Správy z Nemecka

kulich

Člen
Kým si naši "novinári" všímajú len maďarskú protisankčnú kampaň, vo východnom Nemecku protestujú síce v menšom, ale pravidelne a už pomerne dlho. To DDR nakoniec asi fakt zachráni Nemcov, ako predpovedal Pjakin.

 
Keď toho budú plné alternatívne médiá, trochu to spomenú len tak okrajovo a vzápetí zamlžia niečim iným. Ako vždy
To bol doterajší modus operandi. Ale poznáš to, že raz sa hrádza pod náporom pretrhne. Môžeš klamať všetkých aj stále, ale nie vždy a dlhodobo. Viď napr. barometer dôvery v médiá. Kontinuálne padá, aktuálne je niekde okolo 20 percent. Pritom verne kopíruje výsledky politických strán a ich dôveryhodnosť. Na čo sa novinári naviazali, s tým aj zídu.
 

Únik dokumentu: Nemecká armáda sa pripravuje na potenciálnu vojnu s Ruskom „megareformou“​
Uniknutý dôverný strategický dokument ukazuje, že Nemecko sa pripravuje na potenciálnu vojnu s Ruskom, pretože zvyšuje svoj rozpočet a plánuje stať sa tretím najväčším svetovým míňačom vojenských prostriedkov.
Nemecké noviny Der Spiegel získali uniknutý dôverný strategický dokument, ktorý odhaľuje, že armáda krajiny sa pripravuje na potenciálnu vojnu s Ruskom.

Nemecká armáda, Bundeswehr, zverejnila tajný 68-stranový dokument interne v septembri. Šéf Bundeswehru, generálny inšpektor Eberhard Zorn, varoval, že Nemecko môže byť napadnuté, a navrhol plány na budúci ozbrojený konflikt s Ruskom. Správa tvrdí, že Nemecko čelí „existenčným“ hrozbám.

Dokument sa otvára slovami: „Vojna v Európe je opäť realitou“. Predpovedá, že najpravdepodobnejším scenárom by bol konflikt s Ruskom na východnom krídle NATO.

Der Spiegel poznamenal, že strategický dokument zdôrazňuje potrebu „odstrašenia“. . .
 
Nemcom chýba 400.000 kvalifikovaných pracovníkov. Nie kuchárov a kaderníkov, ale inžinierov a lekárov. Ale nikto sa neopýta zásadnú otázku: Kde udělali soudruzi z SRN chybu? Konkrétne ich školstvo.
koľko lekírov, inžinierov prosto u nác vyštudovaných vysokoškolákov už odišlo "za lepsším" do zaraničia . všade si najdu na nete "Návod pro českého lékaře či slovenského jak se dostat do zahraničí" ATD. ..a to za 30 rokov demokracie je už aj naše školstvo pomaly na úrovni západu , a ukončené základné vzdelanie je brané ako normál.
 
Počítám, že’s chtěl napsat něco jako “…každý 4. občan/azylant v Německu…”.
Protože u německých Němců dosud toto nebylo zvykem…
;-)
Je to v zásade jedno, pretože raz ide o nemeckých občanov a v tí patria tiež do súčtu. Nehovoriac o tom, že aj tí nemeckí Nemci si po strednej škole berú rôzne dobrovoľnícke práce, sociálne služby a brigády, len aby sa vyhli rozhodnutiu, kam ísť ďalej študovať a čo ďalej robiť.

Nemecký školský systém je v rámci EÚ "unikátny" tým, že deti sa rozhodujú, na akú školu chcú ísť už v 4. ročníku na ZŠ. Majú 3 možnosti - reálka (do 15. rokov), Hauptschule (do 16. rokov) alebo gympel (do 18. rokov). Nie z každej školy možno ísť ďalej na VŠ alebo Univerzitu.
V podstate je problém v tom, že zabetónováva sociálne vrstvy. Keď je niekto z nižšej vrstvy, tak pôjde skrátka na reálku. Ono to bolo pekne vykreslené aj v populárnej filmovej trilógii Fak jú pán učiteľ.
 
Naspäť
Top Bottom