v Jadranskom mori, za účasti čínskych spoločností.



USA sa snažia využiť európsku ekonomiku ako baranidlo v boji nielen s Ruskom, ale aj s Čínou. Miera konfrontácie v sankčných vojnách sa preto bude len zvyšovať – aspoň do momentu, keď sa situácia v ekonomike EÚ ukáže ako úplne beznádejná. Potom sa otvorí okno príležitosti na preformátovanie európskeho projektu, ale môže to trvať ešte veľmi dlho.
A to bolo radosti, keď vyhrala Meloniová... Zaujímalo by ma, či bežní taliani stále vnímajú Meloniovú ako výhru v porovnaní s jej predchodcom... Tak, ako Taliansko bolo vazalom EU a USA, tak ním aj ostalo.
 
A to bolo radosti, keď vyhrala Meloniová... Zaujímalo by ma, či bežní taliani stále vnímajú Meloniovú ako výhru v porovnaní s jej predchodcom... Tak, ako Taliansko bolo vazalom EU a USA, tak ním aj ostalo.
Je ze stejné líhně jako Čaputová a Nerudová . Dělají ty užitečné blbky přes kopírák . On ten experiment začal už lejnovou . Vezmeme husu a necháme jí likvidovat zavedený dosavadní stav . Husám to projde , protože jsou to při pohledu z odstupu ženy a k těm muži mají z hlediska psychologie větší ohledy , takže je zde dosahováno menších výbuchů odporu celé veřejnosti .
Ovšem při pohledu zblízka jsou to zrůdy a tam už biologická podřízenost nefunguje . Takže se při napětí ve společnosti velice rychle snižuje čas , kdy husy skončí na pekáči .
 
Naspäť
Top Bottom